ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Deschide procedura simplificată a insolvenţei. Desemnează lichidator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă Cabinet Individual de Insolvenţă Dudaş Ramona Mariana. Stabileşte termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 25.02.2027
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta D. G. SA ( cu sediul si CUI) în contradictoriu cu pârâta SC N. I. SRL ( cu sediul si CUI) Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei 448.042,02 lei conform facturii seria DEGR nr. 507329304 din data de 26.06.2024 reprezentând penalităţi de întârziere calculate în temeiul contractului de execuţie de lucrări nr.4600024985/V/34/1931 din 02.08.2021. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei 8960 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxa judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Mureş - Secţia contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 26.03.2026.
Având nevoie de timp pentru deliberare va amâna pronunţarea pentru data de 26 martie 2026.
Având în vedere art.222 alin.2 Cod porcedruă civilă şi pentru a se da posibilitatea părţilor de a depune concluzii scrise va amâna pronunţarea pentru data de 24 martie 2026.
Admite excepţia nulităţii apelului. Constată nulitatea apelului formulat de NOVASANIS INSTAL S.R.L., (cu sediul), împotriva Sentinţei civile nr. 278/26.03.2026, pronunţată de Tribunalul Mureş în dosarul nr. 533/102/2026. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 17.06.2026.
Având nevoie de timp pentru deliberare, va amâna pronunţarea pentru data de 17 iunie 2026, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, potrivit dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţa publică din 15 iunie 2026.
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta REŢELE ELECTRICE ROMANIA S.A. (FOSTA E-DISTRIBUŢIE BANAT S.A.), în contradictoriu cu pârâta NOVASANIS INSTAL S.R.L., ca rămasă fără obiect. Respinge cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată ca nedovedită. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 16.01.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 22.05.2026
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · BPI 13710/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 18716/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 329.381 RON | -1.019.466 RON | 4.701.514 RON | 111.666 RON | 591.373 RON | -3.981.758 RON | 0 |
| 2024 | 558.219 RON | -1.693.838 RON | 3.657.747 RON | 153.666 RON | 595.267 RON | -2.892.168 RON | 23 |
| 2023 | 1.163.682 RON | -1.052.890 RON | 2.743.560 RON | 274.768 RON | 1.463.313 RON | -989.309 RON | 28 |
| 2022 | 3.001.540 RON | 384.666 RON | 1.983.362 RON | 114.207 RON | 1.997.768 RON | 135.674 RON | 30 |
| 2021 | 2.494.568 RON | -342.062 RON | 2.057.050 RON | 354.321 RON | 1.574.059 RON | -81.599 RON | 35 |
| 2020 | 2.690.856 RON | 112.978 RON | 2.228.691 RON | 667.989 RON | 1.991.470 RON | 470.779 RON | 31 |
| 2019 | 2.556.502 RON | 42.319 RON | 1.943.533 RON | 951.283 RON | 1.760.224 RON | 807.984 RON | 31 |
| 2018 | 2.697.605 RON | 30.990 RON | 1.207.304 RON | 748.175 RON | 1.785.213 RON | 1.366.094 RON | 26 |
| 2017 | 2.478.306 RON | 235.834 RON | 1.529.656 RON | 1.072.600 RON | 1.564.674 RON | 1.147.628 RON | 23 |
| 2016 | 2.396.899 RON | 490.931 RON | 1.940.779 RON | 1.439.560 RON | 1.372.997 RON | 911.788 RON | 15 |
| 2015 | 2.783.670 RON | 500.099 RON | 1.772.146 RON | 1.415.677 RON | 1.378.301 RON | 1.040.857 RON | 15 |
| 2014 | 2.843.581 RON | 735.030 RON | 865.676 RON | 478.547 RON | 910.995 RON | 540.758 RON | 16 |
| 2013 | 1.736.361 RON | 49.562 RON | 557.504 RON | 336.098 RON | 260.081 RON | -194.272 RON | 16 |
| 2012 | 1.583.411 RON | -221.805 RON | 1.180.035 RON | 417.838 RON | 525.330 RON | -243.834 RON | 18 |
| 2011 | 1.094.780 RON | -37.692 RON | 659.851 RON | 147.256 RON | 493.039 RON | -22.028 RON | 17 |
| 2010 | 961.058 RON | 15.464 RON | 360.982 RON | 42.727 RON | 333.919 RON | 15.664 RON | 16 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 329.381 RON | 558.219 RON | 1.163.682 RON | 3.001.540 RON | 2.494.568 RON | 2.690.856 RON | 2.556.502 RON | 2.697.605 RON | 2.478.306 RON | 2.396.899 RON | 2.783.670 RON | 2.843.581 RON | 1.736.361 RON | 1.583.411 RON | 1.094.780 RON | 961.058 RON |
| Venituri totale | 329.381 RON | 568.857 RON | 1.241.575 RON | 3.080.152 RON | 2.507.239 RON | 2.749.341 RON | 2.556.502 RON | 2.698.245 RON | 2.484.104 RON | 2.405.475 RON | 2.788.149 RON | 2.843.783 RON | 1.736.748 RON | 1.586.039 RON | 1.095.412 RON | 961.080 RON |
| Cheltuieli totale | 1.343.650 RON | 2.251.372 RON | 2.282.687 RON | 2.664.755 RON | 2.824.171 RON | 2.608.869 RON | 2.488.618 RON | 2.640.274 RON | 2.193.545 RON | 1.820.304 RON | 2.191.879 RON | 1.982.334 RON | 1.687.186 RON | 1.807.844 RON | 1.133.104 RON | 938.681 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 415.397 RON | 0 RON | 140.472 RON | 67.884 RON | 57.971 RON | 290.559 RON | 585.171 RON | 596.270 RON | 861.449 RON | 49.562 RON | 0 RON | 0 RON | 22.399 RON |
| Pierdere bruta | 1.014.269 RON | 1.682.515 RON | 1.041.112 RON | 0 RON | 316.932 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 221.805 RON | 37.692 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 384.666 RON | 0 RON | 112.978 RON | 42.319 RON | 30.990 RON | 235.834 RON | 490.931 RON | 500.099 RON | 735.030 RON | 49.562 RON | 0 RON | 0 RON | 15.464 RON |
| Pierdere neta | 1.019.466 RON | 1.693.838 RON | 1.052.890 RON | 0 RON | 342.062 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 221.805 RON | 37.692 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 111.666 RON | 153.666 RON | 274.768 RON | 114.207 RON | 354.321 RON | 667.989 RON | 951.283 RON | 748.175 RON | 1.072.600 RON | 1.439.560 RON | 1.415.677 RON | 478.547 RON | 336.098 RON | 417.838 RON | 147.256 RON | 42.727 RON |
| Active circulante | 591.373 RON | 595.267 RON | 1.463.313 RON | 1.997.768 RON | 1.574.059 RON | 1.991.470 RON | 1.760.224 RON | 1.785.213 RON | 1.564.674 RON | 1.372.997 RON | 1.378.301 RON | 910.995 RON | 260.081 RON | 525.330 RON | 493.039 RON | 333.919 RON |
| Stocuri | 0 RON | 2.881 RON | — | 1.852 RON | — | 0 RON | 238.213 RON | 1.282 RON | 1.282 RON | 1.260 RON | 636 RON | 600 RON | — | — | — | — |
| Creante | 412.504 RON | 412.861 RON | 1.057.078 RON | 1.317.045 RON | 1.318.552 RON | 1.316.076 RON | 1.180.147 RON | 1.280.353 RON | 1.229.891 RON | 1.123.382 RON | 1.081.778 RON | 775.666 RON | 177.932 RON | 481.025 RON | 428.439 RON | 208.475 RON |
| Casa si conturi la banci | 178.869 RON | 179.525 RON | 406.235 RON | 678.871 RON | 255.507 RON | 675.394 RON | 341.864 RON | 503.578 RON | 333.501 RON | 248.355 RON | 295.887 RON | 134.729 RON | 82.149 RON | 44.305 RON | 64.600 RON | 125.444 RON |
| Cheltuieli in avans | 16.717 RON | 16.646 RON | 16.170 RON | 7.061 RON | 47.071 RON | 40.011 RON | 40.010 RON | 40.010 RON | 40.010 RON | 40.010 RON | 20.235 RON | 18.102 RON | — | 2.273 RON | 5.774 RON | — |
| Datorii totale | 4.701.514 RON | 3.657.747 RON | 2.743.560 RON | 1.983.362 RON | 2.057.050 RON | 2.228.691 RON | 1.943.533 RON | 1.207.304 RON | 1.529.656 RON | 1.940.779 RON | 1.772.146 RON | 865.676 RON | 557.504 RON | 1.180.035 RON | 659.851 RON | 360.982 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.210 RON | 1.210 RON | 232.947 RON | 9.240 RON | 8.246 RON | — |
| Capitaluri proprii | -3.981.758 RON | -2.892.168 RON | -989.309 RON | 135.674 RON | -81.599 RON | 470.779 RON | 807.984 RON | 1.366.094 RON | 1.147.628 RON | 911.788 RON | 1.040.857 RON | 540.758 RON | -194.272 RON | -243.834 RON | -22.028 RON | 15.664 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 23 | 28 | 30 | 35 | 31 | 31 | 26 | 23 | 15 | 15 | 16 | 16 | 18 | 17 | 16 |
11 contracte atribuite, in valoare de 115.541.209 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 42.861 lei.
Achizitii directe
4 contracte
42.857 lei
Licitatii publice
6 contracte
115.485.579 lei
Achizitii offline
1 contract
12.773 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.220 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.648 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 135 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 08:09).