Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Denumiri
o singura denumire cunoscuta
Coduri CAEN
3 coduri
20094520 — Întreținerea și repararea autovehiculelorCAEN Rev. 2
2010 – 20244619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
20253312 — Repararea și întreținerea mașinilorCAEN Rev. 3
BPI · 31.08.2026
MFP · 19.08.2026
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 27.08.2026
MFP · 19.08.2026
MO IV · 29.08.2026
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 02.11.2009
La incasare
Da
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
1.632.019 RON↑ +17.8%
Profit / Pierdere
61.436 RON↓ -71.5%
Nr. mediu salariati
3→ 0%
708.228 RON
3
2023
1.217.036 RON
380.624 RON
245.820 RON
453.398 RON
555.303 RON
762.881 RON
3
2022
613.030 RON
104.567 RON
302.303 RON
190.762 RON
547.329 RON
472.257 RON
2
2021
710.143 RON
200.132 RON
420.005 RON
264.665 RON
543.523 RON
427.691 RON
1
2020
904.968 RON
90.365 RON
473.627 RON
260.347 RON
396.376 RON
227.559 RON
3
2019
1.436.853 RON
327.903 RON
647.914 RON
207.144 RON
536.093 RON
137.194 RON
3
2018
726.412 RON
-243.317 RON
811.242 RON
203.023 RON
482.306 RON
-290.709 RON
5
2017
821.106 RON
107.088 RON
574.428 RON
156.203 RON
338.823 RON
-47.592 RON
3
2016
39.500 RON
4.844 RON
402.529 RON
147.207 RON
100.642 RON
-154.680 RON
0
2015
18.000 RON
1.365 RON
238.332 RON
0 RON
78.808 RON
-159.524 RON
—
2014
22.300 RON
15.459 RON
229.132 RON
679 RON
67.564 RON
-160.889 RON
—
2013
76.020 RON
-52.531 RON
300.588 RON
49.267 RON
74.973 RON
-176.348 RON
0
2012
80.592 RON
-32.841 RON
329.250 RON
97.680 RON
107.753 RON
-123.817 RON
1
2011
112.229 RON
-91.309 RON
356.630 RON
134.433 RON
131.221 RON
-90.976 RON
1
2010
259.864 RON
170 RON
174.812 RON
43.280 RON
131.865 RON
333 RON
1
2009
9.636 RON
-25.037 RON
46.140 RON
389 RON
20.914 RON
-24.837 RON
—
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Cifra de afaceri
1.632.019 RON
1.385.365 RON
1.217.036 RON
613.030 RON
710.143 RON
904.968 RON
1.436.853 RON
726.412 RON
821.106 RON
39.500 RON
18.000 RON
22.300 RON
76.020 RON
80.592 RON
112.229 RON
259.864 RON
9.636 RON
Venituri totale
1.663.340 RON
1.406.772 RON
1.227.426 RON
676.505 RON
768.618 RON
1.015.878 RON
1.477.777 RON
834.116 RON
828.259 RON
39.884 RON
18.435 RON
122.966 RON
84.629 RON
82.160 RON
Cheltuieli totale
1.581.738 RON
1.138.403 RON
834.718 RON
565.173 RON
561.762 RON
915.685 RON
1.136.096 RON
1.067.093 RON
712.910 RON
33.855 RON
16.517 RON
106.290 RON
134.621 RON
112.536 RON
Profit brut
81.602 RON
268.369 RON
392.708 RON
111.332 RON
206.856 RON
100.193 RON
341.681 RON
0 RON
115.349 RON
6.029 RON
1.918 RON
16.676 RON
0 RON
0 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
232.977 RON
0 RON
0 RON
—
0 RON
49.992 RON
30.376 RON
Profit net
61.436 RON
215.347 RON
380.624 RON
104.567 RON
200.132 RON
90.365 RON
327.903 RON
0 RON
107.088 RON
4.844 RON
1.365 RON
15.459 RON
0 RON
0 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
243.317 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
52.531 RON
32.841 RON
Active fixe (imobilizate)
1.314.786 RON
1.468.083 RON
453.398 RON
190.762 RON
264.665 RON
260.347 RON
207.144 RON
203.023 RON
156.203 RON
147.207 RON
0 RON
679 RON
49.267 RON
97.680 RON
Active circulante
549.998 RON
613.732 RON
555.303 RON
547.329 RON
543.523 RON
396.376 RON
536.093 RON
482.306 RON
338.823 RON
100.642 RON
78.808 RON
67.564 RON
74.973 RON
107.753 RON
Stocuri
209.355 RON
289.382 RON
208.853 RON
159.678 RON
129.034 RON
23.158 RON
20.641 RON
63.171 RON
172.029 RON
62.264 RON
62.264 RON
62.264 RON
67.563 RON
84.327 RON
Creante
332.448 RON
310.164 RON
344.385 RON
287.720 RON
388.199 RON
370.854 RON
504.516 RON
349.062 RON
143.890 RON
37.438 RON
13.777 RON
5.027 RON
7.159 RON
23.277 RON
Casa si conturi la banci
8.195 RON
14.186 RON
2.065 RON
99.931 RON
26.290 RON
2.364 RON
10.936 RON
70.073 RON
22.904 RON
940 RON
2.767 RON
273 RON
251 RON
149 RON
Cheltuieli in avans
4.467 RON
—
—
36.469 RON
39.508 RON
44.463 RON
41.871 RON
36.469 RON
31.810 RON
—
—
—
—
—
Datorii totale
1.288.982 RON
1.373.587 RON
245.820 RON
302.303 RON
420.005 RON
473.627 RON
647.914 RON
811.242 RON
574.428 RON
402.529 RON
238.332 RON
229.132 RON
300.588 RON
329.250 RON
Venituri in avans
0 RON
—
—
—
—
—
—
201.265 RON
—
—
—
—
—
—
0 RON
Capitaluri proprii
580.269 RON
708.228 RON
762.881 RON
472.257 RON
427.691 RON
227.559 RON
137.194 RON
-290.709 RON
-47.592 RON
-154.680 RON
-159.524 RON
-160.889 RON
-176.348 RON
-123.817 RON
Capital subscris varsat
400 RON
400 RON
400 RON
400 RON
400 RON
400 RON
400 RON
400 RON
200 RON
200 RON
—
200 RON
200 RON
200 RON
Nr. mediu salariati
3
3
3
2
1
3
3
5
3
0
—
—
0
1
1
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Informatii firma
Vizibil după autentificare
ONRC · 08.07.2026ANAF · 03.09.2026MO IV · 29.08.2026
Date de contact
Telefon
Email
—
Website
—
Forma de organizare
SRL
Activitate
Cod CAEN principal
3312 — Repararea și întreținerea mașinilorCAEN Rev. 3(evidența ANAF, văzut la 06.07.2026)
Coduri CAEN secundare
3313 — Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și opticeCAEN Rev. 3
3315 — Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civileCAEN Rev. 3
3319 — Repararea și întreținerea altor echipamenteCAEN Rev. 3
Vezi inca 15 coduri CAEN secundare →↑ Ascunde
4614 — Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneCAEN Rev. 3
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverseCAEN Rev. 3
4661 — Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
Sediu
Sediu principal
Str. MAGAZIEI 4, 0, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, 400178vezi adresa →
Sedii secundare si puncte de lucru
str. Avram Iancu 2A, Floreşti, ClujMonitorul Oficial
4662 — Comerț cu ridicata al mașinilor-unelteCAEN Rev. 3
4663 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcțiiCAEN Rev. 3
4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteCAEN Rev. 3
4690 — Comerț cu ridicata nespecializatCAEN Rev. 3
4782 — Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeCAEN Rev. 3
4941 — Transporturi rutiere de mărfuriCAEN Rev. 3
5224 — ManipulăriCAEN Rev. 3
7731 — Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleCAEN Rev. 3
7732 — Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiCAEN Rev. 3
9130 — Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalCAEN Rev. 3
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelorCAEN Rev. 3
9540 — Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelorCAEN Rev. 3
cota 50%
asociat 16.10.2009 · ultima mențiune în acte 15.12.2025administrator 16.10.2009 – 08.03.2018
08.03.2018
16.10.2009
in firma (MO IV)cota 50%
asociat 28.07.2023 · ultima mențiune în acte 15.12.2025administrator 28.07.2023
Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
Litigii / Dosare in instanta
10 dosareportal.just.ro · 16.08.2026
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
768/1285/2025Creditordetalii ▸inchide ▾
concordat preventiv
Tribunalul Comercial ClujFondFalimentLegea 85/2006 privind insolventa (31.03.2026)
Admite excep?ia inadmisibilită?ii, invocată de judecătorul-sindic din oficiu.
Respinge, ca inadmisibilă, cererea de admitere a crean?ei formulată de creditoarea ATG INTERMEDIERI S.R.L.
Admite cererea formulată de administratorul concordatar ALPHA INSOLVENCY IPURL.
Dispune închiderea procedurii de concordat preventiv deschisă împotriva societă?ii FORESTA NORD VEST S.R.L.
Descarcă administratorul concordatar de îndatoriri şi responsabilităţi.
Dispune plata onorariului administratorului concordatar, în valoare de 17.419,35 lei + TVA, ?i a cheltuielilor de procedură avansate de acesta, în valoare de 1.551,40 lei, din averea debitoarei.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care se va depune la Tribunalul Specializat Cluj.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 31.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Pentru exprimarea de către creditori a votului asupra planului de restructurare, amână solu?ionarea cauzei ?i acordă un nou termen în procedură la data de 24.03.2026, sala 249, ora 11:00, pentru când administratorul concordatar va efectua toate demersurile care se impun raportat la stadiul procedurii ?i va întocmi ?i depune la dosarul cauzei rapoartele prevăzute de lege.
Legea 85/2006 privind insolventa_Hotarare
Admite cererea debitoarei FORESTA NORD VEST S.R.L. şi, în consecinţă:
Dispune deschiderea procedurii de concordat preventiv fa?ă de debitoarea FORESTA NORD VEST S.R.L.
Desemnează în calitate de administrator concordatar pe ALPHA INSOLVENCY I.P.U.R.L., care va exercita atribuţiile prevăzute de art.19 din Legea 85/2014.
În termen de 60 zile de la deschiderea procedurii, administratorul concordatar va elabora sau, după caz, asista debitoarea în elaborarea planului de restructurare.
Pune în vedere administratorului concordatar că are obliga?ia de a comunica planul de restructurare creditorilor ale căror creanţe sunt afectate, prin mijloace de comunicare rapidă, care permit dovedirea recep?ionării documentelor transmise.
Planul de restructurare va fi depus la dosarul cauzei, iar despre depunerea şi notificarea acestuia se face men?iune în registrul în care este înregistrat debitorul.
De la data deschiderii procedurii de concordat, cu excep?ia executării silite a creanţelor salariale, se suspendă de drept toate executările silite îndreptate împotriva debitoarei sau acestea nu încep, indiferent de natura creanţei, pe o perioadă de 4 luni, dar nu mai târziu de data pronunţării unei hotărâri de omologare a planului de restruturare sau de închidere a procedurii.
Prezenta încheiere se comunică Registrului Comer?ului de pe lângă Tribunalul Cluj în vederea efectuării men?iunii.
Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în baza rapoartelor întocmite de administratorul concordatar, în data de 17.02.2026, în camera de consiliu, sala 249, ora 11:00.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare.
Cererea de apel se va depune la Tribunalul Specializat Cluj.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 07.11.2025.
Admite cererea_Hotarare
Admite cererea de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditorul ATG INTERMEDIERI SRL, în contradictoriu cu debitoarea FORESTA NORD VEST SRL
Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, în termen de 10 de zile de la comunicare, suma de 36.019 lei, reprezentând debit principal restant.???????
Ordonă debitoarei să achite creditoarei, în termen de 10 de zile de la comunicare, penalită?i de întârziere în cuantum de 0.1%/zi de întârziere, de la data scaden?ei fiecărei facturi neachitate ?i până la achitarea integrală a debitului principal.
Obligă debitoarea la plata sumei de 40 euro (contravaloarea în lei la data plă?ii) către creditoare, reprezentând daune-interese suplimentare minimale.
Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxa judiciară de timbru.
Respinge cererea creditoarei privind obligarea debitoarei la plata celorlalte cheltuieli de judecată, ca neîntemeiată.
Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare.
Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 05.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.12.2025.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.11.2025.
Alte soluţiiHotarare
Admite cererea de restituire a cauţiunii formulată de apelanta ATG INTERMEDIERI SRL, în contradictoriu cu intimata CREATIVE AUTOCENTER SRL, şi în consecinţă:
Dispune restituirea către apelanta ATG INTERMEDIERI SRL a cauţiunii consemnată la dispoziţia instanţei, în dosarul nr. 3137/117/2023 al Tribunalului Cluj, în cuantum de 3938,34 lei achitată conform recipisei de consemnare nr. 209296770/1, eliberată de CEC BANK S.A.
Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Recursul şi motivele de recurs se depun la Tribunalul Cluj – Secţia civilă.
Pronunţată, azi, data de 26.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite cerereaHotarare
Admite cererea de restituire a cautiunii.
NEXT CAPITAL SOLUTIONS LIMITEDCreditor
Termene si solutii (2)
Respinge cerereaHotarare
Respinge ca rămasă fără obiect cererea formulată de creditoare.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 69.582 lei.
Achizitii directe
1 contract
69.581 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Cum se citesc cifrele — si ce nu putem sti
„Castigat” si „executat” sunt lucruri diferite
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:45).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.