CREATIV EXPERT CONS & EVENT SRL
- DORELA CONSULT PROIECT - S.R.L.documentat pana in 2015
- VIŞAN TRANS COMPACT - S.R.L.documentat in 2015
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.000 RON | 10.849 RON | 23.722 RON | 0 RON | 36.111 RON | 12.389 RON | 0 |
| 2024 | 15.000 RON | 10.168 RON | 1.011 RON | — | 20.806 RON | 19.795 RON | — |
| 2023 | 14.000 RON | 612 RON | 20.750 RON | — | 30.377 RON | 9.627 RON | 1 |
| 2022 | 88.820 RON | 4.419 RON | 95.272 RON | — | 104.286 RON | 9.014 RON | 1 |
| 2021 | 190.000 RON | 3.098 RON | 128.445 RON | — | 163.568 RON | 35.123 RON | 1 |
| 2020 | 20.700 RON | 12.677 RON | 25.249 RON | 0 RON | 57.274 RON | 32.025 RON | 1 |
| 2019 | 166.480 RON | 1.336 RON | 11.446 RON | 315 RON | 30.379 RON | 19.248 RON | 2 |
| 2018 | 77.500 RON | 1.596 RON | 44.083 RON | 1.071 RON | 60.925 RON | 17.913 RON | 1 |
| 2017 | 113.710 RON | 1.822 RON | 11.283 RON | 1.827 RON | 25.773 RON | 16.317 RON | 2 |
| 2016 | 192.840 RON | 4.049 RON | 17.061 RON | 3.209 RON | 28.347 RON | 14.495 RON | 1 |
| 2015 | 79.039 RON | 3.437 RON | 19.168 RON | 5.477 RON | 24.041 RON | 10.350 RON | 1 |
| 2014 | 0 RON | 492 RON | 267 RON | — | 5.180 RON | 6.913 RON | 0 |
| 2013 | 4.895 RON | 1.334 RON | 462 RON | — | 21.169 RON | 20.707 RON | — |
| 2012 | 2.307.090 RON | 7.970 RON | 65 RON | — | 19.337 RON | 19.272 RON | — |
| 2011 | 1.159.174 RON | 10.302 RON | 846.207 RON | — | 857.509 RON | 11.302 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.000 RON | 15.000 RON | 14.000 RON | 88.820 RON | 190.000 RON | 20.700 RON | 166.480 RON | 77.500 RON | 113.710 RON | 192.840 RON | 79.039 RON | 0 RON | 4.895 RON | 2.307.090 RON | 1.159.174 RON |
| Venituri totale | 15.000 RON | 15.030 RON | 14.122 RON | 98.027 RON | 193.460 RON | 95.133 RON | 166.482 RON | 77.500 RON | 113.712 RON | 192.904 RON | 79.043 RON | 2.033 RON | 4.908 RON | 2.307.172 RON | 1.159.176 RON |
| Cheltuieli totale | 4.151 RON | 2.964 RON | 13.410 RON | 92.572 RON | 188.692 RON | 81.594 RON | 163.481 RON | 75.129 RON | 111.474 RON | 187.890 RON | 73.232 RON | 1.481 RON | 3.318 RON | 2.297.683 RON | 1.147.250 RON |
| Profit brut | 10.849 RON | 12.066 RON | 712 RON | 5.455 RON | 4.768 RON | 13.539 RON | 3.001 RON | 2.371 RON | 2.238 RON | 5.014 RON | 5.811 RON | 552 RON | 1.590 RON | 9.489 RON | 11.926 RON |
| Profit net | 10.849 RON | 10.168 RON | 612 RON | 4.419 RON | 3.098 RON | 12.677 RON | 1.336 RON | 1.596 RON | 1.822 RON | 4.049 RON | 3.437 RON | 492 RON | 1.334 RON | 7.970 RON | 10.302 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | 315 RON | 1.071 RON | 1.827 RON | 3.209 RON | 5.477 RON | — | — | — | — |
| Active circulante | 36.111 RON | 20.806 RON | 30.377 RON | 104.286 RON | 163.568 RON | 57.274 RON | 30.379 RON | 60.925 RON | 25.773 RON | 28.347 RON | 24.041 RON | 5.180 RON | 21.169 RON | 19.337 RON | 857.509 RON |
| Creante | 36.000 RON | 19.106 RON | 29.422 RON | 102.958 RON | 160.805 RON | 50.957 RON | 18.790 RON | 58.240 RON | 24.926 RON | 27.982 RON | 8.740 RON | 15 RON | 6.070 RON | 12 RON | 848.532 RON |
| Casa si conturi la banci | 111 RON | 1.700 RON | 955 RON | 1.328 RON | 2.763 RON | 6.317 RON | 11.589 RON | 2.685 RON | 847 RON | 365 RON | 15.301 RON | 5.165 RON | 15.099 RON | 19.325 RON | 8.977 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | — | — | — | — | — | 2.000 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 23.722 RON | 1.011 RON | 20.750 RON | 95.272 RON | 128.445 RON | 25.249 RON | 11.446 RON | 44.083 RON | 11.283 RON | 17.061 RON | 19.168 RON | 267 RON | 462 RON | 65 RON | 846.207 RON |
| Capitaluri proprii | 12.389 RON | 19.795 RON | 9.627 RON | 9.014 RON | 35.123 RON | 32.025 RON | 19.248 RON | 17.913 RON | 16.317 RON | 14.495 RON | 10.350 RON | 6.913 RON | 20.707 RON | 19.272 RON | 11.302 RON |
| Capital subscris varsat | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.300 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | — | 1.100 RON | 1.100 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
8 contracte atribuite, in valoare de 188.077 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 128.084 lei.
Achizitii directe
7 contracte
128.077 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
60.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 18:32).