Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.474.540 RON | 53.639 RON | 7.256.956 RON | 2.761.154 RON | 5.201.395 RON | 705.593 RON | 7 |
| 2024 | 173.511 RON | -398.201 RON | 2.713.437 RON | 1.431.785 RON | 1.933.606 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| 651.954 RON |
| 4 |
| 2022 | 1.392.272 RON | -268.838 RON | 2.544.573 RON | 1.735.388 RON | 1.831.626 RON | 1.022.441 RON | 10 |
| 2021 | 1.677.013 RON | 382.598 RON | 2.207.587 RON | 1.864.826 RON | 1.634.856 RON | 1.292.095 RON | 12 |
| 2020 | 1.692.429 RON | 447.448 RON | 2.391.576 RON | 1.742.733 RON | 1.586.139 RON | 937.296 RON | 11 |
| 2019 | 2.386.672 RON | 720.052 RON | 2.326.204 RON | 1.295.573 RON | 1.520.479 RON | 489.848 RON | 12 |
| 2018 | 1.438.921 RON | -1.462 RON | 2.553.749 RON | 1.574.650 RON | 748.895 RON | -230.204 RON | 12 |
| 2017 | 904.742 RON | -473.379 RON | 2.618.428 RON | 1.797.521 RON | 592.165 RON | -228.742 RON | 11 |
| 2016 | 1.656.037 RON | 197.676 RON | 2.494.893 RON | 1.948.819 RON | 822.687 RON | 276.613 RON | 8 |
| 2015 | 1.645.040 RON | 208.990 RON | 2.615.577 RON | 1.724.368 RON | 970.146 RON | 78.937 RON | 8 |
| 2014 | 1.571.194 RON | -44.916 RON | 2.408.118 RON | 1.327.781 RON | 944.645 RON | -131.255 RON | 10 |
| 2013 | 660.764 RON | -44.328 RON | 2.228.583 RON | 920.394 RON | 1.011.686 RON | -296.503 RON | 7 |
| 2012 | 179.302 RON | -223.003 RON | 1.558.982 RON | 845.837 RON | 460.970 RON | -252.175 RON | 4 |
| 2011 | 0 RON | -8.397 RON | 402.411 RON | 349.547 RON | 23.692 RON | -29.172 RON | — |
| 2010 | — | -21.469 RON | 45.174 RON | 21.442 RON | 2.457 RON | -21.275 RON | 1 |
| 2009 | — | -106 RON | 1.722 RON | 1.552 RON | 364 RON | 194 RON | — |
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| Cifra de afaceri | 4.474.540 RON | 173.511 RON | 1.392.272 RON | 1.677.013 RON | 1.692.429 RON | 2.386.672 RON | 1.438.921 RON | 904.742 RON | 1.656.037 RON | 1.645.040 RON | 1.571.194 RON | 660.764 RON | 179.302 RON | 0 RON | — | — |
| Venituri totale | 6.756.880 RON | 766.061 RON | 2.066.314 RON | 2.374.405 RON | 2.328.533 RON | 3.490.776 RON | 2.258.406 RON | 1.250.996 RON | 1.828.880 RON | 1.610.449 RON | 2.299.411 RON | 995.392 RON | 267.139 RON | 6 RON | ||
| Cheltuieli totale | 6.703.241 RON | 1.158.539 RON | 2.318.443 RON | 1.973.574 RON | 1.862.931 RON | 2.743.518 RON | 2.241.631 RON | 1.714.298 RON | 1.590.033 RON | 1.386.248 RON | 2.342.973 RON | 1.032.362 RON | 490.142 RON | 8.403 RON | ||
| Profit brut | 53.639 RON | 0 RON | 0 RON | 400.831 RON | 465.602 RON | 747.258 RON | 16.775 RON | 0 RON | 238.847 RON | 224.201 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||
| Pierdere bruta | 0 RON | 392.478 RON | 252.129 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 463.302 RON | 0 RON | — | 43.562 RON | 36.970 RON | 223.003 RON | 8.397 RON | ||
| Profit net | 53.639 RON | 0 RON | 0 RON | 382.598 RON | 447.448 RON | 720.052 RON | 0 RON | 0 RON | 197.676 RON | 208.990 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||
| Pierdere neta | 0 RON | 398.201 RON | 268.838 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.462 RON | 473.379 RON | 0 RON | 0 RON | 44.916 RON | 44.328 RON | 223.003 RON | 8.397 RON | ||
| Active fixe (imobilizate) | 2.761.154 RON | 1.431.785 RON | 1.735.388 RON | 1.864.826 RON | 1.742.733 RON | 1.295.573 RON | 1.574.650 RON | 1.797.521 RON | 1.948.819 RON | 1.724.368 RON | 1.327.781 RON | 920.394 RON | 845.837 RON | 349.547 RON | ||
| Active circulante | 5.201.395 RON | 1.933.606 RON | 1.831.626 RON | 1.634.856 RON | 1.586.139 RON | 1.520.479 RON | 748.895 RON | 592.165 RON | 822.687 RON | 970.146 RON | 944.645 RON | 1.011.686 RON | 460.970 RON | 23.692 RON | ||
| Stocuri | 2.773.638 RON | 1.240.309 RON | 1.074.964 RON | 813.833 RON | 444.518 RON | 261.489 RON | 196.072 RON | 148.181 RON | 105.036 RON | 77.114 RON | 366.231 RON | 229.935 RON | 69.410 RON | — | ||
| Creante | 2.262.804 RON | 664.295 RON | 601.575 RON | 698.959 RON | 892.955 RON | 782.925 RON | 444.647 RON | 362.926 RON | 581.549 RON | 752.819 RON | 378.675 RON | 720.855 RON | 387.442 RON | 23.112 RON | ||
| Casa si conturi la banci | 164.953 RON | 29.002 RON | 155.087 RON | 122.064 RON | 248.666 RON | 476.065 RON | 108.176 RON | 81.058 RON | 136.102 RON | 140.213 RON | 199.739 RON | 60.896 RON | 4.118 RON | 580 RON | ||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.437 RON | — | — | — | — | |
| Datorii totale | 7.256.956 RON | 2.713.437 RON | 2.544.573 RON | 2.207.587 RON | 2.391.576 RON | 2.326.204 RON | 2.553.749 RON | 2.618.428 RON | 2.494.893 RON | 2.615.577 RON | 2.408.118 RON | 2.228.583 RON | 1.558.982 RON | 402.411 RON | ||
| Capitaluri proprii | 705.593 RON | 651.954 RON | 1.022.441 RON | 1.292.095 RON | 937.296 RON | 489.848 RON | -230.204 RON | -228.742 RON | 276.613 RON | 78.937 RON | -131.255 RON | -296.503 RON | -252.175 RON | -29.172 RON | ||
| Capital subscris varsat | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | — | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | ||
| Nr. mediu salariati | 7 | 4 | 10 | 12 | 11 | 12 | 12 | 11 | 8 | 8 | 10 | 7 | 4 | — | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
comuna Harau, intabulat în Cartea Funciară nr. 60266
| — |
| — |
| 19.819 RON |
| 106 RON |
| — |
| — |
| 19.819 RON |
| 106 RON |
| — |
| — |
| 21.469 RON |
| 106 RON |
| 21.442 RON |
| 1.552 RON |
| 2.457 RON |
| 364 RON |
| — |
| — |
| 2.441 RON |
| 20 RON |
| 16 RON |
| 344 RON |
| — |
| 45.174 RON |
| 1.722 RON |
| -21.275 RON |
| 194 RON |
| 300 RON |
| 300 RON |
| — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Ia act de faptul că debitoarea AUTO LILI CAR S.R.L. nu mai insistă în susţinerea contestaţiei. Respinge cererea debitoarei AUTO LILI CAR S.R.L. de deschidere a procedurii generale de insolvenţă. Admite cererea formulată de creditoarea Administraţia Naţională ,,Apele Române” Administraţia Bazinală de Apă Mureş, şi în consecinţă: Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului AUTO LILI CAR S.R.L. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe INSOLVENT CONSULT IPURL. Fixează termen de control la data de 06.10.2026. Califică cererile formulate de către: GHIUREA CORIN TRAIAN, DAMIDA SPECIAL CONSTRUCT S.R.L. şi SC AUTO INTERSERVO CONSTRUCT SRL, ca fiind declaraţii de creanţă.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de către debitoare prin administrator.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Hunedoara nr. 3/26.08.2025, va dispune acordarea unui nou termen de judecată la 20.01.2026.
Fixează termen de control la data de 28 octombrie 2026, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 10 iunie 2026, ora 12,00.
Preschimbă termenul de control acordat la data de 18.02.2026. Stabileşte termen de control la data de 26.02.2026, ora 12,00, complet C16-C5 sindic .
Admite sesizarea din oficiu de preschimbare a termenului de judecată stabilit în prezentul dosar. Preschimbă termenul de control acordat la data de 18.02.2026. Stabileşte termen de control la data de 26.02.2026, ora 12,00, complet C16-C5 sindic .
Fixează termen de control la data de 18 februarie 2026, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 12 noiembrie 2025, ora 12,00.
Fixează termen de control la data de 17 septembrie 2025, ora 12,00.
În temeiul art. 45 lit. k) raportat la art. 139 din Legea nr. 85/2014: Admite cererea formulată de Insolvent Consult IPURL în calitate de administrator judiciar al debitoarei SC ŞOIM CONS SRL. În temeiul art. 139, alin.1, lit.C din Legea nr.85/2014, Confirmă planul de reorganizare judiciară al debitoarei SC ŞOIM CONS SRL, aprobat prin Procesul-verbal al Adunării Creditorilor din data de 16.04.2025, publicat în BPI nr.8538/17.04.2025. Menţine termen administrativ de control pentru examinarea stadiului procedurii la data de 15.05.2025. Executorie. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare prin publicare în BPI. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.05.2025.
Fixează termen de control la data de 15 mai 2025, ora 12,00.
Admis cererea formulată de către administratorul judiciar şi dispune majorarea termenului cu 30 de zile pentru întocmirea tabelului definitiv de creanţe.
Ia act de renun?area la opozi?ia la încheierea nr. 168/F/CC/03.10.2024 de deschidere a procedurii generale a insolventei debitoarei SC ?oim Cons SRL, formulată de SC EUROPEXPRESS SRL în contradictoriu cu Insolvent Consult IPURL, în calitate de administrator judiciar al debitoarei SC ?oim Cons SRL. Cu drept de recurs în termen 30 de zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Tribunalul Hunedoara. Fără cheltuieli de judecată. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 14.11.2024.
ÎNCUVIINŢEAZĂ CEREREA REPREZENTANTULUI PETENTEI PENTRU SUPLIMENTAREA PROBAŢIUNII.
Admite cererea formulată de societatea debitoare Şoim Cons SRL, şi în consecinţă: În temeiul art.71 alin. 1 din Legea nr.85/2014, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului Şoim Cons SRL. În temeiul art. 45 alin .1 lit. d) şi art. 73 din Legea nr.85/2014 Desemnează administrator judiciar provizoriu pe Insolvent Consult IPURL , care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege, stabilind pentru acesta un onorariu de 7.000 lei. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990 republicata şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai lichidatorului judiciar. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze notificările prevăzute la art. 100 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 86 alin.1 din Legea nr.85/2014, Dispune tuturor băncilor la care debitorul are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin al administratorului judiciar, care va comunica de urgenţă băncilor instituirea acestei interdicţii. În temeiul art. 74 din Legea nr.85/2014, Pune în vedere debitorului ca, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, să depună la dosarul cauzei actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. (1) din Legea nr.85/2014. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 15.11.2024. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 05.12.2024. Contestaţiile la tabel se pot depune în 7 zile de la publicare în Bu2letinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 30.12.2024. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 10.12.2024 ora 12,00 la sediul Tribunalului Hunedoara şi convoacă creditorii debitorului. Fixează termenul limită pentru întocmirea raportului prevăzut de art. 58 alin.1 lit.a din Legea nr.85/2014, la data de 23.10.2024. Fixează termenul limită pentru întocmirea raportul privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă a societăţii debitoare prevăzut de art. 58 alin.1 lit.b din Legea nr.85/2014, la data de 12.11.2024. Fixează termenul limită pentru inventarierea bunurilor din averea debitorului prevăzut de art. 101 alin.1 din Legea nr.85/2014, la data de 02.12.2024. Fixează termen de control la data de 16.01.2025. In temeiul art.99 din Legea nr.85/2014, Dispune notificarea deschiderii procedurii de către administratorul judiciar prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă: debitorului, creditorilor si Oficiului Registrului Comerţului Hunedoara, in vederea efectuării menţiunii deschiderii procedurii insolvenţei. In temeiul art.39 alin.2 din Legea nr.85/2014, Dispune deschiderea de către debitor in termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, a unui cont la o unitate bancara, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, iar in caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. In temeiul art. 76 din Legea nr.85/2014, Dispune administratorului judiciar comunicarea hotărârii către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul corespunzător şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. In temeiul art. 42 alin.1 din Legea nr.85/2014, Prezenta hotărâre se comunică debitoarei, administratorului judiciar şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Hunedoara prin publicare în BPI . Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare prin publicare în BPI. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.10.2024.
Îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta şi dispozitivul sentinţei nr. 411/F/2024, pronunţată în şedinţa publică din 28.11.2024, în dosar nr. 3909/97/2024, al Tribunalului Hunedoara, în sensul că alineatul 2 al minutei şi dispozitivului va avea următorul conţinut: ”Cu apel în 7 zile de la comunicare. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara.” Prezenta încheiere face parte integrantă din sentinţa nr. 411/F/2024, pronunţată în şedinţa publică din 28.11.2024, în dosar nr. 3909/97/2024 al Tribunalului Hunedoara. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Dată în camera de consiliu şi pronun?ată prin punerea la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 19 decembrie 2024.
Respinge cererea formulată de către creditoarea Golz Entsorguns GMBH, împotriva debitoarei SC DAMIDA SPECIAL CONSTRUCT SRL, pentru deschiderea procedurii simplificată de insolven?ă. Cu apel în 7 zile de la publicare în BPI. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronun?ată azi, 28.11.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?iei părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Având nevoie de timp pentru a delibera, potrivit dispoziţiilor art. 396 alin. 1 C. proc. civ., va amâna pronunţarea la data de 28.11.2024. În temeiul art. 396 alin. 2 C. proc. civ., pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la acest termen şi pentru depunerea taxei judiciare de timbru.
pentru studiul înscrisurilor depuse la acest termen.
10 contracte atribuite, in valoare de 41.600 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 41.610 lei.
Achizitii directe
10 contracte
41.600 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 10:40).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.