ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
mun. Brăila, str. Baldovineşti nr. 12, LOT 2
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge recursul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 27.05.2026.
Amână pronunţarea la 27.05.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 20.05.2026.
dosar soluţionat la data de 09.04.2026
Respinge cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de a formula apel în termen de 5 zile de la pronun?are, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 09.04.2026.
Admite cererea de preschimbare a termenului de judecată formulată de reclamantă. Acordă termen în ?edin?ă suplimentară publică la data de 09.04.2026 – ora 1230, sala 221, cu citarea păr?ilor, de urgen?ă, prin agent procedural. Pune în vedere pârâtei că se scurtează termenul de a depune întâmpinare până la data de 06.04.2026, ora 1500. Pune în vedere reclamantei să lectureze actele depuse de pârâtă/înscrisurile ata?ate de aceasta de la dosarul cauzei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 30.03.2026.
Respinge recursul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 01.04.2026.
Admite exceptia inadmisibilitatii. Respinge cererea ca inadmisibila. Cu recurs in 5 zile de la pronuntare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Bucuresti- Sectia a-II-a Contencios Administrativ si Fiscal. Pronunţată azi, 04.03.2026, prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefa instantei.
Respinge recursul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 23.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Admite excep?ia inadmisibilită?ii. Respinge cererea de emitere ordonan?ă pre?edin?ială ca inadmisibilă. Cu recurs în 5 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Bucure?ti, Sec?ia a II-a de Contencios Administrativ ?i Fiscal. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 30.03.2026.
Amână pronunţarea la data de 30.03.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.03.2026.
Respinge ca neîntemeiată cererea de preschimbare a termenului de judecată. Cale de atac odată cu fondul. Pronunţată azi, 12.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale a Secţiei a VIII-a de contencios şi administrativ fiscal din cadrul Curţii de Apel Bucureşti, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Secţiei a X-a de contencios administrativ fiscal şi pentru achiziţii publice. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 16.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
TERMENUL A FOST PRESCHIMBAT LA DATA DE 03.04.2026
03.04.2026 Admite excepţia inadmisibilităţii, invocată din oficiu. Respinge cererea de emitere a ordonanţei preşedinţiale ca inadmisibilă. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare, care se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 03.04.2026.
Admite cererea de preschimbare a termenului. Dispunea preschimbarea termenului acordat din 24.04.2026, C 29, pentru data de 03.04.2026, pentru când se vor cita părţile. Fără cale de atac. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 11.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.815.871 RON | -574.112 RON | 2.915.456 RON | 512.741 RON | 2.483.116 RON | 81.255 RON | 5 |
| 2024 | 14.112.762 RON | 194.174 RON | 5.393.024 RON | 866.669 RON | 5.181.722 RON | 655.367 RON | 7 |
| 2023 | 10.181.025 RON | 694.030 RON | 4.742.716 RON | 1.089.120 RON | 4.373.587 RON | 723.101 RON | 7 |
| 2022 | 8.268.837 RON | 2.678.614 RON | 2.496.799 RON | 441.942 RON | 4.636.182 RON | 2.582.567 RON | 7 |
| 2021 | 3.425.398 RON | 230.334 RON | 2.271.826 RON | 944.517 RON | 1.553.153 RON | 230.594 RON | 6 |
| 2020 | 2.804.642 RON | 310.459 RON | 1.946.155 RON | 1.015.926 RON | 1.694.456 RON | 764.227 RON | 7 |
| 2019 | 1.127.628 RON | 551.745 RON | 1.409.654 RON | 808.366 RON | 2.172.257 RON | 1.170.721 RON | 4 |
| 2018 | 1.213.504 RON | 494.104 RON | 810.817 RON | 336.664 RON | 1.092.264 RON | 618.976 RON | 1 |
| 2017 | 148.163 RON | 124.361 RON | 12.205 RON | 0 RON | 137.077 RON | 124.872 RON | 1 |
| 2016 | 300 RON | 291 RON | 9 RON | 451 RON | 49 RON | 491 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.815.871 RON | 14.112.762 RON | 10.181.025 RON | 8.268.837 RON | 3.425.398 RON | 2.804.642 RON | 1.127.628 RON | 1.213.504 RON | 148.163 RON | 300 RON |
| Venituri totale | 5.687.713 RON | 13.739.150 RON | 10.601.732 RON | 8.803.421 RON | 3.425.827 RON | 3.202.727 RON | 1.589.196 RON | 1.213.547 RON | 148.199 RON | 300 RON |
| Cheltuieli totale | 5.988.030 RON | 12.855.618 RON | 9.642.350 RON | 5.876.388 RON | 3.161.920 RON | 2.864.221 RON | 1.024.858 RON | 707.308 RON | 19.392 RON | — |
| Profit brut | 0 RON | 883.532 RON | 959.382 RON | 2.927.033 RON | 263.907 RON | 338.506 RON | 564.338 RON | 506.239 RON | 128.807 RON | 300 RON |
| Pierdere bruta | 300.317 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 194.174 RON | 694.030 RON | 2.678.614 RON | 230.334 RON | 310.459 RON | 551.745 RON | 494.104 RON | 124.361 RON | 291 RON |
| Pierdere neta | 574.112 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 512.741 RON | 866.669 RON | 1.089.120 RON | 441.942 RON | 944.517 RON | 1.015.926 RON | 808.366 RON | 336.664 RON | 0 RON | 451 RON |
| Active circulante | 2.483.116 RON | 5.181.722 RON | 4.373.587 RON | 4.636.182 RON | 1.553.153 RON | 1.694.456 RON | 2.172.257 RON | 1.092.264 RON | 137.077 RON | 49 RON |
| Stocuri | 903.823 RON | 176.532 RON | 488.062 RON | 510.730 RON | 73.716 RON | 38.928 RON | 16.669 RON | 4.652 RON | — | — |
| Creante | 3.276.146 RON | 4.762.624 RON | 2.159.142 RON | 3.736.285 RON | 955.685 RON | 259.946 RON | 985.953 RON | 198.928 RON | 10.825 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 209.743 RON | 242.566 RON | 1.726.383 RON | 389.167 RON | 523.752 RON | 1.395.582 RON | 1.169.635 RON | 888.684 RON | 126.252 RON | 49 RON |
| Cheltuieli in avans | 854 RON | — | 3.110 RON | 1.242 RON | 4.750 RON | 0 RON | 888 RON | 865 RON | 0 RON | — |
| Datorii totale | 2.915.456 RON | 5.393.024 RON | 4.742.716 RON | 2.496.799 RON | 2.271.826 RON | 1.946.155 RON | 1.409.654 RON | 810.817 RON | 12.205 RON | 9 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 401.136 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Capitaluri proprii | 81.255 RON | 655.367 RON | 723.101 RON | 2.582.567 RON | 230.594 RON | 764.227 RON | 1.170.721 RON | 618.976 RON | 124.872 RON | 491 RON |
| Capital subscris varsat | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 220 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 4 | 1 | 1 | — |
6 contracte atribuite, in valoare de 40.065.991 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 304.001 lei.
Achizitii directe
1 contract
304.000 lei
Licitatii publice
5 contracte
39.761.991 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 12:01).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MTA STRUCTURAL ENGINEERS SRLCUI 35141924 | 9 | 5 | 2 | Da | vezi ↗ |
CONCAS SACUI 1153932 | 11 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
STRUCTURAL ENGINEERING AND TECHNOLOGY SRLCUI 34283530 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
TEHNOMETAL PROIECT STONE S.R.L.CUI 44880381 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
PROPRAMM SRLCUI 20668587 | 2 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 8 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
METAL R EXIM INVEST SRLCUI 29054858 | 20 | ofertant · l-a avut terț | 11 | Da | vezi ↗ |
ARCHISTUDIO SRLCUI 18844274 | 9 | ofertant · l-a avut terț | 8 | — | vezi ↗ |
ELESAL SRLCUI 16376681 | 7 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
ANATEG CONSTRUCT INSTAL SRLCUI 25812003 | 7 | terț și subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
METAL R EXIM INVEST SRLCUI 29054858 | 20 | terț și subcontractant | 6 | Da | vezi ↗ |
CONCAS SACUI 1153932 | 11 | co-terț susținător | 6 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 18 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.