NEXT ADVERTISING ACHIZIŢII SRL
- 2FLORI CREATIV DECO - S.R.L.documentat pana in 2010
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.132.787 RON | 37.366 RON | 5.789.298 RON | 29.954 RON | 6.826.985 RON | 1.070.890 RON | 2 |
| 2024 | 13.027.635 RON | 11.632 RON | 2.758.755 RON | 31.530 RON | 3.755.419 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 1.033.524 RON |
| 3 |
| 2023 | 15.095.864 RON | -457.477 RON | 3.106.638 RON | 33.792 RON | 4.029.514 RON | 1.021.892 RON | 3 |
| 2022 | 20.439.747 RON | -15.932 RON | 5.083.719 RON | 45.766 RON | 6.451.162 RON | 1.479.369 RON | 4 |
| 2021 | 13.668.571 RON | 25.839 RON | 5.727.139 RON | 60.924 RON | 7.091.749 RON | 1.495.301 RON | 4 |
| 2020 | 11.820.941 RON | 20.047 RON | 3.197.486 RON | 83.140 RON | 4.552.431 RON | 1.469.995 RON | 6 |
| 2019 | 14.858.729 RON | 206.763 RON | 3.850.829 RON | 201.491 RON | 5.094.402 RON | 1.449.948 RON | 9 |
| 2018 | 10.244.959 RON | 251.730 RON | 2.517.671 RON | 183.083 RON | 3.576.993 RON | 1.243.184 RON | 8 |
| 2017 | 19.129.642 RON | 685.864 RON | 10.971.756 RON | 168.729 RON | 11.804.455 RON | 1.001.519 RON | 2 |
| 2016 | 19.547.061 RON | 325.867 RON | 12.866.136 RON | 176.353 RON | 13.016.401 RON | 326.708 RON | 2 |
| 2015 | 3.216.748 RON | 444.379 RON | 1.961.902 RON | 37.662 RON | 2.926.378 RON | 1.002.227 RON | 2 |
| 2014 | 7.255.528 RON | 295.235 RON | 4.443.606 RON | 93.381 RON | 4.945.617 RON | 624.854 RON | 1 |
| 2013 | 22.098.038 RON | 60.812 RON | 12.030.634 RON | 92.024 RON | 12.217.018 RON | 307.351 RON | — |
| 2012 | 27.571.547 RON | 227.750 RON | 14.692.530 RON | 53.513 RON | 14.767.248 RON | 273.238 RON | 0 |
| 2011 | 24.241.814 RON | 1.374.582 RON | 14.674.288 RON | 0 RON | 15.979.028 RON | 1.374.782 RON | 0 |
| 2010 | — | — | 0 RON | — | 100 RON | 100 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| Cifra de afaceri | 17.132.787 RON | 13.027.635 RON | 15.095.864 RON | 20.439.747 RON | 13.668.571 RON | 11.820.941 RON | 14.858.729 RON | 10.244.959 RON | 19.129.642 RON | 19.547.061 RON | 3.216.748 RON | 7.255.528 RON | 22.098.038 RON | 27.571.547 RON | 24.241.814 RON | — |
| Venituri totale | 17.157.557 RON | 13.040.789 RON | 15.181.113 RON | 20.500.654 RON | 13.676.262 RON | 11.846.989 RON | 14.896.012 RON | 10.268.116 RON | 19.171.727 RON | 19.986.353 RON | 3.416.625 RON | 7.276.516 RON | 22.111.501 RON | 27.572.689 RON | ||
| Cheltuieli totale | 17.115.027 RON | 13.026.620 RON | 15.638.590 RON | 20.512.993 RON | 13.641.014 RON | 11.816.319 RON | 14.638.470 RON | 9.956.492 RON | 18.377.967 RON | 19.581.000 RON | 2.888.349 RON | 6.919.440 RON | 22.029.706 RON | 27.299.271 RON | ||
| Profit brut | 42.530 RON | 14.169 RON | 0 RON | 0 RON | 35.248 RON | 30.670 RON | 257.542 RON | 311.624 RON | 793.760 RON | 405.353 RON | 528.276 RON | 357.076 RON | 81.795 RON | 273.418 RON | ||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 457.477 RON | 12.339 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||
| Profit net | 37.366 RON | 11.632 RON | 0 RON | 0 RON | 25.839 RON | 20.047 RON | 206.763 RON | 251.730 RON | 685.864 RON | 325.867 RON | 444.379 RON | 295.235 RON | 60.812 RON | 227.750 RON | ||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 457.477 RON | 15.932 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | ||
| Active fixe (imobilizate) | 29.954 RON | 31.530 RON | 33.792 RON | 45.766 RON | 60.924 RON | 83.140 RON | 201.491 RON | 183.083 RON | 168.729 RON | 176.353 RON | 37.662 RON | 93.381 RON | 92.024 RON | 53.513 RON | ||
| Active circulante | 6.826.985 RON | 3.755.419 RON | 4.029.514 RON | 6.451.162 RON | 7.091.749 RON | 4.552.431 RON | 5.094.402 RON | 3.576.993 RON | 11.804.455 RON | 13.016.401 RON | 2.926.378 RON | 4.945.617 RON | 12.217.018 RON | 14.767.248 RON | ||
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | 7.746 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | |
| Creante | 5.680.786 RON | 3.126.808 RON | 2.631.075 RON | 4.531.405 RON | 4.139.947 RON | 3.369.308 RON | 3.293.182 RON | 2.446.922 RON | 11.048.691 RON | 11.479.866 RON | 2.905.292 RON | 4.925.079 RON | 12.038.915 RON | 14.750.356 RON | ||
| Casa si conturi la banci | 1.146.199 RON | 628.611 RON | 1.398.439 RON | 1.919.757 RON | 2.951.802 RON | 1.183.123 RON | 1.801.220 RON | 1.130.071 RON | 748.018 RON | 1.536.535 RON | 21.086 RON | 20.538 RON | 178.103 RON | 16.892 RON | ||
| Cheltuieli in avans | 3.249 RON | 5.330 RON | 65.224 RON | 66.160 RON | 69.767 RON | 31.910 RON | 4.884 RON | 779 RON | 91 RON | 90 RON | 89 RON | 29.462 RON | 28.943 RON | 145.007 RON | ||
| Datorii totale | 5.789.298 RON | 2.758.755 RON | 3.106.638 RON | 5.083.719 RON | 5.727.139 RON | 3.197.486 RON | 3.850.829 RON | 2.517.671 RON | 10.971.756 RON | 12.866.136 RON | 1.961.902 RON | 4.443.606 RON | 12.030.634 RON | 14.692.530 RON | ||
| Capitaluri proprii | 1.070.890 RON | 1.033.524 RON | 1.021.892 RON | 1.479.369 RON | 1.495.301 RON | 1.469.995 RON | 1.449.948 RON | 1.243.184 RON | 1.001.519 RON | 326.708 RON | 1.002.227 RON | 624.854 RON | 307.351 RON | 273.238 RON | ||
| Capital subscris varsat | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | 1.500 RON | ||
| Nr. mediu salariati | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 | 9 | 8 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 0 | 0 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 24,67% |
| persoană |
| 24.241.871 RON |
| — |
| 22.645.157 RON |
| — |
| 1.596.714 RON |
| — |
| 0 RON |
| — |
| 1.374.582 RON |
| — |
| 0 RON |
| — |
| 0 RON |
| — |
| 15.979.028 RON |
| 100 RON |
| — |
| 15.846.604 RON |
| — |
| 132.424 RON |
| 100 RON |
| 70.042 RON |
| — |
| 14.674.288 RON |
| 0 RON |
| 1.374.782 RON |
| 100 RON |
| 200 RON |
| 100 RON |
| — |
| firmă | 24,67% |
| persoană | 15,99% |
| persoană | 10% |
| 5 deținători în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar CIUREA INSOLV EXPERT IPURL. În temeiul art.174 alin. (1) din Legea nr.85/2014 închide procedura insolvenţei împotriva debitoarei S.C. SEMNAL MANAGEMENT S.R.L. Radiază societatea debitoare din Registrul Comerţului Bucureşti. În temeiul art.180 din Legea nr.85/2014 descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură. Dispune plata către lichidatorul judiciar CIUREA INSOLV EXPERT IPURL a sumei de 10.000 lei reprezentând remuneraţie pentru activitatea desfăşurată ca lichidator judiciar, la care se adaugă cheltuielile de procedură în limita prevederilor statutare, din fondul prevăzut de art. 39 din Legea nr. 85/2014. În baza art.179 din Legea nr.85/2014 sentinţa de închidere a procedurii va fi notificată Directiei Generale Regionale a Finantelor Publice Bucureşti şi Oficiului Registrului Comertului Bucureşti de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pentru efectuarea menţiunii. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 24.02.2025
Amână pronunţarea la data de 24.02.2025.
pentru continuarea procedurii şi identificarea bunurilor
Admite cererea debitorului. În temeiul art. 145 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitorului SEMNAL MANAGEMENT SRL. În temeiul art. 85 alin 1 din Legea nr. 85/2014 ridică debitorului dreptul de administrare - constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului, în sarcina lichidatorului judiciar. În cazul în care debitorul nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii - 10 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 5 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 06.09.2024; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe –16.09.2024; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 11.10.2024; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 20.09.2024. Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe CIUREA INSOLV EXPERT IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5.000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 147 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art.100 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art.252 din Legea nr.31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. În baza art.96 din Legea nr. 85/2014 lichidatorul judiciar va efectua verificări şi va anexa răspunsurile de la DITL Sector 1, 2, 3, 4, 5 şi 6 Bucureşti, precum şi de sediile secundare/ punctele de lucru, de la Serviciul Permise Auto, OCPI Bucureşti Sector 1-6, OCPI de la sediile secundare/ punctele de lucru, de la ANCPI – registrul la nivel naţional, REVISAL cu privire la situaţia contractelor de muncă în derulare la data deschiderii procedurii şi AFP Sector 2 cu privire la documentele contabile înregistrate la aceasta instituţie si situaţia conturilor debitoarei la data deschiderii procedurii. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului continuării procedurii la 11.11.2024 ora 9. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 24.07.2024
1 contract atribuit, in valoare de 50.239 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 50.240 lei.
Achizitii directe
1 contract
50.239 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 158 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 22:38).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.