ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
comuna Bran
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge contestaţia formulată de contestatoarea debitoare SC M. T. SRL, la tabelul preliminar al crean?elor întocmit de administratorul judiciar provizoriu I. B. S. S. IPURL, în contradictoriu cu creditoarea SC U. P. B. SRL, în dosarul de faliment privind pe debitoarea SC M. T. SRL. Fără cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare prin BPI. Calea de atac se va înregistra la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi 04.08.2026.
amână pronuntarea la data de 04 august 2026, pronuntarea hotărârii se va face prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei, conform art. 396 alin. (2) C.pr.civ.
în verderea administrării probei cu înscrisuri
pentru a se comunica întâmpinarea depusă de creditoare
admite cererea de amânare, în vederea solutionării contestatiei la tabelul preliminar al creantelor sub dosar nr.173/83/2026/a1, cu termen la data de 28 iulie 2026 si pentru ca administratorul judiciar să depună la dosar tabelul definitiv al creantelor
admite cererea de amânare, în vederea solutionării contestatiei la tabelul preliminar al creantelor sub dosar nr.173/83/2026/a1, cu termen la data de 05 Mai 2026 si pentru ca administratorul judiciar să depună la dosar tabelul definitiv al creantelor
mentine termenul pentru depunerea tabelului definitiv. Se va emite adresă către administratorul judiciar să depune tabelul preliminar al crantelor
mentine termenul pentru depunerea tabelului preliminar al creantelor
mentine termenul pentru depunerea raportului asupra cauzelor si împrejurărilor care au dus la aparitia stari de insolventa a debitoarei
Admite cererea având ca obiect deschiderea procedurii generale de insolvenţă, formulată de către societatea debitoare SC M. T.SRL, În temeiul art. 71 alin. (1) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei SC M. T. SRL. În temeiul art. 73 şi art. 45 alin. (1) lit. d) teza I din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe societatea de practicieni în insolvenţă I. B. S. S. IPURL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege; până la confirmarea acestuia de către creditori, stabileşte onorariul provizoriu al administratorului judiciar în conformitate cu criteriile prevăzute de OUG nr. 86/2006, în sumă de 1.000 lei/lună. În temeiul art. 71 alin. (2) din Legea nr. 85/2014, dispune administratorului judiciar provizoriu să efectueze notificările prevăzute la art. 99-100 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă. În baza art. 59 din Legea nr. 85/2014, pune în vedere administratorului judiciar provizoriu să întocmească lunar un raport de activitate. Dispune administratorului judiciar provizoriu deschiderea contului de insolvenţă, potrivit dispoziţiilor art. 39 alin. (2) din Legea nr. 85/2014. În baza art. 99 din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea creditorilor şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Satu Mare, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, de către administratorul judiciar provizoriu, cu privire la deschiderea procedurii insolvenţei. În baza art. 76 din Legea nr. 85/2014, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din acelaşi act normativ, dispune comunicarea prezentei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul corespunzător şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, această din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar provizoriu. Pune în vedere debitoarei că, în conformitate cu dispoziţiile art. 82 alin. (1) din Legea nr. 85/2014, are obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar toate informaţiile şi documentele apreciate ca necesare cu privire la activitatea şi averea sa, precum şi lista cuprinzând plăţile efectuate în ultimele 6 luni anterioare deschiderii procedurii şi transferurile patrimoniale făcute în cei 2 ani anteriori deschiderii procedurii, sub sancţiunea prevăzută la art. 82 alin. (2) din acelaşi act normativ. Fixează termenul limită pentru depunerea raportului prevăzut de art. 58 alin. (1) lit. a), raportat la art. 92 alin.(1) din Legea nr. 85/2014, prin care să se propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie în cadrul procedurii generale, la data de 17 februarie 2026, sala 12, ora 09:00. Fixează termenul limită pentru depunerea raportului prevăzut de art. 58 alin. (1) lit. b), raportat la art. 97 alin. (1) din Legea nr. 85/2014, asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă, precum şi asupra posibilităţii reale de reorganizare a activităţii debitorului, la data de 17 martie 2026, sala 12, ora 09:00. Fixează termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului la data de 20 Martie 2026, conform dispoziţiilor art. 100 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 85/2014. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea în BPI a tabelului preliminar de creanţe la data de 7 aprilie 2026, sala 12, ora 09:00, conform dispoziţiilor art. 100 alin. (1) lit. c) din Legea nr.85/2014. Fixează termenul pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor la data de 28 aprilie 2026, sala 12, ora 09:00, conform dispoziţiilor art. 100 alin. (1) lit. d) din Legea nr. 85/2014. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 14.04.2026, la sediul administratorului judiciar provizoriu şi dispune convocarea creditorilor debitoarei, conform dispoziţiilor art. 100 alin. (1) lit. e) din Legea nr. 85/2014. Executorie. Cu drept de opoziţie pentru creditori în termen de 10 zile de la primirea notificării prevăzute de art. 100 din Legea nr. 85/2014. Cu drept de apel pentru debitoare în termen de 7 de zile de la comunicarea hotărârii prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă; cererea de apel se depune la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 05.02.2026
T 19.10.2026 FMA1
T 15.06.2026 FMA1
Dosar nr. 5768/118/2025 Înch. 18.11.2025 Admite cererea debitoarei UNIVERSAL TRADING & SUPPLIES S.R.L, În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei faţă de debitoarea UNIVERSAL TRADING & SUPPLIES S.R.L., În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, Desemnează practicianul în insolven?ă TOMIS IPURL, în calitate de administrator judiciar provizoriu,
ÎNCH/AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 18.11.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.541.403 RON | 354.045 RON | 990.013 RON | 364.582 RON | 1.689.682 RON | 1.040.959 RON | 23 |
| 2024 | 4.284.540 RON | 428.089 RON | 1.016.849 RON | 486.164 RON | 1.297.845 RON | 748.723 RON | 24 |
| 2023 | 3.464.178 RON | -213.180 RON | 924.352 RON | 640.488 RON | 737.596 RON | 493.739 RON | 31 |
| 2022 | 3.360.954 RON | 413.720 RON | 765.971 RON | 480.717 RON | 995.325 RON | 723.891 RON | 30 |
| 2021 | 2.606.566 RON | -121.399 RON | 551.501 RON | 69.063 RON | 636.165 RON | 160.171 RON | 33 |
| 2020 | 1.715.504 RON | -437.421 RON | 630.349 RON | 120.548 RON | 786.486 RON | 281.570 RON | 31 |
| 2019 | 1.993.511 RON | 118.587 RON | 304.955 RON | 227.142 RON | 860.899 RON | 790.356 RON | 29 |
| 2018 | 1.759.490 RON | 34.302 RON | 266.063 RON | 203.171 RON | 733.592 RON | 675.468 RON | 33 |
| 2017 | 1.582.476 RON | 274.551 RON | 432.242 RON | 314.607 RON | 657.675 RON | 641.166 RON | 29 |
| 2016 | 1.203.321 RON | 18.792 RON | 665.552 RON | 412.309 RON | 513.720 RON | 366.615 RON | 31 |
| 2015 | 1.005.556 RON | 54.124 RON | 643.858 RON | 159.137 RON | 467.475 RON | 82.322 RON | 24 |
| 2014 | 1.034.982 RON | 16.983 RON | 629.859 RON | 70.492 RON | 479.975 RON | 28.198 RON | 25 |
| 2013 | 921.202 RON | -182.632 RON | 363.397 RON | 95.683 RON | 270.324 RON | 11.215 RON | 27 |
| 2012 | 777.818 RON | 64.327 RON | 125.432 RON | 110.766 RON | 208.513 RON | 193.847 RON | 23 |
| 2011 | 604.354 RON | 128.520 RON | 72.582 RON | 17.969 RON | 184.133 RON | 129.520 RON | 22 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.541.403 RON | 4.284.540 RON | 3.464.178 RON | 3.360.954 RON | 2.606.566 RON | 1.715.504 RON | 1.993.511 RON | 1.759.490 RON | 1.582.476 RON | 1.203.321 RON | 1.005.556 RON | 1.034.982 RON | 921.202 RON | 777.818 RON | 604.354 RON |
| Venituri totale | 4.566.177 RON | 4.331.123 RON | 3.480.891 RON | 3.389.112 RON | 2.640.527 RON | 1.744.095 RON | 2.050.107 RON | 1.786.483 RON | 1.652.554 RON | 1.352.415 RON | 1.043.520 RON | 1.074.179 RON | 954.191 RON | 830.043 RON | 732.299 RON |
| Cheltuieli totale | 4.123.696 RON | 3.821.737 RON | 3.694.071 RON | 2.971.449 RON | 2.761.926 RON | 2.181.516 RON | 1.908.892 RON | 1.743.913 RON | 1.325.253 RON | 1.329.561 RON | 989.396 RON | 1.057.196 RON | 1.136.823 RON | 753.392 RON | 579.121 RON |
| Profit brut | 442.481 RON | 509.386 RON | 0 RON | 417.663 RON | 0 RON | 0 RON | 141.215 RON | 42.570 RON | 327.301 RON | 22.854 RON | 54.124 RON | 16.983 RON | 0 RON | 76.651 RON | 153.178 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 213.180 RON | 0 RON | 121.399 RON | 437.421 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 182.632 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 354.045 RON | 428.089 RON | 0 RON | 413.720 RON | 0 RON | 0 RON | 118.587 RON | 34.302 RON | 274.551 RON | 18.792 RON | 54.124 RON | 16.983 RON | 0 RON | 64.327 RON | 128.520 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 213.180 RON | 0 RON | 121.399 RON | 437.421 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 182.632 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 364.582 RON | 486.164 RON | 640.488 RON | 480.717 RON | 69.063 RON | 120.548 RON | 227.142 RON | 203.171 RON | 314.607 RON | 412.309 RON | 159.137 RON | 70.492 RON | 95.683 RON | 110.766 RON | 17.969 RON |
| Active circulante | 1.689.682 RON | 1.297.845 RON | 737.596 RON | 995.325 RON | 636.165 RON | 786.486 RON | 860.899 RON | 733.592 RON | 657.675 RON | 513.720 RON | 467.475 RON | 479.975 RON | 270.324 RON | 208.513 RON | 184.133 RON |
| Stocuri | 98.106 RON | 27.828 RON | 24.328 RON | — | 16.152 RON | 10.165 RON | 7.356 RON | — | — | 17.821 RON | 0 RON | 1.003 RON | — | — | — |
| Creante | 967.178 RON | 944.424 RON | 599.231 RON | 578.173 RON | 519.320 RON | 603.027 RON | 727.970 RON | 641.789 RON | 603.947 RON | 386.341 RON | 374.017 RON | 387.445 RON | 233.852 RON | 154.156 RON | 125.229 RON |
| Casa si conturi la banci | 624.398 RON | 325.593 RON | 114.037 RON | 417.152 RON | 100.693 RON | 173.294 RON | 125.573 RON | 91.803 RON | 53.728 RON | 109.558 RON | 93.458 RON | 91.527 RON | 36.472 RON | 54.357 RON | 58.904 RON |
| Cheltuieli in avans | 8.132 RON | 6.132 RON | 40.007 RON | 13.820 RON | 6.444 RON | 4.885 RON | 7.270 RON | 4.768 RON | 101.126 RON | 106.138 RON | 99.568 RON | 107.590 RON | 8.605 RON | — | — |
| Datorii totale | 990.013 RON | 1.016.849 RON | 924.352 RON | 765.971 RON | 551.501 RON | 630.349 RON | 304.955 RON | 266.063 RON | 432.242 RON | 665.552 RON | 643.858 RON | 629.859 RON | 363.397 RON | 125.432 RON | 72.582 RON |
| Provizioane | 25.902 RON | 24.569 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 5.522 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.040.959 RON | 748.723 RON | 493.739 RON | 723.891 RON | 160.171 RON | 281.570 RON | 790.356 RON | 675.468 RON | 641.166 RON | 366.615 RON | 82.322 RON | 28.198 RON | 11.215 RON | 193.847 RON | 129.520 RON |
| Capital subscris varsat | 415.500 RON | 415.500 RON | 415.500 RON | 415.500 RON | 265.500 RON | 265.500 RON | 266.500 RON | 266.500 RON | 266.500 RON | 266.500 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 23 | 24 | 31 | 30 | 33 | 31 | 29 | 33 | 29 | 31 | 24 | 25 | 27 | 23 | 22 |
51 de contracte atribuite, in valoare de 321.262 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 126.414 lei.
Achizitii directe
28 de contracte
126.386 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
23 de contracte
194.876 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 10:16).
Firma apare si pe latura de cumparator, in 1.390 de proceduri: 197 de achizitii directe, 1.192 offline, 1 licitatie publica.
Numerele astea nu se aduna cu cele din fila «Ca furnizor»: acolo firma vinde, aici cumpara.