ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea în anulare formulată de reclamanta-debitoare S.C. I T S.R.L. în contradictoriu cu pârâta-creditoare S.C. G C S S.R.L.. Anulează în parte sentin?a civilă nr. 7967 din data de 17.10.2024 pronun?ată de Judecătoria Bacău în dosarul nr. 12495/180/2024 în sensul că respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei S.C. G C S S.R.L. de obligare a debitoarei S.C. I T S.R.L. la plata penalită?ilor de întârziere. Men?ine în rest sentin?a civilă nr. 7967 din data de 17.10.2024 pronun?ată de Judecătoria Bacău în dosarul nr. 12495/180/2024. Obligă pârâta-creditoare să plătească reclamantei-debitoare suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor cu mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 10.12.2024.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea SC G. C. S. SRL în contradictoriu cu debitoarea I.T. SRL. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei, în termen de 30 de zile de la data comunicării prezentei hotărâri, suma de 15.431,67 lei, reprezentând debit restant din facturile nr. 4018/16.02.2021 şi nr. 4121/24.04.2021. Ordonă debitoarea să plătească creditoarei penalităţi de întârziere de 1%, asupra sumelor de bani scadente şi neachitate, calculată începând cu data scadenţei fiecărei facturi în parte şi până la plata efectivă a debitului. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 2300 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu avocat. Respinge ca neîntemeiată cererea debitoarei privind cheltuielile de judecată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Bacău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17.10.2024.
Pentru comunicarea înscrisurilor depuse la dosar, amână judecarea cauzei la data de 17.10.2024.
Amana cauza la 19.09.2024 pentru ca reclamanta sa depuna la dosar dovada de comunicare a facturilor catre parata si devizul de lucrari.
Aprobă raportul final al lichidatorului judiciar. În baza art.175 alin.2 din Legea nr.85/2014 închide procedura insolvenţei împotriva debitorului. Radiază societatea debitoare din Registrul Comerţului Bucureşti. În baza art.179 din lege sentinţa de închidere a procedurii va fi notificată DIRECŢIEI GENERALE A FINANŢELOR PUBLICE Bucureşti şi OFICIULUI REGISTRULUI COMERŢULUI Bucureşti de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pentru efectuarea menţiunii. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată azi, 09.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
pentru discutarea închiderii procedurii de faliment şi pentru citarea practicianului în insolvenţă, conform dispozi?iilor instanţei de judecată
Având în vedere că prin hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti din data de 20.06.2023 s-a decis amânarea dosarelor aflate pe rolul completelor de judecată, cu excepţia cauzelor având un caracter urgent, iar prezenta cauza nu se regăseşte în această categorie, respectiv a cauzelor având un caracter urgent, instanţa va amâna cauza şi acorda termen.
pentru discutarea închiderii procedurii de faliment
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.082.470 RON | 155.004 RON | 787.184 RON | 1.035.679 RON | 1.155.154 RON | 1.403.649 RON | 3 |
| 2024 | 1.585.717 RON | 148.553 RON | 453.831 RON | 872.090 RON | 830.386 RON | 1.248.645 RON | 3 |
| 2023 | 1.784.411 RON | 144.762 RON | 599.608 RON | 964.976 RON | 843.420 RON | 1.208.788 RON | 4 |
| 2022 | 1.418.377 RON | 110.477 RON | 365.911 RON | 565.004 RON | 864.933 RON | 1.064.026 RON | 6 |
| 2021 | 1.202.508 RON | 111.795 RON | 137.289 RON | 577.473 RON | 513.365 RON | 953.549 RON | 5 |
| 2020 | 1.014.870 RON | 175.992 RON | 210.247 RON | 524.440 RON | 527.561 RON | 841.754 RON | 5 |
| 2019 | 907.355 RON | 170.071 RON | 439.119 RON | 546.928 RON | 557.953 RON | 665.762 RON | 5 |
| 2018 | 939.309 RON | 209.368 RON | 486.202 RON | 453.052 RON | 528.841 RON | 495.691 RON | 7 |
| 2017 | 805.292 RON | 274.707 RON | 555.309 RON | 464.078 RON | 377.554 RON | 286.323 RON | 8 |
| 2016 | 647.140 RON | 8.740 RON | 821.837 RON | 419.398 RON | 414.055 RON | 11.616 RON | 7 |
| 2015 | 731.127 RON | 5.110 RON | 741.421 RON | 419.538 RON | 320.980 RON | 2.876 RON | 6 |
| 2014 | 490.180 RON | 5.542 RON | 682.171 RON | 386.047 RON | 293.889 RON | -2.235 RON | 6 |
| 2013 | 294.343 RON | 5.945 RON | 324.136 RON | 156.494 RON | 154.414 RON | -13.228 RON | 3 |
| 2012 | 21.466 RON | -19.041 RON | 217.890 RON | 173.969 RON | 24.748 RON | -19.173 RON | 1 |
| 2011 | 1.554 RON | -332 RON | 4.197 RON | 421 RON | 3.644 RON | -132 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.082.470 RON | 1.585.717 RON | 1.784.411 RON | 1.418.377 RON | 1.202.508 RON | 1.014.870 RON | 907.355 RON | 939.309 RON | 805.292 RON | 647.140 RON | 731.127 RON | 490.180 RON | 294.343 RON | 21.466 RON | 1.554 RON |
| Venituri totale | 2.131.414 RON | 1.598.660 RON | 1.821.331 RON | 1.440.956 RON | 1.229.593 RON | 1.058.413 RON | 937.793 RON | 1.026.690 RON | 840.160 RON | 665.591 RON | 741.234 RON | 494.505 RON | 298.908 RON | 21.467 RON | 1.554 RON |
| Cheltuieli totale | 1.951.009 RON | 1.405.984 RON | 1.658.356 RON | 1.318.154 RON | 1.106.978 RON | 872.061 RON | 758.344 RON | 807.933 RON | 559.205 RON | 655.163 RON | 735.051 RON | 488.798 RON | 287.512 RON | 40.508 RON | 1.886 RON |
| Profit brut | 180.405 RON | 192.676 RON | 162.975 RON | 122.802 RON | 122.615 RON | 186.352 RON | 179.449 RON | 218.757 RON | 280.955 RON | 10.428 RON | 6.183 RON | 5.707 RON | 11.396 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 19.041 RON | 332 RON |
| Profit net | 155.004 RON | 148.553 RON | 144.762 RON | 110.477 RON | 111.795 RON | 175.992 RON | 170.071 RON | 209.368 RON | 274.707 RON | 8.740 RON | 5.110 RON | 5.542 RON | 5.945 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.041 RON | 332 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.035.679 RON | 872.090 RON | 964.976 RON | 565.004 RON | 577.473 RON | 524.440 RON | 546.928 RON | 453.052 RON | 464.078 RON | 419.398 RON | 419.538 RON | 386.047 RON | 156.494 RON | 173.969 RON | 421 RON |
| Active circulante | 1.155.154 RON | 830.386 RON | 843.420 RON | 864.933 RON | 513.365 RON | 527.561 RON | 557.953 RON | 528.841 RON | 377.554 RON | 414.055 RON | 320.980 RON | 293.889 RON | 154.414 RON | 24.748 RON | 3.644 RON |
| Stocuri | 466.532 RON | 448.678 RON | 356.442 RON | 307.473 RON | 186.463 RON | 241.562 RON | 367.749 RON | 377.093 RON | 220.119 RON | 184.910 RON | 229.295 RON | 201.802 RON | 87.196 RON | 1.748 RON | 1.006 RON |
| Creante | 249.267 RON | 133.747 RON | 223.094 RON | 239.660 RON | 98.597 RON | 94.744 RON | 63.369 RON | 128.193 RON | 102.588 RON | 144.790 RON | 76.689 RON | 83.443 RON | 40.665 RON | 21.502 RON | 1.927 RON |
| Casa si conturi la banci | 439.355 RON | 247.961 RON | 263.884 RON | 317.800 RON | 228.305 RON | 191.255 RON | 126.835 RON | 23.555 RON | 54.847 RON | 84.355 RON | 14.996 RON | 8.644 RON | 26.553 RON | 1.498 RON | 711 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | 4.585 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 787.184 RON | 453.831 RON | 599.608 RON | 365.911 RON | 137.289 RON | 210.247 RON | 439.119 RON | 486.202 RON | 555.309 RON | 821.837 RON | 741.421 RON | 682.171 RON | 324.136 RON | 217.890 RON | 4.197 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | 806 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.403.649 RON | 1.248.645 RON | 1.208.788 RON | 1.064.026 RON | 953.549 RON | 841.754 RON | 665.762 RON | 495.691 RON | 286.323 RON | 11.616 RON | 2.876 RON | -2.235 RON | -13.228 RON | -19.173 RON | -132 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 4 | 6 | 5 | 5 | 5 | 7 | 8 | 7 | 6 | 6 | 3 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
55 de contracte atribuite, in valoare de 5.077.063 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 174.647 lei.
Achizitii directe
22 de contracte
174.625 lei
Licitatii publice
33 de contracte
4.902.438 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).