| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 741.188 RON | 246.772 RON | 1.000.083 RON | 119.040 RON | 811.851 RON | -147.816 RON | 1 |
| 2024 | 702.645 RON | -479.584 RON | 880.582 RON | 139.941 RON | 441.943 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
ONRC · 02.09.2026
ANAF · 02.09.2026
ANAF · 02.09.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| -394.587 RON |
| 1 |
| 2023 | 2.501.131 RON | -163.401 RON | 2.858.807 RON | 160.924 RON | 2.920.519 RON | 84.996 RON | 2 |
| 2022 | 11.194.216 RON | 41.209 RON | 2.878.553 RON | 230.403 RON | 3.028.749 RON | 490.197 RON | 2 |
| 2021 | 10.966.873 RON | 29.341 RON | 2.004.872 RON | 485.442 RON | 1.941.586 RON | 448.988 RON | 2 |
| 2020 | 5.556.694 RON | 53.787 RON | 2.115.132 RON | 261.055 RON | 2.292.845 RON | 419.646 RON | 2 |
| 2019 | 8.133.406 RON | 95.696 RON | 1.536.258 RON | 115.253 RON | 1.607.974 RON | 365.859 RON | 2 |
| 2018 | 2.535.312 RON | 12.872 RON | 3.122.643 RON | 165.336 RON | 3.820.621 RON | 270.163 RON | 2 |
| 2017 | 2.249.307 RON | 56.314 RON | 2.999.898 RON | 205.517 RON | 3.085.357 RON | 257.291 RON | 2 |
| 2016 | 2.893.657 RON | 6.588 RON | 2.614.648 RON | 538.953 RON | 2.276.672 RON | 200.977 RON | 1 |
| 2015 | 3.521.202 RON | 21.583 RON | 2.350.442 RON | 685.007 RON | 1.524.422 RON | 44.390 RON | 1 |
| 2014 | 1.072.116 RON | 3.746 RON | 1.216.417 RON | 78.672 RON | 1.161.731 RON | 22.806 RON | 1 |
| 2013 | 343.222 RON | 5.704 RON | 175.531 RON | 18.539 RON | 213.642 RON | 19.060 RON | — |
| 2012 | 1.152.497 RON | 35.464 RON | 145.060 RON | 1.848 RON | 214.064 RON | 13.357 RON | — |
| 2011 | 935.964 RON | -10.675 RON | 152.140 RON | — | 130.033 RON | -22.107 RON | — |
| 2010 | 233.693 RON | 11.791 RON | 70.461 RON | — | 92.479 RON | 18.141 RON | — |
| 2009 | 12.335 RON | 6.150 RON | 4.376 RON | 224 RON | 10.502 RON | 6.350 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| Cifra de afaceri | 741.188 RON | 702.645 RON | 2.501.131 RON | 11.194.216 RON | 10.966.873 RON | 5.556.694 RON | 8.133.406 RON | 2.535.312 RON | 2.249.307 RON | 2.893.657 RON | 3.521.202 RON | 1.072.116 RON | 343.222 RON | 1.152.497 RON | 935.964 RON | 233.693 RON | 12.335 RON |
| Venituri totale | 743.085 RON | 2.153.191 RON | 2.503.371 RON | 11.256.634 RON | 10.968.571 RON | 5.563.223 RON | 8.143.181 RON | 2.549.238 RON | 2.264.089 RON | 2.917.857 RON | 3.592.494 RON | 1.080.038 RON | 345.856 RON | 1.158.902 RON | |||
| Cheltuieli totale | 496.313 RON | 2.632.775 RON | 2.666.772 RON | 11.198.803 RON | 10.934.629 RON | 5.497.660 RON | 8.028.790 RON | 2.533.474 RON | 2.196.452 RON | 2.907.142 RON | 3.565.550 RON | 1.075.221 RON | 338.586 RON | 1.119.562 RON | |||
| Profit brut | 246.772 RON | 0 RON | 0 RON | 57.831 RON | 33.942 RON | 65.563 RON | 114.391 RON | 15.764 RON | 67.637 RON | 10.715 RON | 26.944 RON | 4.817 RON | 7.270 RON | 39.340 RON | |||
| Pierdere bruta | 0 RON | 479.584 RON | 163.401 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |||
| Profit net | 246.772 RON | 0 RON | 0 RON | 41.209 RON | 29.341 RON | 53.787 RON | 95.696 RON | 12.872 RON | 56.314 RON | 6.588 RON | 21.583 RON | 3.746 RON | 5.704 RON | 35.464 RON | |||
| Pierdere neta | 0 RON | 479.584 RON | 163.401 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |||
| Active fixe (imobilizate) | 119.040 RON | 139.941 RON | 160.924 RON | 230.403 RON | 485.442 RON | 261.055 RON | 115.253 RON | 165.336 RON | 205.517 RON | 538.953 RON | 685.007 RON | 78.672 RON | 18.539 RON | 1.848 RON | |||
| Active circulante | 811.851 RON | 441.943 RON | 2.920.519 RON | 3.028.749 RON | 1.941.586 RON | 2.292.845 RON | 1.607.974 RON | 3.820.621 RON | 3.085.357 RON | 2.276.672 RON | 1.524.422 RON | 1.161.731 RON | 213.642 RON | 214.064 RON | |||
| Stocuri | 400.660 RON | 584.446 RON | 2.652.153 RON | 2.700.493 RON | 2.112.460 RON | 1.396.320 RON | 1.051.343 RON | 3.125.878 RON | 1.639.211 RON | 1.274.939 RON | 669.092 RON | 1.020.085 RON | 10.709 RON | 17.162 RON | |||
| Creante | 349.172 RON | 338.719 RON | 244.389 RON | 310.187 RON | 633.948 RON | 810.969 RON | 524.440 RON | 626.887 RON | 1.418.320 RON | 991.553 RON | 618.117 RON | 135.279 RON | 176.891 RON | 187.288 RON | |||
| Casa si conturi la banci | 62.019 RON | -481.222 RON | 23.977 RON | 18.069 RON | -804.822 RON | 85.556 RON | 32.191 RON | 67.856 RON | 27.826 RON | 10.180 RON | 237.213 RON | 6.367 RON | 26.042 RON | 9.614 RON | |||
| Cheltuieli in avans | 62.149 RON | 62.149 RON | 62.149 RON | 112.676 RON | 259.481 RON | 656.317 RON | 228.849 RON | 78.618 RON | — | — | 195.000 RON | — | — | — | |||
| Datorii totale | 1.000.083 RON | 880.582 RON | 2.858.807 RON | 2.878.553 RON | 2.004.872 RON | 2.115.132 RON | 1.536.258 RON | 3.122.643 RON | 2.999.898 RON | 2.614.648 RON | 2.350.442 RON | 1.216.417 RON | 175.531 RON | 145.060 RON | |||
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 9.411 RON | — | ||
| Venituri in avans | 140.773 RON | 158.038 RON | 199.789 RON | 3.078 RON | 232.649 RON | 675.439 RON | 49.959 RON | 671.769 RON | 33.685 RON | — | 9.597 RON | 1.180 RON | 37.590 RON | 48.084 RON | |||
| Capitaluri proprii | -147.816 RON | -394.587 RON | 84.996 RON | 490.197 RON | 448.988 RON | 419.646 RON | 365.859 RON | 270.163 RON | 257.291 RON | 200.977 RON | 44.390 RON | 22.806 RON | 19.060 RON | 13.357 RON | |||
| Capital subscris varsat | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 150.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | |||
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
com. Salva, loc. Salva
com. Șaru Doinei, loc. Gura Haitii
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoanănu mai e administrator |
| 938.960 RON |
| 235.018 RON |
| 12.335 RON |
| 949.635 RON |
| 221.150 RON |
| 5.014 RON |
| 0 RON |
| 13.868 RON |
| 7.321 RON |
| 10.675 RON |
| — |
| — |
| 0 RON |
| 11.791 RON |
| 6.150 RON |
| 10.675 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 224 RON |
| 130.033 RON |
| 92.479 RON |
| 10.502 RON |
| — |
| 42.619 RON |
| — |
| 123.639 RON |
| 39.652 RON |
| 9.770 RON |
| 6.394 RON |
| 10.208 RON |
| 732 RON |
| — |
| — |
| — |
| 152.140 RON |
| 70.461 RON |
| 4.376 RON |
| — |
| — |
| — |
| 3.877 RON |
| — |
| -22.107 RON |
| 18.141 RON |
| 6.350 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| — |
| — |
| 40% |
| 2 deținători în act | 100% |
Fara termene inregistrate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite cererea.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.03.2026.
Pentru lipsa martorului, amână judecarea cauzei la data de 26.03.2026.
Citarea pârâtei SC AQUATOOLS JIMIX SRL, odată cu citaţia comunicându-i-se şi interogatoriul formulat de către reclamantă cu menţiunea de a răspunde în scris la interogatoriul comunicat, iar răspunsul să fie comunicat la dosarul cauzei. Încuviinţează proba testimonială cu martorii Ece Bahri şi Crăciunescu Alexandru – pentru reclamantă, pe care îi va prezenta necitaţi la termenul următor. Amână judecarea cauzei la 06.11.2025, ora 11,00, sala 24. Părţile au termen în cunoştinţă, potrivit art. 229 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 29.05.2025.
Încuviinţează proba solicitată de reclamant cu interogatoriul pârâtei. Pune în vedere reclamantului să depună interogatoriul pentru comunicare către pârât. Considerând că este necesară administrarea probei testimoniale, pune în vedere ambelor păr?i să propună câte un martor, indicând în scris numele, prenumele, adresa, ce cunoa?te, în ce relaţie se află cu părţile, până la termenul de judecată următor Amână judecarea cauzei la 29.05.2025, ora 11,00. Părţile au termen în cunoştinţă, potrivit art. 229 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 27.02.2025.
Amână cauza şi acordă termen pentru continuitatea completului, la data de 27.02.2025, ora 9. Prorogă discuţia cu privire la administrarea probatoriului. Părţile au termen în cunoştinţă, potrivit art. 229 Cod de procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 28.11.2024.
Încuviinţează proba cu înscrisurile depuse la dosar, solicitată de ambele părţi. Pune în vedere reclamantei să depună interogatoriul pentru pârât, până la următorul termen, sub sancţiunea decăderii din probă, în temeiul art.254 raportat la art 194 al.1 lit.e. Pune în vedere părţilor să depună note scrise şi probe : - pentru reclamantă, cu privire la îndeplinirea obligaţiei de punere la dispoziţie a documentelor necesare în vederea întocmirii documentaţiei ce formează obiectul contractului; - pentru pârâtă, cu privire la solicitarea documentelor de care avea nevoie pentru întocmirea documentaţiei ce formează obiectul contractului. Amână judecarea cauzei la 28.11.2024, ora 9. Părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 26.09.2024
Repartizează în sistem ciclic cauza completului C IX – CIVIL. Fixează termen de judecată la data de 18.09.2024, ora 09, Sala 24. Men?ine dispozi?iile anterioare. Citează păr?ile. Pronun?ată în ?edin?ă publică, astăzi, 13.06.2024.
Amână cauza şi acordă termen pentru continuitatea completului, la data de 13.06.2024, ora 10,00 pentru când se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă, potrivit art. 229 Cod de procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 21.03.2024.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de reprezentantul reclamantei, av. Stoica Ştefan Vasile, pentru studiul întâmpinării depuse la dosar. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 21.03.2024, ora 9. Reclamanta şi pârâta are au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 08.02.2024.
Având în vedere Hotărârea nr.6/16.06.2023 şi procesul verbal din date de 19.06.2023, dosarul este rerepartizat la completul 8 civil, cu termen de judecată la data de 08.02.2024, ora 9, sala 24.
12 contracte atribuite, in valoare de 178.776 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 157.485 lei.
Achizitii directe
9 contracte
157.476 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
21.300 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:26).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.