QUALITY COMPAS SRL
- J40/1204/2011BUCURESTIdin 07.02.2011
- J52/169/2016GIURGIUdin 16.03.2016in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| firmăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca neîntemeiată, contestaţia formulată de debitoarea SC QUALITY COMPAS SRL în contradictoriu cu administratorul judiciar Cil AGATIE E. RODICA IONELA şi cu creditorul intimat ADMINISTRAŢIA JUDETEANA A FINANŢELOR PUBLICE GIURGIU împotriva tabelului preliminar al creanţelor publicat in BP1 nr. 14806/20.09.2023. Executorie Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată azi, 08.03.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
amână pronunţarea la 08.03.2024
Avand in vedere ca la termenul de judecata din data de 11.12.2023 nu s-a putut constitui completul de judecata in contextul protestului organizat de personalul auxiliar al instantelor judecatoresti in baza Adunarilor Generale ale organsimelor sindicale ce reprezinta drepturile acestei categorii profesionale, se dispun urmatoarele masuri pentru solutionarea cauzelor: Se fixeaza termen la data de 04.03.2024, pentru cand vor fi citate toate partile, inclusiv cele care au avut termen in cunostinta. Se mentin toate celelalte masuri dispuse pentru termenul din data de 11.12.2023.
Ia act de renunţarea reclamantului INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE MEDICO-MILITARĂ ”CANTACUZINO” la judecarea cererii având ca obiect pretenţii, în contradictoriu cu pârâta QUALITY COMPAS S.R.L.. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Sectorului 5 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 26.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
lipsă procedură
termen acordat în şedinţă publică
complet desfiinţat
Pentru comunicarea cererii şi a înscrisurilor, acordă termen administrativ, fără prezenţa părţilor, la data de 25.10.2023.
Având în vedere că, prin Hotărârea nr.4/20.06.2023 a Adunării Generale a judecătorilor Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, accesibilă pe site-ul instanţei, s-a hotărât suspendarea activităţii Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, pe perioadă nedeterminată, Fixează un nou termen administrativ la data de 13.09.2023, fără prezenţa părţilor.
Respinge cererea de reexaminare formulată de petenta SC BEST TDM NETWORK SRL încheierii de anulare din data de 19.04.2023 din dosarul 5038/236/2023. Definitivă. Pronunţată la data de 04.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.12.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.11.2023.
Prin Hot. nr.79/04.09.2023 a Preşedintelui Judecătoriei Giurgiu, s-a dispus desfiinţarea completului CN38 şi repartizarea ciclică a dosarului la completul CN41, urmând a se stabili noile măsuri de către completul la care a fost repartizată cauza
În temeiul dispoziţiilor ari. 139 din Legea 85/2014 confirmă planul de reorganizare a activităţii debitoarei SC Quality Compas SRL aprobat în cadrul Adunării Generale a Creditorilor din data de 27.03.2026 conform procesului verbal nr. 358/27.03.2026. Stabileşte termen de fond la data de 26.10.2026, în vederea depunerii raportului trimestrial prevăzut de dispoziţiile art.144 din Legea nr.85/2014. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la sediul Tribunalului Giurgiu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.06.2026.
amana pronuntarea pe confirmare plan de reorganizare la 18.06.2026
Repune pe rol discutarea cererii privind confirmarea planului de reorganizare al societăţii debitoare SC QUALITY COMPAS SRL si acorda termen la data de 08.06.2026, pentru cand citează părţile prin BPI. Pune în vedere administratorului judiciar al societăţii debitoare ca prin următorul raport de activitate ce va fi publicat în BPI, să indice, prin raportare la prevederile art. 133 alin. 4 din Legea 85/2014, categoriile de creanţe care nu sunt defavorizate, tratamentul categoriilor de creanţe defavorizate, ce despăgubiri urmează a fi oferite titularilor tuturor categoriilor de creanţe in comparaţie cu valoarea estimativa ce ar putea fi primjta prin distribuire in caz de faliment, sa indice semnificaţia sintagmei " taiere 75% din suma datorata" existenta la punctul VI din Planul de reorganizare - Programul de plata al creanţelor, Grupa creanţelor bugetare. Respinge cererea de autorizare a cesiunii pârtilor sociale conform contractului de cesiune din 02.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 08.05.2026, în acord cu dispoziţiile art. 396 alin. (2) Cod de procedură civilă.
amana pronuntarea la 08.05.2026
pentru continuarea procedurii, acorda termen la 27.04.2026
pentru continuarea procedurii, acordă termen la 30.03.2026
pentru continuarea procedurii, acorda termen la 02.02.2026
Având în vedere că, pentru ?edin?a de judecată din data de 13.10.2025 nu s-a putut constitui completul de judecată ca urmare a formelor de protest organizate atât de către judecătorii din cadrul Tribunalului Giurgiu conform hotărârii Adunării Generale nr. 4/26.08.2025, cât ?i de către personalul auxiliar din cadrul instan?elor judecătore?ti, se fixează un nou termen de judecată la data de 24.11.2025, cu citarea tuturor păr?ilor.
pentru continuarea procedurii, acordă termen la 13.10.2025
pentru continuarea procedurii, acordă termen la 26.05.2025
pentru continuarea procedurii de insolventa, acordă termen la 17.02.2025
pentru continuarea procedurii de insolven?ă, acordă termen la 25.11.2024
pentru continuarea procedurii acordă termen la 16.09.2024
pentru soluţionrea definitivă dosarelor asociate, acordă termen la 13.05.2024
Pentru şedinţa de judecată din data de 22.01.2024 nu s-a putut constitui completul de judecată ca urmare a formelor de protest organizate de personalul auxiliar din cadrul instanţelor judecătoreşti, potrivit măsurilor stabilite în cadrul organizaţiilor sindicale care reprezintă drepturile acestei categorii profesionale.
Admite cererea formulată de petentul Cabinet Individual de Insolventa Agatie Rodica Ionela, in calitate de administrator judiciar al debitoarei SC QUALITY COMPAS SRL. Dispune prelungirea cu 60 zile a termenelor prevăzute la art. 100 alin. 1 lit. c,d si e din Legea 85/2014, astfel: Proroga termenul pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor pana la data de 08.10.2023. Proroga termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor pana la data de 30.10.2023. Proroga termenul pentru prima şedinţă a adunării creditorilor la data de 12.10.2023. Cu apel in termen de 7 zile de la comunicare pentru petenta, apelul urmând a se depune la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată azi, 18.09.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia petentei prin mijlocirea grefei instanţei. Pentru continuarea procedurii acordă termen de fond la 22.01.2024
Admite cererea debitoarei SC QUALITY COMPAS SRL. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generala împotriva debitoarei. În baza dispoziţiilor art.66 alin. 6 din Legea nr. 85/2014, califică cererea creditoarei Direcţia de Impozite si Taxe Locale Giurgiu ca declaraţie de creanţă. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii -15 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului - 25 iulie2023; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe - 08 august 2023; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor - 30 august 2023; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor -12 august 2023. Desemneaza, potrivit art. art. 45 alin 1 lit. d) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei si de insolvenţă, administrator judiciar provizoriu CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ AGATIE RODICA IONELA, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 3.500 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului continuării procedurii la 18.09.2023. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată azi, 12.06.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
amână pronunţarea la data de 12.06.2023
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 12.06.2023
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 11236/2023
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 14806/2023
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 25738/2025
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 17630/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.210.497 RON | 56.746 RON | 621.066 RON | 28.923 RON | 208.296 RON | -383.847 RON | 12 |
| 2024 | 2.170.437 RON | 13.227 RON | 780.995 RON | 152.752 RON | 187.650 RON | -440.593 RON | 6 |
| 2023 | 1.831.774 RON | 56.483 RON | 899.393 RON | 113.454 RON | 332.119 RON | -453.820 RON | 5 |
| 2022 | 1.878.975 RON | 109.790 RON | 979.315 RON | 174.772 RON | 331.143 RON | -463.608 RON | 6 |
| 2021 | 2.168.316 RON | 43.342 RON | 1.040.474 RON | 142.203 RON | 278.924 RON | -609.409 RON | 7 |
| 2020 | 1.530.022 RON | 16.568 RON | 972.246 RON | 109.097 RON | 1.183.324 RON | 338.381 RON | 5 |
| 2019 | 1.628.118 RON | 282.462 RON | 740.651 RON | 373.713 RON | 680.886 RON | 321.613 RON | 5 |
| 2018 | 1.649.334 RON | 220.681 RON | 558.915 RON | 105.887 RON | 776.941 RON | 367.490 RON | 5 |
| 2017 | 1.567.842 RON | 181.569 RON | 502.485 RON | 114.886 RON | 569.408 RON | 181.809 RON | 4 |
| 2016 | 1.382.332 RON | 172.440 RON | 325.321 RON | 120.795 RON | 261.131 RON | 56.605 RON | 5 |
| 2015 | 532.522 RON | -103.523 RON | 372.967 RON | 133.649 RON | 123.483 RON | -115.835 RON | 2 |
| 2014 | 6.744 RON | -80.313 RON | 115.202 RON | 92.514 RON | 10.376 RON | -12.312 RON | 1 |
| 2013 | 211.476 RON | 22.401 RON | 53.542 RON | 5.430 RON | 116.113 RON | 68.001 RON | 1 |
| 2012 | 101.085 RON | 10.123 RON | 1.758 RON | 6.124 RON | 41.234 RON | 45.600 RON | 1 |
| 2011 | 99.616 RON | 35.277 RON | 15.557 RON | 0 RON | 51.034 RON | 35.477 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.210.497 RON | 2.170.437 RON | 1.831.774 RON | 1.878.975 RON | 2.168.316 RON | 1.530.022 RON | 1.628.118 RON | 1.649.334 RON | 1.567.842 RON | 1.382.332 RON | 532.522 RON | 6.744 RON | 211.476 RON | 101.085 RON | 99.616 RON |
| Venituri totale | 2.200.079 RON | 2.170.456 RON | 1.831.785 RON | 1.878.991 RON | 2.168.392 RON | 1.534.303 RON | 1.689.634 RON | 1.762.535 RON | 1.568.581 RON | 1.382.851 RON | 548.745 RON | 71.071 RON | 211.491 RON | 101.100 RON | 99.623 RON |
| Cheltuieli totale | 2.132.350 RON | 2.108.792 RON | 1.758.169 RON | 1.750.411 RON | 2.105.761 RON | 1.502.780 RON | 1.390.891 RON | 1.526.595 RON | 1.372.562 RON | 1.210.411 RON | 652.268 RON | 151.384 RON | 184.547 RON | 88.935 RON | 57.253 RON |
| Profit brut | 67.729 RON | 61.664 RON | 73.616 RON | 128.580 RON | 62.631 RON | 31.523 RON | 298.743 RON | 235.940 RON | 196.019 RON | 172.440 RON | 0 RON | 0 RON | 26.944 RON | 12.165 RON | 42.370 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 80.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 56.746 RON | 13.227 RON | 56.483 RON | 109.790 RON | 43.342 RON | 16.568 RON | 282.462 RON | 220.681 RON | 181.569 RON | 172.440 RON | 0 RON | 0 RON | 22.401 RON | 10.123 RON | 35.277 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 103.523 RON | 80.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 28.923 RON | 152.752 RON | 113.454 RON | 174.772 RON | 142.203 RON | 109.097 RON | 373.713 RON | 105.887 RON | 114.886 RON | 120.795 RON | 133.649 RON | 92.514 RON | 5.430 RON | 6.124 RON | 0 RON |
| Active circulante | 208.296 RON | 187.650 RON | 332.119 RON | 331.143 RON | 278.924 RON | 1.183.324 RON | 680.886 RON | 776.941 RON | 569.408 RON | 261.131 RON | 123.483 RON | 10.376 RON | 116.113 RON | 41.234 RON | 51.034 RON |
| Stocuri | — | 90.085 RON | 171.848 RON | 165.061 RON | 140.658 RON | 88.214 RON | 88.214 RON | 75.698 RON | 70.343 RON | 28.347 RON | 27.157 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Creante | 103.224 RON | 91.893 RON | 159.364 RON | 92.706 RON | 98.990 RON | 1.081.032 RON | 541.621 RON | 580.487 RON | 470.100 RON | 115.335 RON | 44.270 RON | 4.115 RON | 4.060 RON | 16.219 RON | 16.942 RON |
| Casa si conturi la banci | 105.072 RON | 5.672 RON | 907 RON | 73.376 RON | 39.276 RON | 14.078 RON | 51.051 RON | 120.756 RON | 28.965 RON | 117.449 RON | 52.056 RON | 6.261 RON | 112.053 RON | 25.015 RON | 34.092 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | 9.792 RON | 9.938 RON | 18.206 RON | 7.665 RON | 43.577 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Datorii totale | 621.066 RON | 780.995 RON | 899.393 RON | 979.315 RON | 1.040.474 RON | 972.246 RON | 740.651 RON | 558.915 RON | 502.485 RON | 325.321 RON | 372.967 RON | 115.202 RON | 53.542 RON | 1.758 RON | 15.557 RON |
| Capitaluri proprii | -383.847 RON | -440.593 RON | -453.820 RON | -463.608 RON | -609.409 RON | 338.381 RON | 321.613 RON | 367.490 RON | 181.809 RON | 56.605 RON | -115.835 RON | -12.312 RON | 68.001 RON | 45.600 RON | 35.477 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 6 | 5 | 6 | 7 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
3 contracte atribuite, in valoare de 65.074 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
65.074 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 12:33).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.