ALRIS ACTIV S.R.L.
- ALRIS INSTALATII S.R.L.documentat pana in 2024
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.101.949 RON | 236.230 RON | 267.696 RON | 147.253 RON | 1.193.449 RON | 1.162.790 RON | 4 |
| 2024 | 2.201.003 RON | 85.982 RON | 589.678 RON | 145.152 RON | 1.263.835 RON | 926.560 RON | 3 |
| 2023 | 1.527.948 RON | 208.778 RON | 328.231 RON | 16.830 RON | 1.108.613 RON | 823.519 RON | 2 |
| 2022 | 1.628.694 RON | 146.118 RON | 593.068 RON | 39.919 RON | 1.502.831 RON | 934.741 RON | 2 |
| 2021 | 1.440.650 RON | 162.688 RON | 600.627 RON | 73.399 RON | 1.355.384 RON | 813.215 RON | 2 |
| 2020 | 1.598.093 RON | 162.006 RON | 596.424 RON | 107.736 RON | 1.131.242 RON | 650.590 RON | 2 |
| 2019 | 1.199.935 RON | 103.187 RON | 641.223 RON | 50.351 RON | 1.079.817 RON | 488.584 RON | 3 |
| 2018 | 1.347.056 RON | 185.148 RON | 372.567 RON | 4.535 RON | 753.790 RON | 385.397 RON | 3 |
| 2017 | 1.281.733 RON | 205.830 RON | 507.564 RON | 5.470 RON | 710.636 RON | 200.249 RON | — |
| 2016 | 1.062.032 RON | 27.376 RON | 582.257 RON | 2.036 RON | 595.979 RON | -5.581 RON | — |
| 2015 | 689.834 RON | 48.966 RON | 423.313 RON | 5.835 RON | 419.148 RON | -32.956 RON | 4 |
| 2014 | 333.321 RON | -62.265 RON | 312.406 RON | 10.948 RON | 220.342 RON | -81.922 RON | 3 |
| 2013 | 111.469 RON | -37.763 RON | 242.612 RON | 17.360 RON | 205.595 RON | -19.657 RON | 3 |
| 2012 | 355.977 RON | 1.022 RON | 243.648 RON | 20.229 RON | 243.705 RON | 18.066 RON | 5 |
| 2011 | 337.438 RON | 1.926 RON | 132.778 RON | — | 149.822 RON | 17.044 RON | 6 |
| 2010 | 100.284 RON | 11.881 RON | 38.560 RON | — | 53.678 RON | 15.118 RON | 5 |
| 2009 | 94.235 RON | 3.077 RON | 14.381 RON | — | 17.658 RON | 3.277 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.101.949 RON | 2.201.003 RON | 1.527.948 RON | 1.628.694 RON | 1.440.650 RON | 1.598.093 RON | 1.199.935 RON | 1.347.056 RON | 1.281.733 RON | 1.062.032 RON | 689.834 RON | 333.321 RON | 111.469 RON | 355.977 RON | 337.438 RON | 100.284 RON | 94.235 RON |
| Venituri totale | 2.109.960 RON | 2.225.161 RON | 1.528.070 RON | 1.623.829 RON | 1.440.692 RON | 1.594.255 RON | 1.202.436 RON | 1.347.057 RON | 1.281.818 RON | 1.062.296 RON | 690.034 RON | 333.352 RON | 111.469 RON | 355.977 RON | 337.444 RON | 100.297 RON | 94.239 RON |
| Cheltuieli totale | 1.830.143 RON | 2.122.573 RON | 1.304.011 RON | 1.461.473 RON | 1.263.597 RON | 1.416.768 RON | 1.087.210 RON | 1.148.439 RON | 1.064.094 RON | 1.029.705 RON | 631.741 RON | 390.664 RON | 145.978 RON | 344.276 RON | 325.397 RON | 85.191 RON | 89.931 RON |
| Profit brut | 279.817 RON | 102.588 RON | 224.059 RON | 162.356 RON | 177.095 RON | 177.487 RON | 115.226 RON | 198.618 RON | 217.724 RON | 32.591 RON | 58.293 RON | 0 RON | 0 RON | 11.701 RON | 12.047 RON | 15.106 RON | 4.308 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 57.312 RON | 34.509 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 236.230 RON | 85.982 RON | 208.778 RON | 146.118 RON | 162.688 RON | 162.006 RON | 103.187 RON | 185.148 RON | 205.830 RON | 27.376 RON | 48.966 RON | 0 RON | 0 RON | 1.022 RON | 1.926 RON | 11.881 RON | 3.077 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 62.265 RON | 37.763 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 147.253 RON | 145.152 RON | 16.830 RON | 39.919 RON | 73.399 RON | 107.736 RON | 50.351 RON | 4.535 RON | 5.470 RON | 2.036 RON | 5.835 RON | 10.948 RON | 17.360 RON | 20.229 RON | — | — | — |
| Active circulante | 1.193.449 RON | 1.263.835 RON | 1.108.613 RON | 1.502.831 RON | 1.355.384 RON | 1.131.242 RON | 1.079.817 RON | 753.790 RON | 710.636 RON | 595.979 RON | 419.148 RON | 220.342 RON | 205.595 RON | 243.705 RON | 149.822 RON | 53.678 RON | 17.658 RON |
| Stocuri | 465.840 RON | 407.608 RON | 535.783 RON | 478.977 RON | 437.356 RON | 255.330 RON | 387.818 RON | 186.715 RON | 193.397 RON | 117.273 RON | 195.116 RON | 175.791 RON | 174.615 RON | 200.226 RON | 98.850 RON | 23.544 RON | 1.630 RON |
| Creante | 338.721 RON | 403.270 RON | 472.346 RON | 479.441 RON | 393.323 RON | 341.427 RON | 337.064 RON | 428.448 RON | 495.178 RON | 439.291 RON | 212.725 RON | 39.903 RON | 29.000 RON | 37.227 RON | 47.847 RON | 14.599 RON | 3.501 RON |
| Casa si conturi la banci | 388.888 RON | 452.957 RON | 100.484 RON | 544.413 RON | 524.705 RON | 534.485 RON | 354.903 RON | 138.595 RON | 22.061 RON | 39.415 RON | 11.307 RON | 4.648 RON | 1.980 RON | 6.252 RON | 3.125 RON | 15.535 RON | 12.527 RON |
| Cheltuieli in avans | 83.155 RON | 86.572 RON | 3.191 RON | — | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 267.696 RON | 589.678 RON | 328.231 RON | 593.068 RON | 600.627 RON | 596.424 RON | 641.223 RON | 372.567 RON | 507.564 RON | 582.257 RON | 423.313 RON | 312.406 RON | 242.612 RON | 243.648 RON | 132.778 RON | 38.560 RON | 14.381 RON |
| Venituri in avans | -6.629 RON | -20.679 RON | -23.116 RON | 14.941 RON | 14.941 RON | -8.036 RON | 361 RON | 361 RON | 8.293 RON | 21.339 RON | 34.626 RON | 806 RON | — | 2.220 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.162.790 RON | 926.560 RON | 823.519 RON | 934.741 RON | 813.215 RON | 650.590 RON | 488.584 RON | 385.397 RON | 200.249 RON | -5.581 RON | -32.956 RON | -81.922 RON | -19.657 RON | 18.066 RON | 17.044 RON | 15.118 RON | 3.277 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | — | — | 4 | 3 | 3 | 5 | 6 | 5 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
182 de contracte atribuite, in valoare de 1.967.142 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.967.324 lei.
Achizitii directe
182 de contracte
1.967.142 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 20:36).