REDIS MARKET SRL
- EURO NEVEN - S.R.L.documentat pana in 2012
- VENUS COSMETICS - S.R.L.documentat 2012 – 2013
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
satul Afumaţi, comuna Afumaţi, clădire C6, et. 1, biroul nr. 3 (A) · satul Afumaţi, comuna Afumaţi, clădire C6, et. 1, biroul nr. 3 (B, C)
clădire C3 - corp 2, parter, hală depozitare
com. Găneasa, satul Șindrilița
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 80% |
| persoană | 20% |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art. 298 alin. 1 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, admite cererea de recunoa?te a deciziei de impunere a sanc?iunii pecuniare emisă de Adm. verwerking flitsgegevens CJIB ( nr. ref. 2062 5422 7474 1548/03.07.2025) la data de 03.07.2025, rămasă definitivă la data de 14.08.2025, prin care intimata REDIS MARKET SRL a fost obligată la plata sumei de 90 euro cu titlu de sanc?iune financiară pentru săvâr?irea unei contraven?ii la regimul traficului rutier. Dispune punerea în executare a deciziei prin care a fost aplicată sanc?iunea pecuniară, astfel cum a fost recunoscută prin prezenta hotărâre, urmând ca executarea acesteia să se facă în lei la cursul BNR de la data pronun?ării prezentei sentin?e. Potrivit art. 306 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, dispune comunicarea către autoritatea emitentă a unui exemplar al prezentei sentin?e, după rămânerea definitivă. În temeiul art. 305 alin. 2 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 04.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.02.2026.
În baza art. 298 alin. 1 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, admite cererea de recunoa?te a deciziei de impunere a sanc?iunii pecuniare emisă de Adm. verwerking flitsgegevens CJIB la data de 11.06.2025, rămasă definitivă la data de 23.07.2025, prin care intimata REDIS MARKET SRL a fost obligată la plata sumei de 232 euro cu titlu de sanc?iune financiară pentru săvâr?irea unei contraven?ii la regimul traficului rutier. Dispune punerea în executare a deciziei prin care a fost aplicată sanc?iunea pecuniară, astfel cum a fost recunoscută prin prezenta hotărâre, urmând ca executarea acesteia să se facă în lei la cursul BNR de la data pronun?ării prezentei sentin?e. Potrivit art. 306 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, dispune comunicarea către autoritatea emitentă a unui exemplar al prezentei sentin?e, după rămânerea definitivă. În temeiul art. 305 alin. 2 din Legea nr. 302/2004 privind cooperarea judiciară în materie penală, republicată, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronun?ată astăzi, 04.05.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.04.2026.
Termen preschimbat la data de 21.04.2026.
În temeiul art.50 C.proc.pen., rap. la art.291 alin.(1) din Legea nr.302/2004, Declină competenţa de soluţionare a prezentei cereri privind pe REDIS MARKET SRL, – în favoarea Judecătoriei Buftea. În baza art.275 alin.(3) C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea la dispozi?ia păr?ilor ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 03.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 14.01.2026.
pentru respectarea principiului continuităţii completului de judecată
Admite excepţia perimării, invocată din oficiu. Constată cererea ca fiind perimată. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefă, azi, 09.01.2026.
Suspendă cauza în baza art. 411 alin. 1 pct. 2 C.proc.civ. pentru lipsa păr?ilor. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată astăzi, 25.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 10.04.2023
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 13278/2023
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 13461/2023
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.987.985 RON | 321.363 RON | 77.104.336 RON | 652.135 RON | 100.302.170 RON | -54.371.528 RON | 13 |
| 2024 | 19.148.743 RON | -80.289.442 RON | 78.252.110 RON | 2.653.278 RON | 99.132.529 RON | -54.692.891 RON | 13 |
| 2023 | 15.803.900 RON | -10.797.910 RON | 55.540.008 RON | 2.992.317 RON | 78.144.243 RON | 25.596.552 RON | — |
| 2022 | 36.137.384 RON | -3.025.604 RON | 46.306.789 RON | 3.772.275 RON | 78.928.976 RON | 36.394.462 RON | — |
| 2021 | 44.779.251 RON | 137.461 RON | 93.135.381 RON | 16.145.702 RON | 116.646.178 RON | 39.420.066 RON | 38 |
| 2020 | 176.186.868 RON | 9.953.506 RON | 95.414.490 RON | 17.466.207 RON | 117.459.395 RON | 39.282.604 RON | 59 |
| 2019 | 166.783.388 RON | 6.616.811 RON | 72.223.431 RON | 6.827.908 RON | 94.950.046 RON | 29.329.098 RON | 58 |
| 2018 | 139.924.483 RON | 4.634.215 RON | 47.187.880 RON | 7.130.924 RON | 62.995.696 RON | 22.712.287 RON | 54 |
| 2017 | 167.407.249 RON | 4.396.763 RON | 39.249.229 RON | 4.496.858 RON | 53.125.006 RON | 18.176.190 RON | 51 |
| 2016 | 185.347.290 RON | 5.781.597 RON | 24.253.328 RON | 4.130.456 RON | 34.278.707 RON | 13.924.164 RON | 62 |
| 2015 | 154.940.608 RON | 4.932.564 RON | 24.178.623 RON | 2.169.547 RON | 30.907.591 RON | 8.652.499 RON | 60 |
| 2014 | 92.994.211 RON | 2.849.211 RON | 20.759.554 RON | 555.853 RON | 23.550.547 RON | 3.080.895 RON | 19 |
| 2013 | 16.034.915 RON | 38.521 RON | 9.723.279 RON | 65.119 RON | 9.914.843 RON | 256.683 RON | 7 |
| 2012 | 0 RON | -458 RON | 500 RON | — | 1.042 RON | 542 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12.987.985 RON | 19.148.743 RON | 15.803.900 RON | 36.137.384 RON | 44.779.251 RON | 176.186.868 RON | 166.783.388 RON | 139.924.483 RON | 167.407.249 RON | 185.347.290 RON | 154.940.608 RON | 92.994.211 RON | 16.034.915 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 19.813.599 RON | 19.791.596 RON | 18.299.124 RON | 74.584.720 RON | 56.103.193 RON | 189.687.389 RON | 177.414.874 RON | 147.543.164 RON | 174.815.923 RON | 191.165.070 RON | 156.823.860 RON | 93.066.032 RON | 16.240.479 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 19.372.095 RON | 100.081.038 RON | 29.097.034 RON | 77.149.220 RON | 55.667.658 RON | 177.971.877 RON | 169.619.105 RON | 142.006.670 RON | 169.277.175 RON | 184.199.993 RON | 151.339.753 RON | 89.575.788 RON | 16.183.696 RON | 458 RON |
| Profit brut | 441.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 435.535 RON | 11.715.512 RON | 7.795.769 RON | 5.536.494 RON | 5.538.748 RON | 6.965.077 RON | 5.484.107 RON | 3.490.244 RON | 56.783 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 80.289.442 RON | 10.797.910 RON | 2.564.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 458 RON |
| Profit net | 321.363 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 137.461 RON | 9.953.506 RON | 6.616.811 RON | 4.634.215 RON | 4.396.763 RON | 5.781.597 RON | 4.932.564 RON | 2.849.211 RON | 38.521 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 80.289.442 RON | 10.797.910 RON | 3.025.604 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 458 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 652.135 RON | 2.653.278 RON | 2.992.317 RON | 3.772.275 RON | 16.145.702 RON | 17.466.207 RON | 6.827.908 RON | 7.130.924 RON | 4.496.858 RON | 4.130.456 RON | 2.169.547 RON | 555.853 RON | 65.119 RON | — |
| Active circulante | 100.302.170 RON | 99.132.529 RON | 78.144.243 RON | 78.928.976 RON | 116.646.178 RON | 117.459.395 RON | 94.950.046 RON | 62.995.696 RON | 53.125.006 RON | 34.278.707 RON | 30.907.591 RON | 23.550.547 RON | 9.914.843 RON | 1.042 RON |
| Stocuri | 1.827.619 RON | 125.062 RON | 1.202.202 RON | 9.951.978 RON | 18.487.945 RON | 16.080.887 RON | 25.209.838 RON | 18.628.413 RON | 11.505.498 RON | 11.352.739 RON | 9.906.344 RON | 13.936.683 RON | 7.937.674 RON | — |
| Creante | 98.380.272 RON | 98.964.748 RON | 76.851.815 RON | 68.901.943 RON | 98.152.677 RON | 101.261.499 RON | 69.424.660 RON | 44.035.671 RON | 41.375.354 RON | 22.745.618 RON | 20.264.733 RON | 9.417.436 RON | 1.896.665 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 94.279 RON | 42.719 RON | 90.226 RON | 75.055 RON | 5.556 RON | 117.009 RON | 315.548 RON | 331.612 RON | 244.154 RON | 180.350 RON | 736.514 RON | 196.428 RON | 80.504 RON | 1.042 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.092 RON | — | — | — | 51.567 RON | 59.492 RON | 62.575 RON | 61.547 RON | 91.555 RON | 56.329 RON | 41.984 RON | 22.049 RON | — | — |
| Datorii totale | 77.104.336 RON | 78.252.110 RON | 55.540.008 RON | 46.306.789 RON | 93.135.381 RON | 95.414.490 RON | 72.223.431 RON | 47.187.880 RON | 39.249.229 RON | 24.253.328 RON | 24.178.623 RON | 20.759.554 RON | 9.723.279 RON | 500 RON |
| Provizioane | 78.225.966 RON | 78.225.965 RON | — | — | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | 288.000 RON | — | — |
| Venituri in avans | 623 RON | 623 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -54.371.528 RON | -54.692.891 RON | 25.596.552 RON | 36.394.462 RON | 39.420.066 RON | 39.282.604 RON | 29.329.098 RON | 22.712.287 RON | 18.176.190 RON | 13.924.164 RON | 8.652.499 RON | 3.080.895 RON | 256.683 RON | 542 RON |
| Capital subscris varsat | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 1.115.000 RON | 218.620 RON | 218.620 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 13 | — | — | 38 | 59 | 58 | 54 | 51 | 62 | 60 | 19 | 7 | — |
11 contracte atribuite, in valoare de 32.450 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 32.461 lei.
Achizitii directe
11 contracte
32.450 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 20:23).