| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.191.380 RON | 69.724 RON | 2.664.899 RON | 794.640 RON | 3.859.382 RON | 1.989.123 RON | 0 |
| 2024 | 2.104.196 RON | -975.377 RON | 2.215.703 RON | 962.318 RON | 3.666.681 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 2.413.296 RON |
| — |
| 2023 | 4.174.714 RON | 1.594.575 RON | 2.526.783 RON | 733.212 RON | 5.182.244 RON | 3.388.673 RON | — |
| 2022 | 7.084.658 RON | 1.720.483 RON | 1.340.450 RON | 399.591 RON | 4.252.036 RON | 3.314.551 RON | 4 |
| 2021 | 2.675.901 RON | 534.537 RON | 1.006.078 RON | 123.897 RON | 2.825.531 RON | 1.940.494 RON | 2 |
| 2020 | 2.067.547 RON | 482.295 RON | 439.121 RON | 117.243 RON | 1.801.967 RON | 1.474.457 RON | 1 |
| 2019 | 1.354.302 RON | 184.434 RON | 351.094 RON | 136.215 RON | 1.329.614 RON | 1.106.162 RON | 2 |
| 2018 | 1.316.503 RON | 245.689 RON | 246.013 RON | 136.322 RON | 1.038.027 RON | 921.729 RON | 2 |
| 2017 | 1.255.899 RON | 146.914 RON | 292.186 RON | 55.330 RON | 907.306 RON | 676.040 RON | 1 |
| 2016 | 946.373 RON | 113.755 RON | 150.030 RON | 72.843 RON | 601.283 RON | 529.200 RON | 1 |
| 2015 | 755.460 RON | 5.800 RON | 65.413 RON | 107.215 RON | 369.324 RON | 415.445 RON | 1 |
| 2014 | 1.055.460 RON | 70.476 RON | 204.813 RON | 141.954 RON | 465.383 RON | 408.562 RON | 2 |
| 2013 | 936.473 RON | 175.547 RON | 524.550 RON | 45.289 RON | 1.045.310 RON | 338.085 RON | 1 |
| 2012 | 614.441 RON | 162.338 RON | 122.800 RON | 3.768 RON | 281.263 RON | 162.538 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.191.380 RON | 2.104.196 RON | 4.174.714 RON | 7.084.658 RON | 2.675.901 RON | 2.067.547 RON | 1.354.302 RON | 1.316.503 RON | 1.255.899 RON | 946.373 RON | 755.460 RON | 1.055.460 RON | 936.473 RON | 614.441 RON |
| Venituri totale | 2.193.321 RON | 2.251.765 RON | 4.187.408 RON | 7.108.608 RON | 2.677.699 RON | 2.073.120 RON | 1.357.647 RON | 1.325.626 RON | 1.280.739 RON | 985.093 RON | 761.726 RON | 1.098.325 RON | 938.702 RON | 616.813 RON |
| Cheltuieli totale | 2.090.321 RON | 3.228.117 RON | 2.299.828 RON | 5.029.844 RON | 2.116.911 RON | 1.571.506 RON | 1.159.636 RON | 1.066.681 RON | 1.118.672 RON | 849.764 RON | 741.585 RON | 999.909 RON | 720.073 RON | 422.253 RON |
| Profit brut | 103.000 RON | 0 RON | 1.887.580 RON | 2.078.764 RON | 560.788 RON | 501.614 RON | 198.011 RON | 258.945 RON | 162.067 RON | 135.329 RON | 20.141 RON | 98.416 RON | 218.629 RON | 194.560 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 976.352 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 69.724 RON | 0 RON | 1.594.575 RON | 1.720.483 RON | 534.537 RON | 482.295 RON | 184.434 RON | 245.689 RON | 146.914 RON | 113.755 RON | 5.800 RON | 70.476 RON | 175.547 RON | 162.338 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 975.377 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 794.640 RON | 962.318 RON | 733.212 RON | 399.591 RON | 123.897 RON | 117.243 RON | 136.215 RON | 136.322 RON | 55.330 RON | 72.843 RON | 107.215 RON | 141.954 RON | 45.289 RON | 3.768 RON |
| Active circulante | 3.859.382 RON | 3.666.681 RON | 5.182.244 RON | 4.252.036 RON | 2.825.531 RON | 1.801.967 RON | 1.329.614 RON | 1.038.027 RON | 907.306 RON | 601.283 RON | 369.324 RON | 465.383 RON | 1.045.310 RON | 281.263 RON |
| Stocuri | 2.260.511 RON | 1.951.789 RON | 3.156.297 RON | 2.124.701 RON | 1.406.219 RON | 941.282 RON | 847.823 RON | 500.241 RON | 369.768 RON | 154.517 RON | 33.127 RON | 10.197 RON | 379.340 RON | 22.021 RON |
| Creante | 1.117.959 RON | 1.381.651 RON | 1.412.096 RON | 1.332.519 RON | 1.348.484 RON | 820.637 RON | 273.906 RON | 342.021 RON | 402.692 RON | 383.439 RON | 205.976 RON | 300.349 RON | 679.636 RON | 221.742 RON |
| Casa si conturi la banci | 480.912 RON | 333.241 RON | 613.851 RON | 794.816 RON | 70.828 RON | 40.048 RON | 207.885 RON | 195.765 RON | 134.846 RON | 63.327 RON | 130.221 RON | 154.837 RON | -13.666 RON | 37.500 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 3.374 RON | 3.751 RON | 975 RON | — | — | 5.590 RON | 5.104 RON | 4.319 RON | 6.038 RON | 16.057 RON | 307 RON |
| Datorii totale | 2.664.899 RON | 2.215.703 RON | 2.526.783 RON | 1.340.450 RON | 1.006.078 RON | 439.121 RON | 351.094 RON | 246.013 RON | 292.186 RON | 150.030 RON | 65.413 RON | 204.813 RON | 524.550 RON | 122.800 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 6.607 RON | 6.607 RON | 8.573 RON | 6.607 RON | — | — | — | — | 244.021 RON | — |
| Capitaluri proprii | 1.989.123 RON | 2.413.296 RON | 3.388.673 RON | 3.314.551 RON | 1.940.494 RON | 1.474.457 RON | 1.106.162 RON | 921.729 RON | 676.040 RON | 529.200 RON | 415.445 RON | 408.562 RON | 338.085 RON | 162.538 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | — | 4 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 70% |
| persoană | 30% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Amână judecarea cauzei la data de 01.02.2027, pentru cand se va emite adresa catre ANAF cu mentiunea de a comunica declaratia 394, privind declaraţia de TVA, aferentă perioadei din luna iulie 2021 si luna mai 2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
În baza Hotărârii nr. 5/26.08.2025, a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Cornetu, dispune suspendarea soluţionării prezentei cauze.
Admite cererea de restituire a cau?iunii. Dispune restituirea cau?iunii consemnate conform recipisei de consemnare nr. 210580914/1 emisă de CEC BANK pentru suma de 15.000 lei, depusă în dosarul nr. 12146/3/2024. Cu drept de recurs în 30 zile de la comunicare, care se depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VII a Civilă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi 14.11.2025.
Respinge ca neîntemeiată cererea de deschidere a procedurii. Obligă creditoarea la plata către debitoare a sumei de 5.921.80 lei reprezentând cheltuieli de judecată constând în onorariu avoca?ial. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care se depune la Tribunalul Bucure?ti, Sec?ia a VII-a Civilă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi 21.11.2024.
Amână pronunţarea în data de 21.11.2024. Pronunţată astăzi, 08.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Încuviinţează cererea de stabilire a unei cauţiuni în cuantum de 15.000 lei şi pune în vedere creditoarei să depună dovada achitării în termen de 5 zile. Amână cauza şi acordă termen la data de 08.11.2024, ora 11.00, cu citare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 13.09.2024.
Respinge cererea ca neîntemeiată. Obligă reclamanta la plata sumei de 2.600 de lei către pârâtă cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu avoca?ial – 2.400 de lei ?i taxă de timbru – 200 de lei. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, ce va fi depus la Tribunalul Ilfov. Pronunţată azi, 20.03.2025 şi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronun?area la data de 20.03.2025. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2025
Pentru emiterea adresei încuviinţate.
Pentru emiterea adresei încuviinţate.
Pentru depunerea înscrisurilor certificate cu originalul.
Constată nelegalitatea procedurii de comunicare a cererii de chemare în judecată către pârâta ALIZ METAB S.R.L. Dispune comunicarea cererii de chemare în judecată împreună cu înscrisurile aferente către pârâtă: -cu menţiunea că trebuie fie să conteste, fie să recunoască existenţa stării de insolvenţă, printr-o contestaţie ce va fi depusă la dosar în 10 zile de la primirea cererii; -cu mentiunea ca este obligat să depună întâmpinare în termen de 15 zile de la comunicarea cererii, prin care să-şi pregătească apărarea, să invoce excepţii, propunând si probele de care înţelege să se folosească, sub sancţiunea decăderii, cf. art. 72 din Lg. 85/2014. -în cazul formularii unei contestatii, se va achita taxa de timbru de 200 lei, cf. prev. art. 14 alin.1 din OUG 80/2013 în termenul prev. de art. 33 alin.2 din OUG 80/2013, cu mentiunile prev. de art. 39 si art. 42 din OUG 80/2013. Pronunţată azi, 17.10.2024 prin punerea la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 17.10.2024. Stabileşte termen pe fondul cauzei la data de 12.12.2024, ora 10:00. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.10.2024.
lipsa raportului de expertiză
lipsa raportului de expertiză
În conformitate cu Hotărârea Adunării Generale nr. 3 din data de 26.08.2025 a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti dispune amânarea soluţionării prezentei cauze până la reluarea activităţii de judecată.
administrare probei cu expertiză
pentru a se depune obiectivele expertizelor
administrarea probelor propuse
Pentru a se comunica întâmpinarea
9 contracte atribuite, in valoare de 379.723 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 65.486 lei.
Achizitii directe
5 contracte
65.481 lei
Licitatii publice
1 contract
147.000 lei
Achizitii offline
3 contracte
167.242 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:56).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.