ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 98.543 RON | 21.284 RON | 34.024 RON | 3.375 RON | 78.439 RON | 47.790 RON | 1 |
| 2024 | 91.920 RON | 16.999 RON | 5.630 RON | 7.875 RON | 52.039 RON | 54.284 RON | 1 |
| 2022 | 96.848 RON | 601 RON | 14.878 RON | 16.875 RON | 55.773 RON | 57.770 RON | 2 |
| 2020 | 154.941 RON | 49.214 RON | 10.665 RON | — | 88.036 RON | 77.371 RON | 2 |
| 2019 | 106.488 RON | 30.592 RON | 6.354 RON | — | 93.463 RON | 87.109 RON | 2 |
| 2018 | 34.868 RON | -4.127 RON | 7.361 RON | — | 63.878 RON | 56.517 RON | 2 |
| 2017 | 63.063 RON | 12.529 RON | 7.119 RON | — | 67.513 RON | 60.644 RON | 2 |
| 2016 | 116.034 RON | 32.791 RON | 19.037 RON | — | 67.151 RON | 48.114 RON | 2 |
| 2015 | 70.840 RON | 12.767 RON | 6.998 RON | — | 22.321 RON | 15.323 RON | 2 |
| 2014 | 119.032 RON | 14.068 RON | 15.793 RON | 8.856 RON | 9.493 RON | 2.556 RON | 2 |
| 2013 | 100.803 RON | 17.116 RON | 15.281 RON | — | 3.769 RON | -11.512 RON | 2 |
| 2012 | 141.988 RON | -28.928 RON | 34.257 RON | 1.540 RON | 3.091 RON | -28.628 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 98.543 RON | 91.920 RON | 96.848 RON | 154.941 RON | 106.488 RON | 34.868 RON | 63.063 RON | 116.034 RON | 70.840 RON | 119.032 RON | 100.803 RON | 141.988 RON |
| Venituri totale | 98.545 RON | 91.946 RON | 96.917 RON | 155.047 RON | 106.538 RON | 34.897 RON | 63.104 RON | 116.065 RON | 78.382 RON | 119.037 RON | 100.803 RON | 141.988 RON |
| Cheltuieli totale | 72.891 RON | 71.779 RON | 95.491 RON | 104.284 RON | 74.881 RON | 38.676 RON | 49.944 RON | 80.953 RON | 63.264 RON | 101.398 RON | 81.372 RON | 170.916 RON |
| Profit brut | 25.654 RON | 20.167 RON | 1.426 RON | 50.763 RON | 31.657 RON | 0 RON | 13.160 RON | 35.112 RON | 15.118 RON | 17.639 RON | 19.431 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.779 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 28.928 RON |
| Profit net | 21.284 RON | 16.999 RON | 601 RON | 49.214 RON | 30.592 RON | 0 RON | 12.529 RON | 32.791 RON | 12.767 RON | 14.068 RON | 17.116 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.127 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 28.928 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.375 RON | 7.875 RON | 16.875 RON | — | — | — | — | — | — | 8.856 RON | — | 1.540 RON |
| Active circulante | 78.439 RON | 52.039 RON | 55.773 RON | 88.036 RON | 93.463 RON | 63.878 RON | 67.513 RON | 67.151 RON | 22.321 RON | 9.493 RON | 3.769 RON | 3.091 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 3.714 RON | — | — | — | — |
| Creante | 7.316 RON | 5.025 RON | 3.929 RON | 16.906 RON | 19.897 RON | 17.488 RON | 4.688 RON | 8.268 RON | 4.630 RON | 4.583 RON | 1.455 RON | 303 RON |
| Casa si conturi la banci | 71.123 RON | 47.014 RON | 51.844 RON | 71.130 RON | 73.566 RON | 46.390 RON | 62.825 RON | 55.169 RON | 17.691 RON | 4.910 RON | 2.314 RON | 2.788 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | 250 RON | — | — | — | — | 998 RON |
| Datorii totale | 34.024 RON | 5.630 RON | 14.878 RON | 10.665 RON | 6.354 RON | 7.361 RON | 7.119 RON | 19.037 RON | 6.998 RON | 15.793 RON | 15.281 RON | 34.257 RON |
| Capitaluri proprii | 47.790 RON | 54.284 RON | 57.770 RON | 77.371 RON | 87.109 RON | 56.517 RON | 60.644 RON | 48.114 RON | 15.323 RON | 2.556 RON | -11.512 RON | -28.628 RON |
| Capital subscris varsat | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | 300 RON | — | 300 RON | 300 RON | 300 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
270 de contracte atribuite, in valoare de 592.622 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 592.350 lei.
Achizitii directe
268 de contracte
592.082 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
540 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 01:20).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
HA & SZ S.R.L.CUI 51411922 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
UNION CO SRLCUI 16591086 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.