ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renun?area la judecarea cauzei având ca obiect validare poprire formulată de creditorul INVESTICAPITAL LTD, în contradictoriu cu ter?ul poprit ORTACU ROMELECTRO SRL ?i debitorul C. N. Cu recurs în 30 de zile de la comunicarea hotărârii, cerere de recurs ce se va depune la Judecătoria Corabia. Pronunţată azi, 31.10.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge contestatia la executare formulata de contestatoarea Comuna Sacele in contradictoriu cu intimata Ortacu Romelectro SRL, ca inadmisibila. Respinge cererea intimatei de obligare a contestatoarei la plata cheltuielilor de judecata, ca neintemeiata. Obliga contestatoarea la plata catre BEJ Maximum a sumei de 360.58 lei, reprezentand cheltuilei de fotocopiere a dosarului de executare silita. Cu apel in 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune sub sanctiunea nulitatii la Judecatoria Sectorului 3 Bucuresti. Pronuntata azi, 22.12.2025, prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefei instantei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.12.2025. Pronunţarea se va realiza prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.12.2025.
In temeiul Hotararii Adunarii Generale a Judecatorilor din cadrul Judecatoriei Sectorului 3 Bucuresti nr. 4/27.08.2025, suspenda judecata cauzei pana la reluarea activitatii.
Fixare prim termen de judecată.
Admite excepţia tardivităţii formulării cererii de validare de poprire invocată din oficiu. Respinge cererea de validare de poprire formulată de creditoarea ORTACU ROMELECTRO SRL în contradictoriu cu ter?ul poprit UAT COMUNA SĂCELU ?i debitorul MEGA WEST BUILDINGS S SRL, ca fiind tardiv introdusă. Respinge ca neîntemeiată cererea creditoarei privind cheltuielile de judecată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Sector 3 Bucure?ti. Pronun?ată azi, 21.03.2025 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Admite apelul. Anulează sentinţa civilă apelată şi, în evocarea fondului: Admite cererea. Validează poprirea şi obligă terţul poprit să plătească creditoarei, în limita creanţei, sumele datorate debitoarei începând cu data de 21.07.2023. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 40 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Definitivă. Soluţie pusă la dispoziţia părţilor azi, 13.12.2024, prin mijlocirea grefei.
Admite excep?ia lipsei calită?ii procesuale pasive a UAT COMUNA SĂCELU, PRIN PRIMARUL COMUNEI SĂCELU. Respinge cererea de chemare în judecată având ca obiect validare poprire, formulată de creditoarea ORTACU ROMELECTRO S.R.L. în contradictoriu cu ter?ul poprit UAT COMUNA SĂCELU, PRIN PRIMARUL COMUNEI SĂCELU ?i privind pe debitoarea MEGA WEST BUILDINGS S S.R.L., ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei. Cererea se depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucure?ti. Pronunţată azi, 11.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
În vederea timbrarii cererii, amână judecarea cauzei la data de 11.06.2024.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 8/15.12.2023, prin care s-a decis, ca formă de protest, amânarea judecăţii cauzelor în materie civilă, cu excepţia ordinelor de protecţie, ordonanţelor preşedinţiale, asigurărilor de dovezi, suspendărilor provizorii de executare silită şi a incidentelor procedurale referitoare la aceste tipuri de cauze, va dispune amânarea cauzei i la data de 21.02.2024.
Admite excepţia netimbrării contestatiei la executare formulată de contestatoarea Mega West Building’s SRL în contradictoriu cu intimata Ortaco Romelectro SRL. Anulează contestaţia la executare ca netimbrată. Respinge capătul de cerere privind obligarea intimatei la plata cheltuielilor de judecată ca neîntemeiat. Obligă contestatoarea la plata către intimată a sumei de 2500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi 13.12.2023
fixarea primului termen de judecată
Pentru verificări procedura prealabila conform Noului Cod de Procedura Civila
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 4/20.06.2023, astfel cum a fost modificată prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sectorului 3 Bucureşti nr. 5/11.07.2023, prin care s-a decis, ca formă de protest, amânarea judecării cauzelor în materie civilă, cu excepţia ordinelor de protecţie, ordonanţelor preşedinţiale, suspendărilor provizorii de executare silită, asigurare dovezi, delegare autoritate părintească, autorizare vânzare bunuri aparţinând minorilor, autorizare căsătorie şi incidente procedurale referitoare la aceste tipuri de cauze
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.650.064 RON | 82.488 RON | 7.122.593 RON | 6.845.696 RON | 6.080.633 RON | 3.158.496 RON | 12 |
| 2024 | 5.877.872 RON | 300.794 RON | 2.831.254 RON | 3.496.338 RON | 2.410.923 RON | 3.076.007 RON | 13 |
| 2023 | 4.718.087 RON | 811.640 RON | 1.012.437 RON | 1.978.218 RON | 2.326.357 RON | 2.775.213 RON | 13 |
| 2022 | 3.770.676 RON | 624.205 RON | 1.970.776 RON | 1.746.504 RON | 3.056.462 RON | 2.143.065 RON | 10 |
| 2021 | 2.135.766 RON | 483.434 RON | 1.887.531 RON | 1.778.006 RON | 2.407.511 RON | 1.515.586 RON | 10 |
| 2020 | 2.250.035 RON | 793.838 RON | 754.993 RON | 962.590 RON | 2.418.386 RON | 1.778.702 RON | 10 |
| 2019 | 2.047.129 RON | 676.072 RON | 886.046 RON | 721.909 RON | 2.349.229 RON | 1.283.540 RON | 7 |
| 2018 | 999.288 RON | 271.441 RON | 241.777 RON | 207.969 RON | 641.915 RON | 608.107 RON | 6 |
| 2017 | 590.940 RON | 153.399 RON | 195.875 RON | 175.870 RON | 349.391 RON | 329.386 RON | 4 |
| 2016 | 247.051 RON | 66.446 RON | 93.119 RON | 130.099 RON | 146.500 RON | 183.480 RON | 3 |
| 2015 | 193.115 RON | 79.729 RON | 27.932 RON | 3.167 RON | 141.799 RON | 117.034 RON | 2 |
| 2014 | 60.352 RON | 28.035 RON | 29.167 RON | 4.214 RON | 62.258 RON | 37.305 RON | — |
| 2013 | 43.639 RON | 9.883 RON | 41.143 RON | 4.214 RON | 46.199 RON | 9.270 RON | — |
| 2012 | 1.688 RON | -813 RON | 13.473 RON | 5.094 RON | 7.766 RON | -613 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.650.064 RON | 5.877.872 RON | 4.718.087 RON | 3.770.676 RON | 2.135.766 RON | 2.250.035 RON | 2.047.129 RON | 999.288 RON | 590.940 RON | 247.051 RON | 193.115 RON | 60.352 RON | 43.639 RON | 1.688 RON |
| Venituri totale | 10.730.102 RON | 6.394.824 RON | 4.943.357 RON | 3.895.129 RON | 2.225.199 RON | 2.304.340 RON | 2.060.727 RON | 999.295 RON | 590.947 RON | 247.051 RON | 193.115 RON | 60.352 RON | 43.639 RON | 1.688 RON |
| Cheltuieli totale | 10.629.087 RON | 6.039.222 RON | 4.022.717 RON | 3.231.687 RON | 1.720.750 RON | 1.487.969 RON | 1.364.142 RON | 717.849 RON | 431.624 RON | 177.149 RON | 108.428 RON | 30.505 RON | 32.447 RON | 2.501 RON |
| Profit brut | 101.015 RON | 355.602 RON | 920.640 RON | 663.442 RON | 504.449 RON | 816.371 RON | 696.585 RON | 281.446 RON | 159.323 RON | 69.902 RON | 84.687 RON | 29.847 RON | 11.192 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 813 RON |
| Profit net | 82.488 RON | 300.794 RON | 811.640 RON | 624.205 RON | 483.434 RON | 793.838 RON | 676.072 RON | 271.441 RON | 153.399 RON | 66.446 RON | 79.729 RON | 28.035 RON | 9.883 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 813 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.845.696 RON | 3.496.338 RON | 1.978.218 RON | 1.746.504 RON | 1.778.006 RON | 962.590 RON | 721.909 RON | 207.969 RON | 175.870 RON | 130.099 RON | 3.167 RON | 4.214 RON | 4.214 RON | 5.094 RON |
| Active circulante | 6.080.633 RON | 2.410.923 RON | 2.326.357 RON | 3.056.462 RON | 2.407.511 RON | 2.418.386 RON | 2.349.229 RON | 641.915 RON | 349.391 RON | 146.500 RON | 141.799 RON | 62.258 RON | 46.199 RON | 7.766 RON |
| Stocuri | 855.940 RON | 84.271 RON | 845.858 RON | 1.192.312 RON | 344.347 RON | 175.138 RON | 205.428 RON | 180.428 RON | 162.964 RON | 52.192 RON | 34.804 RON | 6.868 RON | 8.335 RON | 3.890 RON |
| Creante | 5.038.883 RON | 2.165.628 RON | 1.378.237 RON | 1.482.917 RON | 1.820.413 RON | 1.792.644 RON | 1.486.183 RON | 396.492 RON | 122.394 RON | 34.358 RON | 34.213 RON | 22.192 RON | 21.353 RON | 2.198 RON |
| Casa si conturi la banci | 185.810 RON | 161.024 RON | 102.262 RON | 381.233 RON | 242.751 RON | 450.604 RON | 657.618 RON | 64.995 RON | 64.033 RON | 59.950 RON | 72.782 RON | 33.198 RON | 16.511 RON | 1.678 RON |
| Datorii totale | 7.122.593 RON | 2.831.254 RON | 1.012.437 RON | 1.970.776 RON | 1.887.531 RON | 754.993 RON | 886.046 RON | 241.777 RON | 195.875 RON | 93.119 RON | 27.932 RON | 29.167 RON | 41.143 RON | 13.473 RON |
| Venituri in avans | 2.645.240 RON | — | 516.925 RON | 689.125 RON | 782.400 RON | 847.281 RON | 901.552 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 3.158.496 RON | 3.076.007 RON | 2.775.213 RON | 2.143.065 RON | 1.515.586 RON | 1.778.702 RON | 1.283.540 RON | 608.107 RON | 329.386 RON | 183.480 RON | 117.034 RON | 37.305 RON | 9.270 RON | -613 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 13 | 13 | 10 | 10 | 10 | 7 | 6 | 4 | 3 | 2 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
154 de contracte atribuite, in valoare de 14.592.989 lei
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 14.583.526 lei.
Achizitii directe
151 de contracte
14.583.375 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
9.614 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:28).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
G&M ROAD BUILDING ENGINEERING SRLCUI 30597041 | 11 | ofertant · l-a avut subcontractant | 11 | — | vezi ↗ |
BUILDING DESIGN 2000 TOP SRLCUI 17961128 | 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
| 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ | |
KIRLIC GROUP S.R.L.CUI 35755606 | 5 | ofertant · l-a avut subcontractant | 5 | — | vezi ↗ |
GECOR PROD CONSTRUCT 94 SRLCUI 6088100 | 4 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
CON METAL CF SRLCUI 16494563 | 6 | co-subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
ALPHA CONSTRUCT SISTEM S.A.CUI 14854372 | 4 | terț susținător · aceeași ofertă | 4 | — | vezi ↗ |
ROLUMIAL ELECTRIC EXPERTS SRLCUI 37311146 | 4 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
GATMAT PROD SRLCUI 11833235 | 2 | terț susținător · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
INSTAL ILIAS SRLCUI 17995341 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 28 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.