DAROVI COMPANY S.R.L.
- ZON GRANDE CONSTRUCT SRLdocumentat pana in 2020
- J40/11456/2009BUCURESTIdin 02.12.2009
- J51/201/2017CALARASIdin 10.04.2017in vigoare
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 524.774 RON | 50.323 RON | 641.799 RON | 598.179 RON | 714.553 RON | 553.312 RON | 4 |
| 2024 | 706.591 RON | 32.304 RON | 645.870 RON | 592.458 RON | 674.022 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 502.989 RON |
| 5 |
| 2023 | 896.668 RON | 256.219 RON | 155.952 RON | 554.435 RON | 222.127 RON | 502.989 RON | 5 |
| 2022 | 645.517 RON | 255.520 RON | 365.384 RON | 556.399 RON | 182.376 RON | 255.770 RON | — |
| 2021 | 517.974 RON | 109.287 RON | 868.637 RON | 515.172 RON | 471.286 RON | 200 RON | — |
| 2020 | 568.114 RON | 137.671 RON | 700.211 RON | 476.519 RON | 341.513 RON | 200 RON | — |
| 2019 | 420.098 RON | 528.520 RON | 443.522 RON | 391.846 RON | 169.497 RON | 200 RON | — |
| 2018 | 366.200 RON | 70.284 RON | 701.498 RON | 250.480 RON | 286.469 RON | -282.170 RON | — |
| 2017 | 176.744 RON | -56.099 RON | 814.176 RON | 250.480 RON | 328.863 RON | -352.454 RON | — |
| 2016 | 328.850 RON | 14.918 RON | 919.511 RON | 250.480 RON | 490.297 RON | -296.355 RON | 6 |
| 2015 | 835.094 RON | 140.916 RON | 1.051.977 RON | 270.480 RON | 587.845 RON | -311.273 RON | 15 |
| 2014 | 266.807 RON | -205.289 RON | 968.911 RON | 438.287 RON | 196.056 RON | -452.189 RON | 4 |
| 2013 | 494.743 RON | -53.194 RON | 802.172 RON | 438.287 RON | 234.606 RON | -246.900 RON | 2 |
| 2012 | 117.524 RON | -57.258 RON | 831.121 RON | 424.715 RON | 319.235 RON | -193.705 RON | 2 |
| 2011 | 531.505 RON | -136.647 RON | 719.865 RON | 421.169 RON | 268.783 RON | -136.447 RON | 18 |
| 2010 | 2.794.793 RON | 5.263 RON | 1.416.604 RON | 399.883 RON | 1.115.479 RON | 200 RON | 23 |
| 2009 | 868.161 RON | 7.135 RON | 688.377 RON | 204.374 RON | 529.896 RON | 200 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| Cifra de afaceri | 524.774 RON | 706.591 RON | 896.668 RON | 645.517 RON | 517.974 RON | 568.114 RON | 420.098 RON | 366.200 RON | 176.744 RON | 328.850 RON | 835.094 RON | 266.807 RON | 494.743 RON | 117.524 RON | 531.505 RON | 2.794.793 RON | 868.161 RON |
| Venituri totale | 526.849 RON | 706.958 RON | 896.804 RON | 645.517 RON | 517.974 RON | 568.114 RON | 856.414 RON | 366.200 RON | 176.744 RON | 328.850 RON | 835.094 RON | 266.807 RON | 494.743 RON | 117.524 RON | |||
| Cheltuieli totale | 460.721 RON | 653.445 RON | 631.618 RON | 383.542 RON | 403.507 RON | 424.762 RON | 319.330 RON | 292.255 RON | 231.076 RON | 311.090 RON | 668.143 RON | 472.096 RON | 547.937 RON | 174.782 RON | |||
| Profit brut | 66.128 RON | 53.513 RON | 265.186 RON | 261.975 RON | 114.467 RON | 143.352 RON | 537.084 RON | 73.945 RON | 0 RON | 17.760 RON | 166.951 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 54.332 RON | 0 RON | 0 RON | 205.289 RON | 53.194 RON | 57.258 RON | |||
| Profit net | 50.323 RON | 32.304 RON | 256.219 RON | 255.520 RON | 109.287 RON | 137.671 RON | 528.520 RON | 70.284 RON | 0 RON | 14.918 RON | 140.916 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 56.099 RON | 0 RON | 0 RON | 205.289 RON | 53.194 RON | 57.258 RON | |||
| Active fixe (imobilizate) | 598.179 RON | 592.458 RON | 554.435 RON | 556.399 RON | 515.172 RON | 476.519 RON | 391.846 RON | 250.480 RON | 250.480 RON | 250.480 RON | 270.480 RON | 438.287 RON | 438.287 RON | 424.715 RON | |||
| Active circulante | 714.553 RON | 674.022 RON | 222.127 RON | 182.376 RON | 471.286 RON | 341.513 RON | 169.497 RON | 286.469 RON | 328.863 RON | 490.297 RON | 587.845 RON | 196.056 RON | 234.606 RON | 319.235 RON | |||
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 32.622 RON | 1.069 RON | 72.604 RON | — | — | ||
| Creante | 213.309 RON | 178.494 RON | 198.997 RON | 158.544 RON | 153.918 RON | 146.635 RON | 168.311 RON | 256.212 RON | 326.422 RON | 447.362 RON | 324.154 RON | 169.734 RON | 161.563 RON | 312.543 RON | |||
| Casa si conturi la banci | 501.244 RON | 495.528 RON | 23.130 RON | 23.832 RON | 317.368 RON | 194.878 RON | 1.186 RON | 30.257 RON | 2.441 RON | 42.935 RON | 231.069 RON | 25.253 RON | 439 RON | 6.692 RON | |||
| Datorii totale | 641.799 RON | 645.870 RON | 155.952 RON | 365.384 RON | 868.637 RON | 700.211 RON | 443.522 RON | 701.498 RON | 814.176 RON | 919.511 RON | 1.051.977 RON | 968.911 RON | 802.172 RON | 831.121 RON | |||
| Provizioane | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 117.621 RON | 106.534 RON | |||
| Capitaluri proprii | 553.312 RON | 502.989 RON | 502.989 RON | 255.770 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | -282.170 RON | -352.454 RON | -296.355 RON | -311.273 RON | -452.189 RON | -246.900 RON | -193.705 RON | |||
| Capital subscris varsat | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | |||
| Nr. mediu salariati | 4 | 5 | 5 | — | — | — | — | — | — | 6 | 15 | 4 | 2 | 2 | 18 |
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| 531.505 RON |
| 2.794.793 RON |
| 868.161 RON |
| 668.152 RON |
| 2.780.182 RON |
| 859.667 RON |
| 0 RON |
| 14.611 RON |
| 8.494 RON |
| 136.647 RON |
| — |
| — |
| 0 RON |
| 5.263 RON |
| 7.135 RON |
| 136.647 RON |
| — |
| — |
| 421.169 RON |
| 399.883 RON |
| 204.374 RON |
| 268.783 RON |
| 1.115.479 RON |
| 529.896 RON |
| — |
| -8.682 RON |
| 279.213 RON |
| 1.078.556 RON |
| 251.900 RON |
| -10.430 RON |
| 36.923 RON |
| 286.678 RON |
| 719.865 RON |
| 1.416.604 RON |
| 688.377 RON |
| 106.534 RON |
| 98.558 RON |
| 45.693 RON |
| -136.447 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 23 |
| — |
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
satul Candeasca, cam.6
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
55 de contracte atribuite, in valoare de 352.921 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 352.976 lei.
Achizitii directe
55 de contracte
352.921 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:47).
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.