SATUMA-92 SRL
- J18/1409/1992GORJdin 19.11.1992
- J2009003154402BUCURESTIdin 09.03.2009in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sect. 1 · Sector 1
bl. A, sector 1
sectorul 1
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea formulată de reclamanta Dinamica Impex SRL în contradictoriu cu pârâta Satuma 92 SRL. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.360,16 lei, cu titlu de debit principal. Obligă pârâta să achite reclamantei cheltuieli de judecată în cuantum de 50 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.02.2026.
Admite cererea formulată de reclamanta creditoare. Ordona pârâtei-debitoare să plătească reclamantei-creditoare in termen de 30 zile de la data comunicării prezentei hotărâri suma de 678,48 lei reprezentând penalită?i de întârziere aferente debitului în cuantum de 560,73 lei, scadent la data de 23.07.2022, achitat la data de 19.03.2024. Obliga pârâta debitoare să plătească reclamantei-creditoare suma de 200 lei reprezentând contravaloarea taxei judiciare de timbru. Executorie de drept. Cu drept de cerere în anulare pentru debitor în termen de 10 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin grefa instan?ei azi, 10.04.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 745.721 RON | 242.693 RON | 235.227 RON | 529.467 RON | 955.148 RON | 1.148.272 RON | 1 |
| 2024 | 937.174 RON | 242.992 RON | 544.727 RON | 542.541 RON | 968.347 RON | 1.105.579 RON | 2 |
| 2023 | 834.716 RON | 810.084 RON | 707.647 RON | 555.616 RON | 875.200 RON | 862.587 RON | 2 |
| 2022 | 1.454.821 RON | 615.204 RON | 921.800 RON | 569.201 RON | 1.547.139 RON | 1.333.978 RON | 2 |
| 2021 | 1.326.010 RON | 186.953 RON | 1.095.651 RON | 595.606 RON | 1.103.028 RON | 742.456 RON | 2 |
| 2020 | 1.143.770 RON | -178.930 RON | 1.193.902 RON | 447.463 RON | 1.452.942 RON | 555.503 RON | 5 |
| 2019 | 2.477.204 RON | 259.134 RON | 963.083 RON | 385.185 RON | 1.723.894 RON | 1.287.591 RON | 11 |
| 2018 | 1.962.704 RON | 443.912 RON | 501.978 RON | 395.170 RON | 1.113.848 RON | 1.151.517 RON | 12 |
| 2017 | 1.446.558 RON | 99.688 RON | 737.598 RON | 449.200 RON | 962.285 RON | 767.071 RON | 12 |
| 2016 | 1.825.863 RON | 46.877 RON | 724.922 RON | 286.918 RON | 1.088.462 RON | 667.383 RON | 16 |
| 2015 | 3.147.745 RON | 1.733 RON | 604.590 RON | 276.894 RON | 887.947 RON | 620.507 RON | 18 |
| 2014 | 6.583.858 RON | -311.172 RON | 666.125 RON | 538.274 RON | 837.422 RON | 710.777 RON | 31 |
| 2013 | 7.782.931 RON | 2.139 RON | 900.895 RON | 719.822 RON | 1.189.544 RON | 1.019.642 RON | 30 |
| 2012 | 8.422.804 RON | 90.615 RON | 1.012.474 RON | 674.330 RON | 1.375.437 RON | 1.017.502 RON | 22 |
| 2011 | 5.295.598 RON | 14.988 RON | 506.199 RON | 151.120 RON | 1.194.971 RON | 921.887 RON | 13 |
| 2010 | 975.604 RON | 3.407 RON | 148.476 RON | 27.435 RON | 1.022.678 RON | 901.997 RON | 10 |
| 2009 | 77.024 RON | 18.484 RON | 35.830 RON | 20.134 RON | 905.261 RON | 898.590 RON | 1 |
| 2008 | 209.107 RON | 44.272 RON | 44.622 RON | 4.215 RON | 920.513 RON | 880.106 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 745.721 RON | 937.174 RON | 834.716 RON | 1.454.821 RON | 1.326.010 RON | 1.143.770 RON | 2.477.204 RON | 1.962.704 RON | 1.446.558 RON | 1.825.863 RON | 3.147.745 RON | 6.583.858 RON | 7.782.931 RON | 8.422.804 RON | 5.295.598 RON | 975.604 RON | 77.024 RON | 209.107 RON |
| Venituri totale | 747.641 RON | 945.359 RON | 1.578.533 RON | 1.495.950 RON | 1.326.060 RON | 1.157.572 RON | 2.478.259 RON | 2.448.724 RON | 1.452.226 RON | 1.845.368 RON | 3.190.137 RON | 6.592.070 RON | 7.816.086 RON | 8.447.126 RON | 5.322.312 RON | 980.604 RON | 77.032 RON | 903.569 RON |
| Cheltuieli totale | 484.079 RON | 678.161 RON | 757.329 RON | 869.481 RON | 1.131.498 RON | 1.329.167 RON | 2.194.047 RON | 1.980.189 RON | 1.336.491 RON | 1.784.888 RON | 3.188.404 RON | 6.903.242 RON | 7.800.405 RON | 8.342.141 RON | 5.304.726 RON | 967.996 RON | 55.027 RON | 850.853 RON |
| Profit brut | 263.562 RON | 267.198 RON | 821.204 RON | 626.469 RON | 194.562 RON | 0 RON | 284.212 RON | 468.535 RON | 115.735 RON | 60.480 RON | 1.733 RON | 0 RON | 15.681 RON | 104.985 RON | 17.586 RON | 12.608 RON | 22.005 RON | 52.716 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 171.595 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 311.172 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 242.693 RON | 242.992 RON | 810.084 RON | 615.204 RON | 186.953 RON | 0 RON | 259.134 RON | 443.912 RON | 99.688 RON | 46.877 RON | 1.733 RON | 0 RON | 2.139 RON | 90.615 RON | 14.988 RON | 3.407 RON | 18.484 RON | 44.272 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 178.930 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 311.172 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 529.467 RON | 542.541 RON | 555.616 RON | 569.201 RON | 595.606 RON | 447.463 RON | 385.185 RON | 395.170 RON | 449.200 RON | 286.918 RON | 276.894 RON | 538.274 RON | 719.822 RON | 674.330 RON | 151.120 RON | 27.435 RON | 20.134 RON | 4.215 RON |
| Active circulante | 955.148 RON | 968.347 RON | 875.200 RON | 1.547.139 RON | 1.103.028 RON | 1.452.942 RON | 1.723.894 RON | 1.113.848 RON | 962.285 RON | 1.088.462 RON | 887.947 RON | 837.422 RON | 1.189.544 RON | 1.375.437 RON | 1.194.971 RON | 1.022.678 RON | 905.261 RON | 920.513 RON |
| Stocuri | 58.504 RON | 68.682 RON | 87.896 RON | 103.822 RON | 64.773 RON | 91.639 RON | 204.895 RON | 107.650 RON | 134.890 RON | 144.712 RON | 229.034 RON | 478.049 RON | 753.925 RON | 642.554 RON | 449.103 RON | 215.194 RON | 1.866 RON | 1.758 RON |
| Creante | 755.417 RON | 651.683 RON | 644.597 RON | 952.612 RON | 498.024 RON | 375.686 RON | 450.022 RON | 361.684 RON | 107.836 RON | 127.404 RON | 112.732 RON | 69.459 RON | 336.436 RON | 334.098 RON | 668.512 RON | 775.126 RON | 859.361 RON | 803.375 RON |
| Casa si conturi la banci | 141.227 RON | 247.982 RON | 142.707 RON | 490.705 RON | 540.231 RON | 985.617 RON | 1.068.977 RON | 644.514 RON | 719.559 RON | 816.346 RON | 546.181 RON | 289.914 RON | 99.183 RON | 398.785 RON | 77.356 RON | 32.358 RON | 44.034 RON | 115.380 RON |
| Cheltuieli in avans | 139.418 RON | 139.418 RON | 139.418 RON | 139.438 RON | 139.473 RON | 139.508 RON | 141.595 RON | 144.477 RON | 93.184 RON | 16.925 RON | 60.256 RON | 21.689 RON | 31.654 RON | 692 RON | 81.995 RON | 360 RON | 9.025 RON | — |
| Datorii totale | 235.227 RON | 544.727 RON | 707.647 RON | 921.800 RON | 1.095.651 RON | 1.193.902 RON | 963.083 RON | 501.978 RON | 737.598 RON | 724.922 RON | 604.590 RON | 666.125 RON | 900.895 RON | 1.012.474 RON | 506.199 RON | 148.476 RON | 35.830 RON | 44.622 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 20.483 RON | 20.483 RON | 20.483 RON | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 240.534 RON | — | — | — | — | 290.508 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.148.272 RON | 1.105.579 RON | 862.587 RON | 1.333.978 RON | 742.456 RON | 555.503 RON | 1.287.591 RON | 1.151.517 RON | 767.071 RON | 667.383 RON | 620.507 RON | 710.777 RON | 1.019.642 RON | 1.017.502 RON | 921.887 RON | 901.997 RON | 898.590 RON | 880.106 RON |
| Capital subscris varsat | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 5 | 11 | 12 | 12 | 16 | 18 | 31 | 30 | 22 | 13 | 10 | 1 | 7 |
3 contracte atribuite, in valoare de 39.140 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.701 lei.
Achizitii directe
1 contract
2.700 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
36.440 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:01).