ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea. Încuviinţează executarea silită. Fără cale de atac. Pronunţată în data de 31.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge apelul formulat de apelanta SC MC SAFE ALARM SRL în contradictoriu cu intimata-pârâtă SC GROUP ELECS SRL împotriva sentinţei civile nr. 38678/12.12.2024 pronunţată de Judecătoria Timişoara în dosarul nr. 4681/325/2024, ca nefondat. Obligă apelanta la plata către intimată a sumei de 5034,24 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în apel, constând în onorariu de avocat. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 25.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.06.2025.
Respinge cerere de chemare în judecată formulată de către reclamantul SC MC SAFE ALARM SRL, în contradictoriu cu pârâul SC GROUP ELECS SRL, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclamantului privind obligarea pârâtei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Obligă reclamantul la plata în favoarea pârâtului a sumei de 5034,14 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Timi?oara. Pronun?ată astăzi prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instanţei, astăzi, 13.12.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.11.2024.
Respinge, ca neîntemeiat, apelul principal declarat de apelanta pârâtă MC Safe Alarm S.R.L. în contradictoriu cu intimata reclamantă Group Elecs S.R.L. împotriva sentintei numărul 16305/24.05.2024 a Judecătoriei Timisoara. Admite apelul incident formulat de către apelanta Group Elecs S.R.L. în contradictoriu cu intimata MC Safe Alarm S.R.L. împotriva aceleiasi sentinte. Schimbă, în parte, sentinţa apelată, în sensul că: Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare asupra sumei de 23.000 lei calculate de la data de 10.10.2023 şi până la data plăţii efective a debitului, respectiv data de 11.10.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a actualizării cu rata inflaţiei a sumei de 23.000 lei de la data scadentei – 01.01.2023 si până la data plăţii efective 11.10.2023. Menţine în rest dispoziţiile sentinţei apelate. Obligă intimata MC Safe Alarm S.R.L la plata către apelanta Group Elecs S.R.L a sumei de 5.027,96 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în apel reprezentând onorariu de avocat. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, cerere care se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, data de 08.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.02.2026.
În aplicarea Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Timiş nr. 4/26.08.2025, având în vedere că obiectul cauzei nu se regăseşte printre cele menţionate în Anexa nr. 2 din hotărâre, va amâna judecarea cauzei la data de 24.02.2026.
Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii de chemare în judecată, invocată de către pârâtă, ca neîntemeiată. Admite, în parte, cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta Group Elecs S.R.L., în contradictoriu cu pârâta MC Safe Alarm S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamată a penalităţilor de întârziere calculate conform prevederilor art. 1 din Actul adiţional nr. 1 din data de 19.05.2022 la Contractul de împrumut nr. 1 din data de 18.05.2022, încheiat între părţi, asupra debitului principal în cuantum de 23.000 lei, cu începere din data de 01.01.2023 şi până la data de 10.10.2023, inclusiv, actualizate cu rata inflaţiei. Respinge, în rest, cererea, ca rămasă fără obiect. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 6.275,48 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Respinge solicitarea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel, în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 24.05.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.05.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.05.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.04.2024.
Admite apelul declarat de apelanta-debitoare Societatea Group Elecs SRL în contradictoriu cu intimata-creditoare Societatea M.C. Safe Alarm SRL, împotriva sentinţei civile nr. 670 din data de 21.09.2023, pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 2451/30/2023, având ca obiect deschiderea procedurii la cererea creditorului. Schimbă în tot sentinţa apelată în sensul că admite contestaţia formulată de debitoarea Societatea Group Elecs SRL şi pe cale de consecinţă respinge cererea de deschidere a procedurii de insolvenţă faţă de aceasta. Obligă intimata creditoare M.C. Safe Alarm SRL la plata cheltuielilor de judecată efectuate în dosarul 2451/30/2023/a1 în cuantum de 13880,2 lei. Definitivă. Pronunţată la data de 07.12.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea de suspendare a executării sentinţei civile nr. 670 pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 2451/30/2023, formulată de apelanta-debitoare Societatea Group Elecs SRL, în contradictoriu cu intimata-creditoare Societatea M.C. Safe Alarm SRL, până la soluţionarea definitivă a cererii de apel. Dispune suspendarea executării sentinţei civile nr. 670 pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul nr. 2451/30/2023, până la soluţionarea apelului declarat de apelanta-debitoare Societatea Group Elecs SRL, împotriva acestei sentinţe. Cu drept de recurs în 5 zile de la comunicare, care se depune la Curtea de Apel Timişoara. Pronunţată azi, 18.10.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Deschide procedura. Desemnează administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă Global Partner Insolvency IPURL. Conform disp. art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014 stabileşte termen pentru verificarea stadiului procedurii la data de 25.01.2024. Pune în vedere administratorului judiciar să verifice şi să ridice de la dosar duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le publice în B.I.P., dovezile de publicare în B.P.I. urmând a le depune la dosar.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.879.384 RON | 544.579 RON | 2.304.953 RON | 767.409 RON | 2.080.746 RON | 544.819 RON | 11 |
| 2024 | 2.581.612 RON | 72.600 RON | 1.455.204 RON | 492.857 RON | 1.381.591 RON | 422.834 RON | 10 |
| 2023 | 2.340.370 RON | 213.261 RON | 944.948 RON | 453.230 RON | 1.009.492 RON | 519.800 RON | 9 |
| 2022 | 1.908.339 RON | 306.299 RON | 1.186.392 RON | 566.239 RON | 921.245 RON | 306.539 RON | 9 |
| 2021 | 1.862.888 RON | 172.826 RON | 633.578 RON | 172.175 RON | 633.016 RON | 173.066 RON | 8 |
| 2020 | 1.814.505 RON | 332.540 RON | 712.866 RON | 248.123 RON | 796.251 RON | 333.380 RON | 9 |
| 2019 | 1.537.225 RON | 301.616 RON | 333.372 RON | 186.283 RON | 953.063 RON | 807.489 RON | 7 |
| 2018 | 980.143 RON | 320.500 RON | 276.875 RON | 192.713 RON | 589.378 RON | 505.873 RON | 5 |
| 2017 | 767.198 RON | 123.902 RON | 145.785 RON | 13.621 RON | 317.537 RON | 185.373 RON | 3 |
| 2016 | 143.095 RON | 24.666 RON | 43.072 RON | 1.803 RON | 102.740 RON | 61.471 RON | 1 |
| 2015 | 101.167 RON | 22.465 RON | 56.161 RON | 2.744 RON | 90.223 RON | 36.806 RON | 1 |
| 2014 | 37.833 RON | 3.987 RON | 62.107 RON | — | 76.448 RON | 14.341 RON | 1 |
| 2013 | 40.971 RON | 5.246 RON | 64.091 RON | — | 74.445 RON | 10.354 RON | 1 |
| 2012 | 8.756 RON | 4.908 RON | 9.542 RON | 340 RON | 14.310 RON | 5.108 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.879.384 RON | 2.581.612 RON | 2.340.370 RON | 1.908.339 RON | 1.862.888 RON | 1.814.505 RON | 1.537.225 RON | 980.143 RON | 767.198 RON | 143.095 RON | 101.167 RON | 37.833 RON | 40.971 RON | 8.756 RON |
| Venituri totale | 4.751.635 RON | 2.726.489 RON | 2.447.263 RON | 1.909.016 RON | 1.863.087 RON | 1.815.719 RON | 1.537.486 RON | 980.152 RON | 767.206 RON | 143.096 RON | 101.171 RON | 37.834 RON | 41.008 RON | 8.756 RON |
| Cheltuieli totale | 4.078.165 RON | 2.614.945 RON | 2.213.986 RON | 1.584.296 RON | 1.673.524 RON | 1.466.502 RON | 1.220.497 RON | 649.850 RON | 635.632 RON | 114.768 RON | 75.671 RON | 32.712 RON | 34.531 RON | 3.585 RON |
| Profit brut | 673.470 RON | 111.544 RON | 233.277 RON | 324.720 RON | 189.563 RON | 349.217 RON | 316.989 RON | 330.302 RON | 131.574 RON | 28.328 RON | 25.500 RON | 5.122 RON | 6.477 RON | 5.171 RON |
| Profit net | 544.579 RON | 72.600 RON | 213.261 RON | 306.299 RON | 172.826 RON | 332.540 RON | 301.616 RON | 320.500 RON | 123.902 RON | 24.666 RON | 22.465 RON | 3.987 RON | 5.246 RON | 4.908 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 767.409 RON | 492.857 RON | 453.230 RON | 566.239 RON | 172.175 RON | 248.123 RON | 186.283 RON | 192.713 RON | 13.621 RON | 1.803 RON | 2.744 RON | — | — | 340 RON |
| Active circulante | 2.080.746 RON | 1.381.591 RON | 1.009.492 RON | 921.245 RON | 633.016 RON | 796.251 RON | 953.063 RON | 589.378 RON | 317.537 RON | 102.740 RON | 90.223 RON | 76.448 RON | 74.445 RON | 14.310 RON |
| Stocuri | 67.931 RON | 195.706 RON | 67.880 RON | 25.864 RON | 16.915 RON | 272 RON | 272 RON | 775 RON | 272 RON | 54.477 RON | 59.458 RON | 59.458 RON | 63.148 RON | 12.640 RON |
| Creante | 1.950.015 RON | 847.820 RON | 864.768 RON | 740.802 RON | 537.182 RON | 320.024 RON | 725.208 RON | 552.547 RON | 260.712 RON | 28.224 RON | 20.426 RON | 16.803 RON | 11.223 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 62.800 RON | 338.065 RON | 76.844 RON | 154.579 RON | 78.919 RON | 475.955 RON | 227.583 RON | 36.056 RON | 56.553 RON | 20.039 RON | 10.339 RON | 187 RON | 74 RON | 1.670 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.617 RON | 3.590 RON | 2.026 RON | 5.447 RON | 1.453 RON | 1.872 RON | 1.515 RON | 657 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 2.304.953 RON | 1.455.204 RON | 944.948 RON | 1.186.392 RON | 633.578 RON | 712.866 RON | 333.372 RON | 276.875 RON | 145.785 RON | 43.072 RON | 56.161 RON | 62.107 RON | 64.091 RON | 9.542 RON |
| Capitaluri proprii | 544.819 RON | 422.834 RON | 519.800 RON | 306.539 RON | 173.066 RON | 333.380 RON | 807.489 RON | 505.873 RON | 185.373 RON | 61.471 RON | 36.806 RON | 14.341 RON | 10.354 RON | 5.108 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 10 | 9 | 9 | 8 | 9 | 7 | 5 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
37 de contracte atribuite, in valoare de 577.696 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 577.733 lei.
Achizitii directe
37 de contracte
577.696 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 17:54).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
NEDEX GRUP SRLCUI 28225356 | 10 | ofertant · l-a avut subcontractant | 10 | — | vezi ↗ |
IVO - TIM BUSINESS S.R.L.CUI 33828485 | 8 | ofertant · l-a avut subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
CORIDA 89 CONSTRUCT S.R.L.CUI 40337936 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
PRAETORIA CONSTRUCT SRLCUI 28903637 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCT AURORA SRLCUI 14667846 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 7 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ | |
SID 20 SECURITY TM S.R.L.CUI 42403840 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
WATTVISOR SRLCUI 15306939 | 4 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ANINOASA GROUP SRLCUI 25710224 | 4 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ANINOASA-TIM SRLCUI 5188127 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 35 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.