ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95% |
| persoanăadministrator | 5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Pentru verificarea stadiului procedurii, fixează termen de control la data de 08 septembrie 2026, ora 12,00.
Pentru verificarea stadiului procedurii, fixează termen de control la data de 24 martie 2026, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 09 decembrie 2025, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 09 septembrie 2025, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 22 mai 2025, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 21 ianuarie 2024, ora 12,00.
Ia act de schimbarea denumirii lichidatorului judiciar Casa de Insolvenţă Hunedoara SPRL în Casa de Insolven?ă Davidas SPRL. Prezenta se comunică: debitoarei, creditorilor, lichidatorului şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Hunedoara. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică astăzi 17.04.2024.
Fixează termen de control la data de 17.09.2024, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 16.04.2024.
Fixează termen de control la data de 10.01.2024, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 21.09.2023, ora 12,00
Fixează termen de control la data de 10.05.2023, ora 12,00.
fixează termen de control la data de 02.02.2023, ora 12.00.
Admite cererea administratorului judiciar Casa de Insolvenţă Hunedoara SPRL, şi în consecinţă: In temeiul art. 145 alin.1 lit. A din Legea nr. 85/2014, Dispune intrarea în faliment a debitorului SC Finelor Prestcom SRL. În temeiul art.145 alin 2 lit.b din Legea nr. 85/2014, Desemnează lichidator judiciar pe Casa de Insolven?ă Hunedoara SPRL, cu o retribuţie de 3.000 lei, care va îndeplini atribuţiile prev. de art. 64 din Legea nr.85/2014 şi orice atribuţii prevăzute de lege sau care vor fi stabilite de judecătorul sindic în interesul procedurii. În temeiul art.145 alin.2 lit. a din Legea nr. 85/2014, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. În temeiul art.145 alin.2 lit. e din Legea privind procedura insolvenţei, Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii şi dispune predarea către lichidator, în termen de 5 zile de la data intrării în faliment, a tabelului definitiv al creanţelor şi a listei creanţelor născute în cursul procedurii. În temeiul art.145 alin.2 lit. f din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea intrării în faliment. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor prevăzute de art. 146 (3) din Legea nr. 85/2014 la 08.07.2022. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 05.08.2022. Termenul pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii este de 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 02.09.2022. Stabileşte termen de control la 06.10.2022.
In vederea punerii in discutie a partilor a propunerii de intrare in faliment, stabileste termen cu citarea partilor prin BPI in sedinta publica; T: 26/05/2022, ora 10,00 pentru cand pune in vedere administratorului judiciar sa depuna la dosar dovada publicarii în BPI a raportului continand propunerea de intrare in faliment.
Pentru continuarea procedurii, în vederea finalizării demersurilor de evaluare a bunurilor identificate în patrimoniul societăţii debitoare şi pentru a se propune fie confirmarea unui plan de reorganizare, fie intrarea în faliment a societăţii debitoare, instanţa de judecată urmează să amâne cauza
În vederea continuării procedurii; În baza art.59 alin. 3 din Legea nr.85/2014, pentru verificarea stadiului procedurii, fixează termen în camera de consiliu la data de 13.01.2022, ora 10,00, pentru când: - lichidatorul judiciar va depune la dosar raport de activitate, documente justificative activităţii desfăşurate şi dovezi publicare în BPI, inclusiv pentru raportul de activitate depus la acest termen. • Lichidatorul judiciar va depune: 1. Procesul verbal al adunării creditorilor din 22/11/2021 şi dovada publicării sale în BPI; 2. În eventualitatea depunerii planului de reoganizare, dovada publicării anunţului referitor la depunerea planului în BPI, convocării adunării creditorilor pentru votarea planului, procesul verbal al adunării creditorilor şi dovada publicării procesului verbal în BPI sau, în caz contrar va face şi depune la dosar propunerea de intrarea în faliment şi va publica în BPI anunţul privind această propunere, va convoca adunarea creditorilor pentru votarea propunerii şi va depune la dosar procesul verbal al adunării creditorilor, precum şi dovada publicării în BPI a acestuia; 3. Modul de solu?ionare a cererii de declara?ie de crean?ă formulată de către Societatea deb Asigurare Reasigurare City Insurance SA
Faţă de desemnarea şi înscrierea la registrul comerţului a menţiunii privind înscrierea administratorului special, dispune introducerea în aplicaţia ecris a administratorului special al socetăţii debitoare – Şomlea Sorin; În vederea continuării procedurii; În baza art.59 al.3 din Legea nr.85/2014 fixează termen de control la data de 18.11.2021, pentru când; • Lichidatorul judiciar va depune la dosar Hotărârea Adunării Generale a Asociaţilor din 15/03/2021 privind desemnarea administratorului special Şomlea Sorin; • Lichidatorul judiciar va depune, în eventualitatea depunerii planului de reoganizare, dovada publicării anunţului referitor la depunerea planului în BPI, convocării adunării creditorilor pentru votarea planului, procesul verbal al adunării creditorilor şi dovada publicării procesului verbal în BPI sau, în caz contrar va face şi depune la dosar propunerea de intrarea în faliment şi va publica în BPI anunţul privind această propunere, va convoca adunarea creditorilor pentru votarea propunerii şi va depune la dosar procesul verbal al adunării creditorilor, precum şi dovada publicării în BPI a acestuia. • Lichidatorul judiciar va depune la dosar procesul verbal al adunării creditorilor şi dovada publicării în BPI nr. 8577/17.05.2021; • Lichidatorul judiciar va depune modul de solu?ionare a cererii de declara?ie de crean?ă formulată de către Societatea deb Asigurare Reasigurare City Insurance SA
Dispune introducerea în aplicaţia ecris a preşedintelui comitetului creditorilor ING Bank NV; În vederea continuării procedurii; În baza art.59 al.3 din Legea nr.85/2014 fixează termen de control la data de 16.09.2021, pentru când; • Lichidatorul judiciar va depune la dosar Hotărârea Adunării Generale a Asociaţilor din 15/03/2021 privind desemnarea administratorului special Şomlea Sorin şi dovada înregsitării acesteia la registrul comerţului; • Lichidatorul judiciar va completa raportul asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia insolvenţei, în sensul că va indica dacă există o posibilitate reală de reorganizare sau propune intrarea în faliment. În funcţie de această completare, va face aprlicarea prevederilor art. 97 alin. 3 sau a celor cuprinse la art. 97 alin. 4 şi 5 din Legea 85/2014; • Lichidatorul judiciar va depune la dosar tabelul definitiv de creanţe, inventarul bunurilor din averea debitorului, rapoarte lunare de activitate, acte justificative şi dovezi publicare BPI, inclusiv a raportului întocmit în temeiul art. 92 şi 97 din Lg. 85/2014, a procesului verbal al adunării creditorilor din 12/05/2021;
admis cererea debitoarei. Deschis procedura generală a insolven?ei. Fixat termen de control la 03.06.2021
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 540.649 RON | 54.282 RON | 47.616 RON | 4.327 RON | 447.918 RON | 411.569 RON | 2 |
| 2024 | 529.107 RON | 77.468 RON | 37.485 RON | 4.327 RON | 389.003 RON | 362.785 RON | 2 |
| 2023 | 668.563 RON | 17.344 RON | 43.781 RON | 4.327 RON | 365.124 RON | 332.610 RON | 2 |
| 2022 | 971.599 RON | 183.219 RON | 22.750 RON | 4.327 RON | 863.103 RON | 851.620 RON | 2 |
| 2021 | 1.089.361 RON | 396.758 RON | 81.818 RON | 4.327 RON | 742.164 RON | 671.613 RON | 2 |
| 2020 | 593.749 RON | 194.322 RON | 147.062 RON | 4.327 RON | 430.489 RON | 294.694 RON | 3 |
| 2019 | 669.441 RON | 20.894 RON | 248.564 RON | 4.327 RON | 354.012 RON | 100.373 RON | 3 |
| 2018 | 800.336 RON | 10.890 RON | 249.922 RON | 18.612 RON | 304.395 RON | 80.025 RON | 3 |
| 2017 | 816.350 RON | 17.779 RON | 237.886 RON | 4.327 RON | 295.754 RON | 69.135 RON | 4 |
| 2016 | 555.302 RON | 22.267 RON | 448.729 RON | 4.327 RON | 488.818 RON | 51.356 RON | 3 |
| 2015 | 949.092 RON | 41.747 RON | 348.508 RON | 4.327 RON | 366.330 RON | 29.089 RON | 4 |
| 2014 | 723.819 RON | 43.600 RON | 413.006 RON | 4.327 RON | 389.080 RON | -12.659 RON | 3 |
| 2013 | 391.453 RON | 15.374 RON | 354.544 RON | 4.327 RON | 284.107 RON | -59.170 RON | 2 |
| 2012 | 113.312 RON | 4.098 RON | 148.922 RON | 4.327 RON | 63.111 RON | -74.544 RON | 1 |
| 2011 | 58.362 RON | -15.620 RON | 107.133 RON | 2.226 RON | 26.265 RON | -78.642 RON | 1 |
| 2010 | 59.027 RON | -31.953 RON | 87.913 RON | 2.226 RON | 22.665 RON | -63.022 RON | 1 |
| 2009 | 63.317 RON | -30.553 RON | 68.225 RON | 17.315 RON | 19.840 RON | -31.070 RON | 1 |
| 2008 | — | -1.517 RON | 29.181 RON | 15.794 RON | 12.870 RON | -517 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 540.649 RON | 529.107 RON | 668.563 RON | 971.599 RON | 1.089.361 RON | 593.749 RON | 669.441 RON | 800.336 RON | 816.350 RON | 555.302 RON | 949.092 RON | 723.819 RON | 391.453 RON | 113.312 RON | 58.362 RON | 59.027 RON | 63.317 RON | — |
| Venituri totale | 645.272 RON | 689.798 RON | 668.563 RON | 1.072.343 RON | 943.484 RON | 756.392 RON | 736.131 RON | 800.504 RON | 816.350 RON | 555.302 RON | 949.095 RON | 723.828 RON | 394.802 RON | 113.313 RON | 58.363 RON | 68.405 RON | 63.323 RON | — |
| Cheltuieli totale | 575.913 RON | 601.955 RON | 645.186 RON | 879.405 RON | 537.610 RON | 556.921 RON | 708.876 RON | 781.594 RON | 790.533 RON | 529.379 RON | 899.259 RON | 671.920 RON | 374.285 RON | 108.435 RON | 73.983 RON | 96.951 RON | 92.409 RON | 1.517 RON |
| Profit brut | 69.359 RON | 87.843 RON | 23.377 RON | 192.938 RON | 405.874 RON | 199.471 RON | 27.255 RON | 18.910 RON | 25.817 RON | 25.923 RON | 49.836 RON | 51.908 RON | 20.517 RON | 4.878 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.620 RON | 28.546 RON | 29.086 RON | 1.517 RON |
| Profit net | 54.282 RON | 77.468 RON | 17.344 RON | 183.219 RON | 396.758 RON | 194.322 RON | 20.894 RON | 10.890 RON | 17.779 RON | 22.267 RON | 41.747 RON | 43.600 RON | 15.374 RON | 4.098 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.620 RON | 31.953 RON | 30.553 RON | 1.517 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 18.612 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 4.327 RON | 2.226 RON | 2.226 RON | 17.315 RON | 15.794 RON |
| Active circulante | 447.918 RON | 389.003 RON | 365.124 RON | 863.103 RON | 742.164 RON | 430.489 RON | 354.012 RON | 304.395 RON | 295.754 RON | 488.818 RON | 366.330 RON | 389.080 RON | 284.107 RON | 63.111 RON | 26.265 RON | 22.665 RON | 19.840 RON | 12.870 RON |
| Stocuri | 419.315 RON | 336.761 RON | 311.504 RON | 281.675 RON | 297.379 RON | 382.342 RON | 179.272 RON | 180.721 RON | 269.623 RON | 435.680 RON | 328.461 RON | 345.262 RON | 249.940 RON | 31.488 RON | 25.880 RON | 15.621 RON | 13.626 RON | 9.441 RON |
| Creante | 26.835 RON | 10.375 RON | 28.371 RON | 193.507 RON | 72.266 RON | 32.354 RON | 69.498 RON | 33.932 RON | 20.732 RON | 15.908 RON | 30.061 RON | 27.629 RON | 21.162 RON | 31.623 RON | — | 4.388 RON | 2.595 RON | 2.337 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.768 RON | 41.867 RON | 25.249 RON | 387.921 RON | 372.519 RON | 15.793 RON | 105.242 RON | 89.742 RON | 5.399 RON | 37.230 RON | 7.808 RON | 16.189 RON | 13.005 RON | — | 385 RON | 2.656 RON | 3.619 RON | — |
| Cheltuieli in avans | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | 6.940 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 47.616 RON | 37.485 RON | 43.781 RON | 22.750 RON | 81.818 RON | 147.062 RON | 248.564 RON | 249.922 RON | 237.886 RON | 448.729 RON | 348.508 RON | 413.006 RON | 354.544 RON | 148.922 RON | 107.133 RON | 87.913 RON | 68.225 RON | 29.181 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 16.342 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 411.569 RON | 362.785 RON | 332.610 RON | 851.620 RON | 671.613 RON | 294.694 RON | 100.373 RON | 80.025 RON | 69.135 RON | 51.356 RON | 29.089 RON | -12.659 RON | -59.170 RON | -74.544 RON | -78.642 RON | -63.022 RON | -31.070 RON | -517 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 1.294 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
1.294 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 20:23).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.