INDCOM SA
- CERESCOMTRAVEL - S.A.documentat din 2011
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.314.217 RON | 183.336 RON | 679.907 RON | 639.701 RON | 3.329.479 RON | 3.285.210 RON | 13 |
| 2024 | 2.307.779 RON | 134.554 RON | 3.987.068 RON | 668.551 RON | 6.428.862 RON | 3.101.874 RON | 14 |
| 2023 | 2.152.214 RON | 310.069 RON | 219.954 RON | 658.805 RON | 6.200.840 RON | 6.635.633 RON | 14 |
| 2022 | 2.265.505 RON | 305.007 RON | 210.336 RON | 701.398 RON | 5.838.460 RON | 6.325.564 RON | 14 |
| 2021 | 2.209.409 RON | 327.055 RON | 223.333 RON | 714.604 RON | 5.533.424 RON | 6.020.557 RON | 14 |
| 2020 | 2.199.945 RON | 406.482 RON | 251.730 RON | 732.924 RON | 5.215.708 RON | 5.693.502 RON | 14 |
| 2019 | 2.270.939 RON | 316.006 RON | 291.050 RON | 756.714 RON | 4.821.398 RON | 5.287.020 RON | 14 |
| 2018 | 2.229.137 RON | 338.920 RON | 230.793 RON | 780.764 RON | 4.426.215 RON | 4.971.014 RON | 14 |
| 2017 | 2.118.028 RON | 269.417 RON | 258.942 RON | 805.395 RON | 4.085.549 RON | 4.632.094 RON | 15 |
| 2016 | 2.211.739 RON | 351.196 RON | 176.172 RON | 831.441 RON | 3.707.408 RON | 4.362.677 RON | 15 |
| 2015 | 2.010.050 RON | 223.156 RON | 163.667 RON | 856.896 RON | 3.291.142 RON | 3.984.371 RON | 15 |
| 2014 | 1.988.691 RON | 379.070 RON | 187.040 RON | 599.708 RON | 3.463.304 RON | 3.875.972 RON | 15 |
| 2013 | 2.030.228 RON | 461.306 RON | 191.287 RON | 581.785 RON | 3.106.403 RON | 3.496.901 RON | — |
| 2012 | 2.077.285 RON | 431.468 RON | 182.299 RON | 572.910 RON | 2.622.867 RON | 3.013.478 RON | 16 |
| 2011 | 1.922.712 RON | 345.778 RON | 192.070 RON | 591.010 RON | 2.184.870 RON | 2.583.810 RON | 16 |
| 2010 | 2.178.707 RON | 499.656 RON | 302.022 RON | 733.071 RON | 2.040.843 RON | 2.471.892 RON | 16 |
| 2009 | 2.188.537 RON | 502.010 RON | 273.596 RON | 752.737 RON | 1.493.094 RON | 1.972.235 RON | 16 |
| 2008 | 2.189.684 RON | 405.945 RON | 298.000 RON | 564.234 RON | 1.203.991 RON | 1.470.225 RON | 16 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.314.217 RON | 2.307.779 RON | 2.152.214 RON | 2.265.505 RON | 2.209.409 RON | 2.199.945 RON | 2.270.939 RON | 2.229.137 RON | 2.118.028 RON | 2.211.739 RON | 2.010.050 RON | 1.988.691 RON | 2.030.228 RON | 2.077.285 RON | 1.922.712 RON | 2.178.707 RON | 2.188.537 RON | 2.189.684 RON |
| Venituri totale | 2.343.319 RON | 2.638.222 RON | 2.356.875 RON | 2.299.391 RON | 2.269.945 RON | 2.239.812 RON | 2.286.443 RON | 2.247.908 RON | 2.168.146 RON | 2.307.671 RON | 2.063.951 RON | 2.056.536 RON | 2.193.413 RON | 2.147.911 RON | 1.936.398 RON | 2.207.407 RON | 2.377.349 RON | 2.229.335 RON |
| Cheltuieli totale | 2.127.933 RON | 2.426.105 RON | 2.025.830 RON | 1.973.888 RON | 1.920.180 RON | 1.812.582 RON | 1.949.530 RON | 1.886.544 RON | 1.847.030 RON | 1.889.506 RON | 1.798.089 RON | 1.605.037 RON | 1.645.264 RON | 1.632.870 RON | 1.524.757 RON | 1.612.253 RON | 1.779.718 RON | 1.758.917 RON |
| Profit brut | 215.386 RON | 212.117 RON | 331.045 RON | 325.503 RON | 349.765 RON | 427.230 RON | 336.913 RON | 361.364 RON | 321.116 RON | 418.165 RON | 265.862 RON | 451.499 RON | 548.149 RON | 515.041 RON | 411.641 RON | 595.154 RON | 597.631 RON | 470.418 RON |
| Profit net | 183.336 RON | 134.554 RON | 310.069 RON | 305.007 RON | 327.055 RON | 406.482 RON | 316.006 RON | 338.920 RON | 269.417 RON | 351.196 RON | 223.156 RON | 379.070 RON | 461.306 RON | 431.468 RON | 345.778 RON | 499.656 RON | 502.010 RON | 405.945 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 639.701 RON | 668.551 RON | 658.805 RON | 701.398 RON | 714.604 RON | 732.924 RON | 756.714 RON | 780.764 RON | 805.395 RON | 831.441 RON | 856.896 RON | 599.708 RON | 581.785 RON | 572.910 RON | 591.010 RON | 733.071 RON | 752.737 RON | 564.234 RON |
| Active circulante | 3.329.479 RON | 6.428.862 RON | 6.200.840 RON | 5.838.460 RON | 5.533.424 RON | 5.215.708 RON | 4.821.398 RON | 4.426.215 RON | 4.085.549 RON | 3.707.408 RON | 3.291.142 RON | 3.463.304 RON | 3.106.403 RON | 2.622.867 RON | 2.184.870 RON | 2.040.843 RON | 1.493.094 RON | 1.203.991 RON |
| Stocuri | 1.538.232 RON | 1.476.824 RON | 1.306.726 RON | 1.198.570 RON | 1.163.778 RON | 1.155.096 RON | 1.227.382 RON | 1.149.953 RON | 1.174.921 RON | 1.080.570 RON | 1.000.422 RON | 999.074 RON | 1.028.573 RON | 1.020.837 RON | 919.123 RON | 871.984 RON | 791.119 RON | 677.238 RON |
| Creante | 580.274 RON | 841.471 RON | 1.050.836 RON | 1.012.285 RON | 901.907 RON | 800.549 RON | 704.223 RON | 679.580 RON | 569.017 RON | 619.999 RON | 549.079 RON | 426.421 RON | 444.255 RON | 475.545 RON | 406.646 RON | 527.974 RON | 413.515 RON | 322.531 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.210.973 RON | 4.110.567 RON | 3.843.278 RON | 3.627.605 RON | 3.467.739 RON | 3.260.063 RON | 2.889.793 RON | 2.596.682 RON | 2.341.611 RON | 2.006.839 RON | 1.741.641 RON | 2.037.809 RON | 1.633.575 RON | 1.126.485 RON | 859.101 RON | 640.885 RON | 288.460 RON | 204.222 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | 228 RON | 394 RON | 213 RON | 92 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 679.907 RON | 3.987.068 RON | 219.954 RON | 210.336 RON | 223.333 RON | 251.730 RON | 291.050 RON | 230.793 RON | 258.942 RON | 176.172 RON | 163.667 RON | 187.040 RON | 191.287 RON | 182.299 RON | 192.070 RON | 302.022 RON | 273.596 RON | 298.000 RON |
| Venituri in avans | 4.063 RON | 8.471 RON | 4.058 RON | 3.958 RON | 4.138 RON | 3.628 RON | 436 RON | 5.385 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.285.210 RON | 3.101.874 RON | 6.635.633 RON | 6.325.564 RON | 6.020.557 RON | 5.693.502 RON | 5.287.020 RON | 4.971.014 RON | 4.632.094 RON | 4.362.677 RON | 3.984.371 RON | 3.875.972 RON | 3.496.901 RON | 3.013.478 RON | 2.583.810 RON | 2.471.892 RON | 1.972.235 RON | 1.470.225 RON |
| Capital subscris varsat | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 574.963 RON | 635.042 RON | 635.042 RON | 635.042 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 15 | — | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
5 contracte atribuite, in valoare de 841 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
841 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:49).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.