ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Şos. Industrială nr. 6, lot. 1, clădirea C29
str. Alexandru Ioan Cuza nr. 2B
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea formulată de către debitoarea Il Calcio Management SRL. În temeiul art. 145 alin. (1) pct. A. lit.a) raportat la art. 71 alin. (1) teza a II-a din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a societă?ii debitoare. În temeiul art. 85 alin. (1) rap. la art. 145 alin. (2) din Legea nr. 85/2014, ridică dreptul de administrare al societă?ii debitoare şi dispune dizolvarea acesteia. În temeiul art. 86 alin . (1) din Legea nr. 85/2014, dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului judiciar. Fixează termenele limită pentru: a) depunerea opoziţiilor la deschiderea procedurii – 10 zile de la primirea notificării şi termenul pentru soluţionarea opoziţiilor – 10 zile de la expirarea termenului de depunere a acestora; b) termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei: 14.09.2026; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe: 25.09.2026; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor: 21.10.2026; e) data primei şedinţe a adunării creditorilor: 01.10.2026. În temeiul art. 45 alin. (1) lit. d) rap. la art. 73 din Legea nr. 85/2014, numeşte lichidator judiciar provizoriu pe Pop ?i Asocia?ii IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5.000 lei (plus TVA) din averea societă?ii debitoare. În temeiul art. 147 alin. (1) raportat la art. 71 alin. (2) ?i art. 76 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 100 din lege, privind intrarea debitoarei în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acesteia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitoare în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c) din Legea nr. 85/2014, debitoarei şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitoarea este înmatriculată, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitoarei, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 alin. (1) din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, dispune deschiderea de către debitoare a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. (1) din Legea nr. 85/2014, cu cel puţin trei zile înainte de termen. În temeiul art. 71 alin. 1 teza finală din Legea nr. 85/2014, minuta încheierii privind deschiderea procedurii insolven?ei se comunică, de îndată, lichidatorului judiciar numit provizoriu. Fixează termen de control în şedinţă publică pentru analiza stadiului continuării procedurii în data de 17.11.2026, ora 10.00, cu citarea părţilor. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Ilfov. Pronunţată astăzi, 29.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 250.438.755 RON | 13.114.619 RON | 47.622.088 RON | 29.633.969 RON | 79.767.844 RON | 61.918.384 RON | 45 |
| 2024 | 243.919.628 RON | 17.848.239 RON | 36.799.907 RON | 25.471.559 RON | 75.123.840 RON | 63.983.629 RON | 44 |
| 2023 | 211.886.842 RON | 10.788.816 RON | 30.276.629 RON | 19.495.145 RON | 63.126.826 RON | 52.538.772 RON | 48 |
| 2022 | 184.752.149 RON | 12.796.285 RON | 32.617.851 RON | 18.292.366 RON | 55.916.594 RON | 41.749.956 RON | 47 |
| 2021 | 135.255.495 RON | 11.667.670 RON | 6.542.493 RON | 15.148.784 RON | 29.948.114 RON | 38.671.568 RON | 46 |
| 2020 | 89.322.309 RON | 5.925.099 RON | 741.907 RON | 9.108.256 RON | 22.547.402 RON | 30.998.298 RON | 41 |
| 2019 | 114.763.626 RON | 9.727.754 RON | 1.082.972 RON | 6.616.814 RON | 21.530.562 RON | 27.143.698 RON | 44 |
| 2018 | 100.201.241 RON | 8.348.249 RON | 6.783.197 RON | 5.152.911 RON | 22.257.750 RON | 20.665.944 RON | 46 |
| 2017 | 87.947.877 RON | 5.958.026 RON | 10.871.622 RON | 4.792.476 RON | 21.396.841 RON | 15.317.695 RON | 68 |
| 2016 | 69.211.512 RON | 5.976.026 RON | 10.583.409 RON | 4.457.160 RON | 15.466.121 RON | 9.339.872 RON | 47 |
| 2015 | 47.058.161 RON | 3.477.024 RON | 6.229.080 RON | 1.683.829 RON | 10.162.043 RON | 5.616.792 RON | 40 |
| 2014 | 24.309.291 RON | 1.160.366 RON | 3.574.765 RON | 1.115.215 RON | 4.602.720 RON | 2.143.170 RON | 25 |
| 2013 | 14.827.484 RON | 529.046 RON | 2.523.278 RON | 462.110 RON | 3.043.971 RON | 982.803 RON | 18 |
| 2012 | 8.513.849 RON | 369.256 RON | 1.130.055 RON | 379.077 RON | 1.204.735 RON | 453.757 RON | 11 |
| 2011 | 2.904.507 RON | 83.601 RON | 906.827 RON | 215.965 RON | 775.163 RON | 84.601 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 250.438.755 RON | 243.919.628 RON | 211.886.842 RON | 184.752.149 RON | 135.255.495 RON | 89.322.309 RON | 114.763.626 RON | 100.201.241 RON | 87.947.877 RON | 69.211.512 RON | 47.058.161 RON | 24.309.291 RON | 14.827.484 RON | 8.513.849 RON | 2.904.507 RON |
| Venituri totale | 261.197.207 RON | 251.122.720 RON | 216.403.697 RON | 195.012.028 RON | 142.354.912 RON | 92.887.986 RON | 117.669.782 RON | 101.548.478 RON | 88.392.496 RON | 69.737.544 RON | 47.419.764 RON | 24.461.974 RON | 14.955.690 RON | 8.599.440 RON | 2.921.767 RON |
| Cheltuieli totale | 245.784.696 RON | 230.591.248 RON | 203.981.318 RON | 180.457.757 RON | 128.937.571 RON | 86.037.587 RON | 106.440.795 RON | 91.859.578 RON | 81.319.476 RON | 62.606.593 RON | 43.279.937 RON | 23.080.540 RON | 14.319.750 RON | 8.158.343 RON | 2.822.242 RON |
| Profit brut | 15.412.511 RON | 20.531.472 RON | 12.422.379 RON | 14.554.271 RON | 13.417.341 RON | 6.850.399 RON | 11.228.987 RON | 9.688.900 RON | 7.073.020 RON | 7.130.951 RON | 4.139.827 RON | 1.381.434 RON | 635.940 RON | 441.097 RON | 99.525 RON |
| Profit net | 13.114.619 RON | 17.848.239 RON | 10.788.816 RON | 12.796.285 RON | 11.667.670 RON | 5.925.099 RON | 9.727.754 RON | 8.348.249 RON | 5.958.026 RON | 5.976.026 RON | 3.477.024 RON | 1.160.366 RON | 529.046 RON | 369.256 RON | 83.601 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 29.633.969 RON | 25.471.559 RON | 19.495.145 RON | 18.292.366 RON | 15.148.784 RON | 9.108.256 RON | 6.616.814 RON | 5.152.911 RON | 4.792.476 RON | 4.457.160 RON | 1.683.829 RON | 1.115.215 RON | 462.110 RON | 379.077 RON | 215.965 RON |
| Active circulante | 79.767.844 RON | 75.123.840 RON | 63.126.826 RON | 55.916.594 RON | 29.948.114 RON | 22.547.402 RON | 21.530.562 RON | 22.257.750 RON | 21.396.841 RON | 15.466.121 RON | 10.162.043 RON | 4.602.720 RON | 3.043.971 RON | 1.204.735 RON | 775.163 RON |
| Stocuri | 42.425.956 RON | 39.976.921 RON | 30.627.803 RON | 33.627.677 RON | 17.117.746 RON | 10.876.429 RON | 9.053.557 RON | 10.865.279 RON | 10.351.083 RON | 6.364.106 RON | 3.774.981 RON | 2.013.486 RON | 1.263.630 RON | 363.832 RON | 181.256 RON |
| Creante | 35.448.866 RON | 32.134.295 RON | 29.437.045 RON | 21.868.173 RON | 10.854.984 RON | 7.720.426 RON | 11.398.867 RON | 10.712.561 RON | 10.309.267 RON | 8.547.205 RON | 4.982.579 RON | 2.405.401 RON | 1.191.304 RON | 752.187 RON | 500.730 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.893.022 RON | 3.012.624 RON | 3.061.978 RON | 420.744 RON | 1.975.384 RON | 3.950.547 RON | 1.078.138 RON | 679.910 RON | 736.491 RON | 554.810 RON | 1.404.483 RON | 183.833 RON | 589.037 RON | 88.716 RON | 93.177 RON |
| Cheltuieli in avans | 138.659 RON | 188.137 RON | 193.430 RON | 158.847 RON | 117.163 RON | 84.547 RON | 79.294 RON | 38.480 RON | — | — | — | — | — | — | 300 RON |
| Datorii totale | 47.622.088 RON | 36.799.907 RON | 30.276.629 RON | 32.617.851 RON | 6.542.493 RON | 741.907 RON | 1.082.972 RON | 6.783.197 RON | 10.871.622 RON | 10.583.409 RON | 6.229.080 RON | 3.574.765 RON | 2.523.278 RON | 1.130.055 RON | 906.827 RON |
| Capitaluri proprii | 61.918.384 RON | 63.983.629 RON | 52.538.772 RON | 41.749.956 RON | 38.671.568 RON | 30.998.298 RON | 27.143.698 RON | 20.665.944 RON | 15.317.695 RON | 9.339.872 RON | 5.616.792 RON | 2.143.170 RON | 982.803 RON | 453.757 RON | 84.601 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 45 | 44 | 48 | 47 | 46 | 41 | 44 | 46 | 68 | 47 | 40 | 25 | 18 | 11 | 5 |
115 contracte atribuite, in valoare de 95.499 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 95.614 lei.
Achizitii directe
115 contracte
95.499 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 12:45).