ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
I.A.S. Ferma 1
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Încheiere: Respinge cererea de reexaminare, ca rămasă fără obiect. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 11.03.2026.
Respinge contestaţia în anulare, ca inadmisibilă. Obligă contestatoarea la plata către intimata DANCLEAN FRESH SRL a sumei de 4.000 lei, reprezentând cheltuieli de judecată ( onorariu avocat). Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 15.04.2026.
Încheiere din data de 11.03.2026 Admite declaraţia de abţinere formulată de doamnele judecător Oana Damian, Claudia Ionela Bojin şi Alina Elena Marin. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 11.03.2026. Red.înch.jud.C.B. Gref.C.M.
Decizia civilă nr.12/LP/04.02.2026 Admite exceptia nulitatii recursului formulat de recurenta CNAIR SA prin DRDP Constanţa împotriva Deciziei civile nr. 189/11.03.2025 pronunţată de Tribunalul Constanţa. Constanta nul recursul declarat. Definitivă. Pronunţată astazi, 4.02.2026, prin punerea solutiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Red.dec.recurs.jud.C.I.B. Gref.C.M.
Admite cererea formulată de dl expert Voicu Ionuţ. Dispune majorarea onorariului de expert de la suma de 1600 lei la suma de 4458,80 lei şi pune diferenţa în sarcina apelantei-pârâte. Obligă apelanta-pârâtă la plata în favoarea dlui expert Voicu Ionuţ, prin intermediul Biroului Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Constanţa, a sumei de 2858,80 lei, cu titlu de onorariu expert. Admite apelul. Modifică în parte hotărârea apelată, în sensul că: Admite, în parte, cererea de chemare în judecată. Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a sumei de 1945,14 lei, cu titlu de plată nedatorată. Respinge, în rest, cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Constanţa, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 11.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.02.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.02.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.01.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.01.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 10.01.2025.
adresa expert
Amână cauza la data de 04.10.2024, ora 09:00
Repartizat ciclic conform procesului verbal din data de 19.01.2024
Pentru lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 20.02.2024, ora 09:00
adresa expert
Amână judecarea cauzei la data de 16.05.2023.
Incheiere/15.11.2022 Admite exceptia de decadere a apelantei din dreptul de formula obiectiuni la raportul de expertiza tehnica judiciara, invocata de intimata Constata decazuta apelanta din dreptul de a formula obiectiuni la raportul de expertiza tehnica judiciara . Admite obiectiunile la raportul de expertiza tehnica judiciara formulate de intimata Dispune comunicarea obiectiunilor formulate catre expertul judiciar in vederea intocmirii raspunsului la obiectiuni. Cu aceeasi cale de atac ca si hotararea. Pronuntata in sedinta publica , asatazi, 15.11.2022 Termen de judecată: 21.02.2023, ora 09:00
Amână judecarea cauzei la data de 15.11.2022.
T: 20.09.2022, ora 09:30 - pentru efectuarea expertizei.
T: 19.04.2022, ora 09:30, pt. efectuarea expertizei.
Încuviinţează pentru pârâtă obiectivele aşa cum au fost formulate prin cererea din data de 22.11.2021. Constată că onorariul expert a fost stabilit în sarcina apelantei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată astăzi, 22.12.2021. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 22.12.2021
Amână pronunţarea asupra obiectivelor expertizei la data de 15.12.2021. Termen de judecată: 25.01.2022, ora 10:00
Termen la 08.12.2021 ora 12,00 pentru a se discuta in conditii de contradictorialitate obiectivele expertizei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.020.108 RON | 3.687 RON | 769.567 RON | 483.926 RON | 2.473.349 RON | 2.187.708 RON | 14 |
| 2024 | 3.060.928 RON | 64.378 RON | 799.812 RON | 675.752 RON | 2.308.281 RON | 2.184.221 RON | 13 |
| 2023 | 3.477.303 RON | 223.551 RON | 463.745 RON | 889.873 RON | 1.693.515 RON | 2.119.643 RON | 14 |
| 2022 | 4.021.739 RON | 9.212 RON | 883.535 RON | 949.107 RON | 1.830.520 RON | 1.896.092 RON | 19 |
| 2021 | 4.862.952 RON | 597.306 RON | 436.122 RON | 874.112 RON | 1.448.890 RON | 1.886.880 RON | 20 |
| 2020 | 2.718.277 RON | 80.036 RON | 1.250.670 RON | 987.789 RON | 1.552.455 RON | 1.289.574 RON | 19 |
| 2019 | 3.151.443 RON | 748.293 RON | 1.332.381 RON | 1.190.630 RON | 1.351.289 RON | 1.209.538 RON | 16 |
| 2018 | 1.599.662 RON | -217.186 RON | 1.567.976 RON | 1.141.606 RON | 887.615 RON | 461.245 RON | 10 |
| 2017 | 1.454.005 RON | 68.824 RON | 1.494.054 RON | 982.901 RON | 1.189.584 RON | 678.431 RON | 10 |
| 2016 | 372.377 RON | -114.746 RON | 1.264.923 RON | 749.375 RON | 1.125.155 RON | 609.607 RON | 8 |
| 2015 | 864.587 RON | 14.407 RON | 1.567.454 RON | 338.495 RON | 1.489.326 RON | 260.367 RON | 7 |
| 2014 | 981.066 RON | 56.708 RON | 1.437.728 RON | 366.500 RON | 1.317.187 RON | 245.959 RON | 6 |
| 2013 | 1.265.523 RON | 22.934 RON | 1.222.173 RON | 397.863 RON | 1.013.561 RON | 189.251 RON | 7 |
| 2012 | 1.572.469 RON | 219.632 RON | 674.541 RON | 392.359 RON | 448.498 RON | 166.316 RON | 6 |
| 2011 | 1.197.197 RON | -8.081 RON | 730.793 RON | 140.821 RON | 536.657 RON | -53.315 RON | 5 |
| 2010 | 507.680 RON | -16.428 RON | 202.042 RON | 57.041 RON | 99.767 RON | -45.234 RON | 4 |
| 2008 | — | -5.084 RON | 5.363 RON | 427 RON | 52 RON | -4.884 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.020.108 RON | 3.060.928 RON | 3.477.303 RON | 4.021.739 RON | 4.862.952 RON | 2.718.277 RON | 3.151.443 RON | 1.599.662 RON | 1.454.005 RON | 372.377 RON | 864.587 RON | 981.066 RON | 1.265.523 RON | 1.572.469 RON | 1.197.197 RON | 507.680 RON | — |
| Venituri totale | 3.032.102 RON | 3.060.928 RON | 3.477.373 RON | 4.072.361 RON | 4.862.988 RON | 2.721.413 RON | 3.151.444 RON | 1.599.662 RON | 1.526.918 RON | 372.377 RON | 864.588 RON | 981.127 RON | 1.265.546 RON | 1.572.593 RON | 1.202.292 RON | 507.866 RON | — |
| Cheltuieli totale | 3.025.313 RON | 2.980.293 RON | 3.227.451 RON | 4.023.850 RON | 4.218.127 RON | 2.614.194 RON | 2.375.630 RON | 1.800.850 RON | 1.443.554 RON | 487.123 RON | 847.142 RON | 913.388 RON | 1.237.438 RON | 1.310.925 RON | 1.210.373 RON | 520.705 RON | 5.084 RON |
| Profit brut | 6.789 RON | 80.635 RON | 249.922 RON | 48.511 RON | 644.861 RON | 107.219 RON | 775.814 RON | 0 RON | 83.364 RON | 0 RON | 17.446 RON | 67.739 RON | 28.108 RON | 261.668 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 201.188 RON | 0 RON | 114.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.081 RON | 12.839 RON | 5.084 RON |
| Profit net | 3.687 RON | 64.378 RON | 223.551 RON | 9.212 RON | 597.306 RON | 80.036 RON | 748.293 RON | 0 RON | 68.824 RON | 0 RON | 14.407 RON | 56.708 RON | 22.934 RON | 219.632 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 217.186 RON | 0 RON | 114.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.081 RON | 16.428 RON | 5.084 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 483.926 RON | 675.752 RON | 889.873 RON | 949.107 RON | 874.112 RON | 987.789 RON | 1.190.630 RON | 1.141.606 RON | 982.901 RON | 749.375 RON | 338.495 RON | 366.500 RON | 397.863 RON | 392.359 RON | 140.821 RON | 57.041 RON | 427 RON |
| Active circulante | 2.473.349 RON | 2.308.281 RON | 1.693.515 RON | 1.830.520 RON | 1.448.890 RON | 1.552.455 RON | 1.351.289 RON | 887.615 RON | 1.189.584 RON | 1.125.155 RON | 1.489.326 RON | 1.317.187 RON | 1.013.561 RON | 448.498 RON | 536.657 RON | 99.767 RON | 52 RON |
| Stocuri | 723.315 RON | 574.400 RON | 325.746 RON | 280.578 RON | 304.411 RON | 343.010 RON | 304.075 RON | 135.203 RON | 43.516 RON | 4.572 RON | 4.400 RON | 45 RON | 927 RON | — | 11.200 RON | 11.200 RON | 19 RON |
| Creante | 1.678.507 RON | 1.696.855 RON | 1.496.732 RON | 1.314.041 RON | 1.104.086 RON | 1.344.013 RON | 1.202.619 RON | 943.919 RON | 1.302.562 RON | 1.117.113 RON | 1.462.714 RON | 1.309.544 RON | 1.001.558 RON | 440.136 RON | 476.610 RON | 82.763 RON | 4 RON |
| Casa si conturi la banci | 71.527 RON | 37.026 RON | -128.963 RON | 235.901 RON | 40.393 RON | -134.568 RON | -155.405 RON | -191.507 RON | -156.494 RON | 3.470 RON | 22.212 RON | 7.598 RON | 11.076 RON | 8.362 RON | 48.847 RON | 5.804 RON | 29 RON |
| Datorii totale | 769.567 RON | 799.812 RON | 463.745 RON | 883.535 RON | 436.122 RON | 1.250.670 RON | 1.332.381 RON | 1.567.976 RON | 1.494.054 RON | 1.264.923 RON | 1.567.454 RON | 1.437.728 RON | 1.222.173 RON | 674.541 RON | 730.793 RON | 202.042 RON | 5.363 RON |
| Capitaluri proprii | 2.187.708 RON | 2.184.221 RON | 2.119.643 RON | 1.896.092 RON | 1.886.880 RON | 1.289.574 RON | 1.209.538 RON | 461.245 RON | 678.431 RON | 609.607 RON | 260.367 RON | 245.959 RON | 189.251 RON | 166.316 RON | -53.315 RON | -45.234 RON | -4.884 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | — | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 13 | 14 | 19 | 20 | 19 | 16 | 10 | 10 | 8 | 7 | 6 | 7 | 6 | 5 | 4 | 1 |
10 contracte atribuite, in valoare de 469.667 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 265.202 lei.
Achizitii directe
2 contracte
265.200 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
204.467 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:39).