QTM MEDICAL & CONSULTING SRL
- J26/275/2009MURESdin 03.03.2009
- J2011000150149COVASNAdin 24.05.2011in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
bl. 160, ap. 3 şi ap. 6
Telefon:
Informativ: numarul de telefon provine din datele publice ANAF. Un numar comun nu inseamna neaparat o legatura reala intre firme.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 444.068 RON | 225.992 RON | 361.695 RON | 146.376 RON | 441.551 RON | 226.232 RON | 1 |
| 2024 | 544.188 RON | 239.892 RON | 196.591 RON | 190.191 RON | 245.322 RON | 238.922 RON | 2 |
| 2023 | 430.842 RON | 267.225 RON | 246.321 RON | 84.594 RON | 429.192 RON | 267.465 RON | 2 |
| 2022 | 394.324 RON | 230.049 RON | 106.158 RON | 74.231 RON | 262.216 RON | 230.289 RON | 2 |
| 2021 | 329.042 RON | 193.589 RON | 125.218 RON | 78.391 RON | 240.656 RON | 193.829 RON | 2 |
| 2020 | 278.183 RON | 36.546 RON | 6.132 RON | 2.793 RON | 96.612 RON | 93.273 RON | 2 |
| 2019 | 289.946 RON | 86.607 RON | 5.514 RON | 6.334 RON | 198.396 RON | 199.216 RON | 2 |
| 2018 | 246.508 RON | 18.225 RON | 8.941 RON | 9.874 RON | 111.676 RON | 112.609 RON | 2 |
| 2017 | 245.124 RON | 12.192 RON | 51.074 RON | 18.841 RON | 126.617 RON | 94.384 RON | 2 |
| 2016 | 213.578 RON | 125.693 RON | 165.831 RON | 47.971 RON | 198.904 RON | 82.192 RON | 3 |
| 2015 | 169.604 RON | -223.055 RON | 58.063 RON | 61.855 RON | 78.400 RON | 82.192 RON | 2 |
| 2014 | 151.312 RON | 103.129 RON | 69.915 RON | 84.485 RON | 290.677 RON | 305.247 RON | 1 |
| 2013 | 153.334 RON | 117.795 RON | 40.262 RON | — | 242.381 RON | 202.119 RON | 1 |
| 2012 | 128.945 RON | 102.540 RON | 1.468 RON | — | 123.791 RON | 122.323 RON | 1 |
| 2011 | 90.939 RON | 48.337 RON | 51.194 RON | — | 70.977 RON | 19.783 RON | 1 |
| 2010 | 72.475 RON | 17.721 RON | 5.364 RON | 587 RON | 25.686 RON | 20.909 RON | 1 |
| 2009 | 24.100 RON | 20.950 RON | 3.794 RON | 488 RON | 24.456 RON | 21.150 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 444.068 RON | 544.188 RON | 430.842 RON | 394.324 RON | 329.042 RON | 278.183 RON | 289.946 RON | 246.508 RON | 245.124 RON | 213.578 RON | 169.604 RON | 151.312 RON | 153.334 RON | 128.945 RON | 90.939 RON | 72.475 RON | 24.100 RON |
| Venituri totale | 444.565 RON | 546.688 RON | 430.862 RON | 394.324 RON | 329.043 RON | 278.503 RON | 289.946 RON | 246.519 RON | 245.323 RON | 213.578 RON | 169.649 RON | 151.377 RON | 153.475 RON | 129.017 RON | 91.028 RON | 72.476 RON | 24.100 RON |
| Cheltuieli totale | 205.504 RON | 290.394 RON | 159.332 RON | 160.332 RON | 132.164 RON | 239.174 RON | 200.440 RON | 225.829 RON | 230.680 RON | 85.269 RON | 387.615 RON | 43.709 RON | 31.080 RON | 22.607 RON | 33.480 RON | 53.105 RON | 2.427 RON |
| Profit brut | 239.061 RON | 256.294 RON | 271.530 RON | 233.992 RON | 196.879 RON | 39.329 RON | 89.506 RON | 20.690 RON | 14.643 RON | 128.309 RON | 0 RON | 107.668 RON | 122.395 RON | 106.410 RON | 57.548 RON | 19.371 RON | 21.673 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 217.966 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 225.992 RON | 239.892 RON | 267.225 RON | 230.049 RON | 193.589 RON | 36.546 RON | 86.607 RON | 18.225 RON | 12.192 RON | 125.693 RON | 0 RON | 103.129 RON | 117.795 RON | 102.540 RON | 48.337 RON | 17.721 RON | 20.950 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 223.055 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 146.376 RON | 190.191 RON | 84.594 RON | 74.231 RON | 78.391 RON | 2.793 RON | 6.334 RON | 9.874 RON | 18.841 RON | 47.971 RON | 61.855 RON | 84.485 RON | — | — | — | 587 RON | 488 RON |
| Active circulante | 441.551 RON | 245.322 RON | 429.192 RON | 262.216 RON | 240.656 RON | 96.612 RON | 198.396 RON | 111.676 RON | 126.617 RON | 198.904 RON | 78.400 RON | 290.677 RON | 242.381 RON | 123.791 RON | 70.977 RON | 25.686 RON | 24.456 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 19.950 RON | 2.250 RON | — | — | — | 71.413 RON | 77.570 RON | — | — | 110.000 RON | — | — | — | — | 109 RON |
| Creante | 195.698 RON | 199.960 RON | 212.340 RON | 156.380 RON | 900 RON | 10.061 RON | 2.610 RON | 2.430 RON | 315 RON | 336 RON | 388 RON | 533 RON | 2.105 RON | — | 816 RON | 5.847 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 245.853 RON | 45.362 RON | 196.902 RON | 103.586 RON | 239.756 RON | 86.551 RON | 195.786 RON | 37.833 RON | 48.732 RON | 198.568 RON | 78.012 RON | 180.144 RON | 240.276 RON | 123.791 RON | 70.161 RON | 19.839 RON | 24.347 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.148 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 361.695 RON | 196.591 RON | 246.321 RON | 106.158 RON | 125.218 RON | 6.132 RON | 5.514 RON | 8.941 RON | 51.074 RON | 165.831 RON | 58.063 RON | 69.915 RON | 40.262 RON | 1.468 RON | 51.194 RON | 5.364 RON | 3.794 RON |
| Capitaluri proprii | 226.232 RON | 238.922 RON | 267.465 RON | 230.289 RON | 193.829 RON | 93.273 RON | 199.216 RON | 112.609 RON | 94.384 RON | 82.192 RON | 82.192 RON | 305.247 RON | 202.119 RON | 122.323 RON | 19.783 RON | 20.909 RON | 21.150 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
850 de contracte atribuite, in valoare de 877.090 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 800.501 lei.
Achizitii directe
828 de contracte
799.673 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
22 de contracte
77.417 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 19:18).