ROX CONSTRUCT IMPEX S.R.L.
- J23/2519/2008ILFOVdin 12.08.2008
- J40/3991/2018BUCURESTIdin 22.03.2018in vigoare
Procedura deschisa la 13.12.2018
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 2432/2019
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 3594/2019
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 5753/2021
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 18413/2021
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 5.042 RON | -19.912 RON | 12.687.185 RON | 2.345.272 RON | 8.572.236 RON | -1.769.677 RON | 0 |
| 2024 | 92.437 RON | 234.197 RON | 12.687.177 RON | 2.355.263 RON | 8.582.149 RON | -1.749.765 RON | 0 |
| 2023 | 100.840 RON | 117.518 RON | 12.484.698 RON | 2.365.308 RON | 8.133.201 RON | -1.983.962 RON | — |
| 2022 | 15.000 RON | -17.908 RON | 12.557.133 RON | 2.375.407 RON | 8.079.458 RON | -2.101.480 RON | — |
| 2021 | 255.462 RON | -290.313 RON | 12.546.614 RON | 2.391.614 RON | 8.066.390 RON | -2.083.572 RON | 6 |
| 2020 | 403.049 RON | -89.290 RON | 12.383.189 RON | 2.434.402 RON | 8.154.421 RON | -1.793.259 RON | 6 |
| 2019 | 366.181 RON | -52.047 RON | 12.314.982 RON | 2.504.994 RON | 8.099.884 RON | -1.703.969 RON | 4 |
| 2018 | 1.633.473 RON | 477.866 RON | 12.114.375 RON | 2.580.512 RON | 7.877.173 RON | -1.651.923 RON | 7 |
| 2017 | 3.122.213 RON | -608.306 RON | 618.152 RON | 1.926.422 RON | 3.349.809 RON | 4.660.139 RON | 22 |
| 2016 | 3.429.719 RON | 1.772 RON | 3.615.170 RON | 2.264.451 RON | 3.404.391 RON | 2.619.413 RON | 33 |
| 2015 | 10.966.925 RON | 2.845 RON | 6.274.290 RON | 5.084.389 RON | 3.878.034 RON | 2.718.812 RON | 45 |
| 2014 | 22.746.852 RON | 259.206 RON | 7.246.470 RON | 5.852.303 RON | 4.105.695 RON | 2.711.528 RON | 40 |
| 2013 | 36.545.484 RON | 866.676 RON | 6.550.173 RON | 5.136.609 RON | 3.865.885 RON | 2.452.321 RON | 44 |
| 2012 | 26.144.208 RON | 181.499 RON | 4.203.722 RON | 3.823.470 RON | 1.965.897 RON | 1.585.645 RON | 43 |
| 2011 | 12.153.969 RON | 130.805 RON | 1.838.896 RON | 3.113.695 RON | 129.347 RON | 1.404.146 RON | 35 |
| 2010 | 9.250.596 RON | 631.010 RON | 624.671 RON | 924.370 RON | 973.643 RON | 1.273.342 RON | 17 |
| 2009 | 7.383.295 RON | 527.042 RON | 998.514 RON | 425.118 RON | 1.215.728 RON | 642.332 RON | 16 |
| 2008 | 1.712.598 RON | 113.290 RON | 900.793 RON | 153.580 RON | 862.503 RON | 115.290 RON | 10 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.042 RON | 92.437 RON | 100.840 RON | 15.000 RON | 255.462 RON | 403.049 RON | 366.181 RON | 1.633.473 RON | 3.122.213 RON | 3.429.719 RON | 10.966.925 RON | 22.746.852 RON | 36.545.484 RON |
com. Vânatorii Mici, satul Vânatorii Mici, Cv. 128, P 1165, 1166, 1167, 1168, intravilan
comuna Chiajna, T.1, P1114/2
| 26.144.208 RON |
| 12.153.969 RON |
| 9.250.596 RON |
| 7.383.295 RON |
| 1.712.598 RON |
| Venituri totale | 5.340 RON | 429.684 RON | 101.217 RON | 15.377 RON | 256.234 RON | 424.030 RON | 366.557 RON | 2.153.791 RON | 3.135.989 RON | 5.734.002 RON | 11.131.702 RON | 23.308.042 RON | 36.698.239 RON | 26.154.556 RON | 12.173.380 RON | 9.265.677 RON | 7.417.059 RON | 1.712.680 RON |
| Cheltuieli totale | 25.252 RON | 150.878 RON | -38.685 RON | 32.829 RON | 542.703 RON | 509.050 RON | 415.503 RON | 1.620.364 RON | 3.744.295 RON | 5.693.166 RON | 11.128.857 RON | 22.997.092 RON | 35.659.942 RON | 25.920.828 RON | 11.958.854 RON | 8.513.067 RON | 6.786.619 RON | 1.577.530 RON |
| Profit brut | 0 RON | 278.806 RON | 139.902 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 533.427 RON | 0 RON | 40.836 RON | 2.845 RON | 310.950 RON | 1.038.297 RON | 233.728 RON | 214.526 RON | 752.610 RON | 630.440 RON | 135.150 RON |
| Pierdere bruta | 19.912 RON | 0 RON | 0 RON | 17.452 RON | 286.469 RON | 85.020 RON | 48.946 RON | 0 RON | 608.306 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 234.197 RON | 117.518 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 477.866 RON | 0 RON | 1.772 RON | 2.845 RON | 259.206 RON | 866.676 RON | 181.499 RON | 130.805 RON | 631.010 RON | 527.042 RON | 113.290 RON |
| Pierdere neta | 19.912 RON | 0 RON | 0 RON | 17.908 RON | 290.313 RON | 89.290 RON | 52.047 RON | 0 RON | 608.306 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.345.272 RON | 2.355.263 RON | 2.365.308 RON | 2.375.407 RON | 2.391.614 RON | 2.434.402 RON | 2.504.994 RON | 2.580.512 RON | 1.926.422 RON | 2.264.451 RON | 5.084.389 RON | 5.852.303 RON | 5.136.609 RON | 3.823.470 RON | 3.113.695 RON | 924.370 RON | 425.118 RON | 153.580 RON |
| Active circulante | 8.572.236 RON | 8.582.149 RON | 8.133.201 RON | 8.079.458 RON | 8.066.390 RON | 8.154.421 RON | 8.099.884 RON | 7.877.173 RON | 3.349.809 RON | 3.404.391 RON | 3.878.034 RON | 4.105.695 RON | 3.865.885 RON | 1.965.897 RON | 129.347 RON | 973.643 RON | 1.215.728 RON | 862.503 RON |
| Stocuri | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 254.206 RON | 676.806 RON | 275.992 RON | 275.956 RON | — | 525.867 RON | — | — | — | 14.744 RON | — |
| Creante | 7.859.326 RON | 7.789.326 RON | 7.454.715 RON | 7.369.936 RON | 7.399.088 RON | 7.468.625 RON | 7.428.504 RON | 7.231.414 RON | 2.185.846 RON | 2.288.919 RON | 717.282 RON | 1.914.221 RON | 476.225 RON | 937.481 RON | 35.814 RON | 575.686 RON | 571.960 RON | 708.850 RON |
| Casa si conturi la banci | 458.704 RON | 538.617 RON | 424.280 RON | 455.316 RON | 413.096 RON | 431.590 RON | 417.174 RON | 391.553 RON | 487.157 RON | 839.480 RON | 2.884.796 RON | 2.191.474 RON | 2.863.793 RON | 1.028.416 RON | 93.533 RON | 397.957 RON | 629.024 RON | 153.653 RON |
| Cheltuieli in avans | — | 0 RON | 2.227 RON | 788 RON | 5.038 RON | 1.107 RON | 6.135 RON | 4.767 RON | 2.060 RON | 565.741 RON | 30.679 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 12.687.185 RON | 12.687.177 RON | 12.484.698 RON | 12.557.133 RON | 12.546.614 RON | 12.383.189 RON | 12.314.982 RON | 12.114.375 RON | 618.152 RON | 3.615.170 RON | 6.274.290 RON | 7.246.470 RON | 6.550.173 RON | 4.203.722 RON | 1.838.896 RON | 624.671 RON | 998.514 RON | 900.793 RON |
| Capitaluri proprii | -1.769.677 RON | -1.749.765 RON | -1.983.962 RON | -2.101.480 RON | -2.083.572 RON | -1.793.259 RON | -1.703.969 RON | -1.651.923 RON | 4.660.139 RON | 2.619.413 RON | 2.718.812 RON | 2.711.528 RON | 2.452.321 RON | 1.585.645 RON | 1.404.146 RON | 1.273.342 RON | 642.332 RON | 115.290 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | — | — | 6 | 6 | 4 | 7 | 22 | 33 | 45 | 40 | 44 | 43 | 35 | 17 | 16 | 10 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În vederea administrării unor probe suplimentare.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Pentru a se comunica înscrisurile depuse la dosar.
Admite declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător Cristina-Maria Florescu, membru al completului de judecată C20 Fond. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin grefa instanţei, azi, 02.02.2026.
Respinge contestaţia, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.03.2026.
Amână pronunţarea la data de 26.03.2026. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.03.2026.
În temeiul art. 341 alin. 6 lit. a din C.p.p., respinge plângerea formulată de petentul Statul Român prin Agenţia Naţională de Administrare Fiscală - Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Ploieşti prin Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa, în contradictoriu cu intimaţii Pantale Petre şi Sc Rox Construct Impex Srl, împotriva soluţiei de clasare dispuse prin ordonanţa emisă la data de 13.09.2023 în dosarul nr. 407/P/2018 al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov şi menţinută prin ordonanţa prim-procurorului Parchetului de pe lângă Tribunalul Ilfov din data de 16.10.2023, ca nefondată, şi, pe cale de consecinţă, menţine soluţia de netrimitere în judecată atacată. În temeiul art. 275 alin. 2 din C.p.p., obligă petentul la plata sumei de 50 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu, azi, 20.12.2023.
Amână pronun?area la data de 20.12.2023.
Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 13.12.2023 ora 10:00 faţă de lipsa de procedură constatată
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată public azi, 10.10.2023.
Admite cerere de chemare în judecată formulată de contestatorul GIF LEASING IFN S.A. prin lichidator judiciar SILVAN GAVENEA, ADRIANA DOICIU SI ASOCAŢII SPRL, în contradictoriu cu debitoarea ROX CONSTRUCT IMPEX SRL prin lichidatorul judiciar CARPAŢI CONSULTING SPRL, având ca obiect „contestaţie la tabelul definitiv consolidat actualizat nr. 3 al creanţelor ” publicat în BPI nr. 5969/04.04.2023 Dispune înscrierea contestatorului în tabelul definitiv consolidat actualizat nr. 3 al creanţelor în categoria creanţelor garantate cf. art. 159, alin. 1 pct. 3 din Legea 85/2014. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 18.05.2023.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronun?ată azi, 12.09.2023, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de contestatorul GIF LEASING IFN S.A. în contradictoriu cu debitoarea ROX CONSTRUCT IMPEX SRL prin lichidatorul judiciar CARPAŢI CONSULTING SPRL, având ca obiect „contestaţie împotriva Procesului verbal al adunării creditorilor nr. 571/TE/31.10.2022 publicat în BPI nr. 17778/02.11.2022”, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.02.2023.
Amână pronuntarea la data de 23.02.2023. Pronuntată în şedintă publică, azi, 09.02.2023.
Amână pronuntarea la data de 09.02.2023. Pronuntată în şedintă publică, azi, 02.02.2023.
15 contracte atribuite, in valoare de 42.163.161 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 62 lei.
Achizitii directe
1 contract
61 lei
Licitatii publice
5 contracte
40.248.424 lei
Achizitii offline
9 contracte
1.914.676 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 11:22).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.