ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
sectorul 6, bl. 3, sc. 1, et. 3 -Studio Tip 2 nr. 19 · sectorul 6, bl. 3, sc. 4, et. 2 - Studio Tip 2 nr. 304 · sectorul 6, bl. 3, sc. 1, et. 9 - Studio Tip 2 nr. 60 · sectorul 6, bl. 3, sc. 4, et. 2 - Studio Tip 2 nr. 305
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.913.451 RON | 1.808.976 RON | 6.127.924 RON | 2.342.332 RON | 8.833.905 RON | 5.048.840 RON | 6 |
| 2024 | 4.615.133 RON | 1.975.780 RON | 837.117 RON | 2.532.218 RON | 7.024.916 RON | 8.720.200 RON | 6 |
| 2023 | 11.737.721 RON | 7.656.972 RON | 5.144.489 RON | 2.131.693 RON | 11.990.680 RON | 8.978.116 RON | 7 |
| 2022 | 3.863.598 RON | 2.520.904 RON | 4.962.178 RON | 278.652 RON | 7.204.670 RON | 2.521.144 RON | 5 |
| 2021 | 3.269.093 RON | 2.128.825 RON | 365.307 RON | 6.926 RON | 3.633.701 RON | 3.275.712 RON | 3 |
| 2020 | 945.738 RON | 503.540 RON | 140.532 RON | 15.825 RON | 1.623.801 RON | 1.499.519 RON | 3 |
| 2019 | 673.400 RON | 206.478 RON | 170.223 RON | 17.929 RON | 1.147.839 RON | 995.979 RON | 2 |
| 2018 | 1.521.610 RON | 847.951 RON | 207.498 RON | 25.508 RON | 1.083.862 RON | 902.277 RON | 1 |
| 2017 | 429.300 RON | 165.934 RON | 95.376 RON | 17.631 RON | 184.538 RON | 107.484 RON | 1 |
| 2016 | 19.063 RON | -121.078 RON | 176.884 RON | 22.380 RON | 95.592 RON | -58.451 RON | 1 |
| 2015 | 119.700 RON | -238.283 RON | 59.433 RON | 67.717 RON | 114.177 RON | 122.807 RON | 1 |
| 2014 | 1.096.400 RON | 358.517 RON | 86.306 RON | 117.543 RON | 329.509 RON | 361.091 RON | 1 |
| 2013 | 131.178 RON | -326.608 RON | 127.445 RON | 139.883 RON | 312.405 RON | 325.192 RON | 1 |
| 2012 | 1.260.019 RON | 818.104 RON | 297.843 RON | 189.503 RON | 914.612 RON | 835.134 RON | 1 |
| 2011 | 46.290 RON | 16.830 RON | 42.389 RON | 412 RON | 59.007 RON | 17.030 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.913.451 RON | 4.615.133 RON | 11.737.721 RON | 3.863.598 RON | 3.269.093 RON | 945.738 RON | 673.400 RON | 1.521.610 RON | 429.300 RON | 19.063 RON | 119.700 RON | 1.096.400 RON | 131.178 RON | 1.260.019 RON | 46.290 RON |
| Venituri totale | 5.049.291 RON | 4.720.754 RON | 11.936.982 RON | 3.926.269 RON | 3.277.184 RON | 947.948 RON | 678.504 RON | 1.527.262 RON | 429.432 RON | 19.389 RON | 124.042 RON | 1.106.679 RON | 134.972 RON | 1.264.706 RON | 46.290 RON |
| Cheltuieli totale | 2.894.987 RON | 2.418.538 RON | 3.094.643 RON | 1.368.887 RON | 1.118.865 RON | 434.930 RON | 465.241 RON | 664.038 RON | 244.359 RON | 140.467 RON | 362.325 RON | 658.310 RON | 461.580 RON | 267.030 RON | 26.025 RON |
| Profit brut | 2.154.304 RON | 2.302.216 RON | 8.842.339 RON | 2.557.382 RON | 2.158.319 RON | 513.018 RON | 213.263 RON | 863.224 RON | 185.073 RON | 0 RON | 0 RON | 448.369 RON | 0 RON | 997.676 RON | 20.265 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 121.078 RON | — | 0 RON | 326.608 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 1.808.976 RON | 1.975.780 RON | 7.656.972 RON | 2.520.904 RON | 2.128.825 RON | 503.540 RON | 206.478 RON | 847.951 RON | 165.934 RON | 0 RON | 0 RON | 358.517 RON | 0 RON | 818.104 RON | 16.830 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 121.078 RON | 238.283 RON | 0 RON | 326.608 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.342.332 RON | 2.532.218 RON | 2.131.693 RON | 278.652 RON | 6.926 RON | 15.825 RON | 17.929 RON | 25.508 RON | 17.631 RON | 22.380 RON | 67.717 RON | 117.543 RON | 139.883 RON | 189.503 RON | 412 RON |
| Active circulante | 8.833.905 RON | 7.024.916 RON | 11.990.680 RON | 7.204.670 RON | 3.633.701 RON | 1.623.801 RON | 1.147.839 RON | 1.083.862 RON | 184.538 RON | 95.592 RON | 114.177 RON | 329.509 RON | 312.405 RON | 914.612 RON | 59.007 RON |
| Stocuri | 72.600 RON | 85.424 RON | — | — | — | — | — | 1.294 RON | 875 RON | — | — | 1.306 RON | — | — | — |
| Creante | 1.441.063 RON | 2.149.682 RON | 6.813.358 RON | 3.292.742 RON | 281.095 RON | 245.402 RON | 112.334 RON | 135.899 RON | 66.499 RON | 92.908 RON | 78.180 RON | 81.266 RON | 189.262 RON | 673.797 RON | 57.400 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.820.242 RON | 3.289.810 RON | 3.784.231 RON | 1.418.000 RON | 1.202.606 RON | 628.399 RON | 315.505 RON | 476.669 RON | 117.164 RON | 2.684 RON | 35.997 RON | 246.937 RON | 123.143 RON | 240.815 RON | 1.607 RON |
| Cheltuieli in avans | 527 RON | 183 RON | 232 RON | — | 392 RON | 425 RON | 434 RON | 405 RON | 691 RON | 461 RON | 346 RON | 345 RON | 349 RON | 28.862 RON | — |
| Datorii totale | 6.127.924 RON | 837.117 RON | 5.144.489 RON | 4.962.178 RON | 365.307 RON | 140.532 RON | 170.223 RON | 207.498 RON | 95.376 RON | 176.884 RON | 59.433 RON | 86.306 RON | 127.445 RON | 297.843 RON | 42.389 RON |
| Capitaluri proprii | 5.048.840 RON | 8.720.200 RON | 8.978.116 RON | 2.521.144 RON | 3.275.712 RON | 1.499.519 RON | 995.979 RON | 902.277 RON | 107.484 RON | -58.451 RON | 122.807 RON | 361.091 RON | 325.192 RON | 835.134 RON | 17.030 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 6 | 7 | 5 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
85 de contracte atribuite, in valoare de 343.357.498 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.807.370 lei.
Achizitii directe
50 de contracte
5.807.320 lei
Licitatii publice
30 de contracte
337.185.338 lei
Achizitii offline
5 contracte
364.840 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 01:24).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
FRAICOM SRLCUI 4903117 | 8 | 7 | 5 | — | vezi ↗ |
| 6 | 5 | 4 | — | vezi ↗ | |
SWARCO Traffic Systems GmbHCUI 71093/14712 | 4 | 4 | 3 | — | vezi ↗ |
ELECTROGRUP SACUI 9256208 | 5 | 4 | 1 | — | vezi ↗ |
QUADRATUM ARCHITECTURE SRLanterior: SCOP STUDII CONSULTANTA ORGANIZARE PROIECTARE - S.R.L.CUI 15086345 | 3 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 49 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
BLUE ROAD SRLCUI 34450085 | 15 | subcontractant | 13 | — | vezi ↗ |
AUA TECH SUPPORT SRLCUI 31532180 | 11 | subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
URBAN SCOPE SRLCUI 35752863 | 22 | terț susținător | 9 | Da | vezi ↗ |
URBAN SCOPE SRLCUI 35752863 | 22 | ofertant · l-a avut subcontractant | 8 | Da | vezi ↗ |
IMEP SYSTEMS SRLCUI 29533818 | 13 | subcontractant | 6 | Da | vezi ↗ |
AMD TOPOGRAFIE SRLCUI 22265351 | 8 | subcontractant · aceeași ofertă | 4 | — | vezi ↗ |
AQUASOFI SRLCUI 17937243 | 4 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
IMEP SYSTEMS SRLCUI 29533818 | 13 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | Da | vezi ↗ |
BLUE ROAD SRLCUI 34450085 | 15 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
DORECAD SOL S.R.L.CUI 39983046 | 7 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 141 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.