ONRC
ONRC
ANAF · anul 2023
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 91% |
| persoană | 9% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art.174 din Legea 85/2014 dispune inchiderea procedurii privind debitoarea şi radierea acesteia din Registrul Comertului.Dispune notificarea sentintei in conditiile art.179 şi plataq onorariului lichidatorului de 7000 lei din fondul de lichidare. Cu apel in 7 zile de la publicarea in BPI.
pentru discutarea în Adunarea creditorilor a propunerii de închidere a procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru soluţionarea definitivă a dosarului asociat a1
pentru continuarea procedurii şi soluţionarea apelului la sentinţa de angajare a răspunderii
pentru soluţionarea cererii de angajare a răspunderii în dosarul asociat a1
pentru a se lua cunoştinţă de raportul depus de practician
pentru continuarea procedurii şi a se răspunde punctual de către practician la solicitarea creditoarei DGRFP-AJFP Vrancea din adresa 19413/14.09.2022
pentru a se lua cunoştinţă de raportul depus de practician
pentr evaluarea bunurilor; se vor comuica practicianului notele de şedinţă depuse de creditoarea DGRFP pentru a completa raportul cauzal
pt.continuarea procedurii şi evaluarea bunurilor
pentru evaluarea bunurilor
Ia act că a fost confirmat practicianul desemnat prin sentinţa de deschidere a procedurii; amână cauza pentru a se lua cunoştinţă de actele depuse şi continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii şi întocmirea rapoartelor de activitate
Admite cererea. Dispune intrarea debitoarei în procedura simplificată a falimentului. Termen 2.11.2021. Cu drept de opoziţie pentru creditori în 10 zile de la primirea notificării. Pronunţată prin punerea la dispoziţie de grefa instanţei, azi, 07.09.2021.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Actul de deschidere nu apare in index
Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · BPI 14788/2021
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 20792/2021
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 633/2024
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 170.715 RON | -141.051 RON | 391.503 RON | 15.697 RON | 121.279 RON | -254.527 RON | 3 |
| 2019 | 203.829 RON | -69.465 RON | 344.378 RON | 20.183 RON | 210.719 RON | -113.476 RON | 2 |
| 2018 | 210.754 RON | -48.044 RON | 123.194 RON | — | 78.878 RON | -44.011 RON | 2 |
| 2017 | 128.500 RON | -43.436 RON | 96.554 RON | — | 100.281 RON | 4.032 RON | 2 |
| 2016 | 208.391 RON | 492 RON | 52.317 RON | 3.729 RON | 95.301 RON | 47.018 RON | 2 |
| 2015 | 139.549 RON | 558 RON | 76.609 RON | 14.875 RON | 108.261 RON | 46.527 RON | 2 |
| 2014 | 160.193 RON | 2.348 RON | 44.585 RON | 21.784 RON | 68.770 RON | 45.969 RON | 2 |
| 2013 | 148.208 RON | 1.782 RON | 70.179 RON | 30.233 RON | 83.567 RON | 43.621 RON | 2 |
| 2012 | 276.157 RON | 33.227 RON | 58.589 RON | 35.810 RON | 58.140 RON | 35.361 RON | — |
| 2011 | 66.582 RON | 1.834 RON | 97.443 RON | 5.881 RON | 93.696 RON | 2.134 RON | — |
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 170.715 RON | 203.829 RON | 210.754 RON | 128.500 RON | 208.391 RON | 139.549 RON | 160.193 RON | 148.208 RON | 276.157 RON | 66.582 RON |
| Venituri totale | 173.457 RON | 206.266 RON | 220.483 RON | 143.801 RON | 226.933 RON | 171.508 RON | 187.626 RON | 171.896 RON | 277.152 RON | 66.582 RON |
| Cheltuieli totale | 312.774 RON | 273.696 RON | 266.324 RON | 187.237 RON | 226.347 RON | 170.544 RON | 184.873 RON | 169.705 RON | 234.928 RON | 64.268 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 586 RON | 964 RON | 2.753 RON | 2.191 RON | 42.224 RON | 2.314 RON |
| Pierdere bruta | 139.317 RON | 67.430 RON | 45.841 RON | 43.436 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 492 RON | 558 RON | 2.348 RON | 1.782 RON | 33.227 RON | 1.834 RON |
| Pierdere neta | 141.051 RON | 69.465 RON | 48.044 RON | 43.436 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 15.697 RON | 20.183 RON | — | — | 3.729 RON | 14.875 RON | 21.784 RON | 30.233 RON | 35.810 RON | 5.881 RON |
| Active circulante | 121.279 RON | 210.719 RON | 78.878 RON | 100.281 RON | 95.301 RON | 108.261 RON | 68.770 RON | 83.567 RON | 58.140 RON | 93.696 RON |
| Stocuri | 37.828 RON | 74.591 RON | 41.672 RON | 72.564 RON | 47.057 RON | 44.373 RON | 23.225 RON | 49.004 RON | 18.640 RON | 5.507 RON |
| Creante | 81.048 RON | 31.464 RON | 34.320 RON | 23.093 RON | 42.104 RON | 39.977 RON | 22.956 RON | 31.435 RON | 17.872 RON | 21.558 RON |
| Casa si conturi la banci | 2.403 RON | 104.664 RON | 2.886 RON | 4.624 RON | 6.140 RON | 23.911 RON | 22.589 RON | 3.128 RON | 21.628 RON | 66.631 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | 305 RON | 305 RON | 305 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 391.503 RON | 344.378 RON | 123.194 RON | 96.554 RON | 52.317 RON | 76.609 RON | 44.585 RON | 70.179 RON | 58.589 RON | 97.443 RON |
| Capitaluri proprii | -254.527 RON | -113.476 RON | -44.011 RON | 4.032 RON | 47.018 RON | 46.527 RON | 45.969 RON | 43.621 RON | 35.361 RON | 2.134 RON |
| Capital subscris varsat | 750 RON | 750 RON | 750 RON | 750 RON | 300 RON | — | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
124 de contracte atribuite, in valoare de 396.761 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 226.941 lei.
Achizitii directe
113 contracte
226.828 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
11 contracte
169.933 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 12:01).