Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 01.03.2010
La incasare
Da
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
Denumiri
o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN
un singur cod
2009 – 20256203 — Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calculCAEN Rev. 2
2.160.685 RON↑ +138.1%
Profit / Pierdere
1.094.507 RON↑ +3411.5%
Nr. mediu salariati
1→ 0%
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 27.08.2026
MFP · 19.08.2026
MO IV · 29.08.2026
Procedura de insolventa / Publicari in BPI
BPI · 31.08.2026
Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma PRO VALUE SRL.
2.280.060 RON
1
2023
3.397.974 RON
1.584.412 RON
1.054.946 RON
1.525.408 RON
2.157.547 RON
2.639.199 RON
1
2022
1.817.334 RON
275.366 RON
2.057.043 RON
1.358.335 RON
1.853.321 RON
1.163.483 RON
1
2021
702.018 RON
480.819 RON
1.795.129 RON
1.453.734 RON
1.269.169 RON
930.222 RON
1
2020
817.248 RON
431.265 RON
234.847 RON
254.059 RON
507.284 RON
528.350 RON
1
2019
488.365 RON
205.409 RON
146.769 RON
96.884 RON
524.589 RON
476.558 RON
1
2018
853.800 RON
411.009 RON
204.602 RON
62.803 RON
580.137 RON
439.049 RON
1
2017
360.646 RON
20.605 RON
254.621 RON
90.109 RON
322.817 RON
158.305 RON
1
2016
146.550 RON
-80.244 RON
60.159 RON
53.251 RON
144.608 RON
137.700 RON
1
2015
138.773 RON
26.251 RON
10.268 RON
61.746 RON
271.729 RON
323.207 RON
1
2014
153.613 RON
3.129 RON
128.245 RON
43.306 RON
427.281 RON
342.342 RON
1
2013
431.281 RON
295.573 RON
265.663 RON
78.461 RON
483.953 RON
296.773 RON
—
2012
241.298 RON
50.349 RON
249.934 RON
105.963 RON
145.171 RON
1.200 RON
1
2011
225.716 RON
-4.964 RON
239.610 RON
171.492 RON
64.354 RON
-3.764 RON
2
2010
1.373.487 RON
777.699 RON
797.291 RON
95.601 RON
702.890 RON
1.200 RON
2
2009
80.000 RON
62.339 RON
66.319 RON
473 RON
66.866 RON
1.020 RON
2
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Cifra de afaceri
2.160.685 RON
907.343 RON
3.397.974 RON
1.817.334 RON
702.018 RON
817.248 RON
488.365 RON
853.800 RON
360.646 RON
146.550 RON
138.773 RON
153.613 RON
431.281 RON
241.298 RON
225.716 RON
1.373.487 RON
80.000 RON
Venituri totale
2.212.969 RON
935.104 RON
3.774.876 RON
1.818.189 RON
702.551 RON
818.076 RON
488.452 RON
853.800 RON
360.646 RON
146.660 RON
140.442 RON
153.613 RON
442.954 RON
241.345 RON
Cheltuieli totale
884.466 RON
968.156 RON
2.166.871 RON
1.527.372 RON
215.553 RON
378.643 RON
278.160 RON
434.252 RON
336.434 RON
223.972 RON
110.013 RON
145.876 RON
134.093 RON
180.067 RON
Profit brut
1.328.503 RON
0 RON
1.608.005 RON
290.817 RON
486.998 RON
439.433 RON
210.292 RON
419.548 RON
24.212 RON
0 RON
30.429 RON
7.737 RON
308.861 RON
61.278 RON
Pierdere bruta
0 RON
33.052 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
77.312 RON
—
0 RON
0 RON
0 RON
Profit net
1.094.507 RON
0 RON
1.584.412 RON
275.366 RON
480.819 RON
431.265 RON
205.409 RON
411.009 RON
20.605 RON
0 RON
26.251 RON
3.129 RON
295.573 RON
50.349 RON
Pierdere neta
0 RON
33.052 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
80.244 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
Active fixe (imobilizate)
1.280.136 RON
1.378.766 RON
1.525.408 RON
1.358.335 RON
1.453.734 RON
254.059 RON
96.884 RON
62.803 RON
90.109 RON
53.251 RON
61.746 RON
43.306 RON
78.461 RON
105.963 RON
Active circulante
3.308.153 RON
2.040.115 RON
2.157.547 RON
1.853.321 RON
1.269.169 RON
507.284 RON
524.589 RON
580.137 RON
322.817 RON
144.608 RON
271.729 RON
427.281 RON
483.953 RON
145.171 RON
Stocuri
17.931 RON
3.267 RON
-783 RON
40.652 RON
194.628 RON
39.709 RON
204.468 RON
164.389 RON
2.600 RON
1.722 RON
157 RON
—
—
—
Creante
2.119.051 RON
1.189.860 RON
223.971 RON
1.835.192 RON
860.731 RON
121.287 RON
159.664 RON
385.789 RON
311.880 RON
130.919 RON
124.153 RON
241.026 RON
374.658 RON
111.600 RON
Casa si conturi la banci
1.171.171 RON
846.988 RON
1.934.359 RON
-22.523 RON
213.810 RON
346.288 RON
160.457 RON
29.959 RON
8.337 RON
11.967 RON
147.419 RON
186.255 RON
109.295 RON
33.571 RON
Cheltuieli in avans
18.034 RON
18.034 RON
11.190 RON
8.870 RON
2.448 RON
1.854 RON
1.854 RON
711 RON
—
—
—
—
22 RON
—
Datorii totale
1.676.200 RON
1.156.855 RON
1.054.946 RON
2.057.043 RON
1.795.129 RON
234.847 RON
146.769 RON
204.602 RON
254.621 RON
60.159 RON
10.268 RON
128.245 RON
265.663 RON
249.934 RON
Capitaluri proprii
2.930.123 RON
2.280.060 RON
2.639.199 RON
1.163.483 RON
930.222 RON
528.350 RON
476.558 RON
439.049 RON
158.305 RON
137.700 RON
323.207 RON
342.342 RON
296.773 RON
1.200 RON
Capital subscris varsat
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
—
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
Nr. mediu salariati
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
—
1
2
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Informatii firma
ONRC · 08.07.2026ANAF · 03.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
—
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
6203 — Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calculCAEN Rev. 2(evidența ANAF, văzut la 06.07.2026)
Coduri CAEN secundare
4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.CAEN Rev. 2
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverseCAEN Rev. 2
4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelorCAEN Rev. 2
Vezi inca 26 de coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
4651 — Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- uluiCAEN Rev. 2
4652 — Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicațiiCAEN Rev. 2
4666 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birouCAEN Rev. 2
4669 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteCAEN Rev. 2
4741
Sediu
Sediu principal
Str. CPT. CONSTANTIN MERIȘESCU 39D, 2, București Sectorul 2, București, 0vezi adresa →
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
Firma
Licitatii comune
237.213 RON
1.385.672 RON
80.000 RON
238.454 RON
461.874 RON
15.261 RON
0 RON
923.798 RON
64.739 RON
1.241 RON
—
0 RON
0 RON
777.699 RON
62.339 RON
4.964 RON
—
0 RON
171.492 RON
95.601 RON
473 RON
64.354 RON
702.890 RON
66.866 RON
5.986 RON
12.500 RON
0 RON
16.012 RON
28.165 RON
0 RON
42.356 RON
662.225 RON
66.866 RON
—
—
0 RON
239.610 RON
797.291 RON
66.319 RON
-3.764 RON
1.200 RON
1.020 RON
1.000 RON
1.000 RON
1.000 RON
2
2
— Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
CAEN Rev. 2
4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetCAEN Rev. 2
5829 — Activități de editare a altor produse softwareCAEN Rev. 2
6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cabluCAEN Rev. 2
6120 — Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)CAEN Rev. 2
6190 — Alte activități de telecomunicațiiCAEN Rev. 2
6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)CAEN Rev. 2
6202 — Activități de consultanță în tehnologia informațieiCAEN Rev. 2
6209 — Alte activități de servicii privind tehnologia informațieiCAEN Rev. 2
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeCAEN Rev. 2
6312 — Activități ale portalurilor webCAEN Rev. 2
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateCAEN Rev. 2
7021 — Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicăriiCAEN Rev. 2
7022 — Activități de consultanță pentru afaceri și managementCAEN Rev. 2
7111 — Activități de arhitecturăCAEN Rev. 2
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaCAEN Rev. 2
7219 — Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerieCAEN Rev. 2
7220 — Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umanisteCAEN Rev. 2
7320 — Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceCAEN Rev. 2
8219 — Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariatCAEN Rev. 2
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.CAEN Rev. 2
9511 — Repararea calculatoarelor și a echipamentelor perifericeCAEN Rev. 2
cota 100%
asociat 01.10.2009 · ultima mențiune în acte 03.08.2021administrator 01.10.2009
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
MO IV · 29.08.2026
MO IV · 29.08.2026
ONRC · 08.07.2026
Litigii / Dosare in instanta
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 736.371 lei.
Achizitii directe
10 contracte
736.361 lei
Licitatii publice
1 contract
126.000 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Cum se citesc cifrele — si ce nu putem sti
„Castigat” si „executat” sunt lucruri diferite
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:06).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
(10 firme)
asociat 01.10.2009 · ultima mențiune în acte 03.08.2021administrator 01.10.2009Arata firmele →↑ Ascunde firmele