ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Compartimentul 1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată excep?ia lipsei calită?ii procesuale pasive, invocată de chematul în garan?ie. Stabile?te termen în vederea continuării judecă?ii la data de 14.09.2026, ora 10:00, cu citarea păr?ilor. Cu cale de atac odată cu fondul cauzei. Pronun?ată în data de 10.06.2026 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 10.06.2026.
Admite plângerea contraven?ională formulată de petenta GIULIET MED FARM SRL, în contradictoriu cu intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE SA. Anulează ca netemeinic procesul-verbal de sanc?ionare contraven?ională seria R24 nr. 0693058/25.09.2024. Obligă intimata la plata către petentă a sumei de 3020 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată azi, 07.05.2025, soluţia fiind pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.04.2025.
În vederea comunicării înscrisurilor amână cauza la data de 23.04.2025, ora 12.
Admite excepţia prematurităţii formulării cererii, invocată de instanţă din oficiu. Respinge cererea formulată ca prematur formulată. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 19.09.2024.
Admite plângerea contravenţională formulată de petentul GIULIET MED FARM SRL, în contradictoriu cu intimatul Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere SA. Anulează procesul verbal de constatare a contravenţiei seria R24 nr. 0275980/03.04.2024. Obligă intimatul la plata cheltuielilor de judecată către petent în cuantum de 20 lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Timi?oara. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 02.10.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.855.956 RON | 50.285 RON | 1.334.536 RON | 69.010 RON | 1.724.220 RON | 458.694 RON | 11 |
| 2024 | 4.250.685 RON | 50.430 RON | 906.873 RON | 93.367 RON | 1.221.915 RON | 408.409 RON | 10 |
| 2023 | 4.042.375 RON | 41.151 RON | 789.765 RON | 45.930 RON | 1.101.814 RON | 357.979 RON | 8 |
| 2022 | 3.696.811 RON | 16.431 RON | 849.332 RON | 99.795 RON | 1.066.165 RON | 316.628 RON | 8 |
| 2021 | 2.896.400 RON | 11.755 RON | 568.873 RON | 148.638 RON | 720.432 RON | 300.197 RON | 7 |
| 2020 | 1.990.687 RON | 13.374 RON | 701.617 RON | 211.148 RON | 778.911 RON | 288.442 RON | 5 |
| 2019 | 1.438.564 RON | 4.980 RON | 399.509 RON | 35.030 RON | 639.547 RON | 275.068 RON | 3 |
| 2018 | 1.506.541 RON | 85.621 RON | 375.914 RON | 57.154 RON | 588.848 RON | 270.088 RON | 4 |
| 2017 | 1.174.326 RON | 21.498 RON | 387.029 RON | 79.279 RON | 492.217 RON | 184.467 RON | 4 |
| 2016 | 1.070.032 RON | 28.589 RON | 427.375 RON | — | 545.344 RON | 117.969 RON | 4 |
| 2015 | 1.089.929 RON | 27.785 RON | 493.014 RON | — | 582.394 RON | 89.380 RON | 4 |
| 2014 | 923.075 RON | 31.124 RON | 451.829 RON | — | 513.424 RON | 61.595 RON | 4 |
| 2013 | 582.348 RON | 11.656 RON | 398.212 RON | — | 428.683 RON | 30.471 RON | — |
| 2012 | 106.939 RON | 18.615 RON | 199.692 RON | — | 218.507 RON | 18.815 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.855.956 RON | 4.250.685 RON | 4.042.375 RON | 3.696.811 RON | 2.896.400 RON | 1.990.687 RON | 1.438.564 RON | 1.506.541 RON | 1.174.326 RON | 1.070.032 RON | 1.089.929 RON | 923.075 RON | 582.348 RON | 106.939 RON |
| Venituri totale | 4.905.992 RON | 4.335.588 RON | 4.109.852 RON | 3.696.819 RON | 2.911.531 RON | 1.990.692 RON | 1.528.567 RON | 1.506.543 RON | 1.174.329 RON | 1.070.034 RON | 1.089.933 RON | 923.079 RON | 605.970 RON | 153.016 RON |
| Cheltuieli totale | 4.846.290 RON | 4.275.616 RON | 4.061.629 RON | 3.676.879 RON | 2.897.584 RON | 1.975.012 RON | 1.522.463 RON | 1.417.743 RON | 1.148.736 RON | 1.036.000 RON | 1.056.855 RON | 886.027 RON | 587.013 RON | 129.811 RON |
| Profit brut | 59.702 RON | 59.972 RON | 48.223 RON | 19.940 RON | 13.947 RON | 15.680 RON | 6.104 RON | 88.800 RON | 25.593 RON | 34.034 RON | 33.078 RON | 37.052 RON | 18.957 RON | 23.205 RON |
| Profit net | 50.285 RON | 50.430 RON | 41.151 RON | 16.431 RON | 11.755 RON | 13.374 RON | 4.980 RON | 85.621 RON | 21.498 RON | 28.589 RON | 27.785 RON | 31.124 RON | 11.656 RON | 18.615 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 69.010 RON | 93.367 RON | 45.930 RON | 99.795 RON | 148.638 RON | 211.148 RON | 35.030 RON | 57.154 RON | 79.279 RON | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.724.220 RON | 1.221.915 RON | 1.101.814 RON | 1.066.165 RON | 720.432 RON | 778.911 RON | 639.547 RON | 588.848 RON | 492.217 RON | 545.344 RON | 582.394 RON | 513.424 RON | 428.683 RON | 218.507 RON |
| Stocuri | 1.001.082 RON | 732.489 RON | 573.789 RON | 317.289 RON | 261.902 RON | 384.230 RON | 268.250 RON | 220.071 RON | 144.113 RON | 175.448 RON | 171.249 RON | 232.821 RON | 320.627 RON | 175.371 RON |
| Creante | 466.376 RON | 362.324 RON | 454.502 RON | 732.426 RON | 409.124 RON | 372.231 RON | 365.133 RON | 359.880 RON | 312.417 RON | 321.153 RON | 362.101 RON | 234.423 RON | 104.395 RON | 31.446 RON |
| Casa si conturi la banci | 256.762 RON | 127.102 RON | 73.523 RON | 16.450 RON | 49.406 RON | 22.450 RON | 6.164 RON | 8.897 RON | 35.687 RON | 48.743 RON | 49.044 RON | 46.180 RON | 3.661 RON | 11.690 RON |
| Datorii totale | 1.334.536 RON | 906.873 RON | 789.765 RON | 849.332 RON | 568.873 RON | 701.617 RON | 399.509 RON | 375.914 RON | 387.029 RON | 427.375 RON | 493.014 RON | 451.829 RON | 398.212 RON | 199.692 RON |
| Capitaluri proprii | 458.694 RON | 408.409 RON | 357.979 RON | 316.628 RON | 300.197 RON | 288.442 RON | 275.068 RON | 270.088 RON | 184.467 RON | 117.969 RON | 89.380 RON | 61.595 RON | 30.471 RON | 18.815 RON |
| Capital subscris varsat | 45.400 RON | 45.400 RON | 45.400 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 45.200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 10 | 8 | 8 | 7 | 5 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | — | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
121 de contracte atribuite, in valoare de 255.553 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 209.444 lei.
Achizitii directe
109 contracte
209.335 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
12 contracte
46.218 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 00:47).