ARMONIC VISION SRL
- J40/3943/2009BUCURESTIdin 24.03.2009
- J17/1619/2017GALATIdin 18.09.2017in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 1% |
| persoană | 88% |
| persoană | 10% |
| persoană | 1% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Constată perimată cererea formulată de reclamanta Iliass S.R.L., în contradictoriu cu pârâta Armonic Vision S.R.L. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronun?are, cererea de recurs urmând a se depune la Judecătoria Gala?i. Pronun?ată astăzi, data de 23.12.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronunţarea asupra excep?iei perimării la data de 23.12.2025, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în ?edin?ă publică, astăzi, 10.12.2025.
În baza disp. art. 242 alin. (1) Cod procedură civilă, suspendă judecata cererii de valoare redusă pentru neîndeplinirea de către reclamantă a obliga?iilor stabilite de instan?ă, respectiv pentru nedepunerea precizărilor solicitate de instan?ă la termenul 20.01.2025. Cu recurs cât timp durează suspendarea cursului judecării procesului, cererea de recurs urmând a se depune la Judecătoria Gala?i. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 10.03.2025.
pentru ca reclamanta să precizeze dacă între părţi a existat vreun contract în baza căruia a fost emisă factura ce face obiectul litigiului
Anulează cererea de chemare în judecată. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 23.07.2024.
Admite cererea formulată de creditoarea Terra Cycle SRL în contradictoriu cu debitoarea Armonic Vision SRL, având ca obiect ordonan?ă de plată. Ordonă debitoarei Armonic Vision SRL ca, în termen de 30 de zile, începând cu data comunicării prezentei ordonan?e, să achite creditoarei Terra Cycle SRL suma de 3094 lei, reprezentând contravaloarea facturii fiscale nr. KR2132/18.09.2023, precum şi penalită?ile în cuantum de 1% pe zi de întârziere, începând cu prima zi după data scaden?ei facturii fiscale KR2132/18.09.2023, respectiv 23.09.2023, ?i până la plata efectivă. Admite cererea accesorie privind cheltuielile de judecată ?i obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare, în termen de 10 zile, începând cu data comunicării, ce se va depune la Judecătoria Gala?i. Executorie. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor cu mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 02.08.2024, în conformitate cu dispozi?iile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronun?area la data de 02.08.2024, urmând ca solu?ia să fie pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronun?area la data de 19.07.2024, urmând ca solu?ia să fie pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei
Amână pronun?area la data de 04.07.2024, urmând ca solu?ia să fie pusă la dispozi?ia pră?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.711.338 RON | 282.295 RON | 438.069 RON | 4.116 RON | 435.453 RON | 1.500 RON | 8 |
| 2024 | 1.510.646 RON | 27.122 RON | 935.285 RON | 17.501 RON | 97.803 RON | -819.981 RON | 9 |
| 2023 | 1.535.981 RON | 53.876 RON | 1.113.826 RON | 29.785 RON | 491.059 RON | -592.982 RON | 10 |
| 2022 | 1.179.176 RON | 30.103 RON | 894.276 RON | 44.688 RON | 207.139 RON | -642.449 RON | 9 |
| 2021 | 1.705.778 RON | -248.789 RON | 854.412 RON | 56.650 RON | 125.210 RON | -672.552 RON | 11 |
| 2020 | 1.004.156 RON | -349.663 RON | 575.494 RON | 4.624 RON | 147.107 RON | -423.763 RON | 9 |
| 2019 | 560.139 RON | 5.991 RON | 427.757 RON | — | 353.657 RON | -74.100 RON | 6 |
| 2018 | 114.860 RON | -16.703 RON | 108.136 RON | — | 28.045 RON | -80.091 RON | 4 |
| 2017 | 24.437 RON | -10.515 RON | 76.270 RON | — | 12.882 RON | -63.388 RON | 5 |
| 2016 | 0 RON | -599 RON | 60.160 RON | 0 RON | 7.287 RON | -52.873 RON | 0 |
| 2015 | 0 RON | -592 RON | 59.510 RON | 0 RON | 7.236 RON | -52.274 RON | 0 |
| 2014 | 0 RON | -599 RON | 59.015 RON | 0 RON | 7.333 RON | -51.682 RON | 0 |
| 2013 | 7.000 RON | 2.321 RON | 58.670 RON | 0 RON | 7.587 RON | -51.083 RON | 0 |
| 2012 | 0 RON | -5.648 RON | 62.515 RON | 0 RON | 9.111 RON | -53.404 RON | 0 |
| 2011 | 0 RON | -1.820 RON | 56.700 RON | 0 RON | 8.944 RON | -47.756 RON | 0 |
| 2010 | — | -47.436 RON | 54.453 RON | — | 8.517 RON | -45.936 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.711.338 RON | 1.510.646 RON | 1.535.981 RON | 1.179.176 RON | 1.705.778 RON | 1.004.156 RON | 560.139 RON | 114.860 RON | 24.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.000 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Venituri totale | 1.711.338 RON | 1.510.646 RON | 1.536.058 RON | 1.179.176 RON | 1.705.778 RON | 964.852 RON | 599.443 RON | 114.860 RON | 24.437 RON | 0 RON | 1 RON | 0 RON | 7.001 RON | 1 RON | 0 RON | 5 RON |
| Cheltuieli totale | 1.366.488 RON | 1.438.205 RON | 1.466.822 RON | 1.137.244 RON | 1.937.509 RON | 1.304.773 RON | 587.851 RON | 130.415 RON | 34.708 RON | 599 RON | 593 RON | 599 RON | 4.470 RON | 5.649 RON | 1.820 RON | 45.791 RON |
| Profit brut | 344.850 RON | 72.441 RON | 69.236 RON | 41.932 RON | 0 RON | 0 RON | 11.592 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.531 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 231.731 RON | 339.921 RON | 0 RON | 15.555 RON | 10.271 RON | 599 RON | — | 599 RON | 0 RON | 5.648 RON | 1.820 RON | 45.786 RON |
| Profit net | 282.295 RON | 27.122 RON | 53.876 RON | 30.103 RON | 0 RON | 0 RON | 5.991 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.321 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 248.789 RON | 349.663 RON | 0 RON | 16.703 RON | 10.515 RON | 599 RON | 592 RON | 599 RON | 0 RON | 5.648 RON | 1.820 RON | 47.436 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 4.116 RON | 17.501 RON | 29.785 RON | 44.688 RON | 56.650 RON | 4.624 RON | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Active circulante | 435.453 RON | 97.803 RON | 491.059 RON | 207.139 RON | 125.210 RON | 147.107 RON | 353.657 RON | 28.045 RON | 12.882 RON | 7.287 RON | 7.236 RON | 7.333 RON | 7.587 RON | 9.111 RON | 8.944 RON | 8.517 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | 123.400 RON | 83.271 RON | 0 RON | 158.527 RON | — | 737 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Creante | 363.299 RON | 85.162 RON | 479.397 RON | 61.351 RON | 33.935 RON | 87.950 RON | 122.641 RON | 25.629 RON | 1.420 RON | 7.142 RON | 7.034 RON | 6.905 RON | 6.778 RON | 8.784 RON | 8.655 RON | 8.339 RON |
| Casa si conturi la banci | 72.154 RON | 12.641 RON | 11.662 RON | 22.388 RON | 8.004 RON | 59.157 RON | 72.489 RON | 2.416 RON | 10.725 RON | 145 RON | 202 RON | 428 RON | 809 RON | 327 RON | 289 RON | 178 RON |
| Datorii totale | 438.069 RON | 935.285 RON | 1.113.826 RON | 894.276 RON | 854.412 RON | 575.494 RON | 427.757 RON | 108.136 RON | 76.270 RON | 60.160 RON | 59.510 RON | 59.015 RON | 58.670 RON | 62.515 RON | 56.700 RON | 54.453 RON |
| Capitaluri proprii | 1.500 RON | -819.981 RON | -592.982 RON | -642.449 RON | -672.552 RON | -423.763 RON | -74.100 RON | -80.091 RON | -63.388 RON | -52.873 RON | -52.274 RON | -51.682 RON | -51.083 RON | -53.404 RON | -47.756 RON | -45.936 RON |
| Capital subscris varsat | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | — | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 9 | 10 | 9 | 11 | 9 | 6 | 4 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 14.269 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 14.270 lei.
Achizitii directe
1 contract
14.269 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 19:57).