GAUDI DESIGN&CONSTRUCT S.R.L.
- TOANDA SUNRISE SRLdocumentat 2018 – 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
spațiul comercial 1, în suprafață de 3,50 mp din stația de metrou Gorjului, sectorul 6
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de validare a popririi formulată de creditoarea HYPERION TOWERS SRL în contradictoriu cu debitoarea OFERTA DE MUNCĂ S.R.L. ?i ter?ii popri?i ADI@ROBERT S.R.L., GAUDI DESIGN &CONSTRUCT SRL, KEESYSTEMS SRL, MOSIMO CONSTRUCT SRL, VAST EVENT SRL ?i XAN CONCEPT SRL Validează poprirea înfiinţată în dosarul de executare nr. 154/2023 al Biroului Executorului Judecătoresc Păun Cătălin ?tefan prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 01.03.2024. Obligă ter?ii popri?i să consemneze pe numele creditoarei, la dispoziţia şi pe seama executorului judecătoresc, sumele scadente datorate debitoarei la data comunicării adresei de înfiin?are a popririi, precum ?i pe cele datorate în viitor, de la data scaden?ei acestora, în limitele prevăzute de art. 729 C. proc. civ., până la concuren?a sumei de 24.698,78 de lei, reprezentând debit restant. Obligă terţii popriti la plata, în favoarea creditoarei, a sumei de 2.889,89 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentate de taxă judiciară de timbru, onorariu avocat ?i onorariu curator. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Buftea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 11.06. 2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.05.2025.
pentru a se depune rela?iile solicitate
lipsă de procedură
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.425.005 RON | 957.480 RON | 6.453.655 RON | 1.891 RON | 7.655.521 RON | 1.221.935 RON | 5 |
| 2024 | 3.357.683 RON | 70.653 RON | 1.303.939 RON | 2.647 RON | 1.549.216 RON | 264.455 RON | 3 |
| 2023 | 1.287.648 RON | -1.504.742 RON | 1.438.242 RON | 3.466 RON | 782.027 RON | -652.749 RON | 1 |
| 2022 | 971.241 RON | 578.433 RON | 877.021 RON | 4.050 RON | 1.768.442 RON | 895.471 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | -16.777 RON | 64.187 RON | 0 RON | 381.224 RON | 317.037 RON | 0 |
| 2020 | 1.026.931 RON | 5.737 RON | 628.385 RON | 1.346 RON | 960.853 RON | 333.814 RON | 2 |
| 2019 | 813.623 RON | 198.635 RON | 1.303.966 RON | 5.807 RON | 1.626.237 RON | 328.078 RON | 1 |
| 2018 | 720.191 RON | 216.482 RON | 476.736 RON | 4.397 RON | 601.782 RON | 129.443 RON | 1 |
| 2017 | 112.652 RON | -10.747 RON | 469.119 RON | — | 382.030 RON | -87.089 RON | 1 |
| 2016 | 152.492 RON | -4.762 RON | 469.993 RON | — | 393.651 RON | -76.342 RON | 1 |
| 2015 | 146.082 RON | -13.425 RON | 384.137 RON | — | 312.557 RON | -71.580 RON | 1 |
| 2014 | 71.325 RON | -3.195 RON | 314.969 RON | — | 256.814 RON | -58.155 RON | 2 |
| 2013 | 69.339 RON | -15.061 RON | 277.288 RON | — | 222.328 RON | -54.960 RON | 2 |
| 2012 | 259.588 RON | -2.710 RON | 173.592 RON | — | 133.693 RON | -39.899 RON | 1 |
| 2011 | 205.995 RON | -29.045 RON | 116.136 RON | — | 78.947 RON | -37.189 RON | 1 |
| 2010 | 5.715 RON | -8.345 RON | 21.029 RON | 468 RON | 12.416 RON | -8.145 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.425.005 RON | 3.357.683 RON | 1.287.648 RON | 971.241 RON | 0 RON | 1.026.931 RON | 813.623 RON | 720.191 RON | 112.652 RON | 152.492 RON | 146.082 RON | 71.325 RON | 69.339 RON | 259.588 RON | 205.995 RON | 5.715 RON |
| Venituri totale | 15.325.680 RON | 3.357.821 RON | 1.287.669 RON | 971.241 RON | 0 RON | 1.026.936 RON | 813.630 RON | 720.193 RON | 113.001 RON | 153.557 RON | 146.396 RON | 71.325 RON | 69.339 RON | 259.589 RON | 205.995 RON | 5.715 RON |
| Cheltuieli totale | 14.324.083 RON | 3.230.765 RON | 2.779.534 RON | 381.398 RON | 16.777 RON | 993.443 RON | 590.585 RON | 496.508 RON | 122.462 RON | 155.247 RON | 155.429 RON | 72.379 RON | 82.846 RON | 262.299 RON | 235.040 RON | 14.060 RON |
| Profit brut | 1.001.597 RON | 127.056 RON | 0 RON | 589.843 RON | 0 RON | 33.493 RON | 223.045 RON | 223.685 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 1.491.865 RON | 0 RON | 16.777 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.461 RON | 1.690 RON | — | 1.054 RON | 13.507 RON | 2.710 RON | 29.045 RON | 8.345 RON |
| Profit net | 957.480 RON | 70.653 RON | 0 RON | 578.433 RON | 0 RON | 5.737 RON | 198.635 RON | 216.482 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 1.504.742 RON | 0 RON | 16.777 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 10.747 RON | 4.762 RON | 13.425 RON | 3.195 RON | 15.061 RON | 2.710 RON | 29.045 RON | 8.345 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.891 RON | 2.647 RON | 3.466 RON | 4.050 RON | 0 RON | 1.346 RON | 5.807 RON | 4.397 RON | — | — | — | — | — | — | — | 468 RON |
| Active circulante | 7.655.521 RON | 1.549.216 RON | 782.027 RON | 1.768.442 RON | 381.224 RON | 960.853 RON | 1.626.237 RON | 601.782 RON | 382.030 RON | 393.651 RON | 312.557 RON | 256.814 RON | 222.328 RON | 133.693 RON | 78.947 RON | 12.416 RON |
| Stocuri | 3.366.275 RON | 246.354 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71.260 RON | 314.206 RON | 327.046 RON | 254.757 RON | 203.555 RON | 181.156 RON | 103.211 RON | 61.855 RON | 11.646 RON |
| Creante | 1.746.010 RON | 949.156 RON | 765.297 RON | 916.098 RON | 0 RON | 434.100 RON | 370.844 RON | 3.475 RON | 60.422 RON | 64.448 RON | 53.269 RON | 40.474 RON | 39.971 RON | 23.193 RON | 15.987 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 2.543.236 RON | 353.706 RON | 16.730 RON | 852.344 RON | 381.224 RON | 526.753 RON | 1.255.393 RON | 527.047 RON | 7.402 RON | 2.157 RON | 4.531 RON | 12.785 RON | 1.201 RON | 7.289 RON | 1.105 RON | 770 RON |
| Cheltuieli in avans | 18.178 RON | 16.531 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 6.453.655 RON | 1.303.939 RON | 1.438.242 RON | 877.021 RON | 64.187 RON | 628.385 RON | 1.303.966 RON | 476.736 RON | 469.119 RON | 469.993 RON | 384.137 RON | 314.969 RON | 277.288 RON | 173.592 RON | 116.136 RON | 21.029 RON |
| Capitaluri proprii | 1.221.935 RON | 264.455 RON | -652.749 RON | 895.471 RON | 317.037 RON | 333.814 RON | 328.078 RON | 129.443 RON | -87.089 RON | -76.342 RON | -71.580 RON | -58.155 RON | -54.960 RON | -39.899 RON | -37.189 RON | -8.145 RON |
| Capital subscris varsat | 900.000 RON | 900.000 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 250 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
50 de contracte atribuite, in valoare de 58.881.092 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.336.096 lei.
Achizitii directe
40 de contracte
4.336.056 lei
Licitatii publice
10 contracte
54.545.036 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:59).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GALAXY CONST SRLCUI 17392685 | 34 | 34 | 3 | — | vezi ↗ |
RAMALI CONSTRUCT SRLCUI 32380897 | 18 | 6 | 0 | Da | vezi ↗ |
EN ELECTRIC PROIECT OFFICE SRLCUI 29166363 | 9 | 5 | 0 | — | vezi ↗ |
A.N.T.O. FACILITY MANAGEMENT SRLCUI 36020041 | 5 | 5 | 0 | — | vezi ↗ |
| 4 | 4 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 19 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
SORISAN ELECTRICAL S.R.L.CUI 40696549 | 25 | subcontractant | 22 | — | vezi ↗ |
INSTPRO SRLCUI 11444947 | 23 | subcontractant | 18 | — | vezi ↗ |
HOBI POWERVOLT SRLCUI 31933050 | 15 | subcontractant | 15 | — | vezi ↗ |
VOZGIL PREST SRLCUI 4133263 | 24 | subcontractant | 14 | — | vezi ↗ |
MIRA MON PRESTCOM SRLCUI 7950130 | 10 | subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 29 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.