Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 804.473 RON | 140.487 RON | 266.637 RON | 4.890 RON | 276.557 RON | 14.810 RON | 3 |
| 2023 | 203.412 RON | -52.998 RON | 258.817 RON | 2.606 RON | 138.151 RON |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|
| -118.060 RON |
| 3 |
| 2022 | 151.669 RON | 11.862 RON | 171.881 RON | 13.773 RON | 93.046 RON | -65.062 RON | 3 |
| 2021 | 113.495 RON | 7.234 RON | 175.309 RON | 24.940 RON | 73.445 RON | -76.924 RON | 3 |
| 2020 | 173.007 RON | -78.742 RON | 191.503 RON | 29.031 RON | 78.313 RON | -84.159 RON | 3 |
| 2019 | 249.463 RON | 47.752 RON | 162.597 RON | 38.708 RON | 118.473 RON | -5.416 RON | 3 |
| 2018 | 136.831 RON | -26.512 RON | 146.509 RON | — | 92.658 RON | -53.168 RON | 3 |
| 2017 | 188.995 RON | -7.830 RON | 116.127 RON | — | 89.471 RON | -26.656 RON | 5 |
| 2016 | 104.604 RON | -44.638 RON | 106.982 RON | — | 87.442 RON | -18.826 RON | 3 |
| 2015 | 134.855 RON | -58.046 RON | 136.842 RON | 356 RON | 162.091 RON | 25.812 RON | 1 |
| 2014 | 121.816 RON | 13.285 RON | 125.774 RON | 1.781 RON | 170.420 RON | 80.196 RON | 1 |
| 2012 | 80.752 RON | 7.065 RON | 106.249 RON | — | 114.314 RON | 8.065 RON | 1 |
| 2011 | 92.178 RON | 46.767 RON | 50.058 RON | — | 97.825 RON | 47.767 RON | 1 |
| 2010 | 77.673 RON | 4.788 RON | 40.031 RON | — | 45.819 RON | 5.788 RON | 1 |
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| Cifra de afaceri | 804.473 RON | 203.412 RON | 151.669 RON | 113.495 RON | 173.007 RON | 249.463 RON | 136.831 RON | 188.995 RON | 104.604 RON | 134.855 RON | 121.816 RON | 80.752 RON | 92.178 RON | 77.673 RON |
| Venituri totale | 807.486 RON | 203.419 RON | 213.503 RON | 178.504 RON | 173.016 RON | 249.727 RON | 136.838 RON | 189.003 RON | 104.605 RON | 134.856 RON | 121.821 RON | 80.756 RON | 92.179 RON | 77.675 RON |
| Cheltuieli totale | 644.283 RON | 254.383 RON | 199.496 RON | 169.485 RON | 248.341 RON | 199.478 RON | 161.978 RON | 194.933 RON | 147.293 RON | 188.856 RON | 104.882 RON | 71.268 RON | 45.412 RON | 70.687 RON |
| Profit brut | 163.203 RON | 0 RON | 14.007 RON | 9.019 RON | 0 RON | 50.249 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.939 RON | 9.488 RON | 46.767 RON | 6.988 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 50.964 RON | 0 RON | 0 RON | 75.325 RON | 0 RON | 25.140 RON | 5.930 RON | 42.688 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Profit net | 140.487 RON | 0 RON | 11.862 RON | 7.234 RON | 0 RON | 47.752 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.285 RON | 7.065 RON | 46.767 RON | 4.788 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 52.998 RON | 0 RON | 0 RON | 78.742 RON | 0 RON | 26.512 RON | 7.830 RON | 44.638 RON | 58.046 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.890 RON | 2.606 RON | 13.773 RON | 24.940 RON | 29.031 RON | 38.708 RON | — | — | — | 356 RON | 1.781 RON | — | — | — |
| Active circulante | 276.557 RON | 138.151 RON | 93.046 RON | 73.445 RON | 78.313 RON | 118.473 RON | 92.658 RON | 89.471 RON | 87.442 RON | 162.091 RON | 170.420 RON | 114.314 RON | 97.825 RON | 45.819 RON |
| Stocuri | — | 9.945 RON | 7.618 RON | 10.997 RON | 12.864 RON | 16.408 RON | 20.720 RON | 15.852 RON | 10.038 RON | 37.927 RON | 89.789 RON | 27.649 RON | 34.937 RON | 18.085 RON |
| Creante | 176.402 RON | 74.326 RON | 81.102 RON | 59.502 RON | 62.190 RON | 51.029 RON | 49.227 RON | 56.543 RON | 58.095 RON | 111.574 RON | 60.115 RON | 84.684 RON | 58.823 RON | 5.816 RON |
| Casa si conturi la banci | 100.155 RON | 53.880 RON | 4.326 RON | 2.946 RON | 3.259 RON | 51.036 RON | 22.711 RON | 17.076 RON | 19.309 RON | 12.590 RON | 20.516 RON | 1.981 RON | 4.065 RON | 21.918 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | 683 RON | — | 714 RON | 207 RON | 33.769 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 266.637 RON | 258.817 RON | 171.881 RON | 175.309 RON | 191.503 RON | 162.597 RON | 146.509 RON | 116.127 RON | 106.982 RON | 136.842 RON | 125.774 RON | 106.249 RON | 50.058 RON | 40.031 RON |
| Capitaluri proprii | 14.810 RON | -118.060 RON | -65.062 RON | -76.924 RON | -84.159 RON | -5.416 RON | -53.168 RON | -26.656 RON | -18.826 RON | 25.812 RON | 80.196 RON | 8.065 RON | 47.767 RON | 5.788 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Admite cererea de validare a popririi, formulată de către petentul executor judecătoresc ROMANESSE DIANA ELENA în contradictoriu cu debitorul GHINTU GHEORGHE şi cu terţul poprit TRANSILVANIA SUD LIGHTING SRL. Validează poprirea înfiinţată asupra asupra unei părţi din veniturile salariale cuvenite debitorului, în limitele impuse de art. 729 C.proc.civ., în baza adresei emisă la 03.06.2024 de executorul judecătoresc Romanesse Diana Elena, în cadrul dosarului execuţional nr. 93/2021 al SCPEJ Dumitru, Stoian ?i Asocia?ii, în privinţa terţului poprit, până la concurenţa sumei de 2.157,05 lei, sumă pe care debitorul o datorează creditoarei în baza titlului executoriu reprezentat de Contractul de credit nr. 340002T0590396013 din 20.12.2007. Obligă terţul poprit să plătească direct creditoarei sumele reţinute. Cu drept de a formula apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sibiu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 10.04.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronuntarea la data de 10.04.2025
pentru emiterea adresei la ITM
Admite cererea de validare poprire formulată de petentul creditor Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) SA, în contradictoriu cu debitorul Ghintu Gheorghe si cu tertul poprit Transilvania Sud Lighting SRL. Validează poprirea înfiintată prin adresa din data de 26.02.2024 în cadrul dosarului executional nr. 644/2022 al BEJ Cazan Horea, asupra sumelor de bani datorate de tertul poprit Transilvania Sud Lighting SRL debitorului Ghintu Gheorghe, obligând tertul poprit să plătească sumele de bani datorate debitorului către creditorul Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) SA, în limita de 1/3 din venitul lunar net, până la concurenta sumei de 2220,19 lei reprezentând credit si dobândă restantă si cheltuieli de executare silită. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sibiu. Pronuntată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei astăzi, 13.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2025.
Pentru efectuarea adreselor dispuse de instanta.
Termen preschimbat
Preschimbă din oficiu termenul de judecată din data de 12.09.2024 la data de 08.10.2024, ora 11:00. Dispune citarea păr?ilor pentru noul termen de judecată, cu menţiunea că nu se vor mai prezenta la termenul de judecată din data de 12.09.2024. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 06.08.2024.
Ia act de renun?area la judecarea cererii de validare a popririi. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sibiu. Pronunţată astăzi, 22.05.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
2 contracte atribuite, in valoare de 30.821 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
30.821 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 156 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 02:15).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Firmele sunt cele care au sediul social la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.