JOSI LOGISTIC S.R.L.
- J40/6942/2012BUCURESTIdin 15.06.2012
- J23/2628/2012ILFOVdin 14.09.2012
- J2018013956403BUCURESTIdin 28.09.2018in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
municipiul Constanţa
sectorul 2, incinta Antrefrig, Hala ß, Biroul nr. 1 · sectorul 2, Hala E, Standurile E1 + E2 · sectorul 2, Hala X, Lotul 8 · sectorul 2, HALA Δ, STANDURILE Δ7, Δ8, Δ9 Şl Δ10 · sectorul 2, hala Δ, stand Δ9, Hala X şi Hala β · sectorul 2, hala D, stand D14 · sectorul 2, hala B, stand B5 · Sectorul 2, Hala O (secţia conserve)
comuna Bălăceana
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul dispoziţiilor art.45 alin.1 lit.o din Legea nr.85/2014, admite cererea formulată de lichidator judiciar SCP DUAL INSOLV SPRL, desemnat pentru debitoarea SC ,,N JOY HORECA EXPERT SRL, Stabileşte în seama lichidatorului judiciar SCP DUAL INSOLV SPRL un onorariu de 1.000,00 lei/lună + TVA. Stabileşte termen administrativ de control la data 22.10.2026, ora 09,00 în vederea valorificării bunurilor mobile aflate în patrimoniul debitoarei şi îndeplinirea celorlalte atribuţii legale de către lichidatorul judiciar. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. În caz de formulare, cererea de apel care se va depune la Tribunalul Arad. Pronunţată în şedinţa publică azi, 05.06.2026.
Admite cererea debitoarei. Conexează dosarul nr. 21202/3/2026 aflat pe rolul Tribunalului Bucureşti – Secţia a VII-a, având ca obiect cererile creditorilor Abatorul Periş S.A., Ioan Import-Export S.R.L., Cic Natural Meat S.R.L., Cleano Services S.R.L., Josi Logistic S.R.L. şi Policalita S.R.L. privind deschiderea procedurii insolvenţei debitoarei Riconi Prodcom S.R.L., la prezentul dosar. Califică cererile creditorilor Abatorul Periş S.A., astfel cum aceasta a fost precizată în prezentul dosar, Ioan Import-Export S.R.L., Cic Natural Meat S.R.L., Cleano Services S.R.L., Josi Logistic S.R.L. şi Policalita S.R.L. drept declaraţii de creanţă. În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generală împotriva debitoarei Riconi Prodcom S.R.L.. În cazul în care debitoarea nu depune la dosar, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, o declaraţie prin care să-şi manifeste intenţia de reorganizare, în temeiul art. 85 alin. 1 raportat la art. 74 şi art. 67 alin. 1 lit. g din Legea nr. 85/2014, urmează a opera ridicarea de drept a dreptului de administrare – constând în dreptul de a-şi conduce activitatea, de a-şi administra bunurile din avere şi de a dispune de acestea, situaţie în care conducerea integrală a activităţii debitoarei revine administratorului judiciar. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Pune în vedere debitoarei că este obligată să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul cauzei, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. În cazul în care debitoarea nu va depune actele şi informaţiile arătate devin aplicabile dispoziţiile art. 82 alin. 2 şi art. 169 alin. 1 lit. d din Legea nr. 85/2014. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei – 07.08.2026; b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 27.08.2026; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 21.09.2026; d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 01.09.2026. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe Silvan Găvenea, Adriana Doiciu şi Asociaţii S.P.R.L., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie provizorie de 5.000 lei din averea debitoarei. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitoarei, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitoare în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitoarei, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitoare a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, în acest scop urmând ca acesta să efectueze verificări la D.I.T.L.-urile aferente sectoarelor 1-6 Bucureşti, de la sediile secundare, de la punctele de lucru şi de la sediile anterioare, Serviciul Permise Auto, ANCPI şi AFP Sector 3 - conturile bancare. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze demersuri pentru identificarea domiciliului/reşedinţei actuale a administratorului statutar al debitoarei în evidenţele DEPABD/ Inspectoratului General pentru Imigrări şi să notifice debitoarea şi administratorul statutar cu privire la predarea documentelor contabile ale societăţii potrivit art. 99 alin. 3 din Legea 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului în insolvenţă va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. Pune în vedere administratorului judiciar să depună la dosarul cauzei rapoartele de activitate şi înscrisurile necesare soluţionării dosarului de insolvenţă cu cel puţin 5 zile înaintea termenelor de judecată. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 14.01.2027, ora 9.00. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 25.06.2026.
dosar conexat la dosarul nr. 25563/3/2026.
Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată, ca neîntemeiată. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 11.06.2026.
Respinge cererea debitoarei pentru nedepunerea documentelor prevăzute de art. 67 alin. 1 lit. c) din Legea nr. 85/2014. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, care se depune la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Acordă termen pentru soluţionarea cererii formulate de creditoarea Abatorul Peris S.A., urmând a se înregistra un dosar nou, la data de 24.09.2026, ora 9:00, în şedinţă publică, pentru care se citează părţile. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 28.05.2026.
Fara termene inregistrate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144.210.465 RON | 2.452.735 RON | 46.222.932 RON | 17.618.643 RON | 40.517.337 RON | 12.067.985 RON | 91 |
| 2024 | 130.453.521 RON | 1.653.613 RON | 32.519.511 RON | 10.045.184 RON | 32.959.888 RON | 10.685.240 RON | 87 |
| 2023 | 119.255.301 RON | 3.862.359 RON | 36.595.705 RON | 10.181.346 RON | 36.084.918 RON | 9.936.637 RON | 87 |
| 2022 | 95.186.188 RON | 849.613 RON | 29.951.404 RON | 11.337.155 RON | 24.787.335 RON | 6.286.977 RON | 112 |
| 2021 | 81.410.352 RON | 480.284 RON | 28.406.398 RON | 12.831.903 RON | 22.771.132 RON | 7.256.864 RON | 106 |
| 2020 | 75.937.620 RON | 2.547.519 RON | 16.120.478 RON | 7.768.701 RON | 17.770.000 RON | 9.381.580 RON | 96 |
| 2019 | 92.507.082 RON | 3.967.060 RON | 13.288.715 RON | 7.558.938 RON | 15.157.223 RON | 9.387.105 RON | 109 |
| 2018 | 73.776.103 RON | 3.918.168 RON | 8.469.902 RON | 2.888.414 RON | 12.444.978 RON | 6.955.082 RON | 83 |
| 2017 | 57.898.589 RON | 1.956.303 RON | 5.958.785 RON | 2.431.445 RON | 8.485.539 RON | 5.040.244 RON | 80 |
| 2016 | 45.658.999 RON | 1.496.801 RON | 5.321.248 RON | 2.650.580 RON | 6.308.050 RON | 3.683.941 RON | 65 |
| 2015 | 25.252.721 RON | 1.007.518 RON | 4.112.687 RON | 1.780.575 RON | 4.194.963 RON | 1.887.140 RON | 42 |
| 2014 | 13.150.564 RON | 152.614 RON | 2.959.834 RON | 461.589 RON | 3.363.132 RON | 916.019 RON | 34 |
| 2013 | 11.394.618 RON | 615.613 RON | 1.700.537 RON | 229.071 RON | 2.176.719 RON | 728.994 RON | 31 |
| 2012 | 2.934.685 RON | 111.281 RON | 1.850.793 RON | 45.465 RON | 1.918.709 RON | 113.381 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 144.210.465 RON | 130.453.521 RON | 119.255.301 RON | 95.186.188 RON | 81.410.352 RON | 75.937.620 RON | 92.507.082 RON | 73.776.103 RON | 57.898.589 RON | 45.658.999 RON | 25.252.721 RON | 13.150.564 RON | 11.394.618 RON | 2.934.685 RON |
| Venituri totale | 146.411.286 RON | 130.665.411 RON | 120.114.951 RON | 96.100.844 RON | 81.974.649 RON | 76.433.970 RON | 92.926.237 RON | 74.242.176 RON | 58.358.463 RON | 46.299.747 RON | 25.464.504 RON | 13.194.726 RON | 11.502.489 RON | 2.941.054 RON |
| Cheltuieli totale | 143.422.821 RON | 128.624.844 RON | 115.584.015 RON | 94.745.402 RON | 81.311.481 RON | 73.365.041 RON | 88.226.972 RON | 69.698.735 RON | 56.043.513 RON | 44.480.178 RON | 24.238.598 RON | 12.995.706 RON | 10.768.038 RON | 2.808.574 RON |
| Profit brut | 2.988.465 RON | 2.040.567 RON | 4.530.936 RON | 1.355.442 RON | 663.168 RON | 3.068.929 RON | 4.699.265 RON | 4.543.441 RON | 2.314.950 RON | 1.819.569 RON | 1.225.906 RON | 199.020 RON | 734.451 RON | 132.480 RON |
| Profit net | 2.452.735 RON | 1.653.613 RON | 3.862.359 RON | 849.613 RON | 480.284 RON | 2.547.519 RON | 3.967.060 RON | 3.918.168 RON | 1.956.303 RON | 1.496.801 RON | 1.007.518 RON | 152.614 RON | 615.613 RON | 111.281 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 17.618.643 RON | 10.045.184 RON | 10.181.346 RON | 11.337.155 RON | 12.831.903 RON | 7.768.701 RON | 7.558.938 RON | 2.888.414 RON | 2.431.445 RON | 2.650.580 RON | 1.780.575 RON | 461.589 RON | 229.071 RON | 45.465 RON |
| Active circulante | 40.517.337 RON | 32.959.888 RON | 36.084.918 RON | 24.787.335 RON | 22.771.132 RON | 17.770.000 RON | 15.157.223 RON | 12.444.978 RON | 8.485.539 RON | 6.308.050 RON | 4.194.963 RON | 3.363.132 RON | 2.176.719 RON | 1.918.709 RON |
| Stocuri | 20.560.634 RON | 17.997.148 RON | 13.366.969 RON | 7.473.422 RON | 10.820.472 RON | 7.409.032 RON | 4.663.911 RON | 4.114.350 RON | 3.282.827 RON | 3.130.016 RON | 1.680.345 RON | 1.539.853 RON | 1.066.696 RON | 610.047 RON |
| Creante | 18.535.735 RON | 13.781.249 RON | 21.011.385 RON | 16.641.611 RON | 9.399.270 RON | 9.788.889 RON | 9.894.873 RON | 7.671.224 RON | 4.687.628 RON | 2.793.957 RON | 2.201.978 RON | 1.408.603 RON | 729.945 RON | 669.944 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.420.968 RON | 1.181.491 RON | 1.672.583 RON | 580.833 RON | 2.482.515 RON | 451.271 RON | 535.392 RON | 655.768 RON | 515.084 RON | 384.077 RON | 312.640 RON | 414.676 RON | 380.078 RON | 638.718 RON |
| Cheltuieli in avans | 164.644 RON | 209.386 RON | 301.511 RON | 421.473 RON | 178.216 RON | 123.262 RON | 161.481 RON | 91.592 RON | 82.045 RON | 46.559 RON | 24.289 RON | 51.132 RON | 23.741 RON | — |
| Datorii totale | 46.222.932 RON | 32.519.511 RON | 36.595.705 RON | 29.951.404 RON | 28.406.398 RON | 16.120.478 RON | 13.288.715 RON | 8.469.902 RON | 5.958.785 RON | 5.321.248 RON | 4.112.687 RON | 2.959.834 RON | 1.700.537 RON | 1.850.793 RON |
| Venituri in avans | 9.707 RON | 9.707 RON | 35.433 RON | 307.582 RON | 117.989 RON | 159.905 RON | 201.822 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 12.067.985 RON | 10.685.240 RON | 9.936.637 RON | 6.286.977 RON | 7.256.864 RON | 9.381.580 RON | 9.387.105 RON | 6.955.082 RON | 5.040.244 RON | 3.683.941 RON | 1.887.140 RON | 916.019 RON | 728.994 RON | 113.381 RON |
| Capital subscris varsat | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 2.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 302.000 RON | 302.000 RON | 302.000 RON | 302.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 91 | 87 | 87 | 112 | 106 | 96 | 109 | 83 | 80 | 65 | 42 | 34 | 31 | 14 |
1.148 de contracte atribuite, in valoare de 17.051.137 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.650.690 lei.
Achizitii directe
1.026 de contracte
1.649.664 lei
Licitatii publice
121 de contracte
15.401.155 lei
Achizitii offline
1 contract
318 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:46).