ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Satchinez
satul Cruceni, comuna Foeni
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge recursurile formulate de recurenţii-reclamanţi S.C. CABINET MEDICAL VETERINAR DR. BUNA IOAN SRL, SC. CABINET MEDICAL VETERINAR DR. DAVID CALIN SRL, S.C. JURVAS VET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR RAGOBETE DORU, S.C. VETERMED SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. TRULEA ZORITĂ, S.C. BILSANVET SRL, S.C. DETA VET SRL, S.C. LAVIVET SRL, S.C. MOW-VET SRL, S.C. MNEMONICA SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. CIOROGARI FLORIN, SOCIETATEA BON VETERINAR SRL, S.C. CRISDAN-VET SRL, S.C. TRUST VET SRL, SOCIETATEA CUBIN ECO VET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. GRIGORAŞ GABRIEL NICOLAE, S.C. BT VET SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. BURCEA FLORIN, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. OLAR VIOREL IOAN, S.C. CABINET MEDICAL VETERINAR DR. BULARCĂ SRL, S.C. BOCAVET SRL, S.C. SUPERVET SRL, S.C. V&L LUCKY SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR INDIVIDUAL DR. COZMA MARIA ANDREEA, S.C. CABINET MEDICAL VETERINAR DR. DORDEA IOAN SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. ANDRONE DORIN, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. CIRICI DUSAN, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. ILIAS SORIAN IONEL, S.C. CRISALI - VET SRL, SOCIETATEA CABINET MEDICAL VETERINAR DR. ŢENCHE EMILIAN SRL, S.C. SCONCS SRL, SOCIETATEA SANROVET DUO SRL, SOCIETATEA DR. GAGEA IOAN SRL, SOCIETATEA GC HOPEVET SRL, S.C. YOURVET SRL, S.C. IVOSAL SRL, S.C. DEREVET 2014 SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. LUPAŞ NICOLAIE, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. BONDREA DUMITRU, S.C. CABINET MEDICAL VETERINAR DR. HLUSCU & DR FECHETE SRL, CABINET MEDICAL VETERINAR DR. PETRUŢESCU DAFIN, împotriva sentinţei civile nr. 228/14.03.2024, pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 2426/30/2023, în contradictoriu cu intimatele -pârâte Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor şi Direcţia Sanitară Veterinară si pentru Siguranţa Alimentelor Timiş. Respinge recursurile formulate de recurentele-pârâte Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor şi Direcţia Sanitară Veterinară si pentru Siguranţa Alimentelor Timiş, împotriva sentinţei civile nr. 228/14.03.2024, pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 2426/30/2023. Obligă recurentele-pârâte la plata sumei de 10.600 lei către recurenţii-reclamanţi, cu titlul de cheltuieli de judecată în recurs, reprezentând onorariu avocat parţial. Definitivă. Pronunţată azi, 01.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 01.10.2024.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor invocată prin întâmpinare. Respinge excepţia inadmisibilităţii acţiunii. Admite excepţia prescripţiei dreptului la acţiune pentru suma de câte 10.000 lei lunar solicitată de fiecare dintre reclamante aferentă perioadei 01 martie 2020 - 11 iunie 2020, şi în consecinţă: Respinge cererea formulată pentru plata sumei de câte 10.000 lei lunar solicitată de fiecare dintre reclamante aferentă perioadei 01 martie 2020 - 11 iunie 2020, ca prescrisă. Admite în parte acţiunea formulată. Obligă pârâta Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Timiş, la plata către fiecare reclamantă a sumei aferente perioadei 12 iunie 2020 - 23 iulie 2020, sumă actualizată cu rata inflaţiei şi dobânda legală aferentă plăţii acestei sume, de la data în care obligaţiile au devenit scadente şi până la data plăţii efective. Obligă pârâta Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimente să aloce fondurile necesar plăţii sumelor datorate reclamantelor. Obligă pârâtele să plătească fiecărei reclamante suma de 700 lei cu titlu de cheltuieli de judecată parţiale. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată, azi, 14 Martie 2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 14.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.02.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.02.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.02.2024.
Pentru a se lua cunoştinţă de întâmpinare, amână judecarea cauzei la data de 08.02.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 249.459 RON | 189.421 RON | 160.614 RON | 144.401 RON | 205.874 RON | 189.661 RON | 4 |
| 2024 | 154.372 RON | 147.588 RON | 148.536 RON | 145.466 RON | 150.898 RON | 147.828 RON | 4 |
| 2023 | 159.638 RON | 70.108 RON | 168.304 RON | 146.531 RON | 92.121 RON | 70.348 RON | 4 |
| 2022 | 154.325 RON | 183.148 RON | 191.581 RON | 0 RON | 374.969 RON | 183.388 RON | 4 |
| 2021 | 153.035 RON | 161.945 RON | 28.397 RON | 0 RON | 190.582 RON | 162.185 RON | 4 |
| 2020 | 251.857 RON | 109.907 RON | 27.864 RON | 16.441 RON | 122.623 RON | 111.200 RON | 2 |
| 2019 | 145.608 RON | 53.246 RON | 15.514 RON | 48.893 RON | 41.175 RON | 74.554 RON | 1 |
| 2018 | 162.718 RON | 61.573 RON | 92.085 RON | 125.359 RON | 40.455 RON | 73.729 RON | 0 |
| 2017 | 149.829 RON | 55.351 RON | 126.263 RON | 160.735 RON | 21.119 RON | 55.591 RON | 1 |
| 2016 | 145.582 RON | 67.159 RON | 41.114 RON | 53.763 RON | 54.750 RON | 67.399 RON | 1 |
| 2015 | 152.301 RON | 77.953 RON | 878 RON | 22.223 RON | 56.848 RON | 78.193 RON | 1 |
| 2014 | 72.322 RON | 14.562 RON | 6.280 RON | 37.038 RON | 64.753 RON | 95.511 RON | 1 |
| 2013 | 161.163 RON | 80.709 RON | 8.248 RON | 51.853 RON | 66.167 RON | 109.772 RON | 1 |
| 2012 | 200.769 RON | 131.967 RON | 3.857 RON | 11.462 RON | 124.602 RON | 132.207 RON | 3 |
| 2011 | 168.074 RON | 126.493 RON | 5.929 RON | 9.625 RON | 123.037 RON | 126.733 RON | 2 |
| 2010 | 51.830 RON | 30.533 RON | 2.159 RON | 11.000 RON | 21.892 RON | 30.733 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 249.459 RON | 154.372 RON | 159.638 RON | 154.325 RON | 153.035 RON | 251.857 RON | 145.608 RON | 162.718 RON | 149.829 RON | 145.582 RON | 152.301 RON | 72.322 RON | 161.163 RON | 200.769 RON | 168.074 RON | 51.830 RON |
| Venituri totale | 499.775 RON | 449.451 RON | 359.693 RON | 419.235 RON | 396.108 RON | 251.881 RON | 200.266 RON | 162.736 RON | 159.779 RON | 145.606 RON | 152.318 RON | 72.331 RON | 161.207 RON | 201.049 RON | 168.159 RON | 51.830 RON |
| Cheltuieli totale | 301.273 RON | 292.612 RON | 286.060 RON | 232.025 RON | 230.310 RON | 139.633 RON | 141.403 RON | 96.281 RON | 99.635 RON | 74.079 RON | 69.795 RON | 55.599 RON | 75.662 RON | 63.051 RON | 36.621 RON | 15.006 RON |
| Profit brut | 198.502 RON | 156.839 RON | 73.633 RON | 187.210 RON | 165.798 RON | 112.248 RON | 58.863 RON | 66.455 RON | 60.144 RON | 71.527 RON | 82.523 RON | 16.732 RON | 85.545 RON | 137.998 RON | 131.538 RON | 36.824 RON |
| Profit net | 189.421 RON | 147.588 RON | 70.108 RON | 183.148 RON | 161.945 RON | 109.907 RON | 53.246 RON | 61.573 RON | 55.351 RON | 67.159 RON | 77.953 RON | 14.562 RON | 80.709 RON | 131.967 RON | 126.493 RON | 30.533 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 144.401 RON | 145.466 RON | 146.531 RON | 0 RON | 0 RON | 16.441 RON | 48.893 RON | 125.359 RON | 160.735 RON | 53.763 RON | 22.223 RON | 37.038 RON | 51.853 RON | 11.462 RON | 9.625 RON | 11.000 RON |
| Active circulante | 205.874 RON | 150.898 RON | 92.121 RON | 374.969 RON | 190.582 RON | 122.623 RON | 41.175 RON | 40.455 RON | 21.119 RON | 54.750 RON | 56.848 RON | 64.753 RON | 66.167 RON | 124.602 RON | 123.037 RON | 21.892 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 608 RON | 608 RON | 608 RON | 608 RON | 607 RON | 608 RON | — | — |
| Creante | 34.146 RON | 49.875 RON | 25.833 RON | 195.502 RON | 22.702 RON | 10.912 RON | 9.118 RON | 5.296 RON | 500 RON | 2.840 RON | 0 RON | 35.978 RON | 56.106 RON | 31.814 RON | 41.586 RON | 8.975 RON |
| Casa si conturi la banci | 171.728 RON | 101.023 RON | 66.288 RON | 179.467 RON | 167.880 RON | 111.711 RON | 32.057 RON | 35.159 RON | 20.011 RON | 51.302 RON | 56.240 RON | 28.167 RON | 9.454 RON | 92.180 RON | 81.451 RON | 12.917 RON |
| Datorii totale | 160.614 RON | 148.536 RON | 168.304 RON | 191.581 RON | 28.397 RON | 27.864 RON | 15.514 RON | 92.085 RON | 126.263 RON | 41.114 RON | 878 RON | 6.280 RON | 8.248 RON | 3.857 RON | 5.929 RON | 2.159 RON |
| Capitaluri proprii | 189.661 RON | 147.828 RON | 70.348 RON | 183.388 RON | 162.185 RON | 111.200 RON | 74.554 RON | 73.729 RON | 55.591 RON | 67.399 RON | 78.193 RON | 95.511 RON | 109.772 RON | 132.207 RON | 126.733 RON | 30.733 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
15 contracte atribuite, in valoare de 4.300.373 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
15 contracte
4.300.373 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:47).