ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -827 RON | 4.424 RON | 9.877 RON | 58.075 RON | 63.528 RON | — |
| 2024 | — | -824 RON | 4.424 RON | 10.383 RON | 58.396 RON | 64.355 RON | — |
| 2023 | — | -2.972 RON | 4.424 RON | 10.373 RON | 59.230 RON | 65.179 RON | — |
| 2022 | — | -15.428 RON | 4.427 RON | 12.246 RON | 60.330 RON | 68.149 RON | — |
| 2021 | 27.450 RON | 88 RON | 5.099 RON | 26.743 RON | 61.933 RON | 83.577 RON | — |
| 2020 | 19.000 RON | 70.380 RON | 19.178 RON | 40.010 RON | 62.656 RON | 83.488 RON | 1 |
| 2019 | 31.700 RON | -36.052 RON | 33.266 RON | 56.057 RON | 90.419 RON | 13.108 RON | 1 |
| 2018 | 82.500 RON | 55.173 RON | 24.991 RON | 71.237 RON | 103.015 RON | 49.159 RON | 1 |
| 2017 | 19.287 RON | -64.605 RON | 49.793 RON | 89.368 RON | 54.513 RON | -6.014 RON | 2 |
| 2016 | 72.612 RON | 5.122 RON | 46.053 RON | 115.050 RON | 89.695 RON | 58.590 RON | 2 |
| 2015 | 35.047 RON | 770 RON | 43.214 RON | 134.658 RON | 59.920 RON | 53.468 RON | 1 |
| 2014 | 61.300 RON | 48.273 RON | 76.646 RON | — | 129.344 RON | 52.698 RON | — |
| 2013 | 33.900 RON | 3.970 RON | 81.117 RON | — | 85.542 RON | 4.425 RON | — |
| 2012 | 22.200 RON | 215 RON | 40.511 RON | — | 40.966 RON | 455 RON | 1 |
| 2011 | 28.100 RON | 14.417 RON | 16.960 RON | 168 RON | 31.409 RON | 14.617 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | — | — | 27.450 RON | 19.000 RON | 31.700 RON | 82.500 RON | 19.287 RON | 72.612 RON | 35.047 RON | 61.300 RON | 33.900 RON | 22.200 RON | 28.100 RON |
| Venituri totale | 11 RON | 14 RON | 14 RON | 44 RON | 27.466 RON | 119.115 RON | 34.806 RON | 82.515 RON | 19.305 RON | 87.025 RON | 44.489 RON | 62.340 RON | 34.214 RON | 22.791 RON | 28.124 RON |
| Cheltuieli totale | 838 RON | 838 RON | 2.986 RON | 15.472 RON | 26.554 RON | 48.549 RON | 69.900 RON | 24.867 RON | 83.717 RON | 81.176 RON | 42.661 RON | 12.196 RON | 29.218 RON | 21.892 RON | 12.864 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 912 RON | 70.566 RON | 0 RON | 57.648 RON | 0 RON | 5.849 RON | 1.828 RON | 50.144 RON | 4.996 RON | 899 RON | 15.260 RON |
| Pierdere bruta | 827 RON | 824 RON | 2.972 RON | 15.428 RON | 0 RON | 0 RON | 35.094 RON | 0 RON | 64.412 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 88 RON | 70.380 RON | 0 RON | 55.173 RON | 0 RON | 5.122 RON | 770 RON | 48.273 RON | 3.970 RON | 215 RON | 14.417 RON |
| Pierdere neta | 827 RON | 824 RON | 2.972 RON | 15.428 RON | 0 RON | 0 RON | 36.052 RON | 0 RON | 64.605 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 9.877 RON | 10.383 RON | 10.373 RON | 12.246 RON | 26.743 RON | 40.010 RON | 56.057 RON | 71.237 RON | 89.368 RON | 115.050 RON | 134.658 RON | — | — | — | 168 RON |
| Active circulante | 58.075 RON | 58.396 RON | 59.230 RON | 60.330 RON | 61.933 RON | 62.656 RON | 90.419 RON | 103.015 RON | 54.513 RON | 89.695 RON | 59.920 RON | 129.344 RON | 85.542 RON | 40.966 RON | 31.409 RON |
| Creante | 17.068 RON | 16.552 RON | 16.552 RON | 17.068 RON | 17.068 RON | 61.016 RON | 49.773 RON | 33.013 RON | 35.553 RON | 66.065 RON | 21.952 RON | 2.097 RON | 1.695 RON | 9.000 RON | 4.500 RON |
| Casa si conturi la banci | 41.007 RON | 41.844 RON | 42.678 RON | 43.262 RON | 44.865 RON | 1.640 RON | 40.646 RON | 70.002 RON | 18.960 RON | 23.630 RON | 37.968 RON | 127.247 RON | 83.847 RON | 31.966 RON | 26.909 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 16.593 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 4.424 RON | 4.424 RON | 4.424 RON | 4.427 RON | 5.099 RON | 19.178 RON | 33.266 RON | 24.991 RON | 49.793 RON | 46.053 RON | 43.214 RON | 76.646 RON | 81.117 RON | 40.511 RON | 16.960 RON |
| Venituri in avans | — | — | — | — | — | — | 100.102 RON | 100.102 RON | 100.102 RON | 100.102 RON | 114.489 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 63.528 RON | 64.355 RON | 65.179 RON | 68.149 RON | 83.577 RON | 83.488 RON | 13.108 RON | 49.159 RON | -6.014 RON | 58.590 RON | 53.468 RON | 52.698 RON | 4.425 RON | 455 RON | 14.617 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | — | — | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
13 contracte atribuite, in valoare de 134.626 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 64.161 lei.
Achizitii directe
10 contracte
64.151 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
70.475 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 00:41).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MIRON-CONSTRUCT SRLCUI 14598991 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SODI CONSTRUCTII SRLCUI 5164780 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.