ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
sc. B, ap. 1, parter
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| 1 deținător în act · plus 2 deținători pe care actul nu îi numește | 50% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 89.832 RON | — | — | -89.832 RON | — |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 89.832 RON | — | — | -89.832 RON | — |
| 2019 | 0 RON | -892 RON | 89.832 RON | — | — | -89.832 RON | 0 |
| 2018 | 0 RON | -9.877 RON | 89.832 RON | — | — | -89.832 RON | 0 |
| 2017 | 828 RON | -33.889 RON | 81.387 RON | — | 1.430 RON | -79.957 RON | 1 |
| 2016 | 372.208 RON | -4.724 RON | 97.122 RON | 37.253 RON | 13.803 RON | -46.066 RON | 15 |
| 2015 | 511.997 RON | 13.096 RON | 228.076 RON | 51.287 RON | 135.447 RON | -41.342 RON | 24 |
| 2014 | 467.038 RON | -63.526 RON | 513.883 RON | 65.202 RON | 394.242 RON | -54.439 RON | 24 |
| 2013 | 811.847 RON | -105.232 RON | 430.350 RON | 73.790 RON | 332.650 RON | 9.087 RON | 35 |
| 2012 | 639.697 RON | 114.119 RON | 226.629 RON | 23.037 RON | 317.911 RON | 114.319 RON | — |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 828 RON | 372.208 RON | 511.997 RON | 467.038 RON | 811.847 RON | 639.697 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.468 RON | 372.336 RON | 519.969 RON | 467.932 RON | 812.440 RON | 639.783 RON |
| Cheltuieli totale | — | — | 892 RON | 9.877 RON | 37.357 RON | 377.060 RON | 503.469 RON | 531.458 RON | 917.672 RON | 503.148 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.500 RON | 0 RON | 0 RON | 136.635 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 892 RON | 9.877 RON | 33.889 RON | 4.724 RON | 0 RON | 63.526 RON | 105.232 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 13.096 RON | 0 RON | 0 RON | 114.119 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 892 RON | 9.877 RON | 33.889 RON | 4.724 RON | 0 RON | 63.526 RON | 105.232 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | — | — | 37.253 RON | 51.287 RON | 65.202 RON | 73.790 RON | 23.037 RON |
| Active circulante | — | — | — | — | 1.430 RON | 13.803 RON | 135.447 RON | 394.242 RON | 332.650 RON | 317.911 RON |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 20.461 RON | 53.204 RON | 53.112 RON | 38.317 RON |
| Creante | — | — | — | — | 892 RON | 13.282 RON | 63.750 RON | 337.135 RON | 234.963 RON | 273.968 RON |
| Casa si conturi la banci | — | — | — | — | 538 RON | 521 RON | 51.236 RON | 3.903 RON | 44.575 RON | 5.626 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 32.997 RON | — |
| Datorii totale | 89.832 RON | 89.832 RON | 89.832 RON | 89.832 RON | 81.387 RON | 97.122 RON | 228.076 RON | 513.883 RON | 430.350 RON | 226.629 RON |
| Capitaluri proprii | -89.832 RON | -89.832 RON | -89.832 RON | -89.832 RON | -79.957 RON | -46.066 RON | -41.342 RON | -54.439 RON | 9.087 RON | 114.319 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 0 | 0 | 1 | 15 | 24 | 24 | 35 | — |
11 contracte atribuite, in valoare de 228.333 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 88.419 lei.
Achizitii directe
7 contracte
88.412 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
139.921 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).