ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
com. Telega, sat Telega
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 55% |
| persoanăadministrator | 45% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite apelul. Schimbă în parte sentinţa apelată în sensul că dispune înlocuirea sancţiunii amenzii cu avertisment Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către Grefa instanţei, azi, 30.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2026.
in vederea citarii intimatei.
Respinge plângerea contravenţională formulată de petenta SC Buzcip Tour SRL în contradictoriu cu intimata Direcţia Generală de Poliţie Locală Sector 6 împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei seria PL NR.0070098/14.01.2025, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Câmpina. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 22.05.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 148.329 RON | 3.770 RON | 106.073 RON | 20.987 RON | 12.421 RON | -67.553 RON | 1 |
| 2024 | 138.765 RON | -83.703 RON | 149.083 RON | 51.656 RON | 26.104 RON | -71.323 RON | 1 |
| 2023 | 155.970 RON | -61.316 RON | 113.069 RON | 103.907 RON | 21.542 RON | 12.380 RON | 1 |
| 2022 | 216.259 RON | 83.777 RON | 21.849 RON | 48.333 RON | 54.750 RON | 81.234 RON | 2 |
| 2021 | 99.429 RON | 12.518 RON | 18.895 RON | 2.582 RON | 29.071 RON | 12.758 RON | 1 |
| 2020 | 55.520 RON | 15.534 RON | 24.372 RON | 5.398 RON | 19.214 RON | 240 RON | 1 |
| 2019 | 93.060 RON | 29.817 RON | 22.752 RON | 8.214 RON | 6.927 RON | -7.611 RON | 1 |
| 2018 | 42.567 RON | -1.120 RON | 55.884 RON | 11.031 RON | 7.370 RON | -37.483 RON | 1 |
| 2017 | 14.500 RON | -16.487 RON | 55.243 RON | 13.847 RON | 5.033 RON | -36.363 RON | 1 |
| 2016 | 24.830 RON | -3.123 RON | 24.984 RON | — | 5.108 RON | -19.876 RON | 1 |
| 2015 | 35.130 RON | 1.941 RON | 26.621 RON | — | 9.868 RON | -16.753 RON | 1 |
| 2014 | 14.474 RON | -17.523 RON | 32.639 RON | 9.500 RON | 4.446 RON | -18.693 RON | 1 |
| 2013 | 14.915 RON | 2.416 RON | 12.693 RON | — | 11.523 RON | -1.170 RON | 1 |
| 2012 | 40.826 RON | 825 RON | 14.884 RON | — | 11.299 RON | -3.585 RON | 2 |
| 2011 | 43.062 RON | 10.579 RON | 16.760 RON | — | 12.350 RON | -4.410 RON | 1 |
| 2010 | 29.770 RON | -9.218 RON | 18.797 RON | — | 3.808 RON | -14.989 RON | 1 |
| 2009 | 16.942 RON | -5.971 RON | 11.480 RON | 844 RON | 4.865 RON | -5.771 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 148.329 RON | 138.765 RON | 155.970 RON | 216.259 RON | 99.429 RON | 55.520 RON | 93.060 RON | 42.567 RON | 14.500 RON | 24.830 RON | 35.130 RON | 14.474 RON | 14.915 RON | 40.826 RON | 43.062 RON | 29.770 RON | 16.942 RON |
| Venituri totale | 177.073 RON | 241.869 RON | 155.990 RON | 263.817 RON | 101.905 RON | 60.973 RON | 93.195 RON | 42.604 RON | 14.500 RON | 24.831 RON | 45.130 RON | 14.475 RON | 14.916 RON | 40.950 RON | 43.086 RON | 29.771 RON | 16.942 RON |
| Cheltuieli totale | 171.532 RON | 323.156 RON | 215.824 RON | 177.798 RON | 88.283 RON | 44.906 RON | 62.446 RON | 43.298 RON | 30.842 RON | 27.265 RON | 41.835 RON | 31.563 RON | 12.052 RON | 38.902 RON | 31.214 RON | 37.339 RON | 22.404 RON |
| Profit brut | 5.541 RON | 0 RON | 0 RON | 86.019 RON | 13.622 RON | 16.067 RON | 30.749 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.295 RON | 0 RON | 2.864 RON | 2.048 RON | 11.872 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 81.287 RON | 59.834 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 694 RON | 16.342 RON | 2.434 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.568 RON | 5.462 RON |
| Profit net | 3.770 RON | 0 RON | 0 RON | 83.777 RON | 12.518 RON | 15.534 RON | 29.817 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.941 RON | 0 RON | 2.416 RON | 825 RON | 10.579 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 83.703 RON | 61.316 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.120 RON | 16.487 RON | 3.123 RON | 0 RON | 17.523 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.218 RON | 5.971 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 20.987 RON | 51.656 RON | 103.907 RON | 48.333 RON | 2.582 RON | 5.398 RON | 8.214 RON | 11.031 RON | 13.847 RON | — | — | 9.500 RON | — | — | — | — | 844 RON |
| Active circulante | 12.421 RON | 26.104 RON | 21.542 RON | 54.750 RON | 29.071 RON | 19.214 RON | 6.927 RON | 7.370 RON | 5.033 RON | 5.108 RON | 9.868 RON | 4.446 RON | 11.523 RON | 11.299 RON | 12.350 RON | 3.808 RON | 4.865 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | 3.342 RON | 3.342 RON | 3.601 RON | 3.601 RON | 2.141 RON | 1.787 RON | 2.867 RON | 2.867 RON | 3.208 RON | 4.173 RON | 4.727 RON | 4.093 RON | 7.342 RON | 3.309 RON | 3.508 RON |
| Creante | 7.539 RON | 18.450 RON | — | 8.817 RON | 7.522 RON | 7.522 RON | 1.517 RON | 180 RON | 180 RON | 1.260 RON | 5.600 RON | — | 5.830 RON | 5.830 RON | 3.560 RON | — | 100 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.882 RON | 7.654 RON | 18.200 RON | 42.591 RON | 17.948 RON | 8.091 RON | 3.269 RON | 5.403 RON | 1.986 RON | 981 RON | 1.060 RON | 273 RON | 966 RON | 1.376 RON | 1.448 RON | 499 RON | 1.257 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.112 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 106.073 RON | 149.083 RON | 113.069 RON | 21.849 RON | 18.895 RON | 24.372 RON | 22.752 RON | 55.884 RON | 55.243 RON | 24.984 RON | 26.621 RON | 32.639 RON | 12.693 RON | 14.884 RON | 16.760 RON | 18.797 RON | 11.480 RON |
| Capitaluri proprii | -67.553 RON | -71.323 RON | 12.380 RON | 81.234 RON | 12.758 RON | 240 RON | -7.611 RON | -37.483 RON | -36.363 RON | -19.876 RON | -16.753 RON | -18.693 RON | -1.170 RON | -3.585 RON | -4.410 RON | -14.989 RON | -5.771 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | — | — | — | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
42 de contracte atribuite, in valoare de 58.745 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 58.787 lei.
Achizitii directe
42 de contracte
58.745 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).