ELECTROCUPLAJE SRL
- J39/458/2010VRANCEAdin 22.11.2010
- J40/9915/2014BUCURESTIdin 26.08.2014in vigoare
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 923.418 RON | 264.415 RON | 772.964 RON | 876 RON | 1.677.523 RON | 905.435 RON | 1 |
| 2019 | 911.166 RON | 441.836 RON | 710.194 RON | 876 RON | 1.350.338 RON |
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|
| 641.020 RON |
| 1 |
| 2018 | 891.395 RON | 61.782 RON | 1.195.906 RON | 476 RON | 1.394.614 RON | 199.184 RON | 1 |
| 2017 | 709.290 RON | 82.781 RON | 1.002.829 RON | 0 RON | 1.140.230 RON | 137.401 RON | 1 |
| 2016 | 589.409 RON | 16.253 RON | 654.929 RON | 0 RON | 709.514 RON | 54.620 RON | 0 |
| 2015 | 571.304 RON | 12.667 RON | 422.252 RON | 486 RON | 460.133 RON | 38.367 RON | 0 |
| 2014 | 493.090 RON | 13.836 RON | 283.240 RON | 1.319 RON | 307.621 RON | 25.700 RON | — |
| 2013 | 529.420 RON | 4.266 RON | 200.325 RON | 2.151 RON | 210.038 RON | 11.864 RON | — |
| 2012 | 440.554 RON | 2.760 RON | 275.624 RON | — | 283.221 RON | 7.597 RON | — |
| 2011 | 375.594 RON | 4.304 RON | 85.395 RON | — | 90.232 RON | 4.837 RON | — |
| 2010 | 5.270 RON | 333 RON | 5.064 RON | — | 5.597 RON | 533 RON | — |
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| Cifra de afaceri | 923.418 RON | 911.166 RON | 891.395 RON | 709.290 RON | 589.409 RON | 571.304 RON | 493.090 RON | 529.420 RON | 440.554 RON | 375.594 RON | 5.270 RON |
| Venituri totale | 923.479 RON | 1.458.303 RON | 891.912 RON | 709.433 RON | 589.470 RON | 571.304 RON | 493.090 RON | 529.876 RON | 442.721 RON | 375.596 RON | 5.270 RON |
| Cheltuieli totale | 649.829 RON | 1.001.886 RON | 821.216 RON | 620.212 RON | 570.121 RON | 556.086 RON | 476.378 RON | 524.077 RON | 438.190 RON | 370.472 RON | 4.873 RON |
| Profit brut | 273.650 RON | 456.417 RON | 70.696 RON | 89.221 RON | 19.349 RON | 15.218 RON | 16.712 RON | 5.799 RON | 4.531 RON | 5.124 RON | 397 RON |
| Profit net | 264.415 RON | 441.836 RON | 61.782 RON | 82.781 RON | 16.253 RON | 12.667 RON | 13.836 RON | 4.266 RON | 2.760 RON | 4.304 RON | 333 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 876 RON | 876 RON | 476 RON | 0 RON | 0 RON | 486 RON | 1.319 RON | 2.151 RON | — | — | — |
| Active circulante | 1.677.523 RON | 1.350.338 RON | 1.394.614 RON | 1.140.230 RON | 709.514 RON | 460.133 RON | 307.621 RON | 210.038 RON | 283.221 RON | 90.232 RON | 5.597 RON |
| Stocuri | 347.453 RON | 280.859 RON | 168.735 RON | 113.342 RON | 56.671 RON | 32.006 RON | 40.288 RON | 20.564 RON | 3.286 RON | 3.788 RON | 2.042 RON |
| Creante | 289.929 RON | 285.885 RON | 533.832 RON | 492.811 RON | 394.235 RON | 307.797 RON | 128.208 RON | 108.281 RON | 146.108 RON | 85.182 RON | 3.198 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.040.141 RON | 783.594 RON | 692.047 RON | 534.077 RON | 258.608 RON | 120.330 RON | 139.125 RON | 81.193 RON | 133.827 RON | 1.262 RON | 357 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 35 RON | 0 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 772.964 RON | 710.194 RON | 1.195.906 RON | 1.002.829 RON | 654.929 RON | 422.252 RON | 283.240 RON | 200.325 RON | 275.624 RON | 85.395 RON | 5.064 RON |
| Capitaluri proprii | 905.435 RON | 641.020 RON | 199.184 RON | 137.401 RON | 54.620 RON | 38.367 RON | 25.700 RON | 11.864 RON | 7.597 RON | 4.837 RON | 533 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministrator |
| — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Pentru continuarea procedurii, acorda termen.
Pentru continuarea procedurii.
Pentru soluţionarea litigiului în care debitoarea este parte şi pentru continuarea procedurii.
Pentru continuarea procedurii.
Pentru continuarea procedurii, amână judecarea cauzei la data de 28.03.2025.
Amână cauza la data de 15.11.2024, ora 9:00 în vederea valorificării deşeurilor obţinute în urma casării bunurilor mobile aparţinând debitoarei.
pentru continuarea demersurilor în procedură
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
Pentru continuarea procedurii.
Pentru continuarea procedurii.
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
Pentru continuarea procedurii.
Admite cererea debitorului SC WBW MET TOOLS SRL. În temeiul art. 145 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitorului SC WBW MET TOOLS SRL. În temeiul art. 85 alin 1 din Legea nr. 85/2014 ridică debitorului dreptul de administrare - constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului, în sarcina lichidatorului judiciar. Pune în vedere debitorului că este obligat să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art.67 alin.1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitorul nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită, potrivit art. 100 alin. 1 din Legea 85/2014 raportat la Decretul Prezidenţial nr. 195/2020 prin care a fost instituită stare de urgenţă prelungită prin Decretul Prezidenţial nr. 240/2020: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii - 10 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 5 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 45 zile, respectiv 29.06.2020; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – 55 zile, respectiv 09.07.2020; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor –80 zile, respectiv 3.08.2020; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 60 zile, respectiv 14.07.2020. Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe CII COMAN MIRELA care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 3.000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 147 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 100 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr.31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declara?iilor de crean?e, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti, cât ?i în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta letrica ce va fi indicata de acesta prin notificare. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului continuării procedurii la data de 25.09.2020. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată azi, 08.05.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
termen preschimbat potrivit încheierii de şedinţă din data de 11.03.2020
Din oficiu: In temeiul HCSM nr.191/10.03.2020 si a Deciziei Presedintelui Tribunalului Bucuresti nr. 46/11.03.2020, Preschimba termenul de judecata de la 13.03.2020 la 08.05.2020, cu citarea partilor. Pronunţată în şedinţă publică, azi 11.03.2020
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
167 de contracte atribuite, in valoare de 671.700 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 586.148 lei.
Achizitii directe
156 de contracte
585.992 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
11 contracte
85.708 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:48).