| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | — | -119.566 RON | 3.259.979 RON | 521.913 RON | 3.562.392 RON | 824.326 RON | — |
| 2022 | — | -1.310 RON | 2.966.958 RON | 543.629 RON | 3.367.221 RON |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|
| 943.892 RON |
| — |
| 2021 | — | -1.317 RON | 2.965.759 RON | 543.629 RON | 3.367.332 RON | 945.202 RON | — |
| 2020 | — | -7.451 RON | 2.964.581 RON | 543.629 RON | 3.367.471 RON | 946.519 RON | — |
| 2019 | — | -9.092 RON | 2.969.196 RON | 549.574 RON | 3.373.592 RON | 953.970 RON | 0 |
| 2018 | 39.650 RON | -59.434 RON | 2.966.795 RON | 556.058 RON | 3.373.800 RON | 963.063 RON | 1 |
| 2017 | 490.679 RON | -74.848 RON | 3.201.685 RON | 567.025 RON | 3.657.157 RON | 1.022.497 RON | 10 |
| 2015 | 1.570.996 RON | 45.370 RON | 4.480.497 RON | 249.285 RON | 4.650.669 RON | 419.457 RON | 15 |
| 2014 | 2.529.687 RON | 300.761 RON | 2.050.452 RON | 647.619 RON | 1.822.663 RON | 376.963 RON | 11 |
| 2013 | 902.156 RON | 25.327 RON | 1.470.996 RON | 960.395 RON | 941.295 RON | 76.202 RON | 6 |
| 2012 | 902.365 RON | 35.307 RON | 1.852.522 RON | 1.216.967 RON | 1.348.363 RON | 50.746 RON | 2 |
| 2011 | 456.852 RON | 12.102 RON | 1.003.937 RON | 4.511 RON | 1.868.264 RON | 15.438 RON | — |
| 2010 | 143.959 RON | 3.136 RON | 109.954 RON | 449 RON | 112.841 RON | 3.336 RON | — |
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| Cifra de afaceri | — | — | — | — | — | 39.650 RON | 490.679 RON | 1.570.996 RON | 2.529.687 RON | 902.156 RON | 902.365 RON | 456.852 RON | 143.959 RON |
| Venituri totale | 164.084 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17 RON | 39.716 RON | 490.684 RON | 1.640.681 RON | 2.912.263 RON | 1.210.410 RON | 1.094.385 RON | 477.518 RON | 144.009 RON |
| Cheltuieli totale | 283.650 RON | 1.310 RON | 1.317 RON | 7.451 RON | 9.109 RON | 98.753 RON | 565.532 RON | 1.585.914 RON | 2.566.403 RON | 1.176.442 RON | 1.050.309 RON | 463.087 RON | 140.276 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 54.767 RON | 345.860 RON | 33.968 RON | 44.076 RON | 14.431 RON | 3.733 RON |
| Pierdere bruta | 119.566 RON | 1.310 RON | 1.317 RON | 7.451 RON | 9.092 RON | 59.037 RON | 74.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 45.370 RON | 300.761 RON | 25.327 RON | 35.307 RON | 12.102 RON | 3.136 RON |
| Pierdere neta | 119.566 RON | 1.310 RON | 1.317 RON | 7.451 RON | 9.092 RON | 59.434 RON | 74.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 521.913 RON | 543.629 RON | 543.629 RON | 543.629 RON | 549.574 RON | 556.058 RON | 567.025 RON | 249.285 RON | 647.619 RON | 960.395 RON | 1.216.967 RON | 4.511 RON | 449 RON |
| Active circulante | 3.562.392 RON | 3.367.221 RON | 3.367.332 RON | 3.367.471 RON | 3.373.592 RON | 3.373.800 RON | 3.657.157 RON | 4.650.669 RON | 1.822.663 RON | 941.295 RON | 1.348.363 RON | 1.868.264 RON | 112.841 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | 1.504.045 RON | 1.796.668 RON | 1.465.494 RON | 418.195 RON | 40.875 RON | 10.114 RON | — |
| Creante | 3.580.443 RON | 3.196.182 RON | 3.196.162 RON | 3.196.162 RON | 3.201.917 RON | 3.201.893 RON | 1.962.045 RON | 2.628.447 RON | 134.981 RON | 463.349 RON | 1.298.499 RON | 1.844.673 RON | 26.633 RON |
| Casa si conturi la banci | -18.051 RON | 171.039 RON | 171.170 RON | 171.309 RON | 171.675 RON | 171.907 RON | 191.067 RON | 225.554 RON | 222.188 RON | 59.751 RON | 8.989 RON | 13.477 RON | 86.208 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.895 RON | 521 RON | 0 RON | — | — |
| Datorii totale | 3.259.979 RON | 2.966.958 RON | 2.965.759 RON | 2.964.581 RON | 2.969.196 RON | 2.966.795 RON | 3.201.685 RON | 4.480.497 RON | 2.050.452 RON | 1.470.996 RON | 1.852.522 RON | 1.003.937 RON | 109.954 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 46.762 RON | 355.013 RON | 662.062 RON | 853.400 RON | — |
| Capitaluri proprii | 824.326 RON | 943.892 RON | 945.202 RON | 946.519 RON | 953.970 RON | 963.063 RON | 1.022.497 RON | 419.457 RON | 376.963 RON | 76.202 RON | 50.746 RON | 15.438 RON | 3.336 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | 0 | 1 | 10 | 15 | 11 | 6 | 2 | — | — |
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Procedura deschisa la 18.01.2017
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 5890/2017
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 6173/2017
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 20337/2018
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 5402/2019
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| persoanăadministrator |
| — |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
7 contracte atribuite, in valoare de 1.173.360 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
7 contracte
1.173.360 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 158 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 23:40).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
În baza art.4251 alin.7 pct.1 lit.b Cpp rap. la art.2501 Cpp respinge ca nefondată contestaţia formulată de către inculpatul T. F.V.,împotriva încheierii penale 230/26.01.2026 a Tribunalului Cluj. Obligă petentul contestator la plata cheltuielilor judiciare avansate de stat cu în cuantum de 400 lei. Definitivă. Pronunţată azi, 03 aprilie 2026, prin punerea la dispoziţia procurorului şi a inculpatului prin mijlocirea grefei instanţei.
Având în vedere lipsa de procedură cu partea civilă, amână cauza pentru termenul de judecată din data de 03.04.2026, ora 9:45.
În baza art. 250 indice 2 C.p.p., verificând legalitatea ?i temeinicia măsurilor asigurătorii: Men?ine măsurile asigurătorii luate prin Ordonan?a din data de de 04.01.2022, emisă în dosarul nr. 78/P/2017 al DNA-Serviciul Teritorial Cluj (men?inută prin ordonan?ele cu acela?i număr din datele de 01.07.2022, 30.12.2022, 31.05.2023, 30.10.2023 ?i 29.04.2024 ) asupra bunurilor inculpa?ilor Anonimizat 1 de?inute în devălmă?ie cu Cuc Daniela Cristina, bunurilor apar?inând inculpatului Tecar Vasile-Florin, bunurilor apar?inând S.C. GENTILIA CONSTRUCT S.R.L. şi bunurilor apar?inând S.C. DAMAS CONSTRUCT INSTAL S.R.L.. Menţine sechestrul asigurător instituit prin ordonan?a din data de 07.06.2023 emisă în dosar numărul 78/P/2017 al DNA-Serviciul Teritorial Cluj asupra unui număr de 4546 păr?i sociale de?inute de Fertea Flavia-Alexandrina asociat unic la SC DEPOZITUL ARHIVELE TRANSILVANIA SRL-CUI dispus în vederea confiscării extinse. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare cu inculpaţii, partea responsabilă civilmente, partea civilă, părţile interesate şi procuror. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.01.2026.
În baza art. 279 C.proc.pen., dispune înlăturarea omisiunii vădite din cuprinsul deciziei penale nr. 112, pronunţate în dosarul nr. 3472/117/2024/a1.1 al Curţii de Apel Cluj, la data de 28 martie 2025, în sensul că se va completa cu menţiunea: „Onorariul parţial al avocatului din oficiu M.L., în sumă de 200 lei, se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei şi rămâne în sarcina statului.” Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din 16 aprilie 2025.
În baza art. 2502 rap. la art. 425 ind. 1 alin. (7) pct. 1 lit. b) din C.p.p., respinge, ca nefondată, contestaţia declarată de inculpat, împotriva încheierii penale nr. 1458/04.12.2024 a judecătorului de cameră preliminară din cadrul Tribunalului Cluj – Secţia penală. În temeiul art. 275 alin. (2) din C.p.p., obligă contestatoarea la plata sumei de 300 lei către stat, cu titlu de cheltuieli judiciare. Onorariul avocatului din oficiu M.R., în sumă de 360 lei, se va avansa din fondurile Ministerului Justiţiei şi rămâne în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată prin punerea minutei la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, data de 28.03.2025.
Preschimbă termenul de judecată la data de 28 martie 2025, ora 12:45, sala 155.
În vederea pregătirii apărării, amână cauza la data de 27 martie 2025, sala 155, ora 12:45.
Respinge contestaţia înaintată de creditoarea Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Cluj-Napoca, împotriva procesului verbal al adunării creditorilor din data de 27.06.2024, întocmit în cadrul procedurii insolven?ei debitoarei DYNAMIC LOGISTICS CENTER S.R.L. în faliment, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare prin BPI. Apelul se depune la Tribunalul Specializat Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi 10.10.2024.
Respinge apelul declarat de apelanta DGRFP Cluj-Napoca prin AJFP Cluj, împotriva sentin?ei civile nr. 1764 pronunţată la data de 10.10.2024 în dosarul nr. 513/1285/2019/a8 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o păstrează în întregime. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată în data de 23.01.2025 prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
În temeiul art. 346 alin. 2 C.proc.pen. respinge ca neîntemeiate cererile ?i excep?iile formulate de inculpaţii C. T.F.şi T. V. F., respectiv de partea responsabilă civilmente SC S. T. SA privind legalitatea sesizării instan?ei, a administrării probelor şi efectuării actelor în cursul urmăririi penale. În baza art. 346 alin. 2 C.proc.pen., constată legalitatea administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală, respectiv legalitatea sesizării instan?ei cu rechizitoriul emis la data de 20.06.2024 în dosarul cu nr. 78/P/2017 de Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie – Direcţia Naţională Anticorupţie – Serviciul Teritorial Cluj privind pe: 1. inculpatul C. T.F. trimis în judecată pentru presupusa savarsire a infracţiunilor prev. de art. 9 alin. 1 lit. c, alin. 3 din Legea 241/2005 cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (13 acte materiale), de art. 20 C.penal rap. la art. 8 alin. 1 şi 3 din Legea 241/2005, respectiv de art. 18 indice 1 alin. 1 şi 3 din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (42 acte materiale) şi art. 29 alin. 1 lit. a din Legea nr. 656/2002, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (67 acte materiale), totul cu aplicarea art. 38 alin. 1 C.penal. 2. inculpatul T. V. F., trimis în judecată pentru presupusa savarsire a infractiunilor prev. de art. 48 C.penal rap. la art. 18 indice 1 alin. 1 şi 3 din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (42 de acte materiale). Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe 1. inculpatul C.T. F., trimis în judecată pentru presupusa savarsire a infracţiunilor prev. de art. 9 alin. 1 lit. c, alin. 3 din Legea 241/2005 cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (13 acte materiale), de art. 20 C.penal rap. la art. 8 alin. 1 şi 3 din Legea 241/2005, respectiv de art. 18 indice 1 alin. 1 şi 3 din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (42 acte materiale) şi art. 29 alin. 1 lit. a din Legea nr. 656/2002, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (67 acte materiale), totul cu aplicarea art. 38 alin. 1 C.penal. 2. inculpatul T.V. F., trimis în judecată pentru presupusa savarsire a infractiunilor prev. de art. 48 C.penal rap. la art. 18 indice 1 alin. 1 şi 3 din Legea nr. 78/2000, cu aplicarea art. 35 alin. 1 C.penal (42 de acte materiale). În baza art. 275 alin. 2 C.proc.pen., obligă inculpaţii la plata câte unei sume de 500 de lei fiecare cu titlul de cheltuieli judiciare către stat. Onorariul parţial cuvenit apărătorului din oficiu desemnat pentru inculpatul C. T. F., av. M. M. G., din cadrul Baroului Cluj, în cuantum de 400 lei, va fi avansat din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Cluj şi va rămâne în sarcina statului. Onorariul parţial cuvenit apărătorului din oficiu desemnat pentru inculpatul T.V.F., av. M. N. A., din cadrul Baroului Cluj, în cuantum de 400 lei, va fi avansat din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Cluj şi va rămâne în sarcina statului. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicarea copiei încheierii. Pronun?ată în camera de consiliu astăzi, 13.12.2024.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 13.12.2024
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.11.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.11.2024.
amână pronun?area pentru data de 30.10.2024
În temeiul art. 4251 alin. 7 pct. 1 lit. b rap. la art. 347 C.proc.pen., respinge ca nefondate contestaţiile formulate de către inculpaţii T. V. F.şi C. T. F. împotriva încheierii penale nr. 172/13.12.2024 pronun?ată de judecătorul de cameră preliminară din cadrul Tribunalului Cluj în dosar nr. 3472/117/2024/a1. Onorariile parţiale ale apărătorilor din oficiu desemnaţi în contestaţie inculpaţilor T. V.F. şi C.T. F., av. R. C. C. şi av. R. S. C., în cuantum de câte 600 lei, vor fi avansate din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Cluj şi vor rămâne în sarcina statului. În temeiul art. 275 alin. 2 C.proc.pen., obligă inculpaţii contestatori la plata a câte 400 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat în contestaţie. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu, azi, 20.11.2025.
cerere de amanare
lipsa inculpatului Cuc
in vederea introducerii in cauza a persoaneoi interesate Fertea Flavia
IN VEDEREA EXPRIMĂRII POZITIEI PROCESUALA A MINISTERULUI INVESTITIILOR
LIPSA PROCEDURA
lipsă apărare
Amână pronun?area pentru data de 20.11.2025.
Amână pronun?area pentru data de 17.11.2025.
Amână pronun?area pentru data de 11.11.2025.
Amână pronun?area pentru data de 07.11.2025.
Stabileşte termen pentru pronun?are în data de 23.10.2025.
Pentru a da posibilitatea contestatorilor - inculpaţi C.T.F. şi T.V.F. să î?i angajeze avocat şi pentru pregătirea apărării.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.