| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.688.597 RON | 323.837 RON | 961.330 RON | 25.405 RON | 1.311.843 RON | 375.918 RON | 7 |
| 2024 | 6.479.040 RON | 412.996 RON | 1.007.096 RON | 74.877 RON | 1.534.300 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
bl. A1, parter (tronson 4)
| 602.081 RON |
| 8 |
| 2023 | 6.365.919 RON | 271.828 RON | 1.845.236 RON | 122.192 RON | 2.951.586 RON | 1.228.542 RON | 8 |
| 2022 | 6.837.443 RON | 447.320 RON | 894.544 RON | 202.348 RON | 1.648.910 RON | 956.714 RON | 8 |
| 2021 | 6.109.694 RON | 398.739 RON | 1.863.399 RON | 127.738 RON | 2.745.054 RON | 1.009.393 RON | 8 |
| 2020 | 5.087.198 RON | 173.235 RON | 410.591 RON | 52.916 RON | 1.218.330 RON | 860.655 RON | 9 |
| 2019 | 5.853.524 RON | 166.232 RON | 1.117.201 RON | 78.947 RON | 1.725.674 RON | 687.420 RON | 10 |
| 2018 | 6.682.405 RON | 430.949 RON | 1.167.857 RON | 32.698 RON | 2.156.347 RON | 1.021.188 RON | 11 |
| 2017 | 6.637.006 RON | 505.576 RON | 1.250.042 RON | 23.031 RON | 2.117.250 RON | 890.239 RON | 9 |
| 2016 | 5.663.231 RON | 315.550 RON | 787.401 RON | 35.135 RON | 1.336.929 RON | 584.663 RON | 11 |
| 2015 | 5.847.600 RON | 267.090 RON | 817.811 RON | 49.606 RON | 1.487.318 RON | 719.113 RON | 8 |
| 2014 | 4.820.461 RON | 170.834 RON | 1.187.262 RON | 44.974 RON | 1.594.312 RON | 452.024 RON | 12 |
| 2013 | 4.941.534 RON | 93.938 RON | 1.364.727 RON | 31.924 RON | 1.613.993 RON | 281.190 RON | 12 |
| 2012 | 4.243.355 RON | 174.095 RON | 517.312 RON | 14.157 RON | 690.190 RON | 187.251 RON | 3 |
| 2011 | 1.867.830 RON | 9.524 RON | 682.869 RON | 7.941 RON | 685.787 RON | 13.157 RON | 3 |
| 2010 | 821.222 RON | 3.433 RON | 450.046 RON | 10.125 RON | 442.233 RON | 3.633 RON | 2 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| Cifra de afaceri | 6.688.597 RON | 6.479.040 RON | 6.365.919 RON | 6.837.443 RON | 6.109.694 RON | 5.087.198 RON | 5.853.524 RON | 6.682.405 RON | 6.637.006 RON | 5.663.231 RON | 5.847.600 RON | 4.820.461 RON | 4.941.534 RON | 4.243.355 RON | 1.867.830 RON | 821.222 RON |
| Venituri totale | 6.695.958 RON | 6.493.856 RON | 6.393.868 RON | 6.851.545 RON | 6.117.794 RON | 5.115.727 RON | 5.865.513 RON | 6.717.657 RON | 6.637.865 RON | 5.668.993 RON | 5.872.364 RON | 4.890.831 RON | 5.037.094 RON | 4.285.520 RON | ||
| Cheltuieli totale | 6.308.836 RON | 5.999.345 RON | 6.076.747 RON | 6.324.240 RON | 5.655.544 RON | 4.907.273 RON | 5.659.448 RON | 6.210.711 RON | 6.048.608 RON | 5.302.084 RON | 5.542.718 RON | 4.670.809 RON | 4.908.634 RON | 4.070.269 RON | ||
| Profit brut | 387.122 RON | 494.511 RON | 317.121 RON | 527.305 RON | 462.250 RON | 208.454 RON | 206.065 RON | 506.946 RON | 589.257 RON | 366.909 RON | 329.646 RON | 220.022 RON | 128.460 RON | 215.251 RON | ||
| Profit net | 323.837 RON | 412.996 RON | 271.828 RON | 447.320 RON | 398.739 RON | 173.235 RON | 166.232 RON | 430.949 RON | 505.576 RON | 315.550 RON | 267.090 RON | 170.834 RON | 93.938 RON | 174.095 RON | ||
| Active fixe (imobilizate) | 25.405 RON | 74.877 RON | 122.192 RON | 202.348 RON | 127.738 RON | 52.916 RON | 78.947 RON | 32.698 RON | 23.031 RON | 35.135 RON | 49.606 RON | 44.974 RON | 31.924 RON | 14.157 RON | ||
| Active circulante | 1.311.843 RON | 1.534.300 RON | 2.951.586 RON | 1.648.910 RON | 2.745.054 RON | 1.218.330 RON | 1.725.674 RON | 2.156.347 RON | 2.117.250 RON | 1.336.929 RON | 1.487.318 RON | 1.594.312 RON | 1.613.993 RON | 690.190 RON | ||
| Stocuri | 703.835 RON | 623.037 RON | 828.777 RON | 759.266 RON | 592.907 RON | 431.564 RON | 351.365 RON | 439.526 RON | 634.975 RON | 377.933 RON | 399.354 RON | 643.527 RON | 645.474 RON | 313.857 RON | ||
| Creante | 295.097 RON | 207.602 RON | 621.550 RON | 602.230 RON | 423.918 RON | 393.716 RON | 967.454 RON | 1.116.143 RON | 934.536 RON | 614.866 RON | 650.242 RON | 434.461 RON | 386.603 RON | 303.645 RON | ||
| Casa si conturi la banci | 312.911 RON | 703.661 RON | 1.501.259 RON | 287.414 RON | 1.728.229 RON | 393.050 RON | 406.855 RON | 600.678 RON | 547.739 RON | 344.130 RON | 437.722 RON | 516.324 RON | 581.916 RON | 72.688 RON | ||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 216 RON | 2.298 RON | |
| Datorii totale | 961.330 RON | 1.007.096 RON | 1.845.236 RON | 894.544 RON | 1.863.399 RON | 410.591 RON | 1.117.201 RON | 1.167.857 RON | 1.250.042 RON | 787.401 RON | 817.811 RON | 1.187.262 RON | 1.364.727 RON | 517.312 RON | ||
| Capitaluri proprii | 375.918 RON | 602.081 RON | 1.228.542 RON | 956.714 RON | 1.009.393 RON | 860.655 RON | 687.420 RON | 1.021.188 RON | 890.239 RON | 584.663 RON | 719.113 RON | 452.024 RON | 281.190 RON | 187.251 RON | ||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||
| Nr. mediu salariati | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 10 | 11 | 9 | 11 | 8 | 12 | 12 | 3 | 3 |
| 1.881.956 RON |
| 842.176 RON |
| 1.868.641 RON |
| 835.289 RON |
| 13.315 RON |
| 6.887 RON |
| 9.524 RON |
| 3.433 RON |
| 7.941 RON |
| 10.125 RON |
| 685.787 RON |
| 442.233 RON |
| 185.205 RON |
| 106.921 RON |
| 464.929 RON |
| 312.859 RON |
| 35.653 RON |
| 22.453 RON |
| 1.321 RON |
| 682.869 RON |
| 450.046 RON |
| 13.157 RON |
| 3.633 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 2 |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite cererea de completare a sentinţei civile nr. 38/F/13.02.2024. Respinge cererea de atragere a răspunderii personale patrimoniale ca rămasă fără obiect. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi 16.04.2024.
Aprobă raportul administratorul judiciar C.I.I. Bistriceanu Dumitru prin care se constată îndeplinirea tuturor obligaţiilor de plată asumate prin planul de reorganizare confirmat, precum şi plata creanţelor curente scadente de către debitorul „Balcost Com” S.R.L. Piatra-Neamţ. În temeiul art.175 alin.1 din Legea 85/2014, dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului „Balcost Com” S.R.L. Piatra-Neamţ, ca urmare a îndeplinirii planului de reorganizare. În temeiul art.180 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, descarcă pe administratorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. Dispune continuarea activităţii societăţii „Balcost Com” S.R.L. Piatra-Neamţ. În temeiul art.179 din Legea 85/2014, dispune notificarea prezentei sentinţe Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Neamţ, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, pentru efectuarea menţiunii, precum şi tuturor creditorilor, prin publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicare în BPI. Pronunţată astăzi, 13.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
S-a acordat termen pentru punerea în discuţie a cererii de închidere a procedurii formulată de administratorul judiciar, la data de 13.02.2024, după soluţionarea în mod definitiv a contestaţiei ce face obiectul dosarului nr. 3216/103/2016/a16;
S-a acordat termen la data de 16.01.2024, ora 12,oo, pentru continuarea procedurii, implementarea planului de reorganizare şi actualizarea tabelului definitiv al creanţelor;
S-a acordat termen pentru continuarea procedurii, implementarea planului de reorganizare;
S-a acordat termen pentru continuarea procedurii;
Pentru continuarea procedurii de reorganizare pentru debitor;
S-a acordat termen la solicitarea administratorului judiciar, pentru continuarea procedurii;
Pentru continuarea procedurii de reorganizare pentru debitor;
S-a acordat termen pentru continuarea procedurii de reorganizare pentru debitor;
Admite cererea administratorului judiciar C.I.I. Bistriceanu Dumitru. Confirmă modificarea planului de reorganizare, aprobată de Adunarea creditorilor la data de 11.06.2021 şi dispune reorganizarea activităţii debitorului „Balcost Com” S.R.L., conform planului modificat (filele 129-132 vol.5). Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22.06.2021.
Respinge, ca nefondată, cererea de confirmare a modificării planului de reorganizare, modificare supusă aprobării Adunării creditorilor din data de 22.02.2021.Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare.
s-a acordat termen de control pentru a fi realizat planul de reorganizare
Confirmă modificarea planului de reorganizare a activităţii debitorului, aprobată de Adunarea creditorilor din data de 04.06.2020. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică azi, 23.06.2020.
Constată suspendată de drept judecarea cauzei, în temeiul art. 42 alin. 6 din Decretul privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României
Respinge cererea de confirmare a modificării planului de reorganizare.Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare.
pentru a se continua procedura de reorganizare a activităţii debitorului
pentru a fi realizat planul de reorganizare judiciară a activităţii debitorului
Respinge ca nefondată cererea creditorului Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ privind deschiderea procedurii de faliment al debitorului. Confirmă planul de reorganizare a activităţii debitorului „Balcost Com” S.R.L. Piatra-Neamţ. Dispune reorganizarea activităţii societăţii debitoare conform planului aprobat de Adunarea creditorilor din data de 19.01.2018 (filele 32-87 vol.3). Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 11.12.2018.
s-a amânat cauza pentru a se continua procedura generală a insolvenţei, urmând să fie achitate datoriile curente
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar. În temeiul art. 57 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, dispune înlocuirea lichidatorului judiciar Romcont Audit S.P.R.L cu lichidatorul judiciar provizoriu pe C.I.I. Bistriceanu Dumitru Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Termen pentru continuarea procedurii.
s-a acordat termen pentru ca părţile să ia cunoştinţă de cererea administratorului judiciar prin care solicită înlocuirea cu un alt practician în insolvenţă
s-a amânat cauza pentru a fi aprobată modificarea adusă planului de reorganizare, sens în care cererea privind confirmarea planului a fost prorogată
Respinge cererea ca nefondată. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare.
Admite cererea formulată de administratorul judiciar ROMCONT AUDIT SPRL. Dispune prelungirea termenului de depunere a planului de reorganizare până la data de 15.12.2017. Pronunţată în şedinţă publică, azi 31.10.2017.
pentru completarea raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă
s-a acordat termen de control pentru a se continua perioada de observaţie
Ia act de desemnarea administratorului special în persoana d-lui Cosma Mihai. Ia act de desemnarea Comitetului creditorilor. Ia act de hotărârea Adunării creditorilor din data de 17.01.2017, prin care a fost confirmat administratorul judiciar Romcont Audit SPRL, cu un onorariu fix de 2.500 lei, inclusiv TVA pentru perioada de observaţie şi 1.000 lei/lună inclusiv TVA şi onorariu de succes de 4 %, inclusiv TVA din sumele rezultate din valorificările de active şi distribuite către creditori, în perioada de reorganizare. S-a stabilit termen la data de 23.05.2017 pentru a se continua perioada de observaţie.
Admite cererea formulată de debitorul „BALCOST COM” S.R.L. Piatra-Neamţ. În temeiul art.71 alin.1 din Legea 85/2014, dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitorului „BALCOST COM” S.R.L., cu sediul în municipiul Piatra-Neamţ, str. Mărăţei nr.112, înmatriculată la O.R.C. sub numărul J27/27/1996, CUI 8044347. In temeiul art.73 raportat la art.45 alin.1 lit.d din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă : Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe Romcont Audit S.P.R.L., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.58 din lege, cu un onorariu provizoriu de 3.000 lei, fără TVA. În temeiul art.99 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului, prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de înscriere a creanţelor la data de 23.12.2016. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar al creanţelor la data de 12.01.2017. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la data de 31.01.2017 şi termenul de definitivare a tabelului creanţelor la data de 03.02.2017. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 17.01.2017, ora 1200, la sediul administratorului judiciar şi convoacă creditorii debitorului. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de 92 alin.1 din Legea 85/2014 la data de 28.11.2016. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art.97 din Legea 85/2014 la data de 19.12.2016. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către administratorul judiciar. În temeiul art.76 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune comunicarea prezentei sentinţe Judecătoriei Piatra-Neamţ, Tribunalului Neamţ şi în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă în a cărei jurisdicţie se află sediul debitorului declarat în Registrul Comerţului şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturile. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 31.01.2017. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 08.11.2016.
167 de contracte atribuite, in valoare de 603.180 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 602.678 lei.
Achizitii directe
166 de contracte
602.512 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
668 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:48).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.