ONRC · 22.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 10% |
| persoană | 90% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de validare a popririi, ca neîntemeiată. Dispune desfiinţarea popririi înfiinţate prin adresa din data de 06.06.2025, asupra sumelor de bani datorate debitorului Sphera Design & Construction Company S.R.L., de către ter?ul poprit Central Print S.R.L., până la concuren?a sumei de 70.208,06 lei, emisă în dosarul de executare silită nr. 447/2025 aflat pe rolul Biroului Executorului Judecătoresc Tănăsescu George-Dorian. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la data comunicării. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucure?ti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 30.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 30.12.2025, pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16.12.2025.
În temeiul Hotărârii nr. 5/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 1 Bucure?ti, amâna cauza la data de 16.12.2025, ora 8:30 pentru când părţile vor fi citate.
Respinge propunerea administratorului judiciar de intrare în faliment prin procedura simplificată a debitorului. Acordă termen la data de 21.10.2026, ora 09:00, pentru când se vor cita participanţii prin BPI. Se vor comunica administratorului judiciar notele de şedinţă formulate de Ionescu Laurenţiu-Vasile şi înscrisurile ataşate acestora, cu menţiunea de a analiza solicitarea de refacere a tabelului creditorilor, de a formula un punct de vedere cu privire la aceasta, pe care să îl comunice petentului şi să îl includă în următorul raport de activitate. Pune în vedere administratorului judiciar, precum si administratorului special Ionescu Laurenţiu-Vasile ca, în ipoteza în care acesta din urmă va figura în calitate de creditor în tabelul de creanţe, să rezolve situaţia de incompatibilitate a administratorului special, cu respectarea disp art 52 alin 2 din Legea nr. 85/2014, ori prin convocarea unei noi adunari generale a asociaţilor pentru desemnarea unui alt administrator special, ori prin renuntarea la calitatea de creditor a d-nului Ionescu Laurenţiu-Vasile. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare prin BPI. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei, azi, 13.05.2026.
Admite cererea. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generală împotriva debitoarei. În cazul în care debitoarea nu depune la dosar, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, o declaraţie prin care să-şi manifeste intenţia de reorganizare, în temeiul art. 85 alin. 1 raportat la art. 74 şi art. 67 alin. 1 lit. g din Legea nr. 85/2014, urmează a opera ridicarea de drept a dreptului de administrare – constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, situaţie în care conducerea integrală a activităţii debitoarei revine administratorului judiciar. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Pune în vedere debitoarei că este obligată să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitoarea nu va depune actele şi informaţiile arătate, devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului -09.03.2026 b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 30.03.2026; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 24.04.2026; d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 06.04.2026. Numeşte administrator judiciar provizoriu, la solicitarea creditoarei, practicianul în insolvenţă SAVA & CONSULTANŢII SPRL, cu o remuneraţie de 5000 lei din averea debitoarei, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr.85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze demersuri pentru identificarea domiciliului/reşedinţei actuale a administratorului statutar al debitoarei în evidenţele DEPABD/ Inspectoratului General pentru Imigrări, să notifice debitoarea, administratorul statutar cu privire la predarea documentelor contabile ale societăţii. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceeaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În acest scop, administratorul judiciar va efectua verificări la DITL Sector 1, 2, 3, 4, 5 şi 6 Bucureşti, Serviciul Permise Auto, ANCPI şi AFP Sector 1-conturile bancare. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 13.05.2026, ora 09:00. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 21.01.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.01.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.01.2026.
În temeiul Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecării prezentei cauze până la data reluării activităţii de judecată.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 21.01.2026
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 2944/2026
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 8732/2026
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 11176/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.110.966 RON | -2.814.432 RON | 14.300.884 RON | 301.333 RON | 12.921.124 RON | 1.059.022 RON | 11 |
| 2023 | 9.342.914 RON | 2.932.371 RON | 5.245.633 RON | 2.930.913 RON | 7.065.379 RON | 4.743.454 RON | 10 |
| 2022 | 11.783.027 RON | 2.114.096 RON | 9.139.172 RON | 2.793.572 RON | 8.434.716 RON | 2.088.487 RON | 11 |
| 2021 | 5.588.327 RON | 1.374.349 RON | 3.778.679 RON | 1.880.269 RON | 4.039.803 RON | 2.141.393 RON | 5 |
| 2020 | 3.507.623 RON | 540.727 RON | 2.328.785 RON | 373.885 RON | 2.803.857 RON | 848.957 RON | 3 |
| 2019 | 760.469 RON | -82.958 RON | 1.699.802 RON | 332.852 RON | 1.675.181 RON | 308.231 RON | 3 |
| 2018 | 1.240.602 RON | 52.267 RON | 513.037 RON | 394.587 RON | 470.311 RON | 391.188 RON | 3 |
| 2017 | 810.918 RON | 40.387 RON | 429.827 RON | 281.866 RON | 486.883 RON | 338.922 RON | 3 |
| 2016 | 2.084.597 RON | 104.894 RON | 1.433.101 RON | 298.861 RON | 1.432.775 RON | 298.535 RON | 12 |
| 2015 | 1.510.647 RON | 96.894 RON | 890.132 RON | 270.214 RON | 843.418 RON | 223.500 RON | 4 |
| 2014 | 1.458.746 RON | 61.770 RON | 782.248 RON | 227.946 RON | 676.527 RON | 126.606 RON | 1 |
| 2013 | 1.603.588 RON | 51.074 RON | 99.731 RON | — | 164.568 RON | 64.837 RON | 5 |
| 2012 | 1.345.803 RON | 12.763 RON | 88.024 RON | — | 101.787 RON | 13.763 RON | 5 |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.110.966 RON | 9.342.914 RON | 11.783.027 RON | 5.588.327 RON | 3.507.623 RON | 760.469 RON | 1.240.602 RON | 810.918 RON | 2.084.597 RON | 1.510.647 RON | 1.458.746 RON | 1.603.588 RON | 1.345.803 RON |
| Venituri totale | 3.236.536 RON | 9.343.020 RON | 12.248.624 RON | 7.036.390 RON | 3.556.133 RON | 760.469 RON | 1.240.602 RON | 811.000 RON | 2.085.145 RON | 1.511.166 RON | 1.463.626 RON | 1.603.639 RON | 1.345.917 RON |
| Cheltuieli totale | 6.050.968 RON | 5.948.831 RON | 9.714.594 RON | 5.334.758 RON | 2.980.856 RON | 835.822 RON | 1.175.930 RON | 763.821 RON | 1.960.271 RON | 1.395.773 RON | 1.389.938 RON | 1.542.637 RON | 1.330.723 RON |
| Profit brut | 0 RON | 3.394.189 RON | 2.534.030 RON | 1.701.632 RON | 575.277 RON | 0 RON | 64.672 RON | 47.179 RON | 124.874 RON | 115.393 RON | 73.688 RON | 61.002 RON | 15.194 RON |
| Pierdere bruta | 2.814.432 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 75.353 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 2.932.371 RON | 2.114.096 RON | 1.374.349 RON | 540.727 RON | 0 RON | 52.267 RON | 40.387 RON | 104.894 RON | 96.894 RON | 61.770 RON | 51.074 RON | 12.763 RON |
| Pierdere neta | 2.814.432 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 82.958 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 301.333 RON | 2.930.913 RON | 2.793.572 RON | 1.880.269 RON | 373.885 RON | 332.852 RON | 394.587 RON | 281.866 RON | 298.861 RON | 270.214 RON | 227.946 RON | — | — |
| Active circulante | 12.921.124 RON | 7.065.379 RON | 8.434.716 RON | 4.039.803 RON | 2.803.857 RON | 1.675.181 RON | 470.311 RON | 486.883 RON | 1.432.775 RON | 843.418 RON | 676.527 RON | 164.568 RON | 101.787 RON |
| Stocuri | 373.234 RON | 100.759 RON | 83.900 RON | 15.000 RON | 888.532 RON | 994.005 RON | 694.849 RON | 754.000 RON | 348.684 RON | 604.633 RON | 309.437 RON | 95.946 RON | 39.461 RON |
| Creante | 12.210.369 RON | 6.853.600 RON | 8.128.538 RON | 3.234.977 RON | 1.541.080 RON | 1.161.147 RON | 399.678 RON | 354.917 RON | 1.206.920 RON | 185.198 RON | 324.698 RON | 60.641 RON | 37.153 RON |
| Casa si conturi la banci | 337.521 RON | 101.020 RON | 222.278 RON | 789.826 RON | 374.249 RON | 30.809 RON | -108.832 RON | -622.034 RON | -122.829 RON | 53.587 RON | 42.392 RON | 7.981 RON | 25.173 RON |
| Cheltuieli in avans | 2.137.450 RON | -7.205 RON | -629 RON | — | — | — | 39.327 RON | — | — | — | 4.381 RON | — | — |
| Datorii totale | 14.300.884 RON | 5.245.633 RON | 9.139.172 RON | 3.778.679 RON | 2.328.785 RON | 1.699.802 RON | 513.037 RON | 429.827 RON | 1.433.101 RON | 890.132 RON | 782.248 RON | 99.731 RON | 88.024 RON |
| Venituri in avans | 1 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.059.022 RON | 4.743.454 RON | 2.088.487 RON | 2.141.393 RON | 848.957 RON | 308.231 RON | 391.188 RON | 338.922 RON | 298.535 RON | 223.500 RON | 126.606 RON | 64.837 RON | 13.763 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 10 | 11 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 4 | 1 | 5 | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
22 de contracte atribuite, in valoare de 1.293.340 lei
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.133.159 lei.
Achizitii directe
19 contracte
1.133.140 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
160.200 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:37).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TOTAL BUSINESS LAND SRLCUI 34090016 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VERMAR EVOLUTION S.R.L.CUI 44382123 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
CES CONSULTING SERVICES SRLCUI 28001952 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.