ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de validare a popririi formulată de petenta – creditoare Investcapital LTD
În temeiul art.396 alin.1 Cod procedură civilă se amână pronunţarea pentru data de 06.05.2026.În aplicarea disp. art.396 alin.2 Cod procedură civilă pronunţarea soluţiei se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
pentru achitare diferenta de onorariu expert amână judecarea cauzei la data de 09.09.2026.
pentru a se comunica raspunsul la obiectiuni
Pentru ca expertul să răspundă la obiecţiuni, amână judecarea cauzei la data de 20.03.2026.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bârlad nr. 2 din data de 26 august 2025, prin care s-a dispus suspendarea activităţii de judecată, nu se vor lua măsuri în prezenta cauză la acest termen. Măsurile urmează să fie luate în dosar imediat după încetarea efectelor Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Bârlad.
Amanare pentru a se reveni cu adresa catre expert.
Amanare pentru a se reveni cu adresă către expert, precum şi pentru audierea martorului lipsă la acest termen de judecată.
Amanare pentru a se reveni cu adresă către expert in vederea efectuării raportului de expertiză tehnică judiciară.
Acordă termen pentru când vor fi administrate probele încuviintate.
pentru precizări amână cauza la data de 19.06.2024
Acordă termen pentru când pârâta SC Euroins Asigurare Reasigurare va fi citata prin lichidator judiciar.
Amână cauza la data de 22.11.2023
pentru a se lua la cunoştintă de întâmpinare şi de dosarul de daună amână cauza la data de 21.06.2023
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.345.713 RON | 22.860 RON | 1.878.678 RON | 2.184.741 RON | 1.475.133 RON | 1.781.196 RON | 6 |
| 2024 | 2.133.294 RON | 247.873 RON | 1.598.788 RON | 2.074.035 RON | 1.189.018 RON | 1.664.265 RON | — |
| 2023 | 3.334.155 RON | 211.432 RON | 1.640.172 RON | 1.921.734 RON | 1.334.830 RON | 1.616.392 RON | 9 |
| 2022 | 4.643.626 RON | 56.422 RON | 1.762.037 RON | 1.412.738 RON | 1.754.259 RON | 1.404.960 RON | 9 |
| 2020 | 3.910.786 RON | 8.038 RON | 1.988.336 RON | 1.609.830 RON | 1.872.240 RON | 1.493.734 RON | 8 |
| 2019 | 2.600.776 RON | 72.676 RON | 2.940.666 RON | 1.453.235 RON | 1.799.615 RON | 312.184 RON | 10 |
| 2018 | 3.945.667 RON | 30.295 RON | 1.272.027 RON | 1.103.812 RON | 571.620 RON | 403.405 RON | 9 |
| 2017 | 3.115.998 RON | 40.127 RON | 958.935 RON | 425.322 RON | 906.723 RON | 373.110 RON | 7 |
| 2016 | 2.551.122 RON | 101.536 RON | 672.387 RON | 75.443 RON | 929.927 RON | 332.983 RON | 7 |
| 2015 | 1.629.901 RON | 25.536 RON | 568.510 RON | 57.296 RON | 742.661 RON | 231.447 RON | 7 |
| 2014 | 614.515 RON | -86.999 RON | 419.724 RON | 65.530 RON | 560.105 RON | 205.911 RON | 5 |
| 2013 | 440.297 RON | -6.843 RON | 462.760 RON | 13.333 RON | 442.337 RON | -7.090 RON | 4 |
| 2012 | 61.473 RON | -447 RON | 140.914 RON | 20.000 RON | 120.667 RON | -247 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.345.713 RON | 2.133.294 RON | 3.334.155 RON | 4.643.626 RON | 3.910.786 RON | 2.600.776 RON | 3.945.667 RON | 3.115.998 RON | 2.551.122 RON | 1.629.901 RON | 614.515 RON | 440.297 RON | 61.473 RON |
| Venituri totale | 2.439.588 RON | 2.544.821 RON | 3.537.372 RON | 5.290.520 RON | 4.315.763 RON | 3.053.517 RON | 4.046.196 RON | 3.169.061 RON | 2.573.492 RON | 1.643.216 RON | 620.585 RON | 456.265 RON | 61.474 RON |
| Cheltuieli totale | 2.412.182 RON | 2.249.734 RON | 3.285.667 RON | 5.223.351 RON | 4.296.261 RON | 2.966.998 RON | 4.010.131 RON | 3.120.907 RON | 2.465.711 RON | 1.617.680 RON | 707.584 RON | 463.108 RON | 61.921 RON |
| Profit brut | 27.406 RON | 295.087 RON | 251.705 RON | 67.169 RON | 19.502 RON | 86.519 RON | 36.065 RON | 48.154 RON | 107.781 RON | 25.536 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 86.999 RON | 6.843 RON | 447 RON |
| Profit net | 22.860 RON | 247.873 RON | 211.432 RON | 56.422 RON | 8.038 RON | 72.676 RON | 30.295 RON | 40.127 RON | 101.536 RON | 25.536 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 86.999 RON | 6.843 RON | 447 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.184.741 RON | 2.074.035 RON | 1.921.734 RON | 1.412.738 RON | 1.609.830 RON | 1.453.235 RON | 1.103.812 RON | 425.322 RON | 75.443 RON | 57.296 RON | 65.530 RON | 13.333 RON | 20.000 RON |
| Active circulante | 1.475.133 RON | 1.189.018 RON | 1.334.830 RON | 1.754.259 RON | 1.872.240 RON | 1.799.615 RON | 571.620 RON | 906.723 RON | 929.927 RON | 742.661 RON | 560.105 RON | 442.337 RON | 120.667 RON |
| Stocuri | 806.764 RON | 583.411 RON | 449.953 RON | 814.997 RON | 1.172.787 RON | 1.213.098 RON | 249.235 RON | 751.468 RON | 763.331 RON | 616.585 RON | 484.282 RON | 352.067 RON | 101.285 RON |
| Creante | 632.040 RON | 298.608 RON | 643.329 RON | 709.275 RON | 611.124 RON | 376.028 RON | 299.496 RON | 146.626 RON | 131.612 RON | 96.594 RON | 33.332 RON | 60.719 RON | 9.318 RON |
| Casa si conturi la banci | 36.329 RON | 306.999 RON | 241.548 RON | 229.987 RON | 88.329 RON | 210.489 RON | 22.889 RON | 8.629 RON | 34.984 RON | 29.482 RON | 42.491 RON | 29.551 RON | 10.064 RON |
| Datorii totale | 1.878.678 RON | 1.598.788 RON | 1.640.172 RON | 1.762.037 RON | 1.988.336 RON | 2.940.666 RON | 1.272.027 RON | 958.935 RON | 672.387 RON | 568.510 RON | 419.724 RON | 462.760 RON | 140.914 RON |
| Capitaluri proprii | 1.781.196 RON | 1.664.265 RON | 1.616.392 RON | 1.404.960 RON | 1.493.734 RON | 312.184 RON | 403.405 RON | 373.110 RON | 332.983 RON | 231.447 RON | 205.911 RON | -7.090 RON | -247 RON |
| Capital subscris varsat | 1.300.000 RON | 1.300.000 RON | 1.300.000 RON | 1.300.000 RON | 1.300.000 RON | 300.200 RON | 300.200 RON | 300.200 RON | 300.200 RON | — | 300.200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | — | 9 | 9 | 8 | 10 | 9 | 7 | 7 | 7 | 5 | 4 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
72 de contracte atribuite, in valoare de 419.656 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 124.694 lei.
Achizitii directe
44 de contracte
124.650 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
28 de contracte
295.006 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.587 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.278 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.587 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.151 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 04:55).