TERRA E CENERE S.R.L.
- J40/11137/2012BUCURESTIdin 27.09.2012
- J23/4885/2017ILFOVdin 27.09.2017
- J40/187/2019BUCURESTIdin 09.01.2019in vigoare
ONRC
ONRC
ANAF · anul 2022
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
sectorul 4, la Serviciul Teritorial Crematoriul Vitan Bârzești, în suprafață de 56.00 mp
bl. corp B, ap. 1, parter, sectorul 4
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 66,67% |
| persoanăadministrator | 33,33% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 16.259 RON | -72.178 RON | 1.004.427 RON | 459.166 RON | 184.464 RON | -360.797 RON | — |
| 2019 | 400.791 RON | -293.472 RON | 1.139.161 RON | 652.574 RON | 197.968 RON | -288.619 RON | — |
| 2018 | 904.724 RON | 91.142 RON | 1.029.989 RON | 778.656 RON | 265.645 RON | 14.312 RON | 8 |
| 2017 | 539.260 RON | 59.411 RON | 342.479 RON | 151.075 RON | 191.469 RON | 65 RON | 8 |
| 2016 | 342.296 RON | 77.298 RON | 155.147 RON | 28.157 RON | 127.242 RON | 252 RON | 5 |
| 2015 | 219.284 RON | 59.385 RON | 79.820 RON | 4.617 RON | 134.840 RON | 59.637 RON | 2 |
| 2014 | 201.165 RON | 58.378 RON | 73.831 RON | 4.089 RON | 69.994 RON | 252 RON | 1 |
| 2013 | 84.367 RON | 19.591 RON | 13.958 RON | 4.256 RON | 9.912 RON | 210 RON | 1 |
| 2012 | 9.860 RON | -6.202 RON | 16.731 RON | 3.354 RON | 7.375 RON | -6.002 RON | — |
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16.259 RON | 400.791 RON | 904.724 RON | 539.260 RON | 342.296 RON | 219.284 RON | 201.165 RON | 84.367 RON | 9.860 RON |
| Venituri totale | 16.259 RON | 440.014 RON | 967.827 RON | 546.065 RON | 342.387 RON | 219.284 RON | 201.165 RON | 84.367 RON | 10.467 RON |
| Cheltuieli totale | 87.835 RON | 728.659 RON | 867.007 RON | 481.200 RON | 261.665 RON | 153.320 RON | 136.752 RON | 62.281 RON | 16.669 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 100.820 RON | 64.865 RON | 80.722 RON | 65.964 RON | 64.413 RON | 22.086 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 71.576 RON | 288.645 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.202 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 91.142 RON | 59.411 RON | 77.298 RON | 59.385 RON | 58.378 RON | 19.591 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 72.178 RON | 293.472 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.202 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 459.166 RON | 652.574 RON | 778.656 RON | 151.075 RON | 28.157 RON | 4.617 RON | 4.089 RON | 4.256 RON | 3.354 RON |
| Active circulante | 184.464 RON | 197.968 RON | 265.645 RON | 191.469 RON | 127.242 RON | 134.840 RON | 69.994 RON | 9.912 RON | 7.375 RON |
| Stocuri | — | — | 192.445 RON | 151.239 RON | 32.596 RON | 2.460 RON | 4.312 RON | 7.054 RON | 6.909 RON |
| Creante | 160.627 RON | 164.426 RON | 34.173 RON | -602 RON | 6.978 RON | — | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 23.837 RON | 33.542 RON | 39.027 RON | 40.832 RON | 87.668 RON | 132.380 RON | 65.682 RON | 2.858 RON | 466 RON |
| Datorii totale | 1.004.427 RON | 1.139.161 RON | 1.029.989 RON | 342.479 RON | 155.147 RON | 79.820 RON | 73.831 RON | 13.958 RON | 16.731 RON |
| Capitaluri proprii | -360.797 RON | -288.619 RON | 14.312 RON | 65 RON | 252 RON | 59.637 RON | 252 RON | 210 RON | -6.002 RON |
| Capital subscris varsat | 630 RON | 630 RON | 420 RON | 420 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 8 | 8 | 5 | 2 | 1 | 1 | — |
4 contracte atribuite, in valoare de 378 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 382 lei.
Achizitii directe
4 contracte
378 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:25).