NICOLINA NOVA S.R.L.
- OPTIIRIS NOVA PLUS SRLdocumentat pana in 2020
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | -740 RON | 0 RON | 1.375 RON | 748 RON | 2.123 RON | 0 |
| 2024 | 167.354 RON | 2.463 RON | -181 RON | 2.125 RON | 557 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 2.863 RON |
| 0 |
| 2023 | 255.700 RON | 60.946 RON | 7.377 RON | 2.875 RON | 155.243 RON | 150.741 RON | 1 |
| 2022 | 287.287 RON | 46.227 RON | 125.484 RON | 12.031 RON | 203.247 RON | 89.794 RON | 2 |
| 2021 | 130.708 RON | -45.212 RON | 116.643 RON | 12.781 RON | 147.430 RON | 43.568 RON | 3 |
| 2020 | 213.744 RON | 41.051 RON | 24.417 RON | 13.531 RON | 115.666 RON | 104.780 RON | 4 |
| 2019 | 293.458 RON | 91.634 RON | 9.251 RON | 14.281 RON | 98.699 RON | 103.729 RON | 4 |
| 2018 | 222.190 RON | 22.974 RON | 16.979 RON | 8.406 RON | 70.669 RON | 62.096 RON | 5 |
| 2017 | 213.510 RON | 19.405 RON | 25.236 RON | 21.763 RON | 42.594 RON | 39.121 RON | 6 |
| 2016 | 189.146 RON | 35.081 RON | 40.781 RON | 21.764 RON | 63.775 RON | 44.758 RON | 6 |
| 2015 | 201.915 RON | 18.432 RON | 67.238 RON | 21.764 RON | 57.564 RON | 12.090 RON | 6 |
| 2014 | 155.241 RON | 2.230 RON | 83.156 RON | 21.764 RON | 65.049 RON | 3.657 RON | 7 |
| 2013 | 99.623 RON | 1.045 RON | 62.981 RON | 8.406 RON | 56.002 RON | 1.427 RON | 5 |
| 2012 | 77.040 RON | 182 RON | 42.671 RON | 8.406 RON | 34.648 RON | 383 RON | 2 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 167.354 RON | 255.700 RON | 287.287 RON | 130.708 RON | 213.744 RON | 293.458 RON | 222.190 RON | 213.510 RON | 189.146 RON | 201.915 RON | 155.241 RON | 99.623 RON | 77.040 RON |
| Venituri totale | 10 RON | 169.321 RON | 258.088 RON | 287.420 RON | 128.948 RON | 225.511 RON | 296.719 RON | 223.246 RON | 213.729 RON | 190.620 RON | 201.915 RON | 155.618 RON | 100.000 RON | 77.040 RON |
| Cheltuieli totale | 750 RON | 166.187 RON | 195.033 RON | 238.400 RON | 172.981 RON | 182.459 RON | 202.737 RON | 198.049 RON | 192.187 RON | 153.633 RON | 177.426 RON | 148.731 RON | 96.400 RON | 76.655 RON |
| Profit brut | 0 RON | 3.134 RON | 63.055 RON | 49.020 RON | 0 RON | 43.052 RON | 93.982 RON | 25.197 RON | 21.542 RON | 36.987 RON | 24.489 RON | 6.887 RON | 3.600 RON | 385 RON |
| Pierdere bruta | 740 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 44.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 2.463 RON | 60.946 RON | 46.227 RON | 0 RON | 41.051 RON | 91.634 RON | 22.974 RON | 19.405 RON | 35.081 RON | 18.432 RON | 2.230 RON | 1.045 RON | 182 RON |
| Pierdere neta | 740 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 45.212 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.375 RON | 2.125 RON | 2.875 RON | 12.031 RON | 12.781 RON | 13.531 RON | 14.281 RON | 8.406 RON | 21.763 RON | 21.764 RON | 21.764 RON | 21.764 RON | 8.406 RON | 8.406 RON |
| Active circulante | 748 RON | 557 RON | 155.243 RON | 203.247 RON | 147.430 RON | 115.666 RON | 98.699 RON | 70.669 RON | 42.594 RON | 63.775 RON | 57.564 RON | 65.049 RON | 56.002 RON | 34.648 RON |
| Stocuri | 34 RON | 34 RON | 144.172 RON | 116.275 RON | 142.608 RON | 78.701 RON | 42.808 RON | 25.384 RON | 30.019 RON | 58.725 RON | 54.645 RON | 48.675 RON | 45.468 RON | 29.673 RON |
| Creante | 181 RON | — | -5.674 RON | 75.050 RON | 2.455 RON | 1.505 RON | 2.788 RON | 926 RON | 587 RON | 3.293 RON | 2.000 RON | 2.131 RON | 0 RON | -520 RON |
| Casa si conturi la banci | 533 RON | 523 RON | 16.745 RON | 11.922 RON | 2.367 RON | 35.460 RON | 53.103 RON | 44.359 RON | 11.988 RON | 1.757 RON | 919 RON | 14.243 RON | 10.534 RON | 5.495 RON |
| Datorii totale | 0 RON | -181 RON | 7.377 RON | 125.484 RON | 116.643 RON | 24.417 RON | 9.251 RON | 16.979 RON | 25.236 RON | 40.781 RON | 67.238 RON | 83.156 RON | 62.981 RON | 42.671 RON |
| Capitaluri proprii | 2.123 RON | 2.863 RON | 150.741 RON | 89.794 RON | 43.568 RON | 104.780 RON | 103.729 RON | 62.096 RON | 39.121 RON | 44.758 RON | 12.090 RON | 3.657 RON | 1.427 RON | 383 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 5 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 10% |
| persoană |
| 2 deținători în act | 100% |
1 contract atribuit, in valoare de 57.500 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 57.501 lei.
Achizitii directe
1 contract
57.500 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 16:43).
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.