ONRC
ONRC
ANAF · anul 2025
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
satul Mărginenii de Jos
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95% |
| persoană | 5% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar QUINTUS INSOLV IPURL. În temeiul art. 174 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei DENMIRA CONSTRUCT SRL. Dispune radierea societăţii debitoare din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova. În temeiul art. 180 din Legea nr. 85/2014, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari sau asociaţi. Admite cererea lichidatorului judiciar de acordare a cheltuielilor din fondul special de lichidare şi în temeiul art. 39 alin. 4 din Legea nr. 85/2014 dispune plata din fondul special de lichidare a sumei de 10.000 lei reprezentând onorariul lichidatorului judiciar şi a cheltuielilor de procedură în cuantum de 32 lei. În temeiul art. 179 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Ploieşti, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Prahova – Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 27.11.2025.
Amână pronunţarea la data de 27.11.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, data de 12.11.2025.
Admite cererea formulată de debitoarea. În temeiul art. 71 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea procedurii simplificate a insolvenţei faţă de debitoare. În temeiul art. 85 raportat la art. 145 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune dizolvarea debitoarei şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. În temeiul art. 45 alin. 1 lit. d şi art. 73 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu pe QUINTUS INSOLV IPURL, ce va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o remuneraţie provizorie de 5.000 lei. În temeiul art. 99 şi 100 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, tuturor creditorilor indicaţi de aceasta şi Oficiului Registrului Comerţului, în vederea efectuării menţiunii şi prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi într-un ziar de largă circulaţie. Fixează următoarele termene: 1) 05.09.2025 termen pentru depunerea de către lichidatorul judiciar a raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia insolvenţei cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, conform art. 97 alin. 1 din lege. 2) 10 zile de la primirea notificării, termen limită de depunere de către creditori a opoziţiilor şi termen de soluţionare a opoziţiilor 10 zile după formularea acestora, conform art. 100 alin. 1 lit. a din lege. 3) 11.09.2025, termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, conform art. 100 lit. b din Legea nr. 85/2014, 4) 19.09.2025, termen limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor, potrivit art. 100 lit. c din Legea nr. 85/2014, 5) 14.10.2025, termen limită pentru definitivarea tabelului creanţelor, conform art. 100 lit. d din Legea nr. 85/2014, 6) 24.09.2025, data şedinţei adunării creditorilor, ora şi locul urmând a fi stabilite de lichidatorul judiciar provizoriu, care va convoca toţi creditorii debitoarei, conform art. 100 lit. e din Legea nr. 85/2014. Obligă debitoarea să depună la dosarul cauzei actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, potrivit art. 74 din lege, respectiv până la data de 07.08.2025. Lichidatorul judiciar va dispune efectuarea notificărilor prev. de art. 99 din lege către toţi creditorii indicaţi de debitor în lista depusă conform art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 dispune deschiderea de către lichidatorul judiciar a unui cont bancar la o unitate bancară, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii. Pune în vedere lichidatorului judiciar să comunice prezenta hotărâre tuturor instanţelor în a căror circumscripţie îşi are sediul debitoarea, precum şi băncilor la care aceasta are deschise conturi bancare, în vederea suspendării tuturor acţiunilor judiciare sau extrajudiciare pentru realizarea creanţelor împotriva debitorului sau a bunurilor acestuia, conform art. 75, 76 din lege. Dispune ca toate băncile la care debitoarea are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin al lichidatorului judiciar, conform art. 86 alin. 1 din lege. Dispune comunicarea prezentei încheieri lichidatorului judiciar, conform art. 71 alin. 1 din lege. Fixează termen de judecată la data de 12.11.2025, ora 9:00, şi pune în vedere lichidatorului judiciar să întocmească un raport lunar cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, conform art. 59 din lege. Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Prahova. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 28.07.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 28.07.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · BPI 17522/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 20997/2025
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 22081/2025
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 27510/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 32.449 RON | -32.366 RON | 594.552 RON | — | 156.640 RON | -437.912 RON | — |
| 2023 | 32.449 RON | -32.366 RON | 594.552 RON | — | 156.640 RON | -437.912 RON | — |
| 2022 | 32.449 RON | -32.366 RON | 594.552 RON | — | 156.640 RON | -437.912 RON | — |
| 2021 | 320.377 RON | -107.018 RON | 567.326 RON | — | 161.780 RON | -405.546 RON | — |
| 2020 | 321.541 RON | -174.375 RON | 573.599 RON | 3.020 RON | 272.052 RON | -298.527 RON | — |
| 2019 | 210.936 RON | -192.668 RON | 465.154 RON | 30.314 RON | 310.688 RON | -124.152 RON | 4 |
| 2018 | 207.025 RON | -178.904 RON | 253.831 RON | 61.259 RON | 951.836 RON | 759.264 RON | 5 |
| 2017 | 265.215 RON | -157.615 RON | -789.850 RON | 87.372 RON | 158.465 RON | 1.035.687 RON | 7 |
| 2016 | 429.406 RON | -35.781 RON | 432.487 RON | 116.975 RON | 1.508.814 RON | 1.193.302 RON | 8 |
| 2015 | 1.247.854 RON | 628.362 RON | 362.264 RON | 134.980 RON | 1.456.367 RON | 1.229.083 RON | 14 |
| 2014 | 703.920 RON | 164.915 RON | 512.337 RON | 40.171 RON | 1.072.887 RON | 600.721 RON | 17 |
| 2013 | 445.404 RON | -13.906 RON | 273.259 RON | 9.592 RON | 699.473 RON | 435.806 RON | 11 |
| 2012 | 391.287 RON | -10.965 RON | 240.748 RON | 23.368 RON | 667.092 RON | 449.712 RON | 12 |
| 2011 | 801.303 RON | 205.294 RON | 305.540 RON | 25.368 RON | 740.849 RON | 460.677 RON | 5 |
| 2010 | 370.792 RON | 115.798 RON | 143.742 RON | 25.155 RON | 373.970 RON | 255.383 RON | 5 |
| 2009 | 223.540 RON | 139.385 RON | 59.479 RON | 33.344 RON | 165.720 RON | 139.585 RON | 5 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32.449 RON | 32.449 RON | 32.449 RON | 320.377 RON | 321.541 RON | 210.936 RON | 207.025 RON | 265.215 RON | 429.406 RON | 1.247.854 RON | 703.920 RON | 445.404 RON | 391.287 RON | 801.303 RON | 370.792 RON | 223.540 RON |
| Venituri totale | 32.449 RON | 32.449 RON | 32.449 RON | 320.377 RON | 321.541 RON | 210.936 RON | 211.227 RON | 307.741 RON | 429.406 RON | 1.247.854 RON | 706.920 RON | 445.404 RON | 391.288 RON | 801.314 RON | 370.793 RON | 223.541 RON |
| Cheltuieli totale | 64.491 RON | 64.491 RON | 64.491 RON | 424.192 RON | 492.701 RON | 401.494 RON | 388.025 RON | 462.236 RON | 461.017 RON | 499.804 RON | 510.593 RON | 459.310 RON | 402.253 RON | 554.146 RON | 232.937 RON | 77.106 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 748.050 RON | 196.327 RON | 0 RON | 0 RON | 247.168 RON | 137.856 RON | 146.435 RON |
| Pierdere bruta | 32.042 RON | 32.042 RON | 32.042 RON | 103.815 RON | 171.160 RON | 190.558 RON | 176.798 RON | 154.495 RON | 31.611 RON | 0 RON | 0 RON | 13.906 RON | 10.965 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 628.362 RON | 164.915 RON | 0 RON | 0 RON | 205.294 RON | 115.798 RON | 139.385 RON |
| Pierdere neta | 32.366 RON | 32.366 RON | 32.366 RON | 107.018 RON | 174.375 RON | 192.668 RON | 178.904 RON | 157.615 RON | 35.781 RON | 0 RON | 0 RON | 13.906 RON | 10.965 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | 3.020 RON | 30.314 RON | 61.259 RON | 87.372 RON | 116.975 RON | 134.980 RON | 40.171 RON | 9.592 RON | 23.368 RON | 25.368 RON | 25.155 RON | 33.344 RON |
| Active circulante | 156.640 RON | 156.640 RON | 156.640 RON | 161.780 RON | 272.052 RON | 310.688 RON | 951.836 RON | 158.465 RON | 1.508.814 RON | 1.456.367 RON | 1.072.887 RON | 699.473 RON | 667.092 RON | 740.849 RON | 373.970 RON | 165.720 RON |
| Stocuri | 889 RON | 889 RON | 889 RON | 5.533 RON | 108.494 RON | 150.183 RON | 38.602 RON | 14.300 RON | 67.114 RON | 29.142 RON | 19.395 RON | 7.437 RON | 4.351 RON | 4.636 RON | — | — |
| Creante | 155.274 RON | 155.274 RON | 155.274 RON | 154.124 RON | 162.943 RON | 160.428 RON | 110.290 RON | 85.832 RON | 1.253.713 RON | 1.231.150 RON | 1.001.744 RON | 2.076 RON | 83.517 RON | 215.464 RON | 78.878 RON | 8.958 RON |
| Casa si conturi la banci | 477 RON | 477 RON | 477 RON | 2.123 RON | 615 RON | 77 RON | 802.944 RON | 58.333 RON | 187.987 RON | 196.075 RON | 51.748 RON | 689.960 RON | 579.224 RON | 520.749 RON | 295.092 RON | 156.762 RON |
| Datorii totale | 594.552 RON | 594.552 RON | 594.552 RON | 567.326 RON | 573.599 RON | 465.154 RON | 253.831 RON | -789.850 RON | 432.487 RON | 362.264 RON | 512.337 RON | 273.259 RON | 240.748 RON | 305.540 RON | 143.742 RON | 59.479 RON |
| Capitaluri proprii | -437.912 RON | -437.912 RON | -437.912 RON | -405.546 RON | -298.527 RON | -124.152 RON | 759.264 RON | 1.035.687 RON | 1.193.302 RON | 1.229.083 RON | 600.721 RON | 435.806 RON | 449.712 RON | 460.677 RON | 255.383 RON | 139.585 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | — | 4 | 5 | 7 | 8 | 14 | 17 | 11 | 12 | 5 | 5 | 5 |
2 contracte atribuite, in valoare de 149.160 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
149.160 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:27).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.