ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca neîntemeiată, contesta?ia la executare formulată de către contestatoarea MEDIA AGRO FARM SRL, în contradictoriu cu intimata Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Ploieşti – Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi. Respinge, ca rămasă fără obiect, cererea contestatoarei de suspendare a executării silite. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, apel care se va depune la Judecatoria Călăra?i. Pronun?ată azi, 06.05.2026, prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea la 06.05.2026.
Pentru a se cita intimata cu copie cerere modificatoare acordă termen.
pentru lipsă de procedură cu reclamanta, acordă termen la data de 13.10.2026.
Îndreaptă din oficiu minuta Sentinţei civile nr. 16/2026 din 22.01.2026 pronunţate în dosarul nr. 5579/2/2025, în sensul că „Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Călăraşi”, iar nu „în favoarea Tribunalului Ialomiţa”, aşa cum în mod eronat s-a consemnat. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 18.02.2026.
Admite excepţia necompetenţei materiale invocată de către pârâţi. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Ialomiţa. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 22.01.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.120.313 RON | 31.714 RON | 695.642 RON | 1.200.532 RON | 126.874 RON | 631.764 RON | 8 |
| 2024 | 2.848.827 RON | 31.760 RON | 1.162.580 RON | 1.074.213 RON | 807.889 RON | 724.368 RON | 10 |
| 2023 | 2.432.796 RON | 9.397 RON | 914.821 RON | 853.555 RON | 862.143 RON | 800.877 RON | 10 |
| 2022 | 2.189.108 RON | 282.594 RON | 702.412 RON | 744.582 RON | 749.309 RON | 791.479 RON | 9 |
| 2021 | 1.939.665 RON | 135.148 RON | 468.794 RON | 620.368 RON | 361.795 RON | 513.369 RON | 10 |
| 2020 | 1.580.850 RON | 25.345 RON | 571.877 RON | 450.732 RON | 499.365 RON | 378.220 RON | 7 |
| 2019 | 1.396.298 RON | 111.822 RON | 684.199 RON | 413.527 RON | 623.547 RON | 352.875 RON | 9 |
| 2018 | 1.230.108 RON | 132.588 RON | 575.069 RON | 339.166 RON | 476.956 RON | 241.053 RON | 6 |
| 2017 | 908.882 RON | 97.843 RON | 300.237 RON | 337.484 RON | 71.218 RON | 108.465 RON | 3 |
| 2016 | 469.933 RON | 12.931 RON | 373.350 RON | 302.806 RON | 80.262 RON | 9.718 RON | 1 |
| 2015 | 237.808 RON | 694 RON | 286.329 RON | 221.449 RON | 61.762 RON | -3.118 RON | 1 |
| 2014 | 101.876 RON | 716 RON | 232.119 RON | 168.356 RON | 59.951 RON | -3.812 RON | — |
| 2013 | 0 RON | 0 RON | 4.545 RON | — | 17 RON | -4.528 RON | — |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 4.545 RON | — | 17 RON | -4.528 RON | — |
| 2011 | 0 RON | -17 RON | 3.606 RON | 0 RON | 17 RON | -3.589 RON | 0 |
| 2010 | — | -3.147 RON | 3.606 RON | — | 34 RON | -3.572 RON | — |
| 2009 | — | -625 RON | 1.342 RON | 734 RON | 183 RON | -425 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.120.313 RON | 2.848.827 RON | 2.432.796 RON | 2.189.108 RON | 1.939.665 RON | 1.580.850 RON | 1.396.298 RON | 1.230.108 RON | 908.882 RON | 469.933 RON | 237.808 RON | 101.876 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Venituri totale | 3.543.651 RON | 2.931.142 RON | 2.715.599 RON | 2.541.427 RON | 2.186.387 RON | 1.597.430 RON | 1.418.384 RON | 1.234.591 RON | 961.151 RON | 529.950 RON | 244.161 RON | 165.737 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Cheltuieli totale | 3.490.071 RON | 2.839.441 RON | 2.685.078 RON | 2.241.442 RON | 2.032.066 RON | 1.557.577 RON | 1.292.542 RON | 1.089.690 RON | 854.291 RON | 506.055 RON | 236.196 RON | 161.964 RON | 0 RON | 0 RON | 17 RON | 1.497 RON | 625 RON |
| Profit brut | 53.580 RON | 91.701 RON | 30.521 RON | 299.985 RON | 154.321 RON | 39.853 RON | 125.842 RON | 144.901 RON | 106.860 RON | 23.895 RON | 7.965 RON | 3.773 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17 RON | 1.497 RON | 625 RON |
| Profit net | 31.714 RON | 31.760 RON | 9.397 RON | 282.594 RON | 135.148 RON | 25.345 RON | 111.822 RON | 132.588 RON | 97.843 RON | 12.931 RON | 694 RON | 716 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17 RON | 3.147 RON | 625 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.200.532 RON | 1.074.213 RON | 853.555 RON | 744.582 RON | 620.368 RON | 450.732 RON | 413.527 RON | 339.166 RON | 337.484 RON | 302.806 RON | 221.449 RON | 168.356 RON | — | — | 0 RON | — | 734 RON |
| Active circulante | 126.874 RON | 807.889 RON | 862.143 RON | 749.309 RON | 361.795 RON | 499.365 RON | 623.547 RON | 476.956 RON | 71.218 RON | 80.262 RON | 61.762 RON | 59.951 RON | 17 RON | 17 RON | 17 RON | 34 RON | 183 RON |
| Stocuri | 53.003 RON | 603.446 RON | 558.166 RON | 337.731 RON | 345.052 RON | 491.286 RON | 469.670 RON | 331.640 RON | 30.723 RON | 42.492 RON | 42.460 RON | 30.286 RON | — | — | 0 RON | — | — |
| Creante | 40.747 RON | 168.455 RON | 264.391 RON | 134.952 RON | 71.788 RON | 45.417 RON | 139.862 RON | 72.741 RON | 51.619 RON | 51.174 RON | 13.884 RON | 23.952 RON | 17 RON | 17 RON | 17 RON | 17 RON | 17 RON |
| Casa si conturi la banci | 33.124 RON | 35.988 RON | 39.586 RON | 276.626 RON | -55.045 RON | -37.338 RON | 14.015 RON | 72.575 RON | -11.124 RON | -13.404 RON | 5.418 RON | 5.713 RON | — | — | 0 RON | 17 RON | 166 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 4.846 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 695.642 RON | 1.162.580 RON | 914.821 RON | 702.412 RON | 468.794 RON | 571.877 RON | 684.199 RON | 575.069 RON | 300.237 RON | 373.350 RON | 286.329 RON | 232.119 RON | 4.545 RON | 4.545 RON | 3.606 RON | 3.606 RON | 1.342 RON |
| Capitaluri proprii | 631.764 RON | 724.368 RON | 800.877 RON | 791.479 RON | 513.369 RON | 378.220 RON | 352.875 RON | 241.053 RON | 108.465 RON | 9.718 RON | -3.118 RON | -3.812 RON | -4.528 RON | -4.528 RON | -3.589 RON | -3.572 RON | -425 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 10 | 10 | 9 | 10 | 7 | 9 | 6 | 3 | 1 | 1 | — | — | — | 0 | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
79 de contracte atribuite, in valoare de 77.101 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 21.938 lei.
Achizitii directe
59 de contracte
21.879 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
20 de contracte
55.222 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:45).