FERRARO PLAST S.R.L.
- J28/621/2010OLTdin 27.12.2010
- J2021002104163DOLJdin 23.08.2021in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
spațiu deținut conform contract de închiriere nr. 10110/20.04.2013
spațiu deținut conform contract de închiriere 43225/06.11.2012
spațiu deținut conform contract de închiriere nr. 222403/28.03.2012
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.401.929 RON | -205.156 RON | 2.715.895 RON | 159.432 RON | 1.181.237 RON | -1.375.226 RON | 3 |
| 2024 | 1.097.150 RON | -36.886 RON | 2.314.756 RON | 100.062 RON | 1.044.624 RON | -1.170.070 RON | 3 |
| 2023 | 1.235.550 RON | -382.082 RON | 1.923.615 RON | 3.000 RON | 787.431 RON | -1.133.184 RON | 3 |
| 2022 | 1.387.194 RON | -103.214 RON | 1.935.787 RON | 3.708 RON | 1.180.977 RON | -751.102 RON | 4 |
| 2021 | 1.108.376 RON | -83.895 RON | 1.602.984 RON | 4.416 RON | 976.995 RON | -621.573 RON | 5 |
| 2020 | 1.259.825 RON | -5.352 RON | 1.141.710 RON | 5.124 RON | 599.693 RON | -536.893 RON | 8 |
| 2019 | 744.024 RON | -129.143 RON | 1.534.912 RON | 28.303 RON | 1.011.493 RON | -495.116 RON | 9 |
| 2018 | 771.126 RON | 11.126 RON | 1.179.664 RON | 28.995 RON | 784.695 RON | -365.974 RON | 11 |
| 2017 | 1.178.078 RON | 29.883 RON | 1.049.275 RON | 29.688 RON | 642.488 RON | -377.099 RON | 12 |
| 2016 | 898.217 RON | -75.123 RON | 783.435 RON | 27.380 RON | 349.074 RON | -406.981 RON | 11 |
| 2015 | 1.077.919 RON | -168.026 RON | 603.118 RON | 27.588 RON | 243.871 RON | -331.659 RON | 9 |
| 2014 | 742.582 RON | -94.584 RON | 400.130 RON | — | 236.780 RON | -163.350 RON | 5 |
| 2013 | 791.644 RON | -7.632 RON | 126.757 RON | 1.933 RON | 56.058 RON | -68.766 RON | 5 |
| 2012 | 48.385 RON | -35.328 RON | 163.219 RON | 2.122 RON | 99.963 RON | -61.134 RON | 1 |
| 2011 | 16.350 RON | -26.006 RON | 120.545 RON | 2.321 RON | 92.418 RON | -25.806 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.401.929 RON | 1.097.150 RON | 1.235.550 RON | 1.387.194 RON | 1.108.376 RON | 1.259.825 RON | 744.024 RON | 771.126 RON | 1.178.078 RON | 898.217 RON | 1.077.919 RON | 742.582 RON | 791.644 RON | 48.385 RON | 16.350 RON |
| Venituri totale | 1.402.751 RON | 1.099.472 RON | 1.235.994 RON | 1.387.237 RON | 1.108.388 RON | 1.259.825 RON | 744.024 RON | 771.265 RON | 1.180.949 RON | 900.970 RON | 1.102.922 RON | 744.194 RON | 793.336 RON | 48.407 RON | 16.350 RON |
| Cheltuieli totale | 1.587.811 RON | 1.106.055 RON | 1.605.717 RON | 1.476.658 RON | 1.182.717 RON | 1.252.579 RON | 865.713 RON | 752.426 RON | 1.144.913 RON | 976.093 RON | 1.270.948 RON | 838.778 RON | 800.968 RON | 83.735 RON | 42.356 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.246 RON | 0 RON | 18.839 RON | 36.036 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 185.060 RON | 6.583 RON | 369.723 RON | 89.421 RON | 74.329 RON | 0 RON | 121.689 RON | 0 RON | 0 RON | 75.123 RON | — | 94.584 RON | 7.632 RON | 35.328 RON | 26.006 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.126 RON | 29.883 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 205.156 RON | 36.886 RON | 382.082 RON | 103.214 RON | 83.895 RON | 5.352 RON | 129.143 RON | 0 RON | 0 RON | 75.123 RON | 168.026 RON | 94.584 RON | 7.632 RON | 35.328 RON | 26.006 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 159.432 RON | 100.062 RON | 3.000 RON | 3.708 RON | 4.416 RON | 5.124 RON | 28.303 RON | 28.995 RON | 29.688 RON | 27.380 RON | 27.588 RON | — | 1.933 RON | 2.122 RON | 2.321 RON |
| Active circulante | 1.181.237 RON | 1.044.624 RON | 787.431 RON | 1.180.977 RON | 976.995 RON | 599.693 RON | 1.011.493 RON | 784.695 RON | 642.488 RON | 349.074 RON | 243.871 RON | 236.780 RON | 56.058 RON | 99.963 RON | 92.418 RON |
| Stocuri | 564.819 RON | 833.424 RON | 519.240 RON | 584.450 RON | 831.459 RON | 450.053 RON | 871.221 RON | 693.484 RON | 554.894 RON | 288.254 RON | 197.854 RON | 183.308 RON | 49.261 RON | 86.300 RON | 70.546 RON |
| Creante | 591.322 RON | 181.300 RON | 175.793 RON | 372.179 RON | 115.282 RON | 90.469 RON | 81.093 RON | 74.194 RON | 69.069 RON | 60.755 RON | 23.704 RON | 40.672 RON | 6.212 RON | 13.391 RON | 21.857 RON |
| Casa si conturi la banci | 25.096 RON | 29.900 RON | 92.398 RON | 224.348 RON | 30.254 RON | 59.171 RON | 59.179 RON | 17.017 RON | 18.525 RON | 65 RON | 22.313 RON | 12.800 RON | 585 RON | 272 RON | 15 RON |
| Datorii totale | 2.715.895 RON | 2.314.756 RON | 1.923.615 RON | 1.935.787 RON | 1.602.984 RON | 1.141.710 RON | 1.534.912 RON | 1.179.664 RON | 1.049.275 RON | 783.435 RON | 603.118 RON | 400.130 RON | 126.757 RON | 163.219 RON | 120.545 RON |
| Capitaluri proprii | -1.375.226 RON | -1.170.070 RON | -1.133.184 RON | -751.102 RON | -621.573 RON | -536.893 RON | -495.116 RON | -365.974 RON | -377.099 RON | -406.981 RON | -331.659 RON | -163.350 RON | -68.766 RON | -61.134 RON | -25.806 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 8 | 9 | 11 | 12 | 11 | 9 | 5 | 5 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
8 contracte atribuite, in valoare de 36.047 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 36.055 lei.
Achizitii directe
8 contracte
36.047 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 02:36).