ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
satul Râu-Bărbat, comuna Pui, Pensiunea Marmis
com. Baru
com. Pui
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 279 C. proc. pen., respinge ca neîntemeiată sesizarea formulată de către IPJ Argeş privând completarea Sentinţei penale 483/2018 din data de 23.03.2018 pronunţată de Judecătoria Piteşti în dosarul nr.17676/280/2017. În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen cheltuielile judiciare avansate de stat în cauza rămân în sarcina acestuia. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor ?i a procurorului prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 03.12.2025.
În temeiul art. 405 alin. 2 C.proc. pen. amână pronunţarea la data de 03.12.2025. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 18.11.2025.
În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Pite?ti nr. 3 din data de 26 august 2025, amână cauza la data de 18.11.2025. Pronunţată astăzi, 09.09.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.888.249 RON | 192.301 RON | 761.818 RON | 402.582 RON | 2.291.730 RON | 1.932.494 RON | 11 |
| 2024 | 5.301.644 RON | 101.769 RON | 588.951 RON | 440.629 RON | 1.987.324 RON | 1.839.002 RON | 11 |
| 2023 | 5.082.863 RON | 267.724 RON | 402.220 RON | 253.079 RON | 2.186.374 RON | 2.037.233 RON | 12 |
| 2022 | 4.739.798 RON | 286.249 RON | 687.382 RON | 251.932 RON | 2.404.959 RON | 1.969.509 RON | 13 |
| 2021 | 4.509.920 RON | 330.988 RON | 699.349 RON | 105.539 RON | 2.277.070 RON | 1.683.260 RON | 13 |
| 2020 | 4.312.077 RON | 260.856 RON | 594.909 RON | 114.675 RON | 1.932.506 RON | 1.452.272 RON | 13 |
| 2019 | 3.611.778 RON | 291.391 RON | 677.016 RON | 95.014 RON | 1.773.418 RON | 1.191.416 RON | 14 |
| 2018 | 3.316.050 RON | 242.541 RON | 394.101 RON | 104.346 RON | 1.484.361 RON | 1.194.606 RON | 11 |
| 2017 | 3.266.423 RON | 219.089 RON | 368.460 RON | 124.139 RON | 1.151.385 RON | 907.064 RON | 11 |
| 2016 | 3.084.181 RON | 292.123 RON | 298.618 RON | 152.295 RON | 1.112.822 RON | 966.499 RON | 12 |
| 2015 | 2.978.040 RON | 286.226 RON | 171.216 RON | 157.553 RON | 951.194 RON | 937.531 RON | 11 |
| 2014 | 2.835.661 RON | 256.162 RON | 261.117 RON | 175.688 RON | 736.734 RON | 651.305 RON | 10 |
| 2013 | 2.332.945 RON | 183.204 RON | 538.209 RON | 193.152 RON | 740.200 RON | 395.143 RON | 12 |
| 2012 | 1.025.605 RON | 105.380 RON | 527.788 RON | 185.894 RON | 553.833 RON | 211.939 RON | 5 |
| 2011 | 453.539 RON | 54.443 RON | 353.098 RON | 326 RON | 459.331 RON | 106.559 RON | 3 |
| 2010 | 205.771 RON | 16.744 RON | 331.709 RON | 1.909 RON | 381.917 RON | 52.117 RON | 3 |
| 2009 | 421.631 RON | 25.453 RON | 122.753 RON | 3.209 RON | 154.916 RON | 35.372 RON | 2 |
| 2008 | 208.506 RON | 9.719 RON | 133.201 RON | 4.674 RON | 138.446 RON | 9.919 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.888.249 RON | 5.301.644 RON | 5.082.863 RON | 4.739.798 RON | 4.509.920 RON | 4.312.077 RON | 3.611.778 RON | 3.316.050 RON | 3.266.423 RON | 3.084.181 RON | 2.978.040 RON | 2.835.661 RON | 2.332.945 RON | 1.025.605 RON | 453.539 RON | 205.771 RON | 421.631 RON | 208.506 RON |
| Venituri totale | 5.919.820 RON | 5.301.644 RON | 5.082.863 RON | 4.739.798 RON | 4.509.922 RON | 4.323.929 RON | 3.627.530 RON | 3.316.052 RON | 3.268.240 RON | 3.088.861 RON | 3.009.950 RON | 2.839.679 RON | 2.336.555 RON | 1.028.612 RON | 457.856 RON | 212.887 RON | 431.145 RON | 209.406 RON |
| Cheltuieli totale | 5.701.999 RON | 5.168.191 RON | 4.777.836 RON | 4.417.924 RON | 4.139.965 RON | 4.031.643 RON | 3.301.777 RON | 3.027.746 RON | 3.016.609 RON | 2.751.484 RON | 2.679.420 RON | 2.545.504 RON | 2.118.360 RON | 903.160 RON | 393.019 RON | 187.796 RON | 400.805 RON | 197.836 RON |
| Profit brut | 217.821 RON | 133.453 RON | 305.027 RON | 321.874 RON | 369.957 RON | 292.286 RON | 325.753 RON | 288.306 RON | 251.631 RON | 337.377 RON | 330.530 RON | 294.175 RON | 218.195 RON | 125.452 RON | 64.837 RON | 25.091 RON | 30.340 RON | 11.570 RON |
| Profit net | 192.301 RON | 101.769 RON | 267.724 RON | 286.249 RON | 330.988 RON | 260.856 RON | 291.391 RON | 242.541 RON | 219.089 RON | 292.123 RON | 286.226 RON | 256.162 RON | 183.204 RON | 105.380 RON | 54.443 RON | 16.744 RON | 25.453 RON | 9.719 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 402.582 RON | 440.629 RON | 253.079 RON | 251.932 RON | 105.539 RON | 114.675 RON | 95.014 RON | 104.346 RON | 124.139 RON | 152.295 RON | 157.553 RON | 175.688 RON | 193.152 RON | 185.894 RON | 326 RON | 1.909 RON | 3.209 RON | 4.674 RON |
| Active circulante | 2.291.730 RON | 1.987.324 RON | 2.186.374 RON | 2.404.959 RON | 2.277.070 RON | 1.932.506 RON | 1.773.418 RON | 1.484.361 RON | 1.151.385 RON | 1.112.822 RON | 951.194 RON | 736.734 RON | 740.200 RON | 553.833 RON | 459.331 RON | 381.917 RON | 154.916 RON | 138.446 RON |
| Stocuri | 1.958.096 RON | 1.861.926 RON | 1.783.019 RON | 1.745.790 RON | 1.639.575 RON | 1.458.847 RON | 1.285.042 RON | 1.010.980 RON | 752.943 RON | 683.288 RON | 555.331 RON | 586.364 RON | 601.124 RON | 429.273 RON | 332.772 RON | 325.721 RON | 128.634 RON | 113.855 RON |
| Creante | 24.726 RON | 41.966 RON | 346.089 RON | 216.560 RON | 15.707 RON | 37.143 RON | 35.622 RON | 35.976 RON | 24.788 RON | 215.408 RON | 303.629 RON | 77.481 RON | 123.566 RON | 118.428 RON | 124.824 RON | 55.620 RON | 15.799 RON | 23.345 RON |
| Casa si conturi la banci | 195.836 RON | 83.432 RON | 57.266 RON | 442.609 RON | 621.788 RON | 436.516 RON | 452.754 RON | 437.405 RON | 373.654 RON | 214.126 RON | 92.234 RON | 72.889 RON | 15.510 RON | 6.132 RON | 1.735 RON | 576 RON | 10.483 RON | 1.246 RON |
| Datorii totale | 761.818 RON | 588.951 RON | 402.220 RON | 687.382 RON | 699.349 RON | 594.909 RON | 677.016 RON | 394.101 RON | 368.460 RON | 298.618 RON | 171.216 RON | 261.117 RON | 538.209 RON | 527.788 RON | 353.098 RON | 331.709 RON | 122.753 RON | 133.201 RON |
| Capitaluri proprii | 1.932.494 RON | 1.839.002 RON | 2.037.233 RON | 1.969.509 RON | 1.683.260 RON | 1.452.272 RON | 1.191.416 RON | 1.194.606 RON | 907.064 RON | 966.499 RON | 937.531 RON | 651.305 RON | 395.143 RON | 211.939 RON | 106.559 RON | 52.117 RON | 35.372 RON | 9.919 RON |
| Capital subscris varsat | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 11 | 12 | 13 | 13 | 13 | 14 | 11 | 11 | 12 | 11 | 10 | 12 | 5 | 3 | 3 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
140 de contracte atribuite, in valoare de 278.256 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 271.986 lei.
Achizitii directe
78 de contracte
271.908 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
62 de contracte
6.348 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).