| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 118.149 RON | -9.493 RON | 207.689 RON | 36.123 RON | 804.653 RON | 560.007 RON | 1 |
| 2024 | 158.585 RON | -57.571 RON | 173.341 RON | 63.170 RON | 752.751 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| 569.500 RON |
| 1 |
| 2023 | 138.285 RON | -17.541 RON | 132.790 RON | 90.001 RON | 742.939 RON | 627.070 RON | 2 |
| 2022 | 110.299 RON | 12.483 RON | 58.589 RON | 52.063 RON | 724.217 RON | 644.611 RON | 2 |
| 2021 | 141.682 RON | -6.381 RON | 56.275 RON | — | 761.483 RON | 632.128 RON | 4 |
| 2020 | 119.490 RON | 1.159 RON | 54.572 RON | — | 766.161 RON | 638.509 RON | 2 |
| 2019 | 292.195 RON | 196.757 RON | 46.605 RON | 465 RON | 756.570 RON | 637.350 RON | 2 |
| 2018 | 82.397 RON | 11.123 RON | 40.058 RON | 1.085 RON | 617.646 RON | 440.593 RON | 2 |
| 2017 | 173.933 RON | 133.619 RON | 29.213 RON | 1.705 RON | 595.058 RON | 429.470 RON | 1 |
| 2016 | 115.374 RON | 86.371 RON | 26.003 RON | 2.325 RON | 319.529 RON | 295.851 RON | 1 |
| 2015 | 114.627 RON | 85.375 RON | 21.178 RON | 2.945 RON | 227.713 RON | 209.480 RON | 1 |
| 2014 | 58.926 RON | 36.256 RON | 13.437 RON | 3.565 RON | 133.977 RON | 124.105 RON | 1 |
| 2013 | 59.710 RON | 68.279 RON | 12.941 RON | 4.185 RON | 96.605 RON | 87.849 RON | 1 |
| 2012 | 48.805 RON | 388 RON | 22.709 RON | 4.805 RON | 37.474 RON | 19.570 RON | 1 |
| 2011 | 45.843 RON | 18.882 RON | 17.763 RON | — | 36.945 RON | 19.182 RON | 1 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| Cifra de afaceri | 118.149 RON | 158.585 RON | 138.285 RON | 110.299 RON | 141.682 RON | 119.490 RON | 292.195 RON | 82.397 RON | 173.933 RON | 115.374 RON | 114.627 RON | 58.926 RON | 59.710 RON | 48.805 RON | 45.843 RON |
| Venituri totale | 118.149 RON | 158.585 RON | 138.285 RON | 110.303 RON | 141.683 RON | 119.490 RON | 292.195 RON | 82.397 RON | 173.934 RON | 115.374 RON | 114.627 RON | 58.976 RON | 59.737 RON | 48.806 RON | |
| Cheltuieli totale | 126.482 RON | 214.601 RON | 154.539 RON | 96.738 RON | 146.747 RON | 117.149 RON | 92.516 RON | 70.450 RON | 38.576 RON | 27.849 RON | 25.811 RON | 20.951 RON | -10.221 RON | 48.316 RON | |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.565 RON | 0 RON | 2.341 RON | 199.679 RON | 11.947 RON | 135.358 RON | 87.525 RON | 88.816 RON | 38.025 RON | 69.958 RON | 490 RON | |
| Pierdere bruta | 8.333 RON | 56.016 RON | 16.254 RON | 0 RON | 5.064 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 12.483 RON | 0 RON | 1.159 RON | 196.757 RON | 11.123 RON | 133.619 RON | 86.371 RON | 85.375 RON | 36.256 RON | 68.279 RON | 388 RON | |
| Pierdere neta | 9.493 RON | 57.571 RON | 17.541 RON | 0 RON | 6.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | |
| Active fixe (imobilizate) | 36.123 RON | 63.170 RON | 90.001 RON | 52.063 RON | — | — | 465 RON | 1.085 RON | 1.705 RON | 2.325 RON | 2.945 RON | 3.565 RON | 4.185 RON | 4.805 RON | |
| Active circulante | 804.653 RON | 752.751 RON | 742.939 RON | 724.217 RON | 761.483 RON | 766.161 RON | 756.570 RON | 617.646 RON | 595.058 RON | 319.529 RON | 227.713 RON | 133.977 RON | 96.605 RON | 37.474 RON | |
| Stocuri | 24.412 RON | 21.934 RON | 20.627 RON | 1.874 RON | 1.874 RON | 1.874 RON | 1.874 RON | 1.204 RON | 1.204 RON | 1.204 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 9.095 RON | — | |
| Creante | 763.725 RON | 727.708 RON | 680.058 RON | 612.622 RON | 602.042 RON | 551.768 RON | 514.883 RON | 397.767 RON | 363.816 RON | 113.446 RON | 57.837 RON | 8.319 RON | 6.866 RON | 3.080 RON | |
| Casa si conturi la banci | 16.516 RON | 3.109 RON | 42.254 RON | 109.721 RON | 157.567 RON | 212.519 RON | 239.813 RON | 218.675 RON | 230.038 RON | 204.879 RON | 168.876 RON | 124.658 RON | 80.644 RON | 34.394 RON | |
| Datorii totale | 207.689 RON | 173.341 RON | 132.790 RON | 58.589 RON | 56.275 RON | 54.572 RON | 46.605 RON | 40.058 RON | 29.213 RON | 26.003 RON | 21.178 RON | 13.437 RON | 12.941 RON | 22.709 RON | |
| Venituri in avans | 73.080 RON | 73.080 RON | 73.080 RON | 73.080 RON | 73.080 RON | 73.080 RON | 73.080 RON | 138.080 RON | 138.080 RON | — | — | — | — | — | |
| Capitaluri proprii | 560.007 RON | 569.500 RON | 627.070 RON | 644.611 RON | 632.128 RON | 638.509 RON | 637.350 RON | 440.593 RON | 429.470 RON | 295.851 RON | 209.480 RON | 124.105 RON | 87.849 RON | 19.570 RON | |
| Capital subscris varsat | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | — | 300 RON | 300 RON | 300 RON | |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| 45.843 RON |
| 23.365 RON |
| 22.478 RON |
| 0 RON |
| 18.882 RON |
| 0 RON |
| — |
| 36.945 RON |
| — |
| 670 RON |
| 36.275 RON |
| 17.763 RON |
| — |
| 19.182 RON |
| 300 RON |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| firmă |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune |
|---|
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
| Rol in oferta |
|---|
| Proceduri |
|---|
| Concurenti |
|---|
ROSTRING CONSTRUCT SRLCUI 8224186 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
UC SISTEME ELECTRICE S.R.L.CUI 40621015 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
4 contracte atribuite, in valoare de 66.766 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 66.770 lei.
Achizitii directe
4 contracte
66.766 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 19:55).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.