ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 406 Cod procedură civilă: Ia act de cererea scrisa de renunţare la judecata, formulata de reclamanta SC CAMAND IMPEX SRL - IN FALIMENT PRIN LICHIDATOR JUDICIAR DARADA INSOLV IPURL, împotriva pârâtei SYNERGY AMACOM SRL, având ca obiect - pretenţii. Cu recurs în 30 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Re?i?a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 19.03.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.03.2025.
Fara termene inregistrate.
Respinge, ca neîntemeiat, apelul declarat de apelanta SYNERGY AMACOM SRL în contradictoriu cu intimata BACKUP TECHNOLOGY SRL împotriva sentinţei civile nr. 3624 din 12.02.2025, pronunţată de Judecătoria Timişoara. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Timis. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, data de 05.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.03.2026.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta BACKUP TECHNOLOGY SRL, în contradictoriu cu pârâta SYNERGY AMACOM SRL, având ca obiect rezoluţiune contract. Dispune rezolu?iunea contractului de antrepriză lucrări construcţii încheiat de părţi, care a stat la baza emiterii de către pârâtă a facturii fiscale seria SYN 2021083/27.10.2021. Dispune repunerea păr?ilor în situa?ia anterioară şi obligă pârâta să restituie reclamantei suma de 131.197,5 lei, contravaloarea facturii seria SYN 2021083/27.10.2021. Obligă pârâta la plata dobânzii legale penalizatoare, prevăzute de art. 3 alin. 2 ind. 1 din OG nr. 13/2011, aferente debitului de 131.197,5 lei, începând cu ziua următoare rămânerii definitive a prezentei hotărâri ?i până la achitarea efectivă a debitului Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 3728,95 lei. Cu drept de a formula apel în 30 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată azi, 12.02.2025, soluţia fiind pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 12.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.01.2025.
Fara termene inregistrate.
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta PLANO SRL, în contradictoriu cu pârâta SYNERGY AMACOM SRL, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 28.11.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.11.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.11.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.10.2025.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 23.10.2025 ora 10.
pentru a se depune la dopar planşe foto
în vederea prezentării martorului , sub sanc?iunea decăderii din probă
La solicitarea reprezentantului reclamantului acordă termen pentru a prezenta martorul
pentru prezentarea ambilor martori
Admite cererea de amânare şi acordă termen în vederea ascultării martorului
În vederea administrării probei testimoniale.
În vederea citării intervenientului principal Mocanu Marius cu men?iunea de a depune la dosar, în original, împuternicirea avocaţială pentru dl. avocat Chilom Ioan.
Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 15.05.2024, ora 12.00, având în vedere că prezenta cauză nu este o cauză cu caracter urgent, văzând şi forma de protest conform A.G.E. SNGJ Dicasterial din data de 09.12.2023, precum şi Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Reşiţa nr. 10 din data de 12.12.2023.
În vederea depunerii de către terţul Mocanu Marius a taxei judiciare de timbru în original.
în temeiul disp. art.254 al.5 cpc dispune citarea reclamantului cu menţiunea de a depune la dosar documentaţia tehnică pe care ar fii trebuit să o respecte pârâta , respectiv autorizaţia de construire pentru lucrări
Pentru a pune în vedere pârâtului să-şi exprime un punct de vedere cu privire de sus?inerile reclamantului din cuprinsul notelor de şedinţă transmise la dosarul cauzei.
Având în vedere lipsa de procedură.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 183.762 RON | 14.458 RON | 1.006.048 RON | 0 RON | 302.331 RON | -703.717 RON | 3 |
| 2024 | 140.073 RON | 4.324 RON | 1.046.052 RON | — | 327.876 RON | -718.176 RON | 3 |
| 2023 | 254.152 RON | -181.635 RON | 1.078.166 RON | — | 355.667 RON | -722.499 RON | 3 |
| 2022 | 174.530 RON | -437.936 RON | 966.707 RON | — | 425.843 RON | -540.864 RON | 3 |
| 2021 | 634.314 RON | 184.865 RON | 751.328 RON | 824 RON | 647.575 RON | -102.929 RON | 3 |
| 2020 | 466.734 RON | -81.705 RON | 622.855 RON | 1.648 RON | 261.324 RON | -287.794 RON | 5 |
| 2019 | 224.514 RON | -50.129 RON | 499.214 RON | 3.155 RON | 217.881 RON | -206.089 RON | 2 |
| 2018 | 503.644 RON | 22.902 RON | 563.546 RON | 11.367 RON | 324.130 RON | -155.960 RON | 4 |
| 2017 | 212.263 RON | -104.548 RON | 587.394 RON | 149.715 RON | 194.230 RON | -178.862 RON | 2 |
| 2016 | 205.403 RON | -368.736 RON | 585.588 RON | 318.896 RON | 105.974 RON | -74.314 RON | 7 |
| 2015 | 1.506.433 RON | 291.743 RON | 439.804 RON | 402.379 RON | 331.847 RON | 294.422 RON | 9 |
| 2014 | 298.974 RON | 2.469 RON | 310.966 RON | 170.482 RON | 143.163 RON | 2.679 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 183.762 RON | 140.073 RON | 254.152 RON | 174.530 RON | 634.314 RON | 466.734 RON | 224.514 RON | 503.644 RON | 212.263 RON | 205.403 RON | 1.506.433 RON | 298.974 RON |
| Venituri totale | 383.990 RON | 312.428 RON | 254.155 RON | 178.633 RON | 638.844 RON | 466.737 RON | 229.313 RON | 503.644 RON | 212.390 RON | 205.404 RON | 1.531.078 RON | 316.122 RON |
| Cheltuieli totale | 359.215 RON | 300.460 RON | 433.248 RON | 614.783 RON | 447.591 RON | 543.775 RON | 277.149 RON | 475.706 RON | 314.814 RON | 574.140 RON | 1.183.155 RON | 313.183 RON |
| Profit brut | 24.775 RON | 11.968 RON | 0 RON | 0 RON | 191.253 RON | 0 RON | 0 RON | 27.938 RON | 0 RON | 0 RON | 347.923 RON | 2.939 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 179.093 RON | 436.150 RON | 0 RON | 77.038 RON | 47.836 RON | 0 RON | 102.424 RON | 368.736 RON | — | 0 RON |
| Profit net | 14.458 RON | 4.324 RON | 0 RON | 0 RON | 184.865 RON | 0 RON | 0 RON | 22.902 RON | 0 RON | 0 RON | 291.743 RON | 2.469 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 181.635 RON | 437.936 RON | 0 RON | 81.705 RON | 50.129 RON | 0 RON | 104.548 RON | 368.736 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | — | — | — | 824 RON | 1.648 RON | 3.155 RON | 11.367 RON | 149.715 RON | 318.896 RON | 402.379 RON | 170.482 RON |
| Active circulante | 302.331 RON | 327.876 RON | 355.667 RON | 425.843 RON | 647.575 RON | 261.324 RON | 217.881 RON | 324.130 RON | 194.230 RON | 105.974 RON | 331.847 RON | 143.163 RON |
| Stocuri | 0 RON | 29.226 RON | 53.087 RON | 103.952 RON | 93.140 RON | 87.699 RON | 64.353 RON | 36.001 RON | 26.005 RON | — | — | 104.825 RON |
| Creante | 301.609 RON | 295.310 RON | 293.685 RON | 318.574 RON | 367.899 RON | 131.017 RON | 100.937 RON | 114.629 RON | 122.896 RON | 104.494 RON | 90.385 RON | 38.090 RON |
| Casa si conturi la banci | 722 RON | 3.340 RON | 8.895 RON | 3.317 RON | 186.536 RON | 42.608 RON | 52.591 RON | 173.500 RON | 45.329 RON | 1.480 RON | 241.462 RON | 248 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | 72.089 RON | 72.089 RON | 72.089 RON | 64.587 RON | 86.404 RON | — | — |
| Datorii totale | 1.006.048 RON | 1.046.052 RON | 1.078.166 RON | 966.707 RON | 751.328 RON | 622.855 RON | 499.214 RON | 563.546 RON | 587.394 RON | 585.588 RON | 439.804 RON | 310.966 RON |
| Capitaluri proprii | -703.717 RON | -718.176 RON | -722.499 RON | -540.864 RON | -102.929 RON | -287.794 RON | -206.089 RON | -155.960 RON | -178.862 RON | -74.314 RON | 294.422 RON | 2.679 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 2 | 4 | 2 | 7 | 9 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
24 de contracte atribuite, in valoare de 1.018.963 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 941.499 lei.
Achizitii directe
16 contracte
941.483 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
8 contracte
77.480 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:27).