ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
comuna Vânători extravilan, tarlaua 25/2, parcela 1/2
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
acordă termen pentru continuarea procedurii
Admite cererea debitoarei SC FAVICOM SRL, cu sediul în Tulcea, În temeiul art.71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Dispune deschiderea procedurii de insolvenţă în formă generală faţă de debitoarea SC Favicom SRL. În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe Cabinet Individual de Insolvenţă Crişan Daniela, care va exercita atribu?iile prevăzute de lege în sarcina sa, precum şi pe cele care îi vor fi stabilite de judecătorul sindic. Stabile?te pentru administratorul judiciar o remunera?ie fixă în cuantum de 10.000 lei şi un onorariu variabil de 5% din încasările de creanţe şi valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei. În temeiul art. 85 alin.1 din Legea nr. 85/2014, Păstrează dreptul de administrare al debitoarei. În temeiul art. 82 alin. 1 din Legea nr.85/2014 Obligă debitoarea să pună la dispoziţia administratorului judiciar toate informaţiile şi documentele apreciate ca necesare cu privire la activitatea şi averea sa, precum şi lista cuprinzând plăţile efectuate în ultimele 6 luni anterioare deschiderii procedurii şi transferurile patrimoniale făcute în cei 2 ani anteriori deschiderii procedurii, sub sancţiunea ridicării dreptului de administrare. În temeiul art. 75 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Constată suspendarea de drept a tuturor acţiunilor judiciare, extrajudiciare sau a măsurilor de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra averii debitoarei. În temeiul art. 83 alin. 3 din Legea nr. 85/2014, Obligă organele de conducere ale debitoarei ca, în cazul în care debitoarea deţine sau administrează una sau mai multe pagini de internet, să publice pe aceste pagini, în termen de 24 ore de la data comunicării hotărârii de deschidere a procedurii, informaţii referitoare la starea societăţii, precum şi numărul, data şi instanţa care a pronunţat hotărârea. În temeiul art. 86 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Dispune ca toate băncile la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar. În temeiul art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Dispune ca administratorul judiciar să întocmească şi să prezinte în termen de 20 de zile de la desemnare, un raport prin care să propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie din procedura generală. În temeiul art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 Stabileşte termen pentru depunerea de către administratorul judiciar a raportului asupra cauzelor şi împrejurărilor care au condus la apariţia insolvenţei debitoarei, cu menţionarea persoanelor căror le-ar fi imputabilă, la data de 8 mai 2026. În temeiul art. 101 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Dispune ca administratorul judiciar să efectueze, în termen de 60 de zile de la data deschiderii procedurii, procedura de inventariere a bunurilor din averea debitoarei. În temeiul art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, Administratorul judiciar va depune lunar un raport cuprinzând menţiunile impuse de art. 59 alin. 1 din lege. În temeiul art. 99 şi 100 din Legea nr. 85/2014, Dispune ca administratorul judiciar să notifice conform codului de procedură civilă deschiderea procedurii insolvenţei tuturor creditorilor, debitoarei şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Tulcea, pentru efectuarea menţiunii, notificare ce va cuprinde şi următoarele termene: -termenul-limită de depunere de către creditori a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii, pronunţată ca urmare a cererii formulate de debitor precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; -termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului, precum şi cerinţele pentru ca o creanţă înregistrată să fie considerată valabilă la 15 mai 2026 - termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe la 2 iunie 2026; - termenul de depunere a contestaţiilor în 7 zile de la publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar; - termenul de definitivare a tabelului creanţelor la 22 iunie 2026. Prima şedinţă a adunării creditorilor va avea loc la data de 24 iunie 2026 şi va fi prezidată de administratorul judiciar. Administratorul judiciar va publica notificarea şi într-un ziar de largă circulaţie şi în buletinul procedurilor de insolvenţă, conform art. 99 alin.3 din Lg.85/2014. În temeiul art.83 alin.3 din Legea nr.85/2014. Obligă organele de conducere ale debitoarei ca, în cazul în care debitoarea deţine sau administrează una sau mai multe pagini de internet, să publice pe aceste pagini, în termen de 24 ore de la data comunicării hotărârii de deschidere a procedurii, informaţii referitoare la starea societăţii, precum şi numărul, data şi instanţa care a pronunţat hotărârea. Fixează termen pentru analiza ativităţii administratorului judiciar la 26 iunie 2026. Executorie. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolventa, ce se va depune la Tribunalul Tulcea. Pronunţată la data de 03 aprilie 2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea în anulare formulată de creditoarea S.C. FLUENT DISTRIBUTION S.R.L. în contradictoriu cu debitoarea STAICU GARDEN GRUP S.R.L., având ca obiect ,,cerere în anulare ordonan?ă de plată’’. Respinge cererea accesorie formulată de creditoare privind obligarea debitoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor cu mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 08.01.2026, în conformitate cu dispozi?iile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronun?area la 08.01.2026
Amână pronun?area la 19 12 2025
Amână pronun?area la 09.12.2025
Amână pronun?area la 25 11 2025
Amână pronun?area la 11 11 2025
Respinge, ca neîntemeiată, plângerea contraven?ională formulată de petenta S.C. FLUENT DISTRIBUTION S.R.L., cu sediul în municipiul Gala?i, str. Cetă?ianu Ioan nr. 23A, parter, lot 2, jude?ul Gala?i, CUI RO 26238910, în contradictoriu cu intimata GARDA NA?IONALĂ DE MEDIU - COMISARIATUL JUDE?EAN GALA?I, cu sediul în municipiul Gala?i, str. Logofăt Tăutu nr. 24, jude?ul Gala?i. Men?ine procesul-verbal de constatare ?i sanc?ionare a contraven?iei seria GNM nr. 019444 din 11.07.2025 ?i sanc?iunea amenzii contraven?ionale în cuantum de 25.000 lei aplicată prin acesta. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. În cazul exercitării căii de atac, cerere de apel se depune la Judecătoria Gala?i. Pronun?ată, astăzi, 23.07.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Amână pronunţarea la data de 23.07.2026.
Amână pronun?area la 08.07.2026
Amână pronun?area la 23.06.2026
Amână pronun?area la 09.06.2026
Pentru lipsă de apărare
Admite cererea formulată de către reclamantul Fluent Distribution SRL în contradictoriu cu pârâta Passiflora Garden Green SRL având ca obiect cerere de valoare redusă. Obligă pârâta la plata către reclamant a sumei de 9848,55 lei reprezentând contravaloarea facturilor fiscale. Obligă pârâta la plata către reclamant a cheltuielilor de judecată în cuantum de 200 lei -taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Galaţi. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, azi, 19.06.2025.
Amână pronunţarea la data de 19.06.2025 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 05.06.2025 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.622.023 RON | 363.911 RON | 9.798.567 RON | 1.953.508 RON | 11.070.430 RON | 3.225.371 RON | 34 |
| 2024 | 15.604.858 RON | 373.714 RON | 9.192.565 RON | 2.254.288 RON | 9.699.737 RON | 2.761.460 RON | 32 |
| 2023 | 14.350.484 RON | 282.585 RON | 6.955.220 RON | 2.309.468 RON | 7.033.498 RON | 2.387.746 RON | 32 |
| 2022 | 14.417.864 RON | 401.106 RON | 6.541.105 RON | 2.427.036 RON | 6.219.230 RON | 2.105.161 RON | 31 |
| 2021 | 13.095.083 RON | 655.621 RON | 5.694.572 RON | 1.770.039 RON | 5.885.934 RON | 1.968.056 RON | 29 |
| 2020 | 11.240.748 RON | 342.910 RON | 4.168.659 RON | 1.086.345 RON | 4.394.748 RON | 1.312.434 RON | 26 |
| 2019 | 8.678.008 RON | 166.475 RON | 3.873.908 RON | 1.078.123 RON | 3.765.309 RON | 969.524 RON | 25 |
| 2018 | 7.901.888 RON | 194.155 RON | 2.982.549 RON | 981.219 RON | 2.804.379 RON | 803.049 RON | 23 |
| 2017 | 6.480.499 RON | 221.715 RON | 2.180.574 RON | 826.023 RON | 1.956.054 RON | 608.893 RON | 19 |
| 2016 | 5.545.271 RON | 197.092 RON | 1.791.701 RON | 696.737 RON | 1.625.329 RON | 537.755 RON | 17 |
| 2015 | 5.353.768 RON | 169.862 RON | 1.613.471 RON | 595.793 RON | 1.336.255 RON | 340.663 RON | 15 |
| 2014 | 3.981.740 RON | -49.816 RON | 1.455.613 RON | 542.406 RON | 1.059.333 RON | 171.163 RON | 11 |
| 2013 | 3.087.277 RON | 15.446 RON | 962.105 RON | 234.919 RON | 939.614 RON | 220.979 RON | 9 |
| 2012 | 2.701.766 RON | 92.671 RON | 564.616 RON | 124.140 RON | 646.009 RON | 205.533 RON | 7 |
| 2011 | 1.452.546 RON | 41.932 RON | 329.688 RON | 109.566 RON | 332.431 RON | 112.862 RON | 5 |
| 2010 | 953.698 RON | 66.842 RON | 246.395 RON | 69.410 RON | 247.915 RON | 70.930 RON | 2 |
| 2009 | 17.950 RON | 2.088 RON | 29.898 RON | — | 33.986 RON | 4.088 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.622.023 RON | 15.604.858 RON | 14.350.484 RON | 14.417.864 RON | 13.095.083 RON | 11.240.748 RON | 8.678.008 RON | 7.901.888 RON | 6.480.499 RON | 5.545.271 RON | 5.353.768 RON | 3.981.740 RON | 3.087.277 RON | 2.701.766 RON | 1.452.546 RON | 953.698 RON | 17.950 RON |
| Venituri totale | 15.707.989 RON | 15.697.206 RON | 14.378.929 RON | 14.501.082 RON | 13.143.532 RON | 11.310.666 RON | 8.695.560 RON | 7.916.920 RON | 6.483.751 RON | 5.543.822 RON | 5.350.558 RON | 3.989.292 RON | 3.089.060 RON | 2.702.886 RON | 1.452.546 RON | 953.699 RON | 17.951 RON |
| Cheltuieli totale | 15.229.999 RON | 15.215.830 RON | 14.042.110 RON | 14.023.312 RON | 12.365.247 RON | 10.902.125 RON | 8.496.758 RON | 7.684.324 RON | 6.217.278 RON | 5.308.937 RON | 5.157.644 RON | 4.039.108 RON | 3.070.195 RON | 2.592.193 RON | 1.402.368 RON | 874.038 RON | 15.465 RON |
| Profit brut | 477.990 RON | 481.376 RON | 336.819 RON | 477.770 RON | 778.285 RON | 408.541 RON | 198.802 RON | 232.596 RON | 266.473 RON | 234.885 RON | 192.914 RON | 0 RON | 18.865 RON | 110.693 RON | 50.178 RON | 79.661 RON | 2.486 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 49.816 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 363.911 RON | 373.714 RON | 282.585 RON | 401.106 RON | 655.621 RON | 342.910 RON | 166.475 RON | 194.155 RON | 221.715 RON | 197.092 RON | 169.862 RON | 0 RON | 15.446 RON | 92.671 RON | 41.932 RON | 66.842 RON | 2.088 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 49.816 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.953.508 RON | 2.254.288 RON | 2.309.468 RON | 2.427.036 RON | 1.770.039 RON | 1.086.345 RON | 1.078.123 RON | 981.219 RON | 826.023 RON | 696.737 RON | 595.793 RON | 542.406 RON | 234.919 RON | 124.140 RON | 109.566 RON | 69.410 RON | — |
| Active circulante | 11.070.430 RON | 9.699.737 RON | 7.033.498 RON | 6.219.230 RON | 5.885.934 RON | 4.394.748 RON | 3.765.309 RON | 2.804.379 RON | 1.956.054 RON | 1.625.329 RON | 1.336.255 RON | 1.059.333 RON | 939.614 RON | 646.009 RON | 332.431 RON | 247.915 RON | 33.986 RON |
| Stocuri | 8.626.092 RON | 7.117.124 RON | 5.244.150 RON | 4.342.895 RON | 3.673.619 RON | 2.662.460 RON | 2.486.929 RON | 1.629.310 RON | 1.078.029 RON | 818.008 RON | 678.406 RON | 572.971 RON | 582.933 RON | 332.031 RON | 96.688 RON | 36.126 RON | 7.910 RON |
| Creante | 2.231.795 RON | 2.099.487 RON | 1.632.925 RON | 1.606.554 RON | 1.543.526 RON | 1.116.989 RON | 980.572 RON | 815.964 RON | 730.481 RON | 592.820 RON | 541.978 RON | 366.853 RON | 296.844 RON | 255.670 RON | 211.396 RON | 188.338 RON | 21.892 RON |
| Casa si conturi la banci | 212.543 RON | 483.126 RON | 156.423 RON | 269.781 RON | 668.789 RON | 615.299 RON | 297.808 RON | 359.105 RON | 147.544 RON | 214.501 RON | 115.871 RON | 119.509 RON | 59.837 RON | 58.308 RON | 24.347 RON | 23.451 RON | 4.184 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.655 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.390 RON | 7.390 RON | 22.086 RON | 25.037 RON | 8.551 RON | 0 RON | 553 RON | — | — |
| Datorii totale | 9.798.567 RON | 9.192.565 RON | 6.955.220 RON | 6.541.105 RON | 5.694.572 RON | 4.168.659 RON | 3.873.908 RON | 2.982.549 RON | 2.180.574 RON | 1.791.701 RON | 1.613.471 RON | 1.455.613 RON | 962.105 RON | 564.616 RON | 329.688 RON | 246.395 RON | 29.898 RON |
| Capitaluri proprii | 3.225.371 RON | 2.761.460 RON | 2.387.746 RON | 2.105.161 RON | 1.968.056 RON | 1.312.434 RON | 969.524 RON | 803.049 RON | 608.893 RON | 537.755 RON | 340.663 RON | 171.163 RON | 220.979 RON | 205.533 RON | 112.862 RON | 70.930 RON | 4.088 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 34 | 32 | 32 | 31 | 29 | 26 | 25 | 23 | 19 | 17 | 15 | 11 | 9 | 7 | 5 | 2 | 1 |
2.323 de contracte atribuite, in valoare de 563.371 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 482.529 lei.
Achizitii directe
1.984 de contracte
480.545 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
339 de contracte
82.826 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).